انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 31 فروردین1403 - 9:49am

پاسخ به موضوع  [ 53 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6  بعدی
 دو روش ساده حذف ذرات 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: خراسان
پوریا نوشته است:
دوستان میدونید که زغال امواج فرو سرخ تولید میکنه .مطمئنا گرمای این آتش کاری انجام نمیده چون مثلا به عمق 2 متری خاک هم نمیتونه گرمای خودش رو برسونه پس تنها چیزی که میتونه نفوذ کنه امواج فرو سرخ هست حالا چطور این امواج باعث حذف کنندگی میشه دیگه معمایی هست که دوستان دانشمند باید اون رو حل کنند.شاید بشه اون رو به صورت مصنوعی هم تولید کرد.

شما قبل از اینکه رد بدی پست رو بخون،دوست گرامی کسی نگفت اتیش نفوذ میکنه زیر زمین

شنیدن کی بود مانند دیدن

دوشنبه 28 بهمن1392 - 6:44pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: خراسان
اولین خطای که یک اپراتور باهاش مواجه میشه مخصوصا برای ردیاب الودگیه سطحی هست

شنیدن کی بود مانند دیدن

دوشنبه 28 بهمن1392 - 7:03pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

keyhanjamشماباچه دستگاهی این تستوانجام دادی برادر؟؟/

دوشنبه 28 بهمن1392 - 7:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

keyhanjam نوشته است:
پوریا نوشته است:
دوستان میدونید که زغال امواج فرو سرخ تولید میکنه .مطمئنا گرمای این آتش کاری انجام نمیده چون مثلا به عمق 2 متری خاک هم نمیتونه گرمای خودش رو برسونه پس تنها چیزی که میتونه نفوذ کنه امواج فرو سرخ هست حالا چطور این امواج باعث حذف کنندگی میشه دیگه معمایی هست که دوستان دانشمند باید اون رو حل کنند.شاید بشه اون رو به صورت مصنوعی هم تولید کرد.

شما قبل از اینکه رد بدی پست رو بخون،دوست گرامی کسی نگفت اتیش نفوذ میکنه زیر زمین

من نمیدونم کجای حرفام معنی رد کردن این قضیه رو داشت که شما چنین برداشتی کردید.من فقط برداشت خودم رو گفتم و به خاطر اینکه فرمودید از چوب باید استفاده بشه برای اتش من هم تنها چیزی که به ذهنم رسید همین بود والا چرا بنزین روی اونجا نریزیم و اتش بزنیم چون زغال چوب هست که این امواج رو تولید میکنه ولی بنزین این کار رو نمیکنه پس اگر هدف گرمای اتش باشه که بنزین قویتر و سریعتر و کم دردسر تر از چوب هست پس هدف از این کار چیز دیگه ای بوده و این سوال رو از خودتون بپرسید چرا چوب؟؟؟؟ .در ضمن آلودگی سطحی فقط و فقط برای ردیاب یونی هست که دچار اختلال میشه و ردیاب فرکانسی با ویژگی حذف کنندگی الودگی سطحی رو نمیزنه.نکته بعدی اینکه مگر زمانی که ردیاب شما یک جا رو نشون میده عمق گیری نمیکنید که بفهمید هدف شما در سطح هست یا در عمق آیا رگه زمین و آلودگی هست یا چیز دیگه.در ضمن این روش برای چه عمقی هست ایا میتونه یه هدف کاذب تو 5 متری رو حذف کنه.پس اینقدر مطمئن نگو که بهترین روش هست .با چه سیستمی با چه ردیابی در چه عمقی برای چه خطایی (سفال .استخوان. رگه فلزات معدنی .سلیس.نقاط دارای میدان مغناطیسی.فضولات حیوانات.وغیر...شما یه تعریف از خطا بکن ببیینیم چه خطایی همین طور که نمیشه بیاییم بگیم مطمئن ترین روش یعنی همه این خطا ها رو رد میده؟؟؟؟ خودتون جایی رو که اتش رد داده حفاری کردید که به عامل خطا برسید و تو چند جای ایران این کار رو امتحان کردید ایا تو همه زمین های ایران این قضیه جواب میده.

قصد من از این بحث به چالش کشیدن تجربه شماست و اینکه واقعا یه برداشت علمی جامع و کامل داشته باشیم و بتونیم از لابلای این سوالات به یک جواب مشترک و قابل استفاده عملی برای تمام دوستان داشته باشیم .خدایی نکرده قصد جسارت به شما رو ندارم چون لطف کردید و این تجربه رو در اختیار دوستان گذاشتید و این سوالات علمی که به وجود امد مرهون این تجربه شماست.

دوشنبه 28 بهمن1392 - 7:50pm

درود
آرش جان من ردیابم از جنس مس ه. و جیوه ایه. با خوراک کار می کنه.من اومدم.تست های شما رو به این صورت اجرا کردم.یعنی آهن ربا رو تو دست چپم و طلا رو تو دست راستم گرفتم.و با اینکار تست گرفتم.کار دیگم هم این که جایی که آنتنش باز می شه در جهت مخالف یک انگشتر می ذارم.اگه به سمت انگشتر باز شد می گم خطاست.اگه هم انگشتر رو نادیده گرفت که پس ذزات نیست.من فکر می کنم خیلی دقیقه.و تا 11 متر هم جوای می ده.چرا می گید .خوراکی خطا داره؟

سه شنبه 28 بهمن1392 - 1:10am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان...به نظر من تنها یک روش نمیتونه مشخص کنه که جایی که انتن زده ذرات هست یا نه باید از چند روش استفاده بشه بالاخره یکی از این روشها جواب میده واز شک در میایم..من خودم با انتن خالی 15 جارو تو یک منطقه گرفتم و14 راحت رد دادم که حتی 2 جارو ردیاب زده بود ولی یک جارو به هیچ وجه نتونستم رد بدم انتن قیچی میکرد وحشتناک و از اون حالت خارج نمیشد از 50 متری به زور میگرفت حجم منظم با عمق هم میخوند ولی نمیدونم میشه با انتن خالی همه عوامل رد داد یا نه...جای 35 خالیه :(( :)

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

سه شنبه 28 بهمن1392 - 2:43am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: البرز
mdelavar نوشته است:
درود
آرش جان من ردیابم از جنس مس ه. و جیوه ایه. با خوراک کار می کنه.من اومدم.تست های شما رو به این صورت اجرا کردم.یعنی آهن ربا رو تو دست چپم و طلا رو تو دست راستم گرفتم.و با اینکار تست گرفتم.کار دیگم هم این که جایی که آنتنش باز می شه در جهت مخالف یک انگشتر می ذارم.اگه به سمت انگشتر باز شد می گم خطاست.اگه هم انگشتر رو نادیده گرفت که پس ذزات نیست.من فکر می کنم خیلی دقیقه.و تا 11 متر هم جوای می ده.چرا می گید .خوراکی خطا داره؟

تشکرازاطلاعات خوبه شما.دل آور عزیر من این مطلب رو نگرفتم.یه توضیح واضحتر بده. {جایی که آنتنش باز می شه درجهت مخالف} :-* ممنون میشم

سه شنبه 29 بهمن1392 - 11:00am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mdelavar نوشته است:
درود

درود برشما
منم ردیاب جیوه ای دارم ولی دیگه با هاش کار نمی کنم منظورم این نبود که جواب نمیده خطاش نسبت به فرکانسی بیشتر هست و یه درد سر های دیگه هم داره ، شما یک قطعه ظلا رو زیر یک سنگ پهن که کلفتیش نیم متر باشه بزار بعد روی اون تست کن دیگه نمیگیره اما فرکانسی راحت میگیره ، بدی جیوهای همینه ، اما زمین نرم باشه فرقی براش نداره چند متر باشه ، این تستی که اشاره کردید رو من دقیقا متوجه نشدم ، بهر حال هر تستی که به شما کمک کنه رو انجام بدین با همین دو سه روشی که مطرح کردم یکم تمرین داشته باشین از 10 نقطه راحت 7-8 نقطه رو دقیقا میتونید بررسی کنید که خبری هست یا نه . زراتی که سطحی باشن تا عمق 1 متر رو براحتی میشه خنثی کرد مشکل اونایی هست که توی عمق هستن ، فرکانسی یه مزیتی داره ، خوراکی هم یه مزیت های دیگه ، هر دو رو باهم باید بکار بگیری

زرات یا خودش رو بصورت حفره نشون میده یا بصورت فلز یا بصورت ترکیبی از فلز و حفره ، از این سه راه خارج نیست ، برای فلز از دوتست اولی باید استفاده کرد اگه حفره باشه باید حفره حجم داشته باشه ، اگه جایی که هم حفره بگیره و هم فلز ، دو تست اولی جواب بده اما حفره حجم نداشته باشه اونجا خطا هست . یا حفره نباید باشه اگه باشه حجم باید داشته باشه ، بلاخره یه مدت باید کاوش بکنید تا کم کم تجربیاتتون اضافه بشه.

چهارشنبه 30 بهمن1392 - 3:16pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: iran
راه سوم : جایی رو که نقطه کردین تو نزدیکش یه گوشی موبایل قرار بدین و با یه وشی دیگه به اون زنگ بزنین اگر در اون حالت آنتنها مجدد نقطه مکشوفه رو قفل کرد اونجا محل سالم و عاری از هر نو آلودگیه و میتونین با دلی آرام و قلبی مطمن اونجارو حفاری کنید :)

تمام آنچه از زندگی باید آموخت تنها یک کلمه است...

پنج شنبه 30 بهمن1392 - 12:02am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

kahyal جان شما مطمئنی موبایل حذف ذرات میکنه :D ...اینجور باشه یک مدار تولید کننده سیگنال بالا میسازیم تا پارازیت بندازه چرا موبایل....هرچند بعضی موارد رو با علم نمیشه به چالش کشید ولی این مطلب واقعا عجیب هستش..تو ردیابی نباید سیگنا ل مزاحم داشته باشیم تا ردیاب خطا کنه شما دوست گلم میگی از موبایل استفاده بشه تا حذف ذرات کنه :-?
بد نیست هم روش شما وهم روش دوست دیگمون که میگن اتیش این کارو انجام میده امتحان بشه ولی این مبحثها هرچقدر هم درست باشه در عمل نمیتونه ذرات قوی رو حذف کنه که همین کافیه تا اپراتور گیج بشه ولی من پیشنهاد میکنم روش انتن زنی رو باید تقویت وراه های حذف خطا رو اموزش ببینیم در کنارشم میشه این مطالب عملی کرد .... :ymblushing: :ymhug:

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

پنج شنبه 30 بهمن1392 - 1:18am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 53 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 30 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure