انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 31 فروردین1403 - 9:26am

پاسخ به موضوع  [ 51 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6  بعدی
 آموزش گام به گام اپراتوری ردیاب (از مبتدی تا حرفه ای) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

استاد هوشی عزیز ازتون ممنونم اجازه دادین مزاحمتون بشم بخدا خیلی خوشحالم کردین خدا خیرتون بده انشاالله موفق بشین

اگر همان کاری را انجام دهید که همیشه انجام می دادید همان نتیجه ای را می گیرید که همیشه می گرفتید

شنبه 28 دی1392 - 8:25am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درود و سپاس از محبت دوستان گرامی
از اینکه این نوشته های ناقابل تونسته برای دوستان مفید باشه، بسیار خوشحالم و من فقط خواستم کمی از دین خودم رو نسبت به انجمن ادا کرده باشم البته این در مقابل کارهای سخت و پر مشقتی که اساتید و دیگر دوستان برای فرکانس گیری و تست و حفاری انجام میدهند بسیار ناچیز است و امیدوارم همه دوستان و عزیزان بتونن در این راه موفق و پیروز باشند @};-
در ادامه :
عزیزان گرامی ، تمامی مواردی که من در مورد ردیابی با 35 تا بحال عرض کردم ، یک عملیات بصورت کلاسیک و عمومی میباشد که میتواند در شرایط مکانی و زمانی مختلف و بخصوص برای اپراتورها با وضعیتهای بدنی مختلف ، تفاوت داشته باشد ولی فکر کنم تا حدود بسیار زیادی عمومیت داشته باشد . مثلا همانطورکه معین عزیز فرموده اند ، آنتنها باید برای ایشان در ارتفاع بالاتری نسبت به سطح دستگاه باشد و ایشان وقتی آنتنها را تا حتی بالاتر از شانه هایشان بالا میآورند ، میتوانند ردیابی کنند و پایینتر آنتنها گیج میزنند که این خود میتواند یکی از موارد نادر باشد ولی به هر حال وجود دارد و یا ممکن است برای بعضی از اپراتورها عملیات مربوط به نقطه زنی اصلی در 2 روشی که گفته شد جواب ندهد ولی باز به جرات میگویم این عملیات وجود دارد . دوستان حتما دقت کرده اند بنده هیچ گاه از شروع عملیات ردیابی با مد یا فرکانس خاصی صحبت نکرده ام زیرا انتخاب آنها کاملا به وضعیت بدنی و انرژی ذهن و بخصوص خواسته های اپراتورهای مختلف بستگی دارد . من در ابتدای عرایضم ، گفتم که عملیات ردیابی برای رویت هدف واقعی یکی از تکنیکی ترین عملیات میباشد و دلیلش هم همین تفاوتهاییست که در برخی اپراتورها ملاحظه میکنید .
پس دوستان باید حتما تلاش کنند با تمرین زیاد در ردیابی با آنتن ، بخصوص برای دریافت و ست و مچ کردن (قرار گرفتن در بهترین وضعیت نسبت به فرکانس انتخابی) نسبت به وضعیت بدنی خود اقدام کنند . فرکانسها و مد های دستگاه میتوانند برای افراد مختلف تا چند صدم و یا حتی چند دهم تفاوت داشته باشند و برای تنظیم و بالانس خود نسبت به دستگاه ، میتوان مقداری (حداقل 100 گرم )از فلزات و یا مواد مورد نظر را که فرکانس آنها در مدهای دستگاه موجود و یا اساتید و دیگر دوستان در قسمت مربوط به فرکانسهای آزاد قرار میدهند ، در عمق حداقل نیم متری زمین در محل تمرین امن و خلوت و بخصوص بدون آلودگی ذرات دفن کرده و بر روی آنها تستها و تمرینات خود را انجام دهند .
دیگر موارد مثلا برای گرفتن مگنت هدف و یا حفره نیز برای افراد مختلف ، نتایج مختلف میتواند داشته باشد که باز هم میتوان با تمرین بر روی آنها بهترین بالانس را برای خود بدست آورد . برای مگنت میتوان از آهنرباهای قوی بلندگوهای فرسوده استفاده شود و برای حفره نیز راحت ترین راه استفاده از چاههای سر پوشیده و یا کانالهای قناتها میباشد .
پیروز باشید @};-

شنبه 28 دی1392 - 10:28am

محل اقامت: همه جای ایران سرای من است
با تشکر از کوروش خان بابت مطالبی که آموزش دادند
یه سوال داشتم از استادان بزرگوار ممنون میشم اگه نظرات خودشونو اعلام کنن
برای ردیابی و کنترل بهتر آنتنها که باید در یک راستا باشند و دستها لرزش نداشته باشن اگه آنتنها را روی سه پایه قرار بدیم که کاملا هردو آنتن در شرایط یکسان قرار بگیرن و لرزش دست و نیروی ذهن روی اون تاثیر نداشته باشه آیا می تونیم به ردیابی جنس مورد نظر برسیم؟

شنبه 28 دی1392 - 11:48am
استاد
استاد

درود بر شما
اکثر دوستان ردیاب زن یا دندون پر کرده دارند یا پلاتین توی بدنشون هست یا دست و پا شکسته هستند این عوامل هیچگاه در ردیاب فرکانس تاثیر گذار نیست چون فرکانس مربوطه به هر فلز مشخص شده و انتنها فقط روی اون فلز بخصوص قیچی میکنند اما در کار با انتنهای خالی این فلزات در بدن بعنوان خورا ک حساب میشوند که تاثیر گذار در دقت فلز مورد نطر هست
خودم با عینک و دندون پر کرده ویک فلز که همیشه همراهم هست و گوشی موبایل و فرکانس گیری میکنم و ردیاب میزنم و حتی نشسته توی اتو مبیل هم ردیابی کردم چون مکان مناسب نبوده و تا حالا هم یک جا با 35 حفاری بیشتر نکردم که یک گور پیدا شد با محتویاتی که داشت و داره چون حفاری ناقص صورت گرفت .پس زیاد این مسعله فکرتان را مشغول نکنه

پنج شنبه 3 بهمن1392 - 9:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جاوید نوشته است:
درود بر شما
اکثر دوستان ردیاب زن یا دندون پر کرده دارند یا پلاتین توی بدنشون هست یا دست و پا شکسته هستند این عوامل هیچگاه در ردیاب فرکانس تاثیر گذار نیست چون فرکانس مربوطه به هر فلز مشخص شده و انتنها فقط روی اون فلز بخصوص قیچی میکنند اما در کار با انتنهای خالی این فلزات در بدن بعنوان خورا ک حساب میشوند که تاثیر گذار در دقت فلز مورد نطر هست
خودم با عینک و دندون پر کرده ویک فلز که همیشه همراهم هست و گوشی موبایل و فرکانس گیری میکنم و ردیاب میزنم و حتی نشسته توی اتو مبیل هم ردیابی کردم چون مکان مناسب نبوده و تا حالا هم یک جا با 35 حفاری بیشتر نکردم که یک گور پیدا شد با محتویاتی که داشت و داره چون حفاری ناقص صورت گرفت .پس زیاد این مسعله فکرتان را مشغول نکنه

سلام استاد
اگه دندون پر کرده و پلاتیم نقش خوراک رو بازی کنن پس جنس دسته آنتها هم باید نقش خوراک رو داشته باشند پس فکر نکنم زیاد بشه روی حالت بی سیم مانور داد....طبق فرمایش شما

این مملکت بیشتر از دشمن،خائن وطن فروش داره

پنج شنبه 3 بهمن1392 - 9:33pm
استاد
استاد

درود بر شما
وقتی پای فرکانس به میون اومد دیگه خوراک عملا هیچ قدرتی در برابر سیگنال نداره و اگه قدرت خورا ک بیشتر بود انتنها روی مرکز هدف قیچی دیگه نمیکردن و زاویه 45 درجه خروج یون را هدف قرار میدادند

جمعه 4 بهمن1392 - 5:33am
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

sulduz نوشته است:
استاد هوشی عزیز ازتون ممنونم اجازه دادین مزاحمتون بشم بخدا خیلی خوشحالم کردین خدا خیرتون بده انشاالله موفق بشین

خواهش میکنم سولدوز جان انجام وظیفه بود و بس

مابین انسانها چیزی نیست جز دیوارهایی که خودشان ساخته اند.

سه شنبه 22 بهمن1392 - 12:24pm

L-) :ymsmug: L-) L-) L-) با سلام خدمت اساتيد.... يك سوالداشتم....
ايا اين اموزش و نكته ها را هم ميتوان در ردياب موبايلي استفاده كرد يا براي ردياب 35 يا ديگر رديابها ميباشد ؟؟؟؟؟؟؟؟ :-? :-? :-? :-? :-?

دوشنبه 27 بهمن1392 - 2:27am

از دوستانی که این تاپیک رو راه اندازی کردن از بردیای عزیز
از کوروش بزرگوار از سولدز و استاد جاوید تشکر می کنم.پیروز تندرست سربلند و موفق باشید
ارزو دارم در این کار بسیار پیشرفت کنم تا بتونم من هم مثل دوستان به این انجمن و سایر بچه ها کمک کنم

یکشنبه 25 اسفند1392 - 10:29pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام خدمت دوستای گلم خیلی خیلی تشکر میکنم از اقا کوروش بابت مطالب مفیدشون و بقیه دوستای گلم :ymapplause: امیدوارم همتون موفق باشید

جمعه 8 فروردین1393 - 4:49pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 51 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 31 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure