انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 10 اردیبهشت1403 - 8:29am

پاسخ به موضوع  [ 51 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6  بعدی
 آموزش گام به گام اپراتوری ردیاب (از مبتدی تا حرفه ای) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درود به دوستان
ادامه مطلب :
برای در دست گرفتن آنتنها نلرزیدن دستها بسیار مهم است و دوستانی که مشکلات عصبی دارند، برایشان این مسئله مشکلاتی را بوجود خواهد آورد. آنتنها نه باید خیلی سفت و محکم و نه خیلی شل در دست قرار گیرند و باید یک حالت تعادلی در تمام مراحل ردیابی وجود داشته باشد. بهتر است قبل از شروع ردیابی چند دقیقه ای با خود خلوت کرده و با بستن چشمهای خود و تخلیه کلیه افکار سعی در ارام کردن ذهن خود کنید.انرژی ذهن و فرکانس مغز اپراتور در ردیابی بسیار تاثیر گذار است، لذا سعی کنید ذهن خود را از همه مسائل و مشکلات تخلیه کرده و با آرامش کامل شروع به عملیات کنید، همچنین اثرات حرفهای افرادی که همراه شما هستند میتواند شما را در ردیابی گمراه کند، برای همین بهتر است با توجیه این مسئله به دوستانتان بطوری که ناراحت نشوند از آنها بخواهید تا آخرین لحظه از شما دور باشند و سکوت اختیار کنند مگر اینکه شما از آنها سوالی داشته باشید. در بسیاری موارد که شما به محل اشنا نیستید ، همراهانتان توضیحاتی را در باره محل و آثار ها برای شما باز گو میکنند و بهتر است شما برای اینکه این موارد روی ردیابی شما تاثیر منفی نگذارد، قبل از دیدن آثارها و علایم و حتی قبل از رسیدن به محل مورد نظر از انها جدا شده و عملیات خود را شروع کنید. عملیات ردیابی زمانبر است و بهتر است قبل از رفتن به محل همراهانتان را از این مسئله با خبر کنید زیرا ممکن است در صورت ندانستن این امر از طرف آنها و قر قر کردن هایشان شما را دچار استرس و عدم تمرکز در ردیابی کند و همچنین امنیت محل برای کار اهمیت زیادی دارد زیرا اگر محل در دید باشد و شما بخواهید مخفیانه این کار را انجام دهید، مسلما در اثر استرس در نتیجه ردیابی شما آثار منفی دیده خواهد شد.
دوستان عمل ردیابی بدلیل اینکه وابستگی زیادی به ذهن اپراتور دارد، یکی از تکنیکی ترین عملیات جهت رویت هدف واقعی میباشد و توجه نکردن به تک تک این موارد و بسیاری موارد دیگر میتواند تمامی زحمات شما را بر باد دهد!!!
ادامه دارد... @};-

دوشنبه 16 دی1392 - 12:59pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: خراسان شمالی
بسیار سپاسگذارم کورش عزیز

خداوندا ارامشی ده تا بپذیرم انچه را نمیتوانم تغییر دهم

دوشنبه 16 دی1392 - 1:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درود و با سپاس از دوستان
ادامه :
نحوه ایستادن و فاصله پاها از یکدیگر در حالت معمول میتواند به اندازه عرض شانه ها و موازی یکدیگر باشند ولی در مواردی مثل مکانهای کوهستانی و صعب العبور مسلما نمیتوان این حالت را رعایت کرد و بهتر است یک پا بحالت تکیه گاه و پای دیگر در جهت حفظ تعادل شما قرار بگیرد . دستها در حالت معمول و برای ردیابی طوری قرار بگیرند که آنتنهای برنجی تقریبا در سطح افقی باشند ولی چنانچه هوا شرایط ایده آل نداشت و بادی بود میتوانید جهت کمتر کردن اثر باد در آنتنها زاویه آنها را با تغییر وضعیت مچ دست به رو به زمین زاویه دار کنید ، البته بهتر است در شرایط نامساعد جوی و باد شدید به هیچ عنوان ردیابی نکنید.
دوستان بهتر است قبل از اینکه در مکانهای اصلی شروع به ردیابی کنید ، در جایی امن و خلوت ابتدا این موارد و موارد دیگری که خواهم گفت را تمرین کرده سپس با آمادگی قبلی به محل مورد نظر اصلی اعزام شوید .
در محل تمرین ابتدا شیئی را مثلا 100 گرم نقره یا مس در چند متری خود قرار دهید، سپس با رعایت موارد گفته شده با زاویه نسبت به هدف ایستاده و شروع به ردیابی کنید ، برای شروع در حالت باسیم و آنتنهای تلسکپی جمع ولوم قدرت را تا حداکثر بالا ببرید و وزن را کمی کمتر از وزن هدف قرار دهید، چنانچه آنتنهای برنجی هدف را ردگیری کردند جهت خود را عوض کرده و سعی کنید در تمامی جهات این تمرین را انجام دهید. پس از موفقیت در این تست حالا وقت آن است که کسی هدف را برای شما پنهان کرده و سپس شما آنرا با رعایت موارد پیدا کنید. باز هم این تمرین از جهات مختلف و چندین و چند بار باید برای شما انجام شود تا بطور کامل نسبت به خودتان و دستگاه اعتماد به نفس حاصل شود . دوستان این یکی از مهمترین تمرینهایی است که حتی اپراتورهای حرفه ای هم، هر از چند گاهی باید جهت به روز کردن خود انجام دهند.
ادامه دارد... @};-

دوشنبه 16 دی1392 - 1:59pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درود
پس از اینکه اپراتور توانست هدف پنهان شده را در تمرینات به طور پشت سر هم (نه یک در میان)پیدا کند، آنوقت میتواند بگوید که برای ردیابی هدف واقعی آمادگی دارد.
حالا به محل اصلی رفته و برای ردگیری هدف با رعایت موارد ذکر شده آماده میشویم. در ابتدا باید انتخاب کنیم که دنبال چه چیزی هستیم و در چه ابعاد و وزنی. بطور مثال بدنبال هدف نقره ای کوچک در حدود وزن یک کیلو میگردیم ، از آنجایی که در تستهای اساتید و دوستان مشخص شده بدلیل قدمت و ایجاد میدان در اطراف هدف ، وزنی که توسط ردیاب برای هدف واقعی سنس میشود عمدتا بسیار بالا و نجومی میباشد و دیده شده برای هدف مثلا یک کیلو گرمی ردیاب وزنهای تا 500 گیلو گرم نیز سنس کرده است (البته با فرکانسها و مدهای متفاوت دستگاه این اوزان فرق میکند)توصیه میشود از وزنهای بالاتر از 50 ،60 یا 70 کیلو در انتخاب وزن دستگاه استفاده شود. در حالت باسیم و انتخاب وزن و نوع فلز مورد نظر برای ردگیری و پیدا کردن جای هدف اقدام میکنیم ، پس از اینکه از یک جهت مسیر مشخص شد با تغییر تدریجی وزن به سمت بالا حداکثر وزنی که سنس میشود را پیدا میکنیم و سپس با فاصله گرفتن از جایی که قرار داریم مثلا 20 تا 50 متر به چپ و یا راست محل اولیه جابجا شده و دوباره ردگیری میکنیم ، با ردگیری این سه نشانه روی با چشم به صورت تخمینی میتوان از نقطه تقاطع این سه مسیر با یکدیگر به جای هدف پی برد . چنانچه فاصله تا هدف رویت شده زیاد بود باید کم کم و با فواصل 10 یا 20 متری به سمت هدف رفته و عمل ردیابی و تست وزن (یعنی برای هدف واقعی نباید در فواصل مختلف تغییرات وزنی زیادی داشته باشیم)را برای اطمینان از حرکت در مسیر درست تکرار کنیم .
پس از رسیدن به هدف آنتنها به محض قرار گرفتن در مرز میدان و یا حاله اطراف هدف قیچی خواهند شد. برای بدست آوردن حجم هدف از چهار جهت اصلی (شمال،جنوب،شرق و غرب)به سمت هدف حرکت میکنیم و محل قیچی شدن را علامتگذاری میکنیم که در اینصورت یک مستطیل به ابعاد مختلف که بستگی به عمق هدف دارد بوجود میآید. اما اینکه این حجم چرا عمدتا بصورت مستطیل میباشد دلیل آن قدرت کشش میدان مغناطیسی به سمت شمال میباشد که موجب کشیدگی حجم کمی به سمت شمال است ، پس در این صورت ضلع بزرگتر مستطیل باید شمالی جنوبی باشد.
ادامه دارد... @};-

دوشنبه 16 دی1392 - 3:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درود
پس از پیدا کردن موقعیت و حجم هدف در حالت باسیم، باید بصورت بیسیم و بدون باز کردن آنتنهای تلسکوپی از فواصل 10 ،20 و 50 متری با ولوم قدرت یکبار حداکثر و یکبار 0.5 یا 1 برای تست وزن هدف عمل ردیابی را از جهات مختلف تکرار کنیم . طبیعتا نباید تغییرات وزنی زیادی برای هدف واقعی داشته باشیم و البته هر چه به هدف نزدیکتر باشیم کمی وزن بیشتر سنس میشود. البته در تمامی این مراحل مد یا فرکانس دستگاه نباید تغییر کند و وقتی برای یک مد یا فرکانس خاص این مراحل تست گردید جهت تایید و تست با دیگر مدها یا فرکانسها به همین ترتیب عمل میکنیم البته با توجه به این نکته که برای اطمینان حاصل کردن از تخلیه شدن فرکانس قبلی، دستگاه را حداقل به مدت 3 دقیقه خاموش کرده و سپس مجددا روشن و در مد یا فرکانس جدید قرار میدهیم.
پس از اینکه تست وزن هدف نتیجه مثبت داد برای گرفتن عمق هدف اقدام میکنیم.
یکی از راههایی که میتوان واقعی و یا غیر واقعی بودن هدف را حدث زد همین گرفتن عمق میباشد که اگر بدرستی انجام شود خیلی از مسائل و مشکلات تشخیص هدف حل میشود. ابتدا برای اندازه گیری عمق باید نقطه اصلی و مرکز هدف در حجم بدست آمده را پیدا کرد که البته با این طریق میتوان تقریبا به وزن واقعی هدف نیز پی برد. برای اینکار 2 روش وجود دارد که ابتدا من روش استاد گرامی حمزه عزیز را بیان میکنم : در این روش که حالت گرفتن آنتنهای برنجی همانند شکل 2 در صفحه اول میباشد، باید آنتنها در حالت بیسیم طوری در دست گرفته شوند که حدودا 10 سانت بالاتر از دستگاه و 20 سانت یا کمی بیشتر جلوتر از آنتنهای تلسکوپی باشند و فاصله بین آنتنهای برنجی حدودا 25 سانتیمتر که در اینحالت تقریبا ساعد دستها به صورت افقی قرار میگیرند، سپس با این حالت از چهار جهت جغرافیایی به داخل حجم حرکت میکنیم. طبیعتا در این حالت دیگر روی وزنهای زیاد قیچی نکرده و کم کم باید وزن را از پایین به بالا بیاوریم تا در جایی که شروع به قیچی شدن کند و آن محل چنانچه با حداکثر وزن ممکن از چهار جهت قیچی کند ، محل اصلی هدف و مرکز نقطه خواهد بود(حتما قبل از این عملیات خاموشی 3 دقیقه ای رعایت شود).در ضمن اینکار را یکبار با ولوم قدرت حداکثر و یکبار با 0.5 یا 1 انجام دهید و تفاوتها را مقایسه کنید.
ادامه دارد... @};-

دوشنبه 16 دی1392 - 4:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان سلام
امید وارم این تصاویر مفید باشن لطفن اگ ر اشتباهی توشون هست یا ویرایش کنین یا خذف ش کنید ممنون

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

اگر همان کاری را انجام دهید که همیشه انجام می دادید همان نتیجه ای را می گیرید که همیشه می گرفتید

چهارشنبه 18 دی1392 - 6:17am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنونم جناب سولدوز
کورش جان کجایی داداش؟
من هر روز منتظر پست جدیدتون هستم

این مملکت بیشتر از دشمن،خائن وطن فروش داره

چهارشنبه 25 دی1392 - 4:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

bardia نوشته است:
ممنونم جناب سولدوز
کورش جان کجایی داداش؟

با درود به بردیای عزیز
از اونجایی که نظری از طرف اساتید و دوستان مطرح نشد احساس کردم زیاد مفید فایده نبوده به همین لحاظ ادامه ندادم
پیروز باشید @};-

چهارشنبه 25 دی1392 - 9:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

kurosh نوشته است:
bardia نوشته است:
ممنونم جناب سولدوز
کورش جان کجایی داداش؟

با درود به بردیای عزیز
از اونجایی که نظری از طرف اساتید و دوستان مطرح نشد احساس کردم زیاد مفید فایده نبوده به همین لحاظ ادامه ندادم
پیروز باشید @};-

دوست گلم
من توی همون پست اول خواهش کردم که کسی پست نامربوط نزنه.
من که بیصبرانه منتظر مطالب آموزنده شما دوست خوبم هستم
لطفا ادامه بدید :x

این مملکت بیشتر از دشمن،خائن وطن فروش داره

چهارشنبه 25 دی1392 - 9:22pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

کوروش عزیز مطالب شما بسیار گویا و روان هستش و من از شما تشکر می کنم.مطلبی اگه نزدیم بخاطر این بود که از شلوغ شدن مطالب جلوگیری کنیم و خودم هم از مطالب شما استفاده می کنم.با تشکر.

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

چهارشنبه 25 دی1392 - 9:46pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 51 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 40 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure