انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 28 اردیبهشت1403 - 4:54am

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 620 , 621 , 622 , 623 , 624 , 625 , 626 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: Internet
با سلام و خسته نباشید خدمت اساتید محترم .
دکمه پاور تو ورژن جدید 35 حذف شده .
حالا جطوری چند تا هدف رو پیدا کنیم ؟
الآن تو یه منطقه تا وقتی یه هدف بزرگتر باشه ، هیچوقت دستگاه اهداف کوچیک رو نمیگیره دیگه .

پرنده ای که پرواز بلد نیست ، به قفس میگوید تقدیر

یکشنبه 4 بهمن1394 - 5:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

COBRA-11 نوشته است:
با سلام و خسته نباشید خدمت اساتید محترم .
دکمه پاور تو ورژن جدید 35 حذف شده .
حالا جطوری چند تا هدف رو پیدا کنیم ؟
الآن تو یه منطقه تا وقتی یه هدف بزرگتر باشه ، هیچوقت دستگاه اهداف کوچیک رو نمیگیره دیگه .

دقیقا این همون مساله ای بود که دوست عزیزمون سعید با مهندس حمید بحث میکردند و بهتره اقا حمید این قضیه رو توضیح بدن،چون قبلا تاکید زیادی برا بودن این ولوم پاور بود ولی چه دلیلی باعث حذف همچین ولوم کلیدی ۳۵ شده؟

یکشنبه 4 بهمن1394 - 8:41pm
YIM
مدیر کل
مدیر کل

بله درسته آقا مجتبی در مدل جدید ردیاب 35 ولوم قدرت رو حذف کردن. در واقع وجود این ولوم سبب تولید اشکالات متعددی در زمینه دقت موج و همینطور قطعی امواج در خروجی آنتنها میشد که در نهایت به این نتیجه رسیدیم که بهتره حذف بشه. قسمتی از موضوع بدلیل نبود ولوم دوبل نظامی و با کیفیت مناسب در بازار بود و قسمتی هم بواسطه حالت سلفی و خازنی ولوم در حالتی که درجه قدرت کم میشد و سبب افزایش محسوس تایمنیگ لبه بالا و پایین رونده موج مربعی میشد. لذا خیلی پیش از اینها به دوستان توصیه کرده بودیم که ترجیحا ولوم قدرت رو نزدیک به انتها و در واقع روی 9.5 بذارن تا بهترین دقت رو داشته باشن. در این صورت اگر ولوم خراب نباشه مشکلی برای دقت امواج پیش نمیاد.
اما کم کردن شعاع کاوش از طریق دیگری هم امکانپذیره و بارها توضیح دادیم! در واقع در حالت بیسیم و با کوتاه کردن آنتنهای تلسکوپی دستگاه میشه براحتی شعاع کاوش رو محدود کرد و این روش دیگه مشکل کاهش دقت امواج رو بدنبال نداره. پس در این روش هر چه آنتنهای تلسکوپی بیشتر بیرون کشیده بشن شعاع کاوش بیشتر میشه و هر چقدر جمع بشن شعاع کاوش محدودتر میشه. طبیعتا در هر حال طول دو آنتن تلسکوپی باید مساوی باشه.

یکشنبه 4 بهمن1394 - 11:23pm
مدیر سایت
مدیر سایت

با سلام
مهندس حمید عزیز خیلی ارادتمندم
عرض کنم 35 های قدیمی که هم ولوم قدرت و هم اتصال سیم به آنتهای تلسکوپی دارن رو چطور میشه به روش جدید اصلاح کرد ؟ آیا فقط ولوم رو حذف کنیم و فقط تلسکوپی طبق روال گذشته باشه حله

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

پنج شنبه 8 بهمن1394 - 1:40pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم مهدی جان.
حذف ولوم قدرت کار مشکلی نیست ولی برای کسی که کمی وارد باشه! برای اطمینان بیشتر باید با اقا مجتبی که سازنده دستگاه هستن مشورت کنین. ولی بنظر من اصلا نیازی به تغییر در ردیاب های قدیمی نیست و اگر خروجی امواج وصل باشه و درست کار کنه در همین حد که ولوم قدرت روی 9.5 باشه حداکثر دقت امواج فراهم میشه و کاملا کفایت میکنه.

پنج شنبه 8 بهمن1394 - 2:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

باسلام خدمت دوستان. یه تجربه ای رو خدمت دوستان عرض کنم که دو شب پیش اومدم با ردیاب کار کنم که هر کار کردم آنتنها حرکتی نداشتن و یا خیلی بی هدف میچرخیدن. یه نیم ساعتی هر کار کردم نشد که نشد. تو این فکر بودم که شاید دستگاه مشکل پیدا کرده که نگاه کردم به آسمون دیدم ماه کامله و بقول معروف ماهه شب چهارده هست. دقیقا نمیدونم قضیه چیه بنظر شما ماه وقتی کامله تا این حد میتونه توی ردیابی تاثیر بذاره؟

زندگی در بردگی شرمندگی‌ست

پنج شنبه 8 بهمن1394 - 11:15pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
بله تاثیر دارد
البته بر روی ردیابهای الکترونیکی بیشتر تاثیر دارد
ماه میتونه آب دریاها رو بطرف خودش بکشه ، سردرگم کردن آنتنها براش کاری نداره
البته طبق تستهای بنده نقطه و جهت قرارگیری ماه نسبت به محل آنتن ، تعین کننده هستند و توضیح مفصل دارد .
لذا بجای باز کردن یه موضوع دیگه و شروع شدن نظرات و ابهامات جدید ، بهتر است که در شبهای دیگری محل را تست کنید
شبهای مهتابی تنها یک خوبی دارد که اونم دیدن آنتنها در شب و دید کافی به منطقه و دیدن واکنش آنتنهاست
نمیدونم دوستان در شبهای تاریک چجوری آنتن میزنن که هیچی پیدا نمیکنن :D

لا اله الا هو

پنج شنبه 8 بهمن1394 - 11:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بله واقعا همینطور هست و اگر بیشتر دقت کرده باشید روز بعد از شب چهارده بهترین موقع برای آنتن زدن هست چون واقعا قدرت بیشتر جذب آنتنها توسط هدف رو میشه حس کرد

زندگی در بردگی شرمندگی‌ست

جمعه 9 بهمن1394 - 8:49am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام .من با حفره زیاد کار میکنم و کارم قبر زدنه یک هفته پیش هم حفره زدم ولی شکل حفره قبر نبود 6سانت کندم یک خمره بود ودیدی اون منطقه قبر نداشت ولی جادیگه کار کردم حفره قب گرفتم و یک سکه مس برنج در اوردم در یک مترو چهل سانت. میخاستم بگم حفره رو باردیاب باید لمس کرد من زیاد وسیله مفرقی گرفتم ولی عکس خمره و سکه در حال کاوش رو دارم چون باگوشی میام نت نمیتونم بزارم با اقا مجتبی هماهنگ میکنم با تلگرام واسش میفرستم که از طرف من بزاره واسه دوستان انشااله اگه هوا خوب شد بازم وسیله دارم در میارم فیلم یا عکس میگیرم

دوشنبه 19 بهمن1394 - 8:06pm
کاربر فعال
کاربر فعال

خمره در 60سانت بود

دوشنبه 19 بهمن1394 - 8:09pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 620 , 621 , 622 , 623 , 624 , 625 , 626 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 13 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure