انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 15 اردیبهشت1403 - 7:02pm

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 616 , 617 , 618 , 619 , 620 , 621 , 622 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام.اساتید درخواست کمک دارم.دستگاهی که دارم فرکانس به صورت دیجیتال میده به زمین.دستگاهی که آنتن بهش وصل میشه فقط فاین داره.اگه قراره فرکانس ٱنتن با ژنراتور یکی باشه چرا اونم دیجیتال نساختن؟قبلا بیرون میرفتم با دستگاه بهتر کار میکردم.الان تو حیاط منزل که صد مترش بصورت باغچه هست تمرین میکنم هیچ نمیتونم صد گرم طلا رو پیدا کنم.البته زیر خاک پر ریشه درخت هست.دو تا چاه فاضلاب هم هست بعلاوه آهن الات زنگ زده.لطفا راهنماییم کنید خصوصا در مورد فاین.گیج شدم دیگه بخدا.

هان مشو نومید چون واقف نه ای از سر غیب
باشد اندر پرده بازی های پنهان غم مخور

پنج شنبه 12 آذر1394 - 3:38pm
کاربر فعال
کاربر فعال

نیازمند یه نفر انتنی زن و نقطه زن با تجربه همه هزینه ها و درصد ها هم محفوظه.
کار در مرکز کشور
پیغام= اطلاعات بیشتر
ممنون

جمعه 13 آذر1394 - 4:13pm
کاربر فعال
کاربر فعال

کسی از اساتید هست که ساکن شهر قم یا ساوه باشه؟

هان مشو نومید چون واقف نه ای از سر غیب
باشد اندر پرده بازی های پنهان غم مخور

شنبه 14 آذر1394 - 5:42pm
مدیر سایت
مدیر سایت
آواتار کاربر

omidzz نوشته است:
نیازمند یه نفر انتنی زن و نقطه زن با تجربه همه هزینه ها و درصد ها هم محفوظه.
کار در مرکز کشور
پیغام= اطلاعات بیشتر
ممنون

اقا جان جاده رو داری بر عکس میری

درکوی نیک نامان...ماراگذر ندادند

دوشنبه 16 آذر1394 - 8:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستانی که همش فکر خطاها هستن میخام یچیزی توضیح بدم شهر زیر زمینی من ی مدت ردیاب مهندس داشتم زدو رو فرکانس اب یا همون واتر دیدم در دست شویی پارکینگ قیچی میکنه یک متر مونده ب درب ی چیز عجیب بگم که همون جایی که قیچی کرده بود که من خدم یادمه ی کاشی افتاد بعد از چندین ماه و بعد کار گرا به شکل مستعطیلی 5 متر رفتن پاینن کف زمین حفر شده که چاه فاظلاب هست کنار جاه فاظلاب ی سنگی عجیب حالت قیفی بیرون کشیدند و ی تونل باز شد که اب به مرور شسته بوده که من خیلی وقت پیش با ردیاب مهندس حدس زده بودم این طونل تخمین زدند 5 متر زیر زمین ادامه داشت دیگه اومدندکندند الان مصل ی مترو شده که زود درشو بستند و سیمان ریختند نزاشتن عکس های بیشتری بگیرم چون خطر ریزش ساختمونو برامون داشت امید وارم مورد استفاده دوستان که همش فکر خطا هستند بکنه من خدم از بابت تونل شکه شده بودم ی سوال شما چرا با واتر کار میکردید میخاستم قلقل دستگاه بیاد دستم و تمرین میکردم که جای باز میرم مشکلی نداشته باشم بد تو ی مسیر تست و تمرین خدم ی مسیر قیچی داشتم که بد از چند ماه کاشی افتاد و توضحات لازمو دادم @};- @};- @};-

جمعه 20 آذر1394 - 3:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: خراسان
سلام
دوستانی که نمیخوان سرکار برن یا جای رو بزنن که طلا رو رد ندن از فرکانس 165.3 استفاده نکنن چون من جای رو زدم که این فرکانس نزد ولی 5 تا گلد و فرکانس اهن جواب داد و بخاطر اینکه فرکانس 165.3 نگرفت و مود اهن گرفت فکر کردم اهنه و خطاست و بیخیالش شدم که متاسفانه اونجا اتاق بودو پر جنس و متراژی هم که بدست اورده بودم درست بود

شنیدن کی بود مانند دیدن

شنبه 21 آذر1394 - 11:33am
YIM
مدیر سایت
مدیر سایت
آواتار کاربر

keyhanjam نوشته است:
سلام
دوستانی که نمیخوان سرکار برن یا جای رو بزنن که طلا رو رد ندن از فرکانس 165.3 استفاده نکنن چون من جای رو زدم که این فرکانس نزد ولی 5 تا گلد و فرکانس اهن جواب داد و بخاطر اینکه فرکانس 165.3 نگرفت و مود اهن گرفت فکر کردم اهنه و خطاست و بیخیالش شدم که متاسفانه اونجا اتاق بودو پر جنس و متراژی هم که بدست اورده بودم درست بود

جواب شما چن تا سوال داره.اول اینکه زمینتون بصورت دشت بود یا صخره ای یا کوهستانی؟ دوم اینکه خودت حظور داشتی رو اون مکان به اصطلاح اتاق در اومده؟ یعنی دیدی؟ حتی جنسهاشو؟ شما روی مد اهن تست کردی و دیدی گرفته روی مد مس و طلا هم گرفته بود باید این احتمالا رو میدادی که شاید در کنار مفرغ ممکنه طلا هم باشه که هر دو سه مورد داره جواب میده؟ در ضمن این هدف شما بصورت دستی دوستان کار گذاشته بودن یا هدف واقعی بود؟ شما از چه فاصله ای با 165.3رهگیری کردی و تا نقطه مورد نظر چقدر فاصله داشتین؟ شب رفته بودین یا روز؟

درکوی نیک نامان...ماراگذر ندادند

شنبه 21 آذر1394 - 11:43am
مدیر سایت
مدیر سایت

بهرام نوشته است:
مرزبان جان زمانی که یک دفینه رو دفن میکنن به خاطر الوده کردن خاک دوروبرش وفرایندهای شیمیایی دیگه باعث تولید کربن میشه وفقط هم به طلا مرتبط نمیشه بیشتر گیاهان وریشه های پوسیده هم کربن تولید میکنن.تست کربن هم باید در کنار دیگر تستها باشه تا مشخص بشه مکان درسته یا نه واینکه گرفتن ردیاب رو مد اهن هم دلیل بر خطا نیست چون همه دفینه هارو فقط توی خمره نمیزاشتن بعضیا توی صندوقچه ایی از اهن وچوب بوده پس مواضب باشین از کنار هر اهنی هم نگذرین :D

خیر دوست عزیز
هیچ دفینه ای کربن تولید نمیکنه [-X
تست کربن هون تست زغال هست و چون درگذشته برای جلوگیری از نفوذ آب و آسیب دیدن اجناس اونارو بصورت لایه های مختلف با زغال پوشش میدادن از این نظر تست کربن هم میتونه سودمند باشه!
اینطور نیست که فکر کنید هرجا دفینه هست حتما باید تمام مودهای 22 گانه جواب بدن و بعد بگیم دفینه ای اینجا هست.
تمام این موارد برای کمک به اپراور هست و این اپراتور هست که بنا بر تجربیات و روش اپراتوریش از چه فکانسهایی برای کاوش استفاده کنه.
پیشنهاد میکنم دوستان تجربیات و تجربیات واقعی اساتیدی مثل آریا و جاوید رو حتما بخونن و از تجربیات این عزیزان کمال استفاده رو ببرن.
توی دنیای مجازی کمتر کسانی پیدا میشن که اطلاعات درست و حاصل تجربیات چندین سالشون رو برایگان در اختیار کسی قرار بدن و این عزیزان واقعا خیلی لطف داشتن .

نگذارید گوشهایتان گواه چیزی باشد که ندیده اید
نگذارید زبانتان چیزی را بگوید که قلبتان باور نکرده
صادقانه زندگی کنید

شنبه 21 آذر1394 - 2:23pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

استاد کوهیار یعنی شما موافق نیستین که دفینه میتونه گاز تولید کنه . :-? حالا شاید به کربن مرتبط نشه به هر حال با مد کربن قابل ره گیری هست اگه ذغال هم برای محفوظ موندن اجناس استفاده میکردن دیگه بهتر البته در بالا هم اشاره کردم که کربن فقط به دفینه ها مربوط نمیشه و میتونه ریشه گیاهان ودرختان وموجودات مرده باشه. :) راستی استاد کوهیار این مد فرکانس فقط به ذغال مربوط نمیشه شما یک چهار لیتری بنزین توی حیاط منزل با فرکانس کربن به راحتی با انتن قابل ره گیری هست اگه مشباهات رو در نظر بگیریم خیلی از گیاهان ترشحاتی دارن که به تولید گازهای گلخانه ایی کمک میکنه با این مد از فرکانس به راحتی توسط انتن شناسایی میشن کلا استفاده از این مد اگه کنار گیاهی اتفاق بیفته خیلی باید احتیاط کرد این نظر من بود.موفق باشید ^:)^

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

شنبه 21 آذر1394 - 4:07pm
مدیر سایت
مدیر سایت

بهرام نوشته است:
استاد کوهیار یعنی شما موافق نیستین که دفینه میتونه گاز تولید کنه . :-? حالا شاید به کربن مرتبط نشه به هر حال با مد کربن قابل ره گیری هست اگه ذغال هم برای محفوظ موندن اجناس استفاده میکردن دیگه بهتر البته در بالا هم اشاره کردم که کربن فقط به دفینه ها مربوط نمیشه و میتونه ریشه گیاهان ودرختان وموجودات مرده باشه. :)

درود
بهرام جان اگر به قانون پایستگی ماده استناد کنیم نتیجه واضح خواهد بود.
ماده نه به وجود میاد و نه از بین میره و فقط در ترکیبات جابجا میشه.
پس اگر جایی کربن وجود داره یعنی از قبل در ترکیب یک ماده ای وجود داشته و حالا با واکنش سایر اجزای موجود در ترکیب درجه خلوص کربن بالا رفته و بشکل خالصتر باقی مونده(نزدیکترین مثال میتونه تشکیل زغال سنگ از بقایای گیاهان باشه)
در مورد تست کربن فقط علتی که میتونه به درد ما بخوره وجود کربن به عنوان لایه عایق هست وگرنه کربن به خودی خود نه میتونه دلیل وجود دفینه باشه و نه عدم وجود. و اگر بخوایم بشکل دقیق تر نگاه کنیم تمام عناصر با نسبتهای مختلف در سطح این کره خاکی موجود هستن و اینکه ما بتونیم اونهارو ردیابی کنیم و یا به عنوان معدن و کانسنگ شناسایی کنیم بستگی به مقدار خلوص و درجه انباشتگی این مواد داره و برای همین موضوع هست که ما به ولوم حجم و درجه وزن اهمیت میدیم و مثلا دنبال وزنهای بایلای چند گرم بشکل توده های متراکم میگردیم.
در مورد گاز هم به همین صورت هست و بالاخره باید دلیلی برای تشکیل گازها باشه؟ حالا گاز میتونه دلیل بیولوژیکی و حاصل فعالیت موجودات میکروسکوپی مثل باکتریها از بقایای موادی که تغذیه میکنن باشه که لازمه در محدوده مورد نظر ماده ای که در زنجیره غذایی اونها باشه موجود باشه و یا حتی میتونه دلیل تعمدی داشته باشه و اشخاصی که دفینه رو مخفی کردن راهی برای تولید گازهای سمی جهت حفاظت و یا حتی انتقام از فرد چپاولگر یا کاوشگر پیاده سازی کرده باشن.
در کل در نظر گرفتن تمام این موارد میتونه منتهی به راهکار و روش اپراتوری علمی بشه و از بسیاری از حفاریهای بیمورد و خسته کننده جلوگیری کنه.

نگذارید گوشهایتان گواه چیزی باشد که ندیده اید
نگذارید زبانتان چیزی را بگوید که قلبتان باور نکرده
صادقانه زندگی کنید

شنبه 21 آذر1394 - 4:21pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 616 , 617 , 618 , 619 , 620 , 621 , 622 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 29 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure