انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 18 اردیبهشت1403 - 5:46pm

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 603 , 604 , 605 , 606 , 607 , 608 , 609 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام

سلام جناب mehran.از اینکه به ما تازه کارا توجه کردید ممنونم.فلزات گرفته طلا 5 مود دستگاه و فرکانسهای پایین.حجم اندازه20 در20.همچنین نقره و مفرق در حجم 15 در15 سانت .وزن طلا حداکثر1200کیلو نقره 1400 ومفرق900 کیلوومگنت بعد حفاری از30 به 45 رسید.محل نقطه کردن فلزات جداودر کنا رهم در هجم حفره بوده.قبرهایی که بار دارن معمولا در چه عمقی هستن؟

سه شنبه 10 شهریور1394 - 11:29am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

خواهش میکنم... بنظرم حجم های گرفته شده نسبت به عمق خیلی کم هست اگه فلز وجود داشت باید حجم بیشتری میداد عمق قبور نسبت به منطقه از 70 سانت (کوهستانی و سنگلاخ) تا 200 سانت (بستر خاکی و نرم) متغییره! که معموالا 1.5 متر هستند البته مقبره ها بزرگ داستان کاملا فرق میکنه!

سه شنبه 10 شهریور1394 - 12:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خودم نوشته است:
سلام جناب mehran.از اینکه به ما تازه کارا توجه کردید ممنونم.فلزات گرفته طلا 5 مود دستگاه و فرکانسهای پایین.حجم اندازه20 در20.همچنین نقره و مفرق در حجم 15 در15 سانت .وزن طلا حداکثر1200کیلو نقره 1400 ومفرق900 کیلوومگنت بعد حفاری از30 به 45 رسید.محل نقطه کردن فلزات جداودر کنا رهم در هجم حفره بوده.قبرهایی که بار دارن معمولا در چه عمقی هستن؟

درود بر شما دوست گرامی
این حجمی که شما گرفته اید در واقع شبیه نقطه زنی در ردیاب است و چنانچه در تمامی مدهاو فرکانسهای موجود بدین شکل است به احتمال زیاد ذرات گفته اید چون در مورد هدفهای واقعی حجمها خیلی بزرگتر هستند حداقل 1*1 تا بتوان رویش حساب باز کرد مگر اینکه فقط با یک فرکانس خاص بجای حجم نقطه را بگیرید یا اینکه یک هدف بسیار بسیار کوچک در حدو اندازه های یک سکه بسیار کوچک گرفته باشید که انهم بسیار بندرت پیش میاید. البته یک نکته ظریف در حجم گیری وجود دارد وآن اینکه برای اکثر اهداف واقعی ضلع شمالی جنوبی آن کمی از ضلع شرقی غربی بزرگتراست که این خود شاید یکی از روشهای تشخیص هدف واقعی از کاذب باشد.
پیروز باشید @};-

سه شنبه 10 شهریور1394 - 2:50pm

باسلام و تشکر ازمهران وکورش عزیز.بعداز خارج کردن استخوان از قبر دوباره همان شرایط بود بجز مگنت .چرا؟به یکی از دوستان که دکترای الکترونیک داشت 35 رو نشون دادم ایشون یک روش برای پیدا کردن نقطه دقیق پیشنهاد کردنکه نیاز به سه دستگاه35 داشت برای من مقدورنبودوآن اینکه یک دایره به دور نقطه در نظر بگیریم بزرگتر از بیضی 45 درجه و هر 120 درجه یک دستگاه رو روشن کنیم با فرکانس و وزن و قدرت یکسان و سپس نقطه را معلوم کنید.از دوستانی که چنین روشی رامیتوانند انجام دهنددرخواست یاری دارم.تشکر

سه شنبه 10 شهریور1394 - 11:25pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام. فعلا داروی یک قبر سردار تو عمق چهارونيم نیم متر با سه ردیاب کار میکنم تا اینجا حفره چهار در چهار گرد داده وفلز یک کنج این حفره نکته مهم بهترین فرکانس مال خود ردیابه وبا گلد دو زاویه 45درجه رو با اختلاف چهارونيم نیم متر از وسط رو به شمال گرفتم وبا گلد پنج دقیقه روی هدفم رو زدم پس فرکانسها بالا گاز رو میزنند و فرکانس پایین خود هدف رو. ردیاب جیوه ای هم زدم فقط زاویه 45رو زد نکته مهمتر. بچه طلا بیشترین آلودگی روی سطح خاک ایجاد میکند اگه جایی فلز طلا تو بر د نقطه زنتنون نبود وآلوده مثل ذرات روی سطح بود فکر نکنید اون ذرات خطا هستنند چون طلا آلودگی روی سطح خاک ایجاد میکنه

چهارشنبه 10 شهریور1394 - 3:15am
کاربر فعال
کاربر فعال

نکته مهمتر اینکه اگه فلزی بالای یک متر باشه هرچه عمق بیشتر ميشه باید فاصله بین جایی که فرانتس بالا و پایین میگیردطبق عمق بیشتر بشه وجودی که فرکانس بالا و پایین یک نقطه رو گرفتتند فلز باید روی سطح باشه وی احتمال خطا بودنش بیشتره.به قول یارو میگوید نه نگاه کن

چهارشنبه 10 شهریور1394 - 3:24am
کاربر فعال
کاربر فعال

و سعی کنید انتنن ها سبزترین و روان ترین حالت رو داشته باشند که. بتواند. کوچک. ترین چیزارو هم سنس کنه

چهارشنبه 11 شهریور1394 - 3:30am
کاربر فعال
کاربر فعال

خودم نوشته است:
باسلام و تشکر ازمهران وکورش عزیز.بعداز خارج کردن استخوان از قبر دوباره همان شرایط بود بجز مگنت .چرا؟به یکی از دوستان که دکترای الکترونیک داشت 35 رو نشون دادم ایشون یک روش برای پیدا کردن نقطه دقیق پیشنهاد کردنکه نیاز به سه دستگاه35 داشت برای من مقدورنبودوآن اینکه یک دایره به دور نقطه در نظر بگیریم بزرگتر از بیضی 45 درجه و هر 120 درجه یک دستگاه رو روشن کنیم با فرکانس و وزن و قدرت یکسان و سپس نقطه را معلوم کنید.از دوستانی که چنین روشی رامیتوانند انجام دهنددرخواست یاری دارم.تشکر

سلام دوست گرامی
خب شاید بشه تو همون سه نقطه سه بار ردیاب رو مستقر کرد. ضمنا فکر کنم با توجه به شرایط بدنی متفاوت اپراتورها و کیفیت و تجربه ناهمسان روش سه ردیابه کارآمد نباشه ولی سه استقرار با یک ردیاب و یک اپراتور منطقی تره. البته من تو این مدت که دارم ردیابی میکنم متوجه شدم تقریبا هیچ چیز رو نمیشه توی ردیابی بدون امتحان های مکرر رد کرد یا پذیرفت

چهارشنبه 11 شهریور1394 - 10:00am
کاربر فعال
کاربر فعال

خودم نوشته است:

یکی از روشهای تشخیص خطا که استاد حمزه روش تاکید داشت تست کربن بود . من خودم تست نکردم ولی همین روزا میرم تو محل واقعی تست میکنم گزارشش رو میذارم . همچنین تست آلومینیوم و آهن . به نظر میاد به کار بردن تجربه دوستانی که تو این زمینه عملی وارد شدن خیلی کمک کننده س.
جهت یادآوری عرض کنم طبق راهنمایی و تاییدات اساتید انجمن ولوم قدرت رو هیچوقت کم نکنید.

چهارشنبه 11 شهریور1394 - 10:06am

سلام کیا جان.سه ستگاه35 با شرایط یکسان بر روی یک دایره بزرگتر از بیضی 45 درجهبا زاویه 120 نسبت به هم همزمان روشن روی زمین بزاریم وانتن بزنیم نه سه نفر .تا تفاوتها را با یک دستگاه مشخص کنیم.جایی که سه فرکانس به همدیگر میرسند انشااله نقطه دلخواه باشه.باتشکر

چهارشنبه 11 شهریور1394 - 10:17pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 603 , 604 , 605 , 606 , 607 , 608 , 609 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 28 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure