انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 13 اردیبهشت1403 - 9:15pm

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 597 , 598 , 599 , 600 , 601 , 602 , 603 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان عزیز ردیابی مانند نقطه زنی برای همه قواعد یکسانی نداره...
البته این موضوع بارها در طول این تاپیک گفته شده...
هر فرد باید باتمرین مداوم نوع آنتن زدن خودشو بدست بیاره... یعنی قرارداد نیست که حتما باید دستها جلوی سینه یا کنار شانه باشه،هر اپراتور باید مجموع حرکات رو انجام بده وحالتی که بهترین جوابرو بهش داد میشه روش اون اپراتور...
البته یکسری قواعد کلی هم هست که باید رعایت بشه مثل روشن کردن اولیه ردیاب بمدت. حداقل 20 دقیقه و خاموش گذاشتن حد اقل 3 دقیقه ای آن...
فقط. تنها چیزی که میتونه بیشترین قلق دستگاه رو به هر اپراتور بده...تمرین مداوم هست...
در پناه حق.

چهارشنبه 7 مرداد1394 - 11:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

برادران عزیز اقا روح اله و اقا مجید عزیز سلام .
توجه شما دوستان مایه دلگرمیه منه . ازتون خیلی سپاسگزارم . امیدوارم که بتونم از تجربیات گران بهاتون بیشتر استفاده کنم . زنده باشین . :x
@};-

خداوندا آرامش و سلامتی عطا فرما .

پنج شنبه 7 مرداد1394 - 1:11am
کاربر فعال
کاربر فعال

با درود خدمت دوستان .من خیلی تلاش کردم دوتا فرکانس طلا بدست آوردم که 100 درصد بهتر از تمام فرکانسهای موجود هست که سفال آهن آهن زنگ زده سیلیس سنگهای معدنی پلاتین ریشه انار یا آب انار استخوان و بیشتر ذرات حذف میکنه بدون مکمل چون جاهایی که نمکزار و خاکستر زغال و نمناک (در حد خیس بودن ) هست نمیشه مکمل زد چون ولتاژ 1000 ولت میکنه 10 ولت . خلاصه تمام مد دستگاه و فرکانسهای آزاد روی سفال و آب انار بگیرید محال طلا نشون نده و تمام بحثهای تاثیر ذهن حجم گیری شمال به جنوب و 600 صفحه و 1000 صفحه همه را بذارید کنار این دوتا فرکانس تست کنید بیرون خاک و داخل خاک حتی 5 سانت خطا نداره تضمینی .مواردی که ذکر کردم رد میده بجز اونارو نمیدونم واسه همین شما همه موارد جمع کنید یک طرف و طلا بذارید طرف دیگه با تمام مد دستگاه و فرکانس تا حالا ذکر شده کاملا اشتباه خواهد کرد و فرکانسی که من در اختیارتون میذارم اگر جایی یا عنصری باعث خطا بشه بیاید ذکر کنید تا 100 در 100 به نتیجه برسیم همه شرکت کنند مخصوصا اساتید . لطفا بیخودی صفحه این بخشو پر نکنید با تستهای الکی و آماتوری خواهش میکنم من 3 ماه این تستو دارم انجام میدم بماند چند سال قبلشو .ممنون
فرکانس طلا رهگیری 50.16
فرکانس طلا نقطه دقیق 20.46

پنج شنبه 8 مرداد1394 - 4:10am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با درود به دوستان گرامی
دوستان یک روش دیگری هم بنده لازم دونستم یاد آور بشم که من اسمشو جستجوی سریع گذاشتم شاید مورد توجه واقع بشود :
در جاهایی که فرصت نیست و میخواهید سریع عمل کنید کافیست در محلی که ایستاده اید بدور خودتان بصورت در جا به آرامی دایره 360 درجه بزنید، یا میتوانید فقط یک محدوده زاویه ای خاص را چند بار در جا رفت و برگشت کنید، مثلا از 0 تا 90 درجه و بلعکس یا 180 تا 270 و بلعکس (با استفاده از قطب نما)در این حالت پس از چند بار چرخیدن یا چپ و راست کردن در زوایای خاص اگر هدفی چه واقعی و چه کاذب در مسیر کانال آنتنها باشد آنتنها روی آن قفل شده و هرچه شما به چپ و یا راست گردش کنید آنتنها فقط آن مسیر را نشان میدهند، البته این کار را باید به آرامی انجام دهید تا آنتنها فرصت دریافت سیگنال و رهگیری را پیدا کنند. پس از پیدا کردن یک مسیر باید جای خود را چندین متر عوض کرده و دوباره این کار را تکرار کنید تا مسیر را بدرستی تشخیص دهید. سپس به سمت مسیر آشکار شده رفته و هر چند متری این عمل را تکرار کرده تا به روی هدف برسید.چنانچه روی هدف رسیده و با تستهای انجام شده متوجه شدید که هدف کاذب است میتوانید برای جستجوی مجدد ،زاویه آن محدوده را از رهگیری بعدی حذف نمایید یا پشت به آن محل بایستید.
پیروز باشید @};- @};- @};-

پنج شنبه 8 مرداد1394 - 12:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

یادش بخیر این روش هم روش قدیمی من بود واسه تایید مکان بیشتر از این شیوه استفاده میکردم @};-

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

پنج شنبه 8 مرداد1394 - 1:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mehdii28 نوشته است:
با درود خدمت دوستان .من خیلی تلاش کردم دوتا فرکانس طلا بدست آوردم که 100 درصد بهتر از تمام فرکانسهای موجود هست که سفال آهن آهن زنگ زده سیلیس سنگهای معدنی پلاتین ریشه انار یا آب انار استخوان و بیشتر ذرات حذف میکنه بدون مکمل چون جاهایی که نمکزار و خاکستر زغال و نمناک (در حد خیس بودن ) هست نمیشه مکمل زد چون ولتاژ 1000 ولت میکنه 10 ولت . خلاصه تمام مد دستگاه و فرکانسهای آزاد روی سفال و آب انار بگیرید محال طلا نشون نده و تمام بحثهای تاثیر ذهن حجم گیری شمال به جنوب و 600 صفحه و 1000 صفحه همه را بذارید کنار این دوتا فرکانس تست کنید بیرون خاک و داخل خاک حتی 5 سانت خطا نداره تضمینی .مواردی که ذکر کردم رد میده بجز اونارو نمیدونم واسه همین شما همه موارد جمع کنید یک طرف و طلا بذارید طرف دیگه با تمام مد دستگاه و فرکانس تا حالا ذکر شده کاملا اشتباه خواهد کرد و فرکانسی که من در اختیارتون میذارم اگر جایی یا عنصری باعث خطا بشه بیاید ذکر کنید تا 100 در 100 به نتیجه برسیم همه شرکت کنند مخصوصا اساتید . لطفا بیخودی صفحه این بخشو پر نکنید با تستهای الکی و آماتوری خواهش میکنم من 3 ماه این تستو دارم انجام میدم بماند چند سال قبلشو .ممنون
فرکانس طلا رهگیری 50.16
فرکانس طلا نقطه دقیق 20.46

خداقوت مهدی جان دستت طلا معلومه خیلی زحمت کشیدی اما یک سوال داشتم این فرکانسهارو روی مگنت تست کردی توی تستهای که من انجام دادم فرکانس 50یا تو همین محدوده به مغناطیس زمین حساس هست وبعضی از سنگها رو خوب شکار میکنه انشالله که این فرکانس اینطور نباشه اما فرکانس دیگتون رو نمیدونم چون من زیر 30 رو تست نکردم

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

پنج شنبه 8 مرداد1394 - 2:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام .
دوستان صفحه 600 ام ردیاب 35 مبارک . @};-
به تمام اساتید و دوستان عزیز و همینطور مهندس حمید و اقا مجتبی که با تلاش های شبانه روزی خودشون باعث رقم خوردن این صفحات خوب و ماندگار در عرصه ردیابی شدن خسته نباشید عرض میکنم .
پیروز باشین .

خداوندا آرامش و سلامتی عطا فرما .

پنج شنبه 8 مرداد1394 - 6:24pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

rohollahmohamady نوشته است:
mehran1545a نوشته است:
دوستانی که پس از ردیابی حفاری کردند و به فلز ولو بی ارزش برخورد کردند بیان تجربیاتشون از قبیل عمق گیری و مخصوصا حجم هدف و نوع حرک آنتن ها به اشتراک بذارن! بنظر من این یکی دیگه از بهترین تجربیات در ردیابی خواهد بود
با سپاس

سلام والا من تابه حال هرجا که با مد طلا زدم_90درصد) بیشتر با سفال مواجه شدم نه فلز چه طلاباشه چه هرچیز دیگری.
اما بهترین فرکانس برای اینکه بعد کاوش با فلز روبه رو بشیم نه سفال برای من مد نقره بوده اونم فرکانس ازاد86.15 برای نقطه زنی و رهگیری با163.3
حجمی که برای تجمع سفال درعمق 4الی5متری داده 2در2 بوده وبرای فلز توی عمق تقریبا 3الی4متری که:یک تیکه مسی کوچیک40 گرمی بوده با یکی دوتا سکه پاتین زده ویک تیکه فلز دیگر که مشخص نبود باز جنسش چیه اما هرچی بودن اهن نبودن و اینارو با فرکانس نقره زده بودم.تقریبا همون حجم رو داده بود.

حرکت انتنها برای من اگر نزدیک هدف باشم سریع حرکت میکنند و اگر دور باشم یک مقداری با کندی حرکت میکنند و به اینم یکجورایی معتقد نیستم اگر هدف واقعی باشه انتنها بریده بریده یا ارومو سنگین حرکت میکنند و اگر خطا باشه زودو سریع.
بلکه بنظرم هرچقدر قدرت کشش و انرژی و مگنتی که ادمها باهم دارند هرچقدر قوی باشه انتنهاهم به نسبت تقریبا قویتر میزنند و هرچقدر ضعیف باشه ضعیفتر.
برای من که چه در مورد سفالها و چه درموردفلزات داخل خاک حرکت انتنها تقریبا یکسان بوده.
امیدوارم که مفید بوده باشه.

خدا قوت
اگه همینطور تجربیات همو به اشتراک بذاریم میتونیم به نتایج خوبی برسیم شما به نکته خوبی برای رسیدن به فلز اشاره کردید و اونم فرکانس نقره است منم به همین نتیجه رسیدم که فرکانسهای نقره میل بیشتری به فلزات دارند تا شبهه فلز...! حالا بفرمایید اون تیکه مس 40 گرمی و دوتا سکه پاتین زده بعد از حفاری و خروج از خاک بازم با همون فرکانس نقره ردیابی میشدند؟ قبل از حفاری با فرکانس مس هم امتحان کردید؟ آنتن ها حرکتی به سمت هدف داشتند؟! نقاطی که با فرکانس طلا به سفال برخورد میکردید روی فرکانس سفال هم حرکتی داشتید؟!

پنج شنبه 8 مرداد1394 - 8:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mehran1545a نوشته است:
rohollahmohamady نوشته است:
mehran1545a نوشته است:
دوستانی که پس از ردیابی حفاری کردند و به فلز ولو بی ارزش برخورد کردند بیان تجربیاتشون از قبیل عمق گیری و مخصوصا حجم هدف و نوع حرک آنتن ها به اشتراک بذارن! بنظر من این یکی دیگه از بهترین تجربیات در ردیابی خواهد بود
با سپاس

سلام والا من تابه حال هرجا که با مد طلا زدم_90درصد) بیشتر با سفال مواجه شدم نه فلز چه طلاباشه چه هرچیز دیگری.
اما بهترین فرکانس برای اینکه بعد کاوش با فلز روبه رو بشیم نه سفال برای من مد نقره بوده اونم فرکانس ازاد86.15 برای نقطه زنی و رهگیری با163.3
حجمی که برای تجمع سفال درعمق 4الی5متری داده 2در2 بوده وبرای فلز توی عمق تقریبا 3الی4متری که:یک تیکه مسی کوچیک40 گرمی بوده با یکی دوتا سکه پاتین زده ویک تیکه فلز دیگر که مشخص نبود باز جنسش چیه اما هرچی بودن اهن نبودن و اینارو با فرکانس نقره زده بودم.تقریبا همون حجم رو داده بود.

حرکت انتنها برای من اگر نزدیک هدف باشم سریع حرکت میکنند و اگر دور باشم یک مقداری با کندی حرکت میکنند و به اینم یکجورایی معتقد نیستم اگر هدف واقعی باشه انتنها بریده بریده یا ارومو سنگین حرکت میکنند و اگر خطا باشه زودو سریع.
بلکه بنظرم هرچقدر قدرت کشش و انرژی و مگنتی که ادمها باهم دارند هرچقدر قوی باشه انتنهاهم به نسبت تقریبا قویتر میزنند و هرچقدر ضعیف باشه ضعیفتر.
برای من که چه در مورد سفالها و چه درموردفلزات داخل خاک حرکت انتنها تقریبا یکسان بوده.
امیدوارم که مفید بوده باشه.

خدا قوت
اگه همینطور تجربیات همو به اشتراک بذاریم میتونیم به نتایج خوبی برسیم شما به نکته خوبی برای رسیدن به فلز اشاره کردید و اونم فرکانس نقره است منم به همین نتیجه رسیدم که فرکانسهای نقره میل بیشتری به فلزات دارند تا شبهه فلز...! حالا بفرمایید اون تیکه مس 40 گرمی و دوتا سکه پاتین زده بعد از حفاری و خروج از خاک بازم با همون فرکانس نقره ردیابی میشدند؟ قبل از حفاری با فرکانس مس هم امتحان کردید؟ آنتن ها حرکتی به سمت هدف داشتند؟! نقاطی که با فرکانس طلا به سفال برخورد میکردید روی فرکانس سفال هم حرکتی داشتید؟!

تجربه خوبی بود خیلی متشکرم از دوست عزیزمون که این موضوع را به اشتراک گذاردن.

پنج شنبه 8 مرداد1394 - 9:38pm
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال

درود یزدان پاک بر شما .بهرام جان مگنت و سنگ آهن هیچ آهن ربا قوی بذار نیم متری سکه عمرا روی آهن ربا قیچی کنه اتفاقا کاملا باز میشه که متوجه میشی اینجا میدان مغناطیس قوی داره و حرکت میکنی سمت سکه کاملا قیچی میکنه امتحان کن روحت شاد میشه .و اما فرکانس 86.15 که واسه نقره ذکر شد روی پلاتین هم قیچی میکنه .دوستان چگونگی تست زدنو مثل اینکه متوجه نشدید وقتی میخواهید فرکانس فلز یا هر عنصری بگیرید تنها همون فلز یا عنصر کافی نیست که روش قیچی کنه تا الان که اینو میگم همه در اشتباه بودیم حداقل 10 عنصر باید یک طرف قرار بگیره و مورد تست هم طرف دیگر روی خاک و بعد داخل خاک و بعد داخل خاک با گذشت حداقل 40 روز .موفق باشید

جمعه 8 مرداد1394 - 2:14am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 597 , 598 , 599 , 600 , 601 , 602 , 603 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 33 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure