انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 13 اردیبهشت1403 - 6:14pm

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 596 , 597 , 598 , 599 , 600 , 601 , 602 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوست عزیز!
قبل از هر کار ابتدا تست کنید و ببینیدوقتی دستگاه روشن و روی یکی از مودهاهست آیا با تماس سرآنتنها با زبان گزشی هر چند کوچک ایجاد میشود یا نه؟

چهارشنبه 6 مرداد1394 - 1:02am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

majid_famali نوشته است:
سلام دوست عزیز!
قبل از هر کار ابتدا تست کنید و ببینیدوقتی دستگاه روشن و روی یکی از مودهاهست آیا با تماس سرآنتنها با زبان گزشی هر چند کوچک ایجاد میشود یا نه؟

با سلام .
ممنون از راهنماییتون . متاسفانه هیچ گزشی سر آنتن ها حس نکردم . راه دیگه ای وجود داره برای تست سلامت دستگاه ؟
ممنون .
@};-

خداوندا آرامش و سلامتی عطا فرما .

چهارشنبه 7 مرداد1394 - 9:16am
مدیر سایت
مدیر سایت

آقا گنجو
با سلام
راه دیگه اینه که فیشهارو به دستگاه وصل کرده و دوسر دیگر فیشها که به آنتنها وصل میشه رو همزمان با هم به زبان خودتون بزنید و ببینید شوک میده یا نه ؟ اگر شوک داشت درسته

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 7 مرداد1394 - 9:40am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهدی نوشته است:
آقا گنجو
با سلام
راه دیگه اینه که فیشهارو به دستگاه وصل کرده و دوسر دیگر فیشها که به آنتنها وصل میشه رو همزمان با هم به زبان خودتون بزنید و ببینید شوک میده یا نه ؟ اگر شوک داشت درسته

سلام اقا مهدی . خسته نباشید .
مچکرم بالاخره گزش سیم ها رو حس کردم . سیم هارو وصل کردم به دستگاه و رو حالت تلسکوپی خاموش گزش رو حس کردم البته گزش رو لب های داخلی بهتر از زبون حس میشه . بعدش دوباره با تلسکوپی روشن امتحان کردم که تلسکوپی ها هم گزش داشتن . دم شما گرم . حالا امیدوارانه تر به تمرینم ادامه میدم .
ممنونم .
@};-

چهارشنبه 7 مرداد1394 - 1:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستانی که پس از ردیابی حفاری کردند و به فلز ولو بی ارزش برخورد کردند بیان تجربیاتشون از قبیل عمق گیری و مخصوصا حجم هدف و نوع حرک آنتن ها به اشتراک بذارن! بنظر من این یکی دیگه از بهترین تجربیات در ردیابی خواهد بود
با سپاس

چهارشنبه 7 مرداد1394 - 5:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام .
دوستان در هنگام شروع ردیابی حالا چه به صورت اویز به گردن چه به صورت پراب زنی بیست دقیقه وقتی که میخوایم یه کانال رو ردیابی کنیم بایستی چند ثانیه انتن ها رو تو دست ثابت نگه داریم تا رو یه مسیری قفل کنه و برای کانال یابی بهترین فاصله دست ها از هم 32 سانت هستش یه بیشتر یا کمتر .
مرسی
@};-

چهارشنبه 7 مرداد1394 - 6:02pm

سلام اقا مهران گل
اگه ممکنه در رابطه با سنجش مگنت بدن یک مقدار بیشتر توضیخ بدین خیلی ممنونم ازت بابت زحماتت

چهارشنبه 7 مرداد1394 - 10:11pm

آریانا۱ نوشته است:
shah_artoor نوشته است:
ممنون از همه دوستان عزیز که جوابمو دادید.به نظر شما برای اینکه تست کنم که فرکانسها برای من چگونه عمل میکنند و چقدر فرق میکنن از فرکانس پایین نقطه زنی استفاده کنم یا فرکانس بالای ردیابی؟
ایا فرکانسهای نقطه زنی برای فواصل نزدیک بهتر جواب میدن؟و با فرکانس ردیابی در فاصله نزدیک گیج میشیم؟
آیا اگر مثلا هدفی عمق زیاد داشت یا تو اتاقک بود فرکانسهای یایین نقطه زنی روش بهتز جواب میده(مثلا فاصلش با ما 8 متر عرضی و چهار متر در عمق)یا چون درون زمین هست فرکانس بالا باید استفاده کنیم تا جواب بگیریم؟

دوست عزیز،فرض کن ی هدف در عمق ۵متر و چهارصد متر ازت فاصله داره،خب برا شروع کار باید از فرکانس بالا استفاده کنی،وقتی محدوده هدف مشخص شد،اونوقت از فرکانس پایین،تا بتونی محدودتو کوچکتر کنی،برا بار تو اتاقکم همین روشو استفاده کن

ممنون دوست عزیز

چهارشنبه 7 مرداد1394 - 10:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mehran1545a نوشته است:
دوستانی که پس از ردیابی حفاری کردند و به فلز ولو بی ارزش برخورد کردند بیان تجربیاتشون از قبیل عمق گیری و مخصوصا حجم هدف و نوع حرک آنتن ها به اشتراک بذارن! بنظر من این یکی دیگه از بهترین تجربیات در ردیابی خواهد بود
با سپاس

سلام والا من تابه حال هرجا که با مد طلا زدم_90درصد) بیشتر با سفال مواجه شدم نه فلز چه طلاباشه چه هرچیز دیگری.
اما بهترین فرکانس برای اینکه بعد کاوش با فلز روبه رو بشیم نه سفال برای من مد نقره بوده اونم فرکانس ازاد86.15 برای نقطه زنی و رهگیری با163.3
حجمی که برای تجمع سفال درعمق 4الی5متری داده 2در2 بوده وبرای فلز توی عمق تقریبا 3الی4متری که:یک تیکه مسی کوچیک40 گرمی بوده با یکی دوتا سکه پاتین زده ویک تیکه فلز دیگر که مشخص نبود باز جنسش چیه اما هرچی بودن اهن نبودن و اینارو با فرکانس نقره زده بودم.تقریبا همون حجم رو داده بود.

حرکت انتنها برای من اگر نزدیک هدف باشم سریع حرکت میکنند و اگر دور باشم یک مقداری با کندی حرکت میکنند و به اینم یکجورایی معتقد نیستم اگر هدف واقعی باشه انتنها بریده بریده یا ارومو سنگین حرکت میکنند و اگر خطا باشه زودو سریع.
بلکه بنظرم هرچقدر قدرت کشش و انرژی و مگنتی که ادمها باهم دارند هرچقدر قوی باشه انتنهاهم به نسبت تقریبا قویتر میزنند و هرچقدر ضعیف باشه ضعیفتر.
برای من که چه در مورد سفالها و چه درموردفلزات داخل خاک حرکت انتنها تقریبا یکسان بوده.
امیدوارم که مفید بوده باشه.

باران باش و ببار نپرس کاسه های خالی از آن کیست!؟

چهارشنبه 7 مرداد1394 - 10:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممد گنججو نوشته است:
سلام .
دوستان در هنگام شروع ردیابی حالا چه به صورت اویز به گردن چه به صورت پراب زنی بیست دقیقه وقتی که میخوایم یه کانال رو ردیابی کنیم بایستی چند ثانیه انتن ها رو تو دست ثابت نگه داریم تا رو یه مسیری قفل کنه و برای کانال یابی بهترین فاصله دست ها از هم 32 سانت هستش یه بیشتر یا کمتر .
مرسی
@};-

سلام اقا محمد خوب بعد طی کردن مدت زمان باردار شدن وقتی شما انتنهارو در دست میگیریند تقریبا یک دقیقه میکشه تا مسیر هدف مشخص بشه البته شما نباید همون اول که انتنها حرکت کردند زودی به مسیر گفته شده حرکت کنید نه بلکه باید یک مقدار صبر کنید تا ببینید انتنها به مسیر دیگری میرن یانه یعنی بعد اینکه انتنها یک مسیرو نشون دادن بیست سی ثانیه صبر کنید اگر بازم رو همون مسیر موند به همون سمت حرکت کنید.
درمورد سوالتون اقا محمد ببینید برای من مثل اون حالتی که توی فیلمهای اموزشی هست اصلا انتنها حرکت نمیکنند:
وقتی انتنهارو کنار کمر میگیرم یا دستهامو به سمت جلو باز میکنم(مثل فیلم اموزشی)اصلا انتنها حرکت نمیکنند بلکه وقتی کار میکنند که انتنهارو دو طرف شونه هام به صورت جمع کرده میگیرم عمل میکنه.
پس بهتره شمام به این مورد توجه کنید.
فاصله مورد نظر برای من فاصله هر دسته با دسته دیگرتقریبا50سانت هست.
پس شما بهتره تمام مواردرو(نحوه به دست گرفتن انتنها/فرکانسهای دقیق در مد ازاد/فاصله بین دسته ها ازهم) به نسبت بدنتون بسنجید @};-

باران باش و ببار نپرس کاسه های خالی از آن کیست!؟

چهارشنبه 7 مرداد1394 - 10:40pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 596 , 597 , 598 , 599 , 600 , 601 , 602 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 31 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure