انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 13 اردیبهشت1403 - 6:25am

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 538 , 539 , 540 , 541 , 542 , 543 , 544 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با حفاری که چندی پیش انجام دادم به این نتیجه رسیدم که برای تست نقطه مورد نظر اهداف واقعی نباید در حالت نقطه زنی با چند فرکانس پایین یک نقطه قیچی بده! یعنی هربار با تغییر فرکانس نقطه هدف باید کمی تغییر کنه و نباید روی هم منطبق باشند! نظر اساتید در این مورد چی هست؟

درضمن یه شبهه در pdf آموزش اصول ردیابی هست یه جا گفته شده: (در اهداف واقعی اعداد w مربوبط به وزن و حجم و مگنت نزدیک بهم و یا با اختلاف اندک هستند) و در ادامه: ( اگر وزن و مگنت به هم نزدیک باشند نشان دهنده ی خطا ، اگر اختلاف زیاد باشد نشان دهنده فلز با ارزش و اگر اختلاف بسیار زیاد باشد نشان دهنده فلز بی ارزش مانند آهن و ... هست)! من این قسمت گیج شدم

جمعه 28 شهریور1393 - 8:37pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

mehran1545a نوشته است:
با حفاری که چندی پیش انجام دادم به این نتیجه رسیدم که برای تست نقطه مورد نظر اهداف واقعی نباید در حالت نقطه زنی با چند فرکانس پایین یک نقطه قیچی بده! یعنی هربار با تغییر فرکانس نقطه هدف باید کمی تغییر کنه و نباید روی هم منطبق باشند! نظر اساتید در این مورد چی هست؟

درضمن یه شبهه در pdf آموزش اصول ردیابی هست یه جا گفته شده: (در اهداف واقعی اعداد w مربوبط به وزن و حجم و مگنت نزدیک بهم و یا با اختلاف اندک هستند) و در ادامه: ( اگر وزن و مگنت به هم نزدیک باشند نشان دهنده ی خطا ، اگر اختلاف زیاد باشد نشان دهنده فلز با ارزش و اگر اختلاف بسیار زیاد باشد نشان دهنده فلز بی ارزش مانند آهن و ... هست)! من این قسمت گیج شدم

این نظرات متفاوت به خاطر نداشتن فرکانس مطمئن و دقیق برای هر فرد است.
برای مثال نزدیک بودن عدد دبیلو در وزن مگنت و فلز و حفره برای آقای مجید فامالی جواب داده ولی این برای کسی دیگه جواب نخواهد داد.
قسمت اول صحبت هاتون رو نظر خاصی ندارم و به نظر من اینم مربوط به همین قضیه فرکانس میباشد.

آخرین بار توسط Kani در جمعه 28 شهریور1393 - 11:14pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

جمعه 28 شهریور1393 - 10:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: خراسان
mehran1545a نوشته است:

این حرف از بابت من درست نیست چون من چند مورد داشتم که با هر فرکانس پایین یک نقطه رو نمیگرفت و در اخر خطا بود.کاملا با کانی موافقم فقط باید یک فرکانس دقیق داشته باشیم

شنیدن کی بود مانند دیدن

جمعه 28 شهریور1393 - 11:09pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

فرکانسی که ما دنبالش هستیم تا زمانیکه هدفی مناسب کشف نشه نمیتوان به فرکانس دقیق رسید الان مشکل اینجاست که ما طلای قدیمی مدفون چند هزار ساله نداریم که بتونیم از روی اون فرکانس گیری دقیق کنیم و تمام الگوهای ما طلای نو هست که قطعا فرکانسش با طلای قدیمی فرق داره! هرکسی هم که به هدفی بزنه دیگه همه چیز یادش میره و با اسب آرزوهاش پرواز میکنه بسمت زندگی رویاییش! تا حالا بالغ بر 20 مورد تست زیر انواع خاک انجام دادم اما بازم در برابر هدف اصلی ناتوانم غیر از دو مورد که مفرغ با فرکانس 1131.5 و مس قدیمی با 1194.5 در عمق 1.5متری از فاصله 150متر تعدادی ظروف به درد نخور پراکنده مستقیم تو خاک پیدا کردم همین وسلام!

شنبه 28 شهریور1393 - 12:37am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

zilan نوشته است:
پلاستیک که ماده ای خنثی هست . حالتی را در نظر بگیرید که جنس مورد نظر چند متر جلوتر از شما است و شما می خواهید با انتن از روی ان عبور کنید که در این حالت انتنی که در دست راست هست به طرف چپ متمایل می شود و قسمت دم عقبی هم در راستای واکنش به جنس می خواهد که به طرف چپ برود و در این بین درصدی (شاید 50 درصد) از قدرت کشش انتن اصلی به وسیله ی دم ختثی می شود چون به هر حال وزن دم 2/3 وزن انتن است

با درود
دوستان نظرتون راجبه تجربه این دوست عزیز چیه ایا لزومی به انجام این کار هست؟با تشکر

viewtopic.php?f=13&t=1016&start=5280

https://t.me/joinchat/Aq56qD3yFrsliCQ9iyFDug
نقد و بررسی ردیابها وفلزیابها با حضور اساتید مجرب فلزجو

شنبه 29 شهریور1393 - 11:53am
کاربر فعال
کاربر فعال

اولین تجربه اینکه با فرکانسهایه ثابت ردیاب کار مشکلی دربیش داری و کلا از همه چی قط امید میکنی کسانیکه این ردیابو میگیرن فقط و فقط باید رو فرکانس ازاد باید کار کنند

شنبه 29 شهریور1393 - 12:22pm
کاربر فعال
کاربر فعال

تست اولم در محیط ۶۰۰ متری وزن ۱۵گرم طلا بیست گرم مس رو. در بیست سانت مخفی کردن بدون. اینکهمنمحلشو بدونم روفرکانس ۸۴.۳۵ کار کرده بودم جواب تقریبا خوبی داده بود .رو این تنظیمکردم پاور ۹.۵وزن رو ۱۰ باور کنید یک ساعت طول کشید مشرق دو انتن برگشت به عقب ارتعاش انتن سمت راست بیشتره همیشه خلاصه از چهار طرف امتحان کردم و مسیر رو که بیدا کردم محل رو یه مستعطیل فرض کردم و این مستعطیل رو جمعتر کردم و با حدود تقریبی نیم متر اونارو بیدا کردم

شنبه 29 شهریور1393 - 12:39pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دوستان تجربمون گفتم ولی دفینه رو با این شرایط من نمیشه بیدا کرد اگه حاله مغناطیسی خطا هاو رفع کنیم وبه نقطه مشترک برسیم خیلی از مشکلاتمون حل میشه

شنبه 29 شهریور1393 - 12:45pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: تهران
سلام بر تمامی دوستان من ی نظری دارم اونم اینه که همه کسایی که از نظر بدنی شبیه هم هستن (از نظر گروه خونی و ...)با هم همکاری کنن تا نتیجه بهتری حاصل بشه چون مثلا کسی که گروه خونیش oبا کسی که گروه خونیش ab است مسلما از نظر نتیجه گیری با هم زمین تا اسمون فرق میکنه
وقتی فرکانس 163.5برای کسی که گروه خونیش ab است جواب میده دلیل نمیشه که واسه من که گروه خونیم o+ جواب بده پس من باید بگردم فرکانس مناسب بدن خودمو پیدا کنم و این به تنهایی کار مشکلیه اما وقتی فرکانس مناسب خودمو پیدا کنم تا 50%مشکلاتم حل میشه و اینم ی جور حذف خطاهاست

آموزش مشاوره طراحی و انجام پروژه
پیج اینستا گرام
https://www.instagram.com/persianproject2020
کانال تلگرام
https://t.me/persianproject2020

یکشنبه 30 شهریور1393 - 9:41am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بنيامين1 نوشته است:
zilan نوشته است:
پلاستیک که ماده ای خنثی هست . حالتی را در نظر بگیرید که جنس مورد نظر چند متر جلوتر از شما است و شما می خواهید با انتن از روی ان عبور کنید که در این حالت انتنی که در دست راست هست به طرف چپ متمایل می شود و قسمت دم عقبی هم در راستای واکنش به جنس می خواهد که به طرف چپ برود و در این بین درصدی (شاید 50 درصد) از قدرت کشش انتن اصلی به وسیله ی دم ختثی می شود چون به هر حال وزن دم 2/3 وزن انتن است

با درود
دوستان نظرتون راجبه تجربه این دوست عزیز چیه ایا لزومی به انجام این کار هست؟با تشکر

https://www.felezjoo.com/viewtopic.php? ... start=5280

سلام. گر چه من با حرکت انتن مشکل نداشتم ولی من هم وزنه تعادل برنجی رو بریدم و به جاش پلاستیک فشرده تهیه کردم. هنوز نتونستم کاملش کنم. به نظر من حتما تاثیر مثبت میزاره

دوشنبه 31 شهریور1393 - 1:22pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 538 , 539 , 540 , 541 , 542 , 543 , 544 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 59 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure