انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 28 اردیبهشت1403 - 5:15am

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 532 , 533 , 534 , 535 , 536 , 537 , 538 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

بینا جان شما که استاد علوم غریبه هستید
با یه دستور علوم غریبه ای این جادوی ذهن رو خنثی کن بلکه ما یه نفس راحت بکشیم.

دوشنبه 24 شهریور1393 - 10:26am
مدیر سایت
مدیر سایت

mehran1545a نوشته است:
سعید عزیز به نکته خوبی اشاره کردید الان با این اوصاف حتما باید جایی که علامت و نشانه معتبر هدف وجود داره از این ردیاب استفاده بشه و برای کشف اهداف تصادفی و پراکنده نمیشه روش حساب کرد برای کاووش وسیله ای مورد نیاز هست که نیاز کاوشگر حداقل 85% مرتفع کنه! درسته که اگه باری تو یه منطقه باشه 35 اونو خواهد گرفت اما ما از کجا بدانیم که درست گرفته؟ هدف از داشتن دستگاه جلوگیری از حفاری های سخت و هزینه بر بی مورد هست!

:ymapplause: :ymapplause: :-BD

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

دوشنبه 24 شهریور1393 - 10:33am
مدیر سایت
مدیر سایت

mehran1545a نوشته است:
اگه خطای ذهن بود طلا رو هم نباید دیگه میگرفت اما آنتن ها روی یک نقطه قیچی میدادند جوری که حجم نمیداد آروم آروم حفره و مگنت قطع شد و قیچی نداد! دقت بفرمایید آروم آروم با پیشرفت حفاری این اتفاق افتاد! پس خطای ذهن نمیتونه باشه

سفالهای قدیمی پراکنده داخل خاک رو ردیاب 35 روی مد حفره بخوبی گرایش میده ولی اگر با فرکانس 23.42 به طرف این مکان رفت بدونید ذرات زیاده ، اگر نرفت بهتره و باید تست های فرکانس های پائین رو بخوبی و دقت انجام بدید تا از درست بودن هدف مطمئن بشید ، تجربه شده هست

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

دوشنبه 24 شهریور1393 - 10:42am
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

مهدی نوشته است:
mehran1545a نوشته است:
سعید عزیز به نکته خوبی اشاره کردید الان با این اوصاف حتما باید جایی که علامت و نشانه معتبر هدف وجود داره از این ردیاب استفاده بشه و برای کشف اهداف تصادفی و پراکنده نمیشه روش حساب کرد برای کاووش وسیله ای مورد نیاز هست که نیاز کاوشگر حداقل 85% مرتفع کنه! درسته که اگه باری تو یه منطقه باشه 35 اونو خواهد گرفت اما ما از کجا بدانیم که درست گرفته؟ هدف از داشتن دستگاه جلوگیری از حفاری های سخت و هزینه بر بی مورد هست!

من نمیفهمم این نظرات از کجا میاد
چه ربطی داره آخه
هدف هدفه. چه با علایم چه بی علایم و چه هدف تصادفی وپراکنده.

اگر قراره رهگیری شود هم هدف کوچیک هم هدف بزرگو باید بگیره.
اگه هدف کوچیک و بزرگ در یک محدوده باشن حسابش جداست اما هیچ ربطی نداره که بگیم در صورت وجود علایم از این ردیاب استفاده بشه یا سیستم دیگه.
اگه ردیاب کارشو درست انجام بده این حرفا بی معنیست.

دوشنبه 24 شهریور1393 - 10:44am
مدیر سایت
مدیر سایت
آواتار کاربر

mehran1545a نوشته است:
اگه خطای ذهن بود طلا رو هم نباید دیگه میگرفت اما آنتن ها روی یک نقطه قیچی میدادند جوری که حجم نمیداد آروم آروم حفره و مگنت قطع شد و قیچی نداد! دقت بفرمایید آروم آروم با پیشرفت حفاری این اتفاق افتاد! پس خطای ذهن نمیتونه باشه

من قبلا این تجربه حفاری رو داشتم و اعلامم کردم جایی که 35 میگیره مخصوصا چن نقطه رو ولی شما نمیتونی حجم بگیری این یکی از عوامل خطاست.

درکوی نیک نامان...ماراگذر ندادند

دوشنبه 24 شهریور1393 - 11:48am
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

:D YMWHISTLE

دوشنبه 24 شهریور1393 - 11:52am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: خراسان
ramin نوشته است:
mehran1545a نوشته است:

من قبلا این تجربه حفاری رو داشتم و اعلامم کردم جایی که 35 میگیره مخصوصا چن نقطه رو ولی شما نمیتونی حجم بگیری این یکی از عوامل خطاست.

به نظر بنده اگه جای رو با ۳۵ زدیم و برای اینکه اطمینان بیشتر داشته باشیم دستگاه رو به پراب وصل کنیم و با انتن خالی بزنیم میشه فهمید تا حدود زیادی درست گرفتیم.
البته من اصلا به این روش اعتقاد نداشتم تا اینکه چند روز پیش این روش رو زدم و خیلی ازش خوشم امد

شنیدن کی بود مانند دیدن

دوشنبه 24 شهریور1393 - 11:55am
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

Kani نوشته است:
مهدی نوشته است:
mehran1545a نوشته است:

من نمیفهمم این نظرات از کجا میاد
چه ربطی داره آخه
هدف هدفه. چه با علایم چه بی علایم و چه هدف تصادفی وپراکنده.

اگر قراره رهگیری شود هم هدف کوچیک هم هدف بزرگو باید بگیره.
اگه هدف کوچیک و بزرگ در یک محدوده باشن حسابش جداست اما هیچ ربطی نداره که بگیم در صورت وجود علایم از این ردیاب استفاده بشه یا سیستم دیگه.
اگه ردیاب کارشو درست انجام بده این حرفا بی معنیست.

با نظرشما کاملا موافقم! مشکل همین جاست که روی اهدافی که ردیاب میزنه نمیشه با قاطعیت نظر داد و روش حساب کرد واسه همین باید بیشتر به آثار و علائم و محل دقت کرد تا به نتیجه رسید و پیدا کردن اهداف تصادفی و پراکنده اینجوریکه بوش میاد 50/50 شانسیه!

دوشنبه 24 شهریور1393 - 12:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ramin نوشته است:
mehran1545a نوشته است:

بعد از چندین سال ردیابی یاد گرفتم جایی که میرم اصلا باری وجود نداره با این حس ذهنم کاملا خالی میکنم...! اما کم شدن حجم داده شده بعد از حفاری نمایان شد آروم آروم کم و به یک نقطه رسید! اگه همون اول این اتفاق میوفتاد که دستور حفاری نمیدادم قبل از حفاری حجم و عمق هدف در 3شب متفاوت یکسان بود زاویه 45 هم بار اول بود که به این دقت روی لبه های مغناطیس هدف قیچی میداد! البته ممکنه ذراتی داخل سفال باشند که بعداز مدت زیادی مدفون بودن حالت فلز از خودشون نشون بدن!

دوشنبه 24 شهریور1393 - 12:14pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

من خیلی با ردیاب سر و کله زدم و بسیار هم در مورد مسایلش فکر کردم.
یه فرضیه دارم که در صورت پیگیری و تلاش مدام میتونه تبدیل به نظریه بشه و بسیاری از مشکلات رو حل کنه در مورد تفکیک فلزات.

فرضیه:
علت بیشتر خطاها ناشی از مغناطیس طبیعی و غیر طبیعی موجود در عمق زمین هستش. خطاهای ذهن و غیره به کنار.
اگر آنتن و دسته ها ساده و بی اصول باشه بی مبادا بطرف این مغناطیس گرایش پیدا میکنه حتی اگر یک تن طلا اونطرفتر خوابیده باشه.

اگر ما بتونیم این مغناطیس رو از بین ببریم یا خنثی ش کنیم یا اثر کشش و جذب مغناطیس رو از بین ببریم با فرکانس مورد نظر میتونیم به راحتی فلز هرچند کوچیک رو شکار کنیم.

اما مسئله اینه که چطور این مغناطیس رو از سر راه برداریم.
خوشبینانه میگم که روش آقا سعید اینکار رو انجام میده اما من نمیتونم بطور قطع بگم و باید این اتفاق به هر طریق ممکن اثبات شود یا راهی دیگر برای این مهم پیدا کنیم.

این فرضیه از نظر من نقطه عطف تفکیک ردیاب خواهد بود.

دوشنبه 24 شهریور1393 - 12:21pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 532 , 533 , 534 , 535 , 536 , 537 , 538 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 13 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure