انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 28 اردیبهشت1403 - 7:09am

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 502 , 503 , 504 , 505 , 506 , 507 , 508 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

استاد حمزه عزیز سپاس فراوان از توجه تان
استاد باید بگم که این محل را 1 بار قبلن هم ردیابی رفته بودم و جاهایی مشخص شده بود متاسفانه آن زمان هم تستهام را نتونستم کامل انجام بدم ایندفه هم که رفتم از فاصله 100متری به فرکانس 165.3 یه نقته جدید شناسایی کردم با وزن 1 تن به بالا و نزدیک نقات قبلی تنها زمانی تونستم نقاط قبلی را سنس کنم که وزن را کم کردم و از یک جحت مخالف حرکت اولین انتنزنی اول آنتن زنی کردم و در ان صورت در نقاط مختلف جاهیی که قبلن زده بودم سنس میشدند
مکان چندین بار حفاریهای زیادی انجام شده و گودال زیاد داره من هم این مکان را در روز رشن هرگز ندیدم و شب هم زیر پایم را به زور تشخیص میدادم و هیچ کجارا علامت گذاری نکرده بودم که تاثیر ذهن دخیل باشد

اگر همان کاری را انجام دهید که همیشه انجام می دادید همان نتیجه ای را می گیرید که همیشه می گرفتید

سه شنبه 4 شهریور1393 - 4:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بنده قبلا با یک نوع ردیاب کار میکردم که روی هدف انتنها از هم باز میشد و روی زوایه های 45 قیچی میشد اما موازی شدن انتن ها روی هدف رو تازه دیدم

به تعظیم مردم این زمانه اعتماد نکن , تعظیم آنان همانند خم شدن دو سرکمان است که هرچه به هم نزدیکتر شوند تیرش کشنده تر است.
خشایار شاه

سه شنبه 4 شهریور1393 - 6:12pm
استاد
استاد

delta force نوشته است:
بنده قبلا با یک نوع ردیاب کار میکردم که روی هدف انتنها از هم باز میشد و روی زوایه های 45 قیچی میشد اما موازی شدن انتن ها روی هدف رو تازه دیدم

درود بر شما
موازی شدن فقط روی مسیر تونل برای من جواب داده و یا اینکه دقیقا بین دو هدف هم وزن قرار گرفته باشی و یا اینکه اگه یک هدف را شناسایی کنی و بخواهی مسیر را بپیمایی انتنها اگه در مسیر درست حرکت کنی فقط موازی قرار میگیرند یا اینکه وقتی روی نقطه قرار گیری برای گرفتن عمق که انتنها موازی قرار میگیرند

سه شنبه 4 شهریور1393 - 7:05pm
مدیر سایت
مدیر سایت
آواتار کاربر

من که هر وقت روی تونل یا روی اتاقک هستم انتنها بصورت قیچی برای من عمل میکنن بعد از عبور از تونل یا حفره انتها از هم باز میشن

درکوی نیک نامان...ماراگذر ندادند

سه شنبه 4 شهریور1393 - 7:15pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

درود
میخوام یه روش قدیمی ساده وکم هزینه تفکیک نسبیه تشخیص لایه های زمین و وجود بارو بگم یا تکرار کنم که نمیدونم چرا کسی بهش اشاره نمیکنه چیزی نیست جز یک میله گرد ساده و یه بطری اب که میشه روی حجم ازش استفاده کنید میشه از برخوردش با اجسام وخاک اون زیر فهمید با اجر سنگ یا ساروج یا لایه خاک نرم الک شده ویا گله پخته ازش بهره برد تا حفاری بیمورد کمتر انجام بشه مخصوصا برای عمق زیر 2متر و حتی عمقهای بیشترم امکانش هست در حالت حرفه ای تر میشه نوکشو با یه قطعه نوک تیز مخروطی با 2شیار هواکش بهره برد.
گفتم شاید کمکی برای دوستان بشه

سه شنبه 4 شهریور1393 - 7:19pm
استاد
استاد

ramin نوشته است:
من که هر وقت روی تونل یا روی اتاقک هستم انتنها بصورت قیچی برای من عمل میکنن بعد از عبور از تونل یا حفره انتها از هم باز میشن

درود بر شما
اگه مسیر در عرض تونل باشه قیچی باید بشه اگه در طول تونل باش انتنها موازی باید بمونن.حفره با تونل فرق میکنه روی حفره قیچی میکنه و روی طول تونل انتنها موازی قرار میگیرند

سه شنبه 4 شهریور1393 - 7:21pm
مدیر سایت
مدیر سایت
آواتار کاربر

جاوید نوشته است:
ramin نوشته است:

درود بر شما
اگه مسیر در عرض تونل باشه قیچی باید بشه اگه در طول تونل باش انتنها موازی باید بمونن.حفره با تونل فرق میکنه روی حفره قیچی میکنه و روی طول تونل انتنها موازی قرار میگیرند

جاوید جان موردی داشتم که یه اتاقک 7در 5 که روی یه تپه باستانی هم بود پیدا کردم که انتنها از هر چهار طرف از هم ابتدا و هم در ادامه مسیر برام حالت قیچی داشتن بعد از رد کردن این اتاقک یه 6 یا 7 متری یه تونلی رو پیدا کردم به عرض 2 و صول 10 متر که اونم از همون ابتدا و در ادامه تونل تا انتهای تونل انتنها بصورت قیچی برام مونده بودن بعد از رد دادن این مسیر تونل انتنها از هم برام باز شدن چون اون منطقه ثبت میراث بود و در مسیر جاده اصلی بود نتونستم حفاری کنم انشالله تا چن وقته دیگه برنامه حفاری رو دارم اونجا

درکوی نیک نامان...ماراگذر ندادند

سه شنبه 4 شهریور1393 - 7:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سروش جان ميشه بيشتر توضيح بدی ؟؟؟؟

سه شنبه 4 شهریور1393 - 7:33pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

sorosh نوشته است:
درود
میخوام یه روش قدیمی ساده وکم هزینه تفکیک نسبیه تشخیص لایه های زمین و وجود بارو بگم یا تکرار کنم که نمیدونم چرا کسی بهش اشاره نمیکنه چیزی نیست جز یک میله گرد ساده و یه بطری اب که میشه روی حجم ازش استفاده کنید میشه از برخوردش با اجسام وخاک اون زیر فهمید با اجر سنگ یا ساروج یا لایه خاک نرم الک شده ویا گله پخته ازش بهره برد تا حفاری بیمورد کمتر انجام بشه مخصوصا برای عمق زیر 2متر و حتی عمقهای بیشترم امکانش هست در حالت حرفه ای تر میشه نوکشو با یه قطعه نوک تیز مخروطی با 2شیار هواکش بهره برد.
گفتم شاید کمکی برای دوستان بشه

با سلام
اگه ممکنه این موضوع همراه با عکس بیشتر توضیح بدید
با سپاس

سه شنبه 4 شهریور1393 - 8:21pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

ببینید این روش چیز خاصی نداره فعلا عکس ندارم بیشتر توضیح میدم میله گردو تو زمین کمی فرو میکنید بعد توش اب میریزید اینبار خیلی راحتر با ضربه و فشار دو دست فرو میره به لایه خاک سفت بخوره سختر فرو میره فضای خالی که مشخصه سختی سنگ وصداشو کاملا میشه تشخیص داد که با اجر متفاوته(یکم صدای خفه تری داره چوم میله توش کمی نفوذ داره) لایه های ساروج صدای قرچ قرچ میده موقع پایین رفتن به هر حال وقتی پایین میره یه جورایی با کمی تمرین میشه لایه ها یا اجسامو لمس کرد وبا چند سوراخ به صورت+ میشه حجمو تشخیص داد مطمعنا حداقل میشه فهمید اینجا ارزش کندن داره یا نه میله گرد نازکتر یه مزیت داره ضخیمتر یه مزیت دیگه اما فکر کنم شماره 15مناسب باشه و اگه یه 4سانت میله گرد با قطر کمی بیشتر و نوک مخروطی و 2شیار روش ایجاد(شبیح فشنگ جنگی با مرمی و 2شیار عمودی رو بدنش) و به سر میله گرد جوش کنید(میشه 40 سانت میله هم بالاش به صورت عمودی جا دس بزارید هنگام فرو رفتن بدنه میله گرد اصتحکاک کمتری به وجود میاره و ثابتر فرو میره شیارم برا اینکه هوا حبس نشه هنگام بالا پاین رفتن سخت نشه و تا حدودی هم میشه نوع خاک طبیعی یا دستی اون زیرو روی بدنه میله گرد مشاهده کرد واسه عمق کم هم فقط یه میله نازک 1کی2متری مثه اصا همرات باشه

سه شنبه 4 شهریور1393 - 10:42pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 502 , 503 , 504 , 505 , 506 , 507 , 508 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 6 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure