انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 28 اردیبهشت1403 - 7:29am

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 501 , 502 , 503 , 504 , 505 , 506 , 507 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

saeeed60h نوشته است:
rohollahmohamady نوشته است:
سلام اقا سعید من مورد شمارو درمورد عمق گیری بدون انتن تست کردم یکجارو کار کرده بودیم الان یک متر نشون میده با روش شما اگر درست باشه اینجامیگم تا دوستان هم استفاده کنن مورد4 کیلو مفرغ زده.الان سه متر کارکردیم علایم هست اما عمقشو نمیدونستم چقدره از روشی که گفتین استفاده کردم یک متر نشون داد که مونده.
2-دوستان من نمیدونم این مورد که میگم تاثیر ذهن هست یانه اما تو جایی که من تستهارو انجام میدم باغ هستشو مفداری حیوان مث بوقلمون هم هست من امروز خواستم این تاثبرو تست کنم انتنارو دست گرفتمو به یکی از بوقلموهانگا کردم گفتم به به عجب چشمای قشنگی داره و گردن درازی.. :D .من دیدم دیگه انتنا اصلا هیجا حرکت نمیکنن اما وقتیذهنمو رو انتنا تمرکز کردم شروع به دادن مسیر کردن...خواستم بدونم من دارم با ذهنم بهشون مسیر میدم که موقع توجه کردن به اون حیوون انتنا حرکت نکردن یا چی؟ایا این مشکل هست؟یعنی انتنا باید حنی وقتی من به درختی ذهنمو معطوف میکنم یا یک حیوانی بازم باید مسیر بدن؟
واینکه من اصلا هیچ گزشی رو زبونم تو دوحالت فیش و بدون فیش نه رو انتنای برنجی نه تلسکو=ی حس نمیکنم چرا؟

سلام. یعنی شما با روش 45درجه عمق رو چهار متر گرفتید؟

نه من از روش عقب عقب رفتن متراژ گرفته بودم3 متر اما الان سه متر کار کردیم علایم هست اما از مفرغ خبری نیست چون ما اون نقطه رو سه متر حفاری کردیم اما الان از روش شما استقاده کردم تقریبا یک متر از لبه چاه که عبور میکنم انتنا تو حالت خاموشی قیچی میکنن...مگر فضای خالی چاه که خاکی نیست اونم باید حساب کنیم؟یعنی انتنا باید اون فشای خالیرو هم حساب کنه نه از سطح چاه؟

باران باش و ببار نپرس کاسه های خالی از آن کیست!؟

سه شنبه 4 شهریور1393 - 12:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام کوروش جان خوش اومدى به انجمن فلزجو
ابتدای کار اولين سوالات رو بنده به صورت کلی از شما سرورگرامی ميپرسم تا بعدا به بحث و تبادل اطلاعات بپردازيم
1=همه دوستان خبر دارند که سنس فلز در سطح خاک به راحتی آب خوردن هست به طوريکه با مد 22گانه دستگاه هم ميشه فلز روی خاک رو تشخيص داد اما يه عده از دوستان هنوز نميتونن با دستگاه کار کنن درخواست بنده از شما به نيابت از همه بچه اينکه اول روش صحيح گرفتن آنتن و شروع کار رو شرح مختصری بديد
2=روش شروع سرچ رو بفرماييد که چگونه است ،مثلا انتخاب ولوم قدرت،مقدار وزن، مد فلز،چند دقيقه روشن بودن دستگاه قبل از سرچ
3=توضيح چگونگی حرکت آنتن ها و صد البته چگونگی حرکت اپراتور ،منظورم چند قدم به چند قدم حرکت کردن و بعد از نشانه رفتن آنتن چند لحظه بعد حرکت کردن و مهمتر روش دقيق ايستادن آنتن يعنی به صورت فلش باشه که تجربه خودم هست و نشان از نزديک بودن جنسه و اگه موازی باشه فلز دورتر از ماست
4:روش قيچی درست و تست از اطراف به صورت بعلاوه +
5=درصورت امکان توضيح داده بشه که چطور بعد از قيچى ميشه فهميد جنس فقط فلز (به دور از اينکه جنس فلز مشخص بشه)زير خاک هست يا ذراته و صد البته روشى که خودتون برای حذف ذرات استفاده ميکنى مثلا استفاده از فلز تست،مد فاين،و ديگر روشها
6=روش دقيق عمق گيری که خودتون انجام ميديد
7=روش حجم گيری و وزن گيری درست به روش خودتون
7=روش تفکيک فلز مدفون شده !آيا فقط به فرکانس مد مورد نظر بسنده ميکنی يا روش خاصی هست؟؟؟
8=روش درست تمرين برای اپراتورى متوسط شدن
9=مهمتر از همه چکيده 7 نکته بالا برای فهميدن اينکه واقعا فلزى زير خاکة
10=آرزوى سلامتی شما و خانواده محترمتون کورش جان
نکته =روش دقيق حفره يابى و حذف حفره هاى حيواتات موزی

سه شنبه 4 شهریور1393 - 12:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

saeeed60h نوشته است:
سلام اقا سعید من مورد شمارو درمورد عمق گیری بدون انتن تست کردم یکجارو کار کرده بودیم الان یک متر نشون میده با روش شما اگر درست باشه اینجامیگم تا دوستان هم استفاده کنن مورد4 کیلو مفرغ زده.الان سه متر کارکردیم علایم هست اما عمقشو نمیدونستم چقدره از روشی که گفتین استفاده کردم یک متر نشون داد که مونده.
2-دوستان من نمیدونم این مورد که میگم تاثیر ذهن هست یانه اما تو جایی که من تستهارو انجام میدم باغ هستشو مفداری حیوان مث بوقلمون هم هست من امروز خواستم این تاثبرو تست کنم انتنارو دست گرفتمو به یکی از بوقلموهانگا کردم گفتم به به عجب چشمای قشنگی داره و گردن درازی.. :D .من دیدم دیگه انتنا اصلا هیجا حرکت نمیکنن اما وقتیذهنمو رو انتنا تمرکز کردم شروع به دادن مسیر کردن...خواستم بدونم من دارم با ذهنم بهشون مسیر میدم که موقع توجه کردن به اون حیوون انتنا حرکت نکردن یا چی؟ایا این مشکل هست؟یعنی انتنا باید حنی وقتی من به درختی ذهنمو معطوف میکنم یا یک حیوانی بازم باید مسیر بدن؟
واینکه من اصلا هیچ گزشی رو زبونم تو دوحالت فیش و بدون فیش نه رو انتنای برنجی نه تلسکو=ی حس نمیکنم چرا؟

سلام. یعنی شما با روش 45درجه عمق رو چهار متر گرفتید؟

نه من از روش عقب عقب رفتن متراژ گرفته بودم3 متر اما الان سه متر کار کردیم علایم هست اما از مفرغ خبری نیست چون ما اون نقطه رو سه متر حفاری کردیم اما الان از روش شما استقاده کردم تقریبا یک متر از لبه چاه که عبور میکنم انتنا تو حالت خاموشی قیچی میکنن...مگر فضای خالی چاه که خاکی نیست اونم باید حساب کنیم؟یعنی انتنا باید اون فشای خالیرو هم حساب کنه نه از سطح چاه؟

بستگی داره که یونها از دیواره چاه بیان بالا یا از کف. اگه از کف بیان بالا یک متر درسته. شما یه هدفی که حفاری نشده تست کنید و عمق رو بدست بیارید. و بعد با روش عقب رفتن ببینید تا چه حد درست عمق گیری میکنید. شما باید هر دو روشو یاد بگیرید.

سه شنبه 4 شهریور1393 - 1:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

hamze2000 نوشته است:
کوروش نوشته است:
متشکرم :کار کردن بااین ردیاب نیاز به دقت ارامش وثبت انچه که مشاهده میکنید رو داره.بنده با این وسیله واقعا کار کردم که خیلی از اسرارش رو فهمیدم.به عنوان مثال انتنها روی هدف نباید قیچی کنن بلکه باید بشکل موازی وایستن .

كوروش عزيز منم ورود شما رو به فلزجو خوش امد ميگم.بله حرف هاي شما كاملا درست و متين هستش.در مورد عمق فكر كنم منظور شما چرخش يك انتن هستش كه هر چرخش معادل 3 متر هستش.در مورد روش 45 درجه هم همون استفاده از زاويه 45 درجه هستش.در مورد قيچي شدن انتن بر روي هدف هم اين يه نكته كليدي هستش كه اگه تجربه داشته باشيد مي تونيد دقيقا روي محل فلز عمل قيچي رو انجام بديد.كلا ردياب روي جاهاي كه هاله و يا گاز فلز خارج ميشه و يا جمع ميشه بهتر قيچي مي كنه و روي فلز هم برميگرده بطرف محل خروج يون ها.علت اينكه روش عقب رفتن براي عمق گيري هم درست جواب نميده همينه كه نقطه اصلي محل قيچي شدن نيست و اگه دقيقا محل فلز مشخص بشه با روش عقب رفتن عمق بصورت دقيق هم بدست مياد.كلا براي عمق گيري و نقطه زني دقيق شرايط بار و تجربه اوپراتور حرف اول رو ميزنه.اميدوارم از تجربيات گرانبهاي شما هم استفاده كنيم.

سولدوز عزيز تست هاي شما هم كامل نيست بخاطر همين جواب شما رو ندادم.با تشكر

استاد حمزه سلام
سوال من اینه که چرا باید در یک مکان نقاطی مشخص بشه که عمق های همه شان یکی باشد شاید دلیلی داشته باشد که بهمون کمک کنه

اگر همان کاری را انجام دهید که همیشه انجام می دادید همان نتیجه ای را می گیرید که همیشه می گرفتید

سه شنبه 4 شهریور1393 - 2:05pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

سولدوز عزيز ردياب دقيقا شما رو به محل وجود بار برده البته اگه باري باشه.كار سخت شما از اين به بعد شروع ميشه كه عبارت از نقطه زني دقيق و حجم گيري درست و در اخر عمق زني درست.شما بايد تمام نقاطع قيچي شده رو مشخص كنيد بعد ارتباط اين نقاط رو پيدا كنيد.دوباره با انتن خالي محل هاي قيچي رو باز مشخص كنيد.با اين كار ها و بر اساس تجربه شما معما حل كردنش اسون ميشه.

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

سه شنبه 4 شهریور1393 - 2:11pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

فكر مي كنم قبلا براي اولين بار در مورد حالتي بنام حالت اينه بنده مطالبي رو گفتم كه دوستان به هيچ وجه بهش توجه نكردن.
ما اگه زير خاك يك صندوق 1در1 رو داشته باشيم حركت گازهاي اين فلز طوري خواهد بود كه بصورت ذربين يك صندوق ديگر با حجم بزرگ تر كه اين حجم هم بزرگي اون بستگي به عمق هدف رو داره ايجاد مي كنه.در واقع يك بار با يه شبح بزرگ تر از اون كه اين شبح يا بطرف جنوب بار و يا بطرف شمال بار خواهد بود و قدرت كشش اون براي انتن ها هم خيلي بزرگ تر و قوي تر از خود بار خواهد بود.هميشه عمق اين شبح نصف عمق بار اصلي خواهد بود و اختلاف اون براي من كه اونو حفاري كردم تا 7 متر اختلاف با نقطه اصلي هم بوده.حالا براي باري كه پلمپ هستش اين شبح ميتونه در كنار درب يا خروجي اتاق و يا تونل باشه.

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

سه شنبه 4 شهریور1393 - 2:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

کوروش نوشته است:
متشکرم :کار کردن بااین ردیاب نیاز به دقت ارامش وثبت انچه که مشاهده میکنید رو داره.بنده با این وسیله واقعا کار کردم که خیلی از اسرارش رو فهمیدم.به عنوان مثال انتنها روی هدف نباید قیچی کنن بلکه باید بشکل موازی وایستن .

جمله ی آخر جناب کوروش یعنی چی دقیقآ ؟؟؟!!!

سه شنبه 4 شهریور1393 - 2:23pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

کوروش نوشته است:
بنده در بهمن ماه سال گذشته با نام مستعار کاوه وارد انجمن شدم واز این طریق تونستم با اقا مجتبی اشنا بشم که یکی از این وسیله ها رو ازش بگیرم که موفق هم شدم وبعداز اینکه وسیله دستم رسید باهاش کارکردم.چون قبلا با ردیابهای دیگه کار کرده بودم زودتر قلق دستگاه او مد دستم واسرارش رو فهمیدم .چندتا موقعیت تست کرد دیدم کارش درسته.بعد از مدتی وسیله بدست برادران انتظامی گیر کرد وبرای تعین وضعیت بدست همکاران میراث افتاد اما نتونستن بفهمن چیه وبا حکم اب یاب و بلا مانع اومد دستمون.خلاصه وسیله رو مدارشو شخم زده بودن که اومدیم درستش کنیم خرابش کردیم.فرستادیم نزد اقا مجتبی و صحبتهای فراوان درمورد یافته هامون.ایشون از بنده خواستن تا نتایج بدست اومده رو در اختیار کاربران عزیز برای رفع مشکلاتشون قرار بدیم .همین وبس.

با نهایت احترام به همه بزرگان و مدیران
دوست عزیز چرا با همون نام مستعار کاوه آنلاین نشدید؟هرچند اون اسمتون هم خاطرمون نیست.
درضمن اگر گیر یگان حفاظت میوفتادین اونها حتما از زبون خودتون کشف میکردند که این دستگاه چیه.
به خدا به این حضورهای یک مرتبه مشکوکم
خوب رفتین موفق شدین و بعدش یک سری رفتین تایلند حالشو بردین و الان اومدین به دوستان کمک کنین؟
برادر چی فرض کردین دیگران رو؟
من موندم چرا کسایی مثل حمزه و کانی به این جنسهای بزرگ نمیرسند و فقط کاربران جدید و بی نام ونشون موفق میشن؟
شما فرمودین با ردیاب قبلا کار کردم و این اومد دستم رفتم زدم به خزانه.داداشه من اپراتوری کاری نداره و مهم نکات که داره طبق تجربه روشن میشه.
بس کنید این بازیهارو

این مملکت بیشتر از دشمن،خائن وطن فروش داره

سه شنبه 4 شهریور1393 - 3:00pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

bardia نوشته است:
کوروش نوشته است:
بنده در بهمن ماه سال گذشته با نام مستعار کاوه وارد انجمن شدم واز این طریق تونستم با اقا مجتبی اشنا بشم که یکی از این وسیله ها رو ازش بگیرم که موفق هم شدم وبعداز اینکه وسیله دستم رسید باهاش کارکردم.چون قبلا با ردیابهای دیگه کار کرده بودم زودتر قلق دستگاه او مد دستم واسرارش رو فهمیدم .چندتا موقعیت تست کرد دیدم کارش درسته.بعد از مدتی وسیله بدست برادران انتظامی گیر کرد وبرای تعین وضعیت بدست همکاران میراث افتاد اما نتونستن بفهمن چیه وبا حکم اب یاب و بلا مانع اومد دستمون.خلاصه وسیله رو مدارشو شخم زده بودن که اومدیم درستش کنیم خرابش کردیم.فرستادیم نزد اقا مجتبی و صحبتهای فراوان درمورد یافته هامون.ایشون از بنده خواستن تا نتایج بدست اومده رو در اختیار کاربران عزیز برای رفع مشکلاتشون قرار بدیم .همین وبس.

دوست عزیز چرا با همون نام مستعار کاوه آنلاین نشدید؟هرچند اون اسمتون هم خاطرمون نیست.
درضمن اگر گیر یگان حفاظت میوفتادین اونها حتما از زبون خودتون کشف میکردند که این دستگاه چیه.
خوب رفتین موفق شدین و بعدش یک سری رفتین تایلند حالشو بردین و الان اومدین به دوستان کمک کنین؟
من موندم چرا کسایی مثل حمزه و کانی به این جنسهای بزرگ نمیرسند و فقط کاربران جدید و بی نام ونشون موفق میشن؟
شما فرمودین با ردیاب قبلا کار کردم و این اومد دستم رفتم زدم به خزانه.داداشه من اپراتوری کاری نداره و مهم نکات که داره طبق تجربه روشن میشه.
بس کنید این بازیهارو

بردياي عزيز مطالبي كه اين دوستمون گفته نشون ميده تجربه بالاي رو داره و منم به اين مطالب رسيده بودم و اگه سكوتي بوده بخاطر نبود دلايل منطقي و علمي هستش.در مورد بار هاي بزرگ هم بايد بگم اين نوع بارها رو نميشه بدون حساب و كتاب خارج كرد و من الان دوماهه دارم رو يه مورد كار مي كنم كه فيلم تونل و دريچه اونو هم قرار دادم.چيزي كه مشخص هستش و من داخل شدم و ديدم حكايت يه كشف بزرگ داره.چندتا از اين كاربرهاي بي نام و نشان باهام در ارتباط بودن و رفتن موفق هم شدن و حتي يه خداحافظي هم از ما نكردن.اگه كسي چيزي براي ياددادن داره بياد و بگه و بدونه كه كمك كردن به دوستان تو اين راه از زدن بار هم مهم تر هستش.هر نكته اي تو اين رديابي پيدا بشه يه پله بطرف بالا رفتن هستش كه اونم جز دست در دست هم دادن بدست
نمياد.

سه شنبه 4 شهریور1393 - 3:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: البرز
bardia نوشته است:
کوروش نوشته است:

بس کنید این بازیهارو

بردیای عزیز:من مشکل رو پیدا کردم. با نام کاربری جدید وارد بشید. بی خیال کاربری قدیم.
هر چیه تو کاربریه جدیده. نمونه های مثل جلال 125 وغیره.......... زیاد داشتیم.
فقط کاربرای جدید به هدف میزنند.
کاربری خودتون عوض کنید وبه هدف بزنید. :-w :-w :-w :-w

سه شنبه 4 شهریور1393 - 3:41pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 501 , 502 , 503 , 504 , 505 , 506 , 507 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 11 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure