انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 13 اردیبهشت1403 - 3:22am

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
استاد
استاد
آواتار کاربر

hoca2del نوشته است:
دوستان سلام
با توجه به تجارب تا چه متراژو حدودا چه مقدار بار جفت آنتنهای این ردیاب عکس العمل دارند چون من در اکثر تستها با وزن زیر5کیلو تجربه گردش جفت آنتن به سمت هدف را با این ردیاب نداشتم.

دوست من گردش هر دو انتن به فاصله دست هاي شما و وزني كه به ردياب داديد بستگي داره.كلا قبلا هم گفتم كار با اين ردياب نياز به انعطاف زيادي داره.مثالي برات ميزنم.جاي بار باشه و شما با وزن خود فلز عمق گيري كنيد عمق شما كمتر از چيزي خواهد بود كه واقعا هستش.الان شما براي حركت هر دو انتن ها بايد فاصله دست هاتون كم باشه و وزن ردياب هم كمتر از وزن اون اشيا بايد باشه.براي عمق گيري دقيق ردياب بايد وزنش صفر باشه و براي حجم گيري بهتره وزن دقيقا همون وزن بار باشه.زياد پيچيده نيست.تمام اين موارد از يه حفاري بي نتيجه متوجه شدم كه هنوز هم مطمئن نيستم كه بي نتيجه هستش و بايد دوباره ردياب بزنم.

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

سه شنبه 30 مهر1392 - 1:23pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنون حمزه جان
آقا مجتبی کجایی ؟
یه سری هم به ما بزن استاد

سه شنبه 30 مهر1392 - 1:30pm
مدیر کل
مدیر کل

hoca2del نوشته است:
ممنون حمزه جان
آقا مجتبی کجایی ؟
یه سری هم به ما بزن استاد

جانم :) اساتید هستند دارند کمک میکنند منم باید بکارم برسم تا هرچه زودتر برای این دوستانی که درخواست میکنند بفرستم و اونها هم به شما بپیوندند

جهت سفارش فلزیاب FPI (نسخه فول اصلی) و یون یاب تریشر فایندر میتوانید به بنده یا آقا حمید پیغام خصوصی دهید.

http://www.aparat.com/felezjoo
viewtopic.php?f=17&t=3526

سه شنبه 30 مهر1392 - 3:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان اين همه افرادي كه 35روگرفتين هنوزتسته خاك نكردين ن ن ن ن ن ن ن يعني؟؟؟بجنبيدديگه ه ه ه

سه شنبه 30 مهر1392 - 7:56pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام

از دارندگان این دستگاه ردیاب درخواست دارم این آزمایش را انجام دهند

1- به بازار آهن شهرشان مراجعه کنند و واکنش دستگاه را روی صفحه ورقه آهن _ طول 6 متر و عرض 1.5 متر )
بررسی کنند و نحوه قیچی زدن را روی کل سطح با جابجا شدن و تغییر ولومها بررسی کنند

2- به یک سوله صنعتی نسبتا" جدید که با شاسی فلزی و سقف فلزی کار شده ، وارد شوند و مثل مورد فوق ، واکنش دستگاه را بیان کنند

هدف، بررسی واکنش به لایه های بزرگ معدنی است

متشکرم

سه شنبه 30 مهر1392 - 8:19pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

گریوانت نوشته است:
سلام

1- به بازار آهن شهرشان مراجعه کنند و واکنش دستگاه را روی صفحه ورقه آهن _ طول 6 متر و عرض 1.5 متر )

2- به یک سوله صنعتی نسبتا" جدید که با شاسی فلزی و سقف فلزی کار شده ، وارد شوند و مثل مورد فوق ، واکنش دستگاه را بیان کنند

متشکرم

سلام دوست عزیز

ببخشید شوخیتون گرفته یا جدی گفتید؟

بازار؟!! :-w :-\

@};- @};- @};-

سه شنبه 30 مهر1392 - 8:35pm
استاد
استاد

گریوانت نوشته است:
سلام

متشکرم

درود بر شما
یه سوله سقف فلزی20 در 12 متری باپلیت یا ورق اهن گالوانیزه کشور قزاقستان توی حیاط داریم اتفاقا 10 عدد ورق اهن گالوانیزه با کیفیت مرغوب هم توی حیاطمون افتاده روی زمین و میخوادچند روز دیگه به روی یه عنوان سقف سالن استفاده بشه حالا ما باید چه تستهایی با چه فرکانسهایی باید انجام بدهیم ونتیجه را بگیم

سه شنبه 30 مهر1392 - 8:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

:-\ :-w

سه شنبه 30 مهر1392 - 9:13pm
کاربر فعال
کاربر فعال

جاوید نوشته است:
گریوانت نوشته است:
سلام

متشکرم

درود بر شما
یه سوله سقف فلزی20 در 12 متری باپلیت یا ورق اهن گالوانیزه کشور قزاقستان توی حیاط داریم اتفاقا 10 عدد ورق اهن گالوانیزه با کیفیت مرغوب هم توی حیاطمون افتاده روی زمین و میخوادچند روز دیگه به روی یه عنوان سقف سالن استفاده بشه حالا ما باید چه تستهایی با چه فرکانسهایی باید انجام بدهیم ونتیجه را بگیم

سلام

متشکر جناب جاوید گرامی

ردیاب را معمولا" در بیرون از مناطق مسکونی و صنعتی و در مناطق عاری از توده فلزی استفاده می کنیم و انتظار واکنش به فلزات زیر سطحی داریم.

با فرض اینکه می خواهیم شبیه حالتی که به یک توده فلزی بزرگ یا لایه معدنی سنگ فلزی بزرگ رسیدیم، بررسی کنیم

چند تا تست داریم ( برای فرکانسهای آهن و روی(گالوانیزه) و مغناطیس و طلا و مس مطابق طرح ذیل )

1- ورق های آهن را در کنار هم روی زمین فرش می کنیم تا مساحت زیادی را بپوشاند ( فرض می کنیم که نمی دانیم فلزی وجود دارد.
از فاصله چند 10 متری و چند بار از طرفهای مختلف ، عملیات ردیابی آهن و مثلا" مغناطیس و مثلا" طلا را انجام می دهیم( به همان روش رایج و آموزش داده شده)
انتظار داریم که در دوحالت به سمت فرش فلزی راهنمایی شویم( توسط جهت آنتنها )

2- به سمت فرش آهنی نزدیک می شویم و در فاصله ای قیچی می شود ( این فاصله را نیاز داریم بیابیم )

3- به سمت روی فرش آهنی می رویم و در داخل مساحت آهن راهپیمایی می کنیم و بررسی می کنیم که در چه مقدار از مساحت فرش آهنی،
آنتنها قیچی می ماند یا رفتار آنتنها تغییر می کند یا مثلا" گیج می زند. ( یعنی اگر زمانی در بیابان روی دفینه بزرگ یا لایه معدنی بزرگ بودیم، آنتها چکار می کنند )

4- در همان روی فرش آهنی ، در مود طلا و مفرغ و مس و سفال، آزمایش می کنیم تا واکنش آنتنها روی فرش آهنی بدست آید

5- در مود آهن و مغناطیس، وزن را هم تغییر می دهیم ( روی صفحات آهنی و واکنش آنتنها را یاد داشت می کنیم )

تا اینجا کارمان با صفحه های آهنی تمام است( با 5 آزمایش فوق )

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

تست درون سوله آهنی برای بررسی اثر قفسه بزرگی که شاسی و سقف را تشکیل داده بر رفتار ردیاب است.

6- درون سوله و در مود آهن یا مغناطیس دنبال هدف آهنی می گردیم و رفتار ردیاب را بررسی می کنیم.( آیا ردیاب گیج می شود یا به سمتی اشاره می کند )

7- در درون سوله و در کف سالن ، قطعات مس و تکه های طلا را قرار می دهیم و با ردیاب دنبال می گردیم و واکنش آنتنها را ثبت می کنیم.

با این 7 آزمایش ( البته توسط دوستانی که قبلا" در فضای آزاد بیابان یا باغ یا کوهستان ، با موفقیت ردیاب را انجام داده اند )

نتایجی برای بهبود همین ردیاب و نیز یافتن راه حل برای عبور از لایه های معدنی بدست می آید.

متشکر از دوستان

سه شنبه 30 مهر1392 - 10:51pm
استاد
استاد

درود بر شما
دوست عزیز اقای گریوانت تستهایی که فرمودید انجام دادم حالا چه خوب چه بد هر جوری ردیاب رفتار کرده اینجا قرار میدهم
1.در تست با مغناطیس و طلا از فاصله 10 متری از ورقی که به طول 6 متر و عرض 3 متر و هفت عدد و بالاتر هم ورق دیگه که زیر ورق ها بود و حدود 20 شاخه قوطی 10 در 10 و سایز کوچکتر روی فرکانس خودشون به طرف هدف میرفتند
2 و3.برای ردیابی ورق ها مسیر را که ادامه میدادم به محضی که به لبه ورق ها میرسیدم قیچی شروع میشد و 6 متر طول ورق ها را میپیمودم تا انتهای طول ورق در حال قیچی بسته بود به محض اینکه از ورق خارح میشدم انتنها از هم باز میشدند
4. روی ورق تست طلا و مس کردم بدون هیچ گیج بازی ردیاب مسیر هدف را مشخص میکرد و روی اون نقطه که هدف بود قیچی میکرد
5.وزن ورق اهنی و اهن های دور برش تقریبا 400 کیلو زد یه اهن ربا دارم که 150 گرم هست وقتی جداگانه با مد مگنت اون را وزن میکنی وقتی رویw4 میزاری ردیاب را دیگه اون را نمیگیره ولی وقتی اهن ربا را روی ورق میگذاشتم وزن را حتی روی w80میگذاشتم و باز طرف اون میرفت با این حال وقتی با ردیاب مسیر را پیدا میکردم و مسیر را ادامه میدادم روی اون نقطه که اهن ربا بود قیچی میکرد
6.توی سوله یه سایپا بود وچندتا ورق اهنی که بصورت میز هستند و ارتفاع شان از زمین حدود 1 متر بود برای تست اهن اون زیر هیچی را نمیگرفت و فقط ورق پهن شده در بیرون از سوله که در 10 متری اون گذاشته بود میگرفت و جالبتر اینکه وقتی مسیر اون را پیدا میکرد موقعی که مسیر را طی میکردم اگه اهنی کوچکی هم توی مسیر بود روی اون فیچی نمیکرد وفقط روی خود ورق قیچی میکرد و از اون جالبتر وقتی مسیر را به سمت چپ یا راست کاملا تغییر میدادم به اولین هدف اهنی که بود چه کوچک چه بزرگ واکنش نشون میداد و قیچی میکرد در کل این ردیاب اجسامی که از سطح زمین فاصله دارند خیلی کم میگیره
7.طلا را گذاشتم کف سالون و روی مد فرکانس دستی دقیق اون را ردیابی میکرد و روی اون قیچی میشد مس گذاشتنم اون هم 3 کیلو و با فرکانس خود ردیاب ردیابی کردم دیدم در کمال تعجب روی فرکانس مس طلا را میزنه در حالیکه طلا 80 گرم بیشتر نبود و مس 3 کیلو بود و بین اونها هم قرار گرفته بودم ولی وزن را روی صفر گذاشته بودم باز از یه نقطه دیگه ردیابی کردم باز به طرف طلا رفت اومدم و علت خطا را بدونم دیدم که ولوم فاین را روی مثبت 8 گذاشتم اون هم بخاطر این بود که با فرکانس دستی اعداد را برای فرکانس طلا دستکاری کرده بودم وقتی اون را روی okقرار دادم براحتی رفت روی 3 کیلو مس و طلا را دیگه رها کرد اما به محض اینکه باز روی مثبت 8 میگذاشتم بخاطر تشابه فرکانسی و مخلوط بودن مس وطلا برای طلای عیار 18طلا را میگرفت
در کل این ردیاب با بدن من اینجوری جواب میده لازمه که چند نفر دیگه هم تست کنند ونتایج را ببان کنند

چهارشنبه 1 آبان1392 - 7:47am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 44 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure