انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 13 اردیبهشت1403 - 8:09am

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 493 , 494 , 495 , 496 , 497 , 498 , 499 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان
يه سوال كه خيلي برام مساله ساز شده ممكن باشه راهمائي كنيد
اول اينكه ممكن باشه مراحل كار تو قبرستان رو قبر رو بهم بگيد .من هر كدوم رو زدم جنس و حفره و عمقي كه گرفتم بعده حفاري چيزي رويت نميشه كه ازار دهندس
دوم اينكه اين مساله حجم گيري و عمق گيري رو بشه مفصلا و با روشي كه واقعا جواب داده رو بفرمائيد.
با تشكر

یکشنبه 26 مرداد1393 - 10:01am
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بازرگان جان شما اول باید نیروی ذهنت درگیر انتن زدن نباشه
و روش انتن زدنتو تغییر بدی و فاصله دو دستت رو از هم کمتر کنی و رعایت 20 دقیقه روشن بودن ردیاب روی فرکانس مورد نظر و 3 دقیق خاموش کردن ردیاب رو کنی

یکشنبه 26 مرداد1393 - 10:26am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: تهران
درود بر اساتید عزیز و دوستان گلم ی چند روزی نبودیم خواستم سلام عرض کنم

آموزش مشاوره طراحی و انجام پروژه
پیج اینستا گرام
https://www.instagram.com/persianproject2020
کانال تلگرام
https://t.me/persianproject2020

یکشنبه 26 مرداد1393 - 12:47pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

bazargardan نوشته است:
سلام دوستان
اول اينكه ممكن باشه مراحل كار تو قبرستان رو قبر رو بهم بگيد .من هر كدوم رو زدم جنس و حفره و عمقي كه گرفتم بعده حفاري چيزي رويت نميشه كه ازار دهندس
دوم اينكه اين مساله حجم گيري و عمق گيري رو بشه مفصلا و با روشي كه واقعا جواب داده رو بفرمائيد.
با تشكر

دوست گرامی اگه ممکنه در سوال پرسیدن هاتون کمی مراعات کنید. من یکی با خوندن پست های شما سردرد میگیرم و مجالی برای جواب دادن نمیزارید
شما با چند مشکل مواجه هستید :

یا اینکه از اول مطالب رو پیگیری نکردید و دارید بیگدار به آب میزنید که خیلی محتمل هست.
یا اینکه مطالب رو میخونید ولی متوجه نمیشید روال به چه صورته!
اگر مورد اول صحت داره پیشنهاد همه ما اینه که حوصله کنید مطالب رو بخونید.

مورد دیگر هم اینه که تازه کار هستید و با اعتماد به نفس کاذبتون فورا دستور حفاری میدید. میشه بگید چرا؟ صرفا به خاطر مسیر دادن و چند قیچی ردیاب؟ در ضمن تست هاتون رو هم نمیزارید که بررسی بشه و سریع خودتون اقدام میکنید که نتیجه ش همینه چیزی رویت نمیکنید!!!

دوست عزیز اگر اینطور میخواید کار کنید پیشنهادم اینه که بیخیال بشید چون چیزی جز دلسردی برای شما نخواهد داشت.
به هر حال من مشکلات و موانع رو باز هم میگم تا دید شما نسبت به قضیه بازتر بشه:

1.اولین و مهمترین مشکل تاثیر ذهنیت بر کیفیت حرکت آنتن هاست که باعث میشود نقطه کاذب زیادی بگیریم.
2.موضوع بعدی دقت فرکانس هاست. تا الان ما با تشابهات فرکانسی فراوانی مبارزه کردیم و سعی کردیم این تشابهات رو به حداقل برسونیم و فرکانسهای زیادی رو تست و آزمایش کردیم. اما باز هم به نتیجه دلخواه نرسیده ایم.هرچند که نسبت به قبل خیلی بهتر شده اند.
3.مورد بعدی هم آنتن ها هستن که یه طرح قدیمیست و مشکلات رو دوچندان میکند.
4.تازه کار بودن شخص که باید خیلی تمرین کرده باشد تا حرکتهای آنتن رو متوجه شود.
5.رفتن شخص به مکانهایی که بدرد کاوش نمیخورد.
6. و سایر مسایل ریز و درشت دیگه ........

از خیلی وقت پیش ما برای رفع این مشکلات اقدام کردیم که بعضی هاشو اشاره میکنم
ارائه شدن طرح آنتن جدید.
بدست آوردن فرکانسهای مختلف که نسبت به قبل دقیقتر هستند. اما به عقیده من بازم باید رو به جلو بریم و نباید به این فرکانسها اکتفا کنیم.
بدست آوردن روشهای موثر ردیابی که تا حدود زیادی خوب بودن.
مبارزه با تاثیر ذهن بوسیله خود شخص و آنتنهای جدید
بالا بردن اطلاعات در مورد باستان شناسی و شناسایی مکانهای مهم برای کاوش
و .....
:-B

یکشنبه 26 مرداد1393 - 3:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: خراسان شمالی
bazargardan نوشته است:
سلام دوستان
با تشكر

دوست عزیز شما از قبرستان فاصله بگیر و ردیاب را بیست دقیقه روشن کن البته با 165/3 بعد سه دقیقه خاموشی ردیاب را روشن کن و با زاویه 45 درجه نسبت به قبرستان قرار بگیر , مسیر را که بدست آوردی دوباره برو چند متر به طرفین دو باره انتن بزن , اگه دوباره همان مسیر را داد , اینبار ده متر برو جلو و وزن را دو سه درجه زیاد کن دوباره انتن بزن تا اینطوری محل حدودی هدف را بدست بیاری بعد با فرکانس پایین محل هدف را بدست بیار , این مراحل را از جهتهای دیگه هم انجام بدی تا اگه هدف دیگه ای هم هست بدست بیاری. برای حجم گیری هم تو فاصله هشت متری هدف وایستا و با زاویه نسبت به هدف, بعد وزن نهایی را بدست بیار , با این وزن از چهار جهت به طرف هدف برو هر جا قیچی کرد میشه اول حجم, من کلا چه قبرستان و جای دیگه اینجوری کار میکنم. البته یه مساله ای هست جایی که بار باشه و تونل داشته باشه شما رو ورودی قیچی خواهید داشت و محل بار از دید این آنتنهای فعلی پنهان میمونه. برای عمق هم روش عقب عقب رفتن با آرامی از لبه حجم با استفاده از وزن نهایی من عمق را میگیرم....

خداوندا ارامشی ده تا بپذیرم انچه را نمیتوانم تغییر دهم

یکشنبه 26 مرداد1393 - 4:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

از پاسخ دوست عزيزم كاني متشكرم و خوشحال شدم كه جواب پرسشهايم را استاد عزيز كاني جان متقبل شدن.
خدمت كاني عزيز برسونم كه من دلسرد نميشم چون هدفم تا عيد يه كار رو زدن هست .
دوم اينكه درسته من تازه كارم ولي دقيقا با مسيري كه شماها فرموديد حركت ميكنم .
و اينكه تا حد امكانم هم مطالعه ميكنم پست ها رو ولي خواهشا اگر عزيزي حوصله جواب دادن رو نداره البته جواب هاي تكراري لطفا طرف پرسش كننده رو خورد و دلسرد از انجمن نكنه.عرض كردم من 100 بار هم اشتباه بار رو تشخيص بدم دلسرد نميشم ولي در مورد حرف هاي دوستان عزيز خيلي زود دلگير و دلسرد ميشم.

ژيشنهادم براي شما استادان عزيز اينه كه اگر قوانين ردياب زني و نقطه زني كلي هست لطفا بصورت يه چارت براي دوستان بگذاريد تا همه بتونن استاده كنند
بازم از دوست عزيزم كاني جان ممنونم

یکشنبه 26 مرداد1393 - 4:24pm
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: تهران
با اجازه اساتید
کانی جان خسته نباشی
با عرض معذرت از دوستان عزیز خوشبختانه این انجمن طوری طراحی شده که اگه کسی مشکلی داشته باشه با ی سرچ نهایتا 5 تا 10 دقیقه ای میتونه جواب خیلی از سوالاتشو پیدا کنه منم با اینکه تازه واردم اول سرچ میکنم مشکلم حل نشد بعد از اساتید کمک میطلبم

آموزش مشاوره طراحی و انجام پروژه
پیج اینستا گرام
https://www.instagram.com/persianproject2020
کانال تلگرام
https://t.me/persianproject2020

یکشنبه 26 مرداد1393 - 7:17pm
مدیر سایت
مدیر سایت

آقای بازرگان با سلام
شما با مراجعه به این صفحه و دانلود فایل آموزش ردیاب 35 میتونید اصول ردیابی رو بهتر یاد بگیرید . موفق باشید جوینده یابنده است ولی با تفکر و مطالعه ... یاحق viewtopic.php?f=4&t=931&start=10

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

دوشنبه 27 مرداد1393 - 11:09am
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

tehrani39111355 نوشته است:
سلام استاد جاوید عزیز
در مورد تست من نظری نداری؟

فرکانس 29.29 را روی موردی که با 165.3 ردیابی کرده بودم ،تست کردم .
فرکانس 165.3 وزن 501 کیلو داده بود .29.29 وزن 200 کیلو وحرکت انتن نسبت به فرکانس قبلی سنگین تر عمل میکرد .
عمق با 165.3 سه متر وبا این فرکانس 2.80 .
حجم با 165.3 به مساحت 1.20 در2.10 سانت به طرف شمال که با این فرکانس فقط یک جا داخل حجم قیچی داشتم .
در هردو روش چپگرد وراستگرد نیز هدف را تا فا صله ی 30 متری سنس میکرد وروی نقطه ی هدف نیز به حالت نیم قیچی ودر روبروی هدف آنتن ها به صورت فلش تا پنجاه ادامه داشت .یه مورد دیگه که بقیه ی فرکانس ها نصفه ونیمه سنس کرده بودند،اصلا حرکتی نداشت .
به نظر فرکانس خوبی میاد .اگر نتیجه مثبت بود اعلام میکنم .
موفق وپیروز باشید

سلام استاد جاوید
درمورد این تست یه نظر لطف کن .منتظرم

***به اندازه ی شناختمان ازدنیا ،بهره مندیم***

دوشنبه 27 مرداد1393 - 1:48pm
استاد
استاد

سلام استاد جاوید عزیز
در مورد تست من نظری نداری؟

فرکانس 29.29 را روی موردی که با 165.3 ردیابی کرده بودم ،تست کردم .
فرکانس 165.3 وزن 501 کیلو داده بود .29.29 وزن 200 کیلو وحرکت انتن نسبت به فرکانس قبلی سنگین تر عمل میکرد .
عمق با 165.3 سه متر وبا این فرکانس 2.80 .
حجم با 165.3 به مساحت 1.20 در2.10 سانت به طرف شمال که با این فرکانس فقط یک جا داخل حجم قیچی داشتم .
در هردو روش چپگرد وراستگرد نیز هدف را تا فا صله ی 30 متری سنس میکرد وروی نقطه ی هدف نیز به حالت نیم قیچی ودر روبروی هدف آنتن ها به صورت فلش تا پنجاه ادامه داشت .یه مورد دیگه که بقیه ی فرکانس ها نصفه ونیمه سنس کرده بودند،اصلا حرکتی نداشت .
به نظر فرکانس خوبی میاد .اگر نتیجه مثبت بود اعلام میکنم .
موفق وپیروز باشید

سلام استاد جاوید
درمورد این تست یه نظر لطف کن .منتظرم

درود بر شما
تهرانی جان هدف من بدست اوردن بهترین فرکانسها هست لازمه که اینجا هر فرکانسی گذاشته میشه تست بشه و بهترین اونها برای کاوش استفاده بشه تجزیه و تحلیل من از قرکانسها و اهداف زده شده با این فرکانسها چیزی را جل نمیکنه هدف فقط قرکانسی هست که بتونه کار را تموم کنه و اون هدفی که ما میخواهیم ردیاب فقط بتونه بزنه نه هدف های مشابه را.از شما هم میخواهم که تمام فرکانسهای جدید را روی اهدافتون تست کنید و وزن گیری و یادداشت کنید و در اینجا قرار بدهید تا بچه های دیگه هم تست کنند و نتیجها را ببینیم که کدام فرکانس بهتر هست و همینجوری ادامه بدهیم با فرکانسهای مختلف شاید به اخر برسیم و یه فرکانس بدرد بخور گیر بیاد

دوشنبه 27 مرداد1393 - 3:43pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 493 , 494 , 495 , 496 , 497 , 498 , 499 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 63 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure