انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 2:33pm

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 466 , 467 , 468 , 469 , 470 , 471 , 472 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
مدیر سایت
مدیر سایت

با سلام
شما در دل خاك كه دنبال پلاتين نبايد باشيد ، اگر داخل بدن پلاتين باشه فرقي براي ردياب نداره و فلزات مدفون شده چندصد ساله رو با قدرت بيشتري گرايش خواهد داشت خيالتون راحت باشه ، در اين وضعيت بايد حتماً ردياب با آنتهاي با سيم استفاده بشه تا قدرت بيشتر بشه در آنتنها

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 5 مرداد1393 - 8:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام چندتاسوال از دوستان بعد از اولین کارم با ردیاب
1. آیا ردیابی اسکناس داخل منزل ممکن هست ؟ من نتونستم به کیفیت اون فیلمی که آقا مجتبی تهیه کرده بود رد اسکناسو بزنم علتش میتونه فضای باز آنها باشه ؟
2. این کلید POWER وقتی میچرخونیش هیچ عکس العملی تو نمایشگر نشون نمیده ایراده یا کلا همینطوری هست و اگر اینطوریه وقتی تو بحث ها میگن باید بیشتر مواقع این گزینه رو ماکزیمم باشه پس اونوقت باید تو کدوم حالت تنظیم بشه ؟
3. وقتی از موزد اسکناس استفاده میکنیم آیا این مود پیشفرض فرکانسشو البته به غیر از وزن خودش تنظیم میکنه یا اون گزینه F که تا عدد9 منفی و مثبت هست و مابین 1- و 1+ که OK هست باید اوناهم تنظیم بشن اگه آره اصول تنظیم Fها چیه و نقش اون کلمه OK چی هست ؟
4. تو توضیحات هست که وزنگیری یا اندازه مگنومتر ، منظور از اینکه حین کاوش وزن هدف رو بدست آوردن همونی هست که حین حرکت به هدف وزن کم کنیم یا زیاد کنیم اون مقدار حاصله میشه وزنه ما یا دستگاه خودش هم تو این اندازه گیریا نقش داره؟منظورم خودش رو نمایشگر عدد می ندازه یا همشون دستی باید اپراتور تنظیم کنه تا به نتیجه حاصله برسه ؟
ممنون از شکیبایی شما دوستان فعلا تا این حد بود سوالام.

دوشنبه 6 مرداد1393 - 9:01am
YIM
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

bazargardan نوشته است:
1. آیا ردیابی اسکناس داخل منزل ممکن هست ؟ من نتونستم به کیفیت اون فیلمی که آقا مجتبی تهیه کرده بود رد اسکناسو بزنم علتش میتونه فضای باز آنها باشه ؟
2. این کلید POWER وقتی میچرخونیش هیچ عکس العملی تو نمایشگر نشون نمیده ایراده یا کلا همینطوری هست و اگر اینطوریه وقتی تو بحث ها میگن باید بیشتر مواقع این گزینه رو ماکزیمم باشه پس اونوقت باید تو کدوم حالت تنظیم بشه ؟
3. وقتی از موزد اسکناس استفاده میکنیم آیا این مود پیشفرض فرکانسشو البته به غیر از وزن خودش تنظیم میکنه یا اون گزینه F که تا عدد9 منفی و مثبت هست و مابین 1- و 1+ که OK هست باید اوناهم تنظیم بشن اگه آره اصول تنظیم Fها چیه و نقش اون کلمه OK چی هست ؟
4. تو توضیحات هست که وزنگیری یا اندازه مگنومتر ، منظور از اینکه حین کاوش وزن هدف رو بدست آوردن همونی هست که حین حرکت به هدف وزن کم کنیم یا زیاد کنیم اون مقدار حاصله میشه وزنه ما یا دستگاه خودش هم تو این اندازه گیریا نقش داره؟منظورم خودش رو نمایشگر عدد می ندازه یا همشون دستی باید اپراتور تنظیم کنه تا به نتیجه حاصله برسه ؟

شما اینجارو مطالعه کردید؟
http://www.felezjoo.com/viewtopic.php?f=13&t=937
یا
viewtopic.php?f=13&t=937

دوشنبه 6 مرداد1393 - 9:07am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

Kani نوشته است:
bazargardan نوشته است:

viewtopic.php?f=13&t=937
یا
https://www.felezjoo.com/viewtopic.php?f=13&t=937

بله همین الانم دارم مصالعه میکنم ولی به اون سوالاتی که دارم نرسیدم اگه واقعا خستتون نمیکنه ممنون میشم به تک تک سوالایی که کردم جواب بدید.

دوشنبه 6 مرداد1393 - 9:34am
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: البرز
bazargardan نوشته است:
Kani نوشته است:
bazargardan نوشته است:

http://www.felezjoo.com/viewtopic.php?f=13&t=937
یا
viewtopic.php?f=13&t=937

بله همین الانم دارم مصالعه میکنم ولی به اون سوالاتی که دارم نرسیدم اگه واقعا خستتون نمیکنه ممنون میشم به تک تک سوالایی که کردم جواب بدید.

1:ممکن هست ولی کار شما نیست.چند ماهی باید تمرین کنی.به نظر من از گزینه اسکناس بیا بیرون.شما که تمرین میکنی رو گزینه دیگه وقت بزار.
2:بمنظور کم و زیاد کردن میزان شعاعزنی ردیاب استفاده میشه.برای ردیابی فاصله دور ولوم بیشتر .وبرای شعای کمتر ولوم کمتر.
3: برای بدست اوردن عدد دقیق تر و مناسب تر فاین برای هدف خاص مورد نظر خودش نداشته باشه ؛برای شروع کاوش از فرکانس دقیق مرکزی که با F:OK نمایش داده میشه استفاده بشه.
4:به صورت دستی اپراتور باید وارد کنه.

باز نظر اساتید مهم تر هستش.

دوشنبه 6 مرداد1393 - 10:56am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ولوم power بهتره رو آخر یعنی 10 باشه وقتی این ولوم کم
میکنیم دقت فرکانس ها پایین میاد

دوشنبه 6 مرداد1393 - 11:39am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنون از پاسخ دوستان عزیز.
به امید موفقیت شما دوستان عزیز و دلسوز انجمن
دوستون دارم

دوشنبه 6 مرداد1393 - 12:09pm
YIM

کی میگه اسکناس بده؟ شاید تو خونه همسایه پر از اسکناس باشه!!! :D B-)

دوشنبه 6 مرداد1393 - 1:25pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

1g<w:10
این تو وزن گیری یعنی چی؟تمرین باید تو محیط خارج مسکونی صورت بگیره یا تو خونه هم میشه؟
ماکزیمم power یعنی چی؟
وزن گیری رو کسی میتونه واضح توضیح بده؟

دوشنبه 6 مرداد1393 - 3:23pm
YIM
مدیر کل
مدیر کل

دوست عزیز دیروز هم مفصل در خصوصی خدمت شما عرض کردم صدها نکته هست که همه توی انجمن مطرح شده و باید وقت بذارین مطالعه کنین. حداقل اون قسمت اولیه اپراتوری ردیاب 35 رو که در تاپیک دیگری بنده نوشتم و قفل هم هست مورد توجه قرار بدین چون تمام این نکات اولیه اونجا بیان شده! :D
در خصوص مساله وزن که فرمودین خیلی سادست. عدد سمت راست صرفا یک عدد بدون معنی خاص جهت مقایسه وزنی اهداف هست. بخصوص در مورد حفره یا مگنت که وزن معنی نداره ؛ عدد سمت راست W نشانه میزان بزرگی حفره و یا قدرت مگنت هست. عدد سمت چپ یک وزن تقریبی هست که باز هم دقیق نیست و بیشتر برای مقایسه بدرد میخوره. ولی برای فلزات جدید دقت خوبی داره. در اینجا اگر شما ردیاب رو روی 1 گرم بذارین ؛ یعنی اهداف سنگین تر از 1 گرم قابل ردیابی هستن ولی دیگه زیر 1 گرم حذف میشه! خواهشا به این توضیح خیلی خیلی دقت کنین چون بارها دیدم دوستات برعکسشو تصور میکنن! هیچ ردیابی هرگز نمیتونه هدف سنگین تر رو حذف کنه و هدف سبک تر رو بگیره. تنها میشه اهداف کوچکتر از حدی مشخص رو توسط تنظیمات حذف کننده حذف کرد. همین رو یادتون باشه دیگه اشتباه نمیکنین!
ردیابی در محیط خانه هم جواب میده و صرفا برای تست های اولیه مناسبه. هر وقت موفق شدین داخل خانه اشیاء مخفی شده رو پیدا کنین دیگه راه افتادین و باقی کار رو بهتره در فضای بیرون انجام بدین. چون از نظر شرایط محیطی و مساله ذهنیت و حتی حرکت آنتنها محیط داخل منزل فرق داره و بهتره خیلی بهش عادت نکنین! طبیعتا برای تستهای داخل منزل سعی کنین فلزی رو انتخاب کنین که زیاد در اطرافتون نباشه. پیشنهاد من نقره یا برنز هست.
ولوم قدرت برای کم و زیاد کردن برد یا میزان شعاعزنی استفاده میشه. ولی بهتره جز در مواقع لزوم که میخواین حتما دامنه کاوش رو محدود کنین ؛ در سایر مواقع ولوم قدرت رو روی درجه اخر یعنی 10 بذارین. با کم کردن ولوم قدرت دقت فرکانس کم نمیشه اما دقت امواج کم میشه! این دو مورد کاملا جدا از هم هستن!

دوشنبه 6 مرداد1393 - 5:03pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 466 , 467 , 468 , 469 , 470 , 471 , 472 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 17 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure