انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 21 اردیبهشت1403 - 5:28pm

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 361 , 362 , 363 , 364 , 365 , 366 , 367 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
استاد
استاد

درود بر شما
کانی جان خسته نباشی میگم برای تستهای که انجام دادید.چند سوال برای من پیش اومده یکی اینکه مگر 35 گیرنده دارد که باید ورودی فرکانس داشته باشد مگه 35 صرفا فقط یک فرستنده نیست و اگه گیرنده و فرستنده با هم باشد و با دو میله برنجی همزمان فرستندگی و گیرندگی صورت بگیرد خوب این که باعث اختلال میشه و در 35 مگه انتنها گیرنده نیستند و گیرنده فقط دستگاه هست و اگه اینجوری باشه پس چراوقتی در حالت بدون سیم و حتی بدون انتن وقتی با دو پراپ ردیاب را به زمین مثصل میکنیم باز قادر هست تا چند صد متری دقیق روی مرکز قیچی کند و یا اینکه از همین فاصله که با دستگاه کاشته شده در خاک با پراپ ردیابی کنیم در صورتیکه دوتا انتن خالی دستمون هست و دیگه دستگاه گیرنده به اون وصل نیست و انتن تلسکوپی هم از خود دستگاه جدا کردیم.در ضمن اگر با ولوم یه فرکانس را روی مانیتور مشخص میکنیم و شماره فرکانس ثابت می مونه دیگه چرا خروجی فرکانس متغییر بشه مگه انچه که روی صفحه مانیتور نشون داده میشه خروجی ردیاب نیست و یا اینکه این اعداد و ارقام دکوری هستند که خروحی با اون یکسان نباشه فرکانسها طبق ولوم نمایش داده میشوند پس خروجی هم باید همین باشد اگه غیر از این باشد که دیگه دقت در 35 معنا ندارد

یکشنبه 7 اردیبهشت1393 - 11:57am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنون ازشما... :ymapplause: ..وضمنامن چون خیلی خیلی ساعت باردیاب کارکردم انتن هاوفیش هام زیادضربه دیده ..کیفیته انتن هاومادگی ه تهشون واتصالاتشون اصلاخوب نیس وقطعاته انتن ومادگی هاچفت نیس وممکنه خروجی روتاثیربذاره...میشه فکری به حاله عوض کردن ودرست کردنه چیزی بهترم کردش روانتن...یابه نظرتون انتن ازالومینیوم باشه به نظرتون شایدکمترذرات وخطابگیره و...به نظرم 35بایدبازبینی بشه شایدنتیجه بهتربشه

یکشنبه 7 اردیبهشت1393 - 12:00pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

جاوید نوشته است:
درود بر شما
کانی جان خسته نباشی میگم برای تستهای که انجام دادید.چند سوال برای من پیش اومده یکی اینکه مگر 35 گیرنده دارد که باید ورودی فرکانس داشته باشد مگه 35 صرفا فقط یک فرستنده نیست و اگه گیرنده و فرستنده با هم باشد و با دو میله برنجی همزمان فرستندگی و گیرندگی صورت بگیرد خوب این که باعث اختلال میشه و در 35 مگه انتنها گیرنده نیستند و گیرنده فقط دستگاه هست و اگه اینجوری باشه پس چراوقتی در حالت بدون سیم و حتی بدون انتن وقتی با دو پراپ ردیاب را به زمین مثصل میکنیم باز قادر هست تا چند صد متری دقیق روی مرکز قیچی کند و یا اینکه از همین فاصله که با دستگاه کاشته شده در خاک با پراپ ردیابی کنیم در صورتیکه دوتا انتن خالی دستمون هست و دیگه دستگاه گیرنده به اون وصل نیست و انتن تلسکوپی هم از خود دستگاه جدا کردیم.در ضمن اگر با ولوم یه فرکانس را روی مانیتور مشخص میکنیم و شماره فرکانس ثابت می مونه دیگه چرا خروجی فرکانس متغییر بشه مگه انچه که روی صفحه مانیتور نشون داده میشه خروجی ردیاب نیست و یا اینکه این اعداد و ارقام دکوری هستند که خروحی با اون یکسان نباشه فرکانسها طبق ولوم نمایش داده میشوند پس خروجی هم باید همین باشد اگه غیر از این باشد که دیگه دقت در 35 معنا ندارد

جاوید جان منظور من از ورودی و خروجی این نیست که شما فرمودید شایدم در انتخاب کلمات دقت نشده.
منظورم اینه که وقتی رو ال سیدی فرکانس 37.32 رو داریم همینو در خروجی رو آنتن با تغییری که عنوان کردم داریم.

ولی خوب با توضیحات مهندس حمید و کرمی این تغییر با فرکانس متر نمیشه اندازه گرفت. حداقل کاری که با فرکانس متر فهمیدیم اینه که
با همین فرکانس متر فرکانس نمایش داده شده در دو ردیاب متفاوت بود.
واضحتر بگم :
ردیاب دوستم در ابتدا با فرکانس متر اندازه گرفت شد 34.31
ایشون بعد از تعویض ولومها به ولومهای عادی دیگر نه نظامی ؛ اندازه گرفت شد 37.16 و 37.31

خوب این مشخص میکنه که ولوم معیوب بوده یا درست کار نمیکرده.
حالا تصور کنید که ولوم نظامی بدون نقص بزاریم بازم دقیقتر میشه.
درمورد آنتن هم شاید بشه از آنتن بهتری استفاده بشه که فعلا نمیتونم نظری بدم و چیز خاصی دستگیرم نشده.

آخرین بار توسط Kani در یکشنبه 7 اردیبهشت1393 - 12:16pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

یکشنبه 7 اردیبهشت1393 - 12:09pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

ali7777 نوشته است:
ممنون ازشما... :ymapplause: ..وضمنامن چون خیلی خیلی ساعت باردیاب کارکردم انتن هاوفیش هام زیادضربه دیده ..کیفیته انتن هاومادگی ه تهشون واتصالاتشون اصلاخوب نیس وقطعاته انتن ومادگی هاچفت نیس وممکنه خروجی روتاثیربذاره...میشه فکری به حاله عوض کردن ودرست کردنه چیزی بهترم کردش روانتن...یابه نظرتون انتن ازالومینیوم باشه به نظرتون شایدکمترذرات وخطابگیره و...به نظرم 35بایدبازبینی بشه شایدنتیجه بهتربشه

علی جان من حتی نمیزام یه خراش کوچیک رو جعبه بیفته چه برسه به این قسمتهای حساسی که گفتید!!!
[-X

یکشنبه 7 اردیبهشت1393 - 12:11pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

کیفیته اتصالات ووصلشون ازاول همینجوری بوده واسه من کانی جان ومادگی هایه بیرونه باکسه من هم لق که باچسب وصلش کردم.مطممین باشین انتن هم هم دقتش کمه توفیش هاش وبایدیه فکری بهش بشه...من چندماهه دارم دقت میکنم روش وقتی ولووم وزن صفرهست نوکه انتن هاروکه به زبونم میزنم چک کنم قبله ردزدن میبینم این گزش بعضی اوقات کم ترم هس کمی ...ولی وقتی توخونه فلزمیذارم میگیره وفلزهایه سطح رو ...این قسمته انتن هم خروجی هاشوتست کنیدو...

یکشنبه 7 اردیبهشت1393 - 12:21pm
مدیر کل
مدیر کل

کانی جان ضمن تشکر از شما توضیحاتی بنظرم میرسه که عرض میکنم.
بنده قبلا توضیح دادم ؛ شیوه ساخت فرکانس در ردیاب 35 اصلا بصورت آنالوگ نیست که به کیفیت ولوم ربط داشته باشه و از نظر قطعات هم در سیستم دیجیتال یا دستگاه سالم هست یا کلا خراب! اگر این سیستم از نوع آنالوگ بود این مسائل عادی بود و علت اینکه بنده تاکید میکنم ردیاب باید دیجیتال باشه همین مسائل هست. حالا اگر قرار باشه مشکلات ردیابهای انالوگ در یک ردیاب دیجیتال هم وجود داشته باشه که پس دیگه به چه دردی میخوره! :D
از نظر تاثیر ولوم هم فقط این توضیح رو برای دوستان فنی تر عرض کنم که علت انتخاب ولوم به جای کلید که کار نامتعارفی بوده صرفا برای سادگی اپراتوری بود! چون فرض کنین اگر از کیبورد یا دکمه برای ورود اعداد مختلف میخواست استفاده بشه یا منو گذاشته بشه چقدر کار اپراتوری مشکل تر و وقتگیر تر میشد؟ وگرنه دادن اطلاعات دیجیتال با ولوم به دستگاه از نظر طراحی خیلی مشکلتر از این هست که شما با کلید بطور مستقیم داده ها رو بخونی. ولی من مساله اپراتوری رو در نظر گرفتم نه سادگی طراحی. رنج تغییرات ولوم هم که بصورت مقاومت یا در واقع تغییر ولتاژ هست ؛ توسط ورودی میکرو کنترلر خوانده میشه و بر اساس فرمولهای ریاضی به اعداد فرکانسی در رنج مجاز تبدیل میشن. این محاسبه کاملا دیجیتالی و ریاضیاتی هست و همون عددی که بصورت فرکانس استخراج میشه و روی صفحه نشان داده میشه عینا توسط پروسه دیگه ای بعنوان فرکانس خروجی تولید میشه. یعنی ابتدا عدد روی صفحه میاد و بعد عینا همون عدد برای تولید فرکانس ارسال میشه! پس اینکه این دو مقدار متفاوت باشن معنی پیدا نمیکنه.
اما در خصوص کیفیت ولوم من قبلا عرض کردم اگر ولوم نظامی وجود داشت استفاده ازش خیلی بهتر بود. متاسفانه نه من چنین ولومی پیدا کردم و نه آقا مجتبی. البته در گذشته مغازه ای در پاساژ عباسیان طبقه زیرزمین وجود داشت که با صنایع دفاعی کار میکرد و من هم خیلی اونجا میرفتم و ولوم نظامی ساخت روسیه رو دیده بودم که کاملا ضد آب و گرد و خاک بود! قیافه اون ولوم از نظر قطر کوچکتر از ولوم معمولی بود اما حجم بیشتری داشت و خیلی هم سفت میچرخید. متاسفانه اون مغازه دیگه عوض شده و من هم این ولومها رو جای دیگه ندیدم.
بهرحال اگر از ولوم مرغوب استفاده بشه فقط از نظر پرش اعداد روی صفحه قضیه درست میشه. این مشکل هم برای تعدادی از عزیزان فقط وجود داشته. آقا مجتبی هم تا حالا از چند سری ولوم مختلف استفاده کردن. دستگاه بعضی دوستان مساله پرش اعداد رو داشته و اکثرا این مشکل رو نداشتن. این مساله مهمیه که اگر کسی مساله پرش اعداد رو روی صفحه نداشته باشه پس هیچ ایرادی هم در زمینه ولوم وجود نخواهد داشت.

یکشنبه 7 اردیبهشت1393 - 5:08pm

جاوید نوشته است:
mehran15451545 نوشته است:
خدمت دوستان عرض کنم فعلا برای عمق زیاد بهترین گزینه ردیابه! درسته خطای زیادی دارند اما چاره ای نیست در حال حاضر اکثر بارها سر دستی و کم عمق تخلیه شده اند! بار های تپه ای هم دارای عمق زیاد هستند که از عهده نقطه زنهای پالسی خارج هستند من معتقدم اگه بار حقیقی وجود داشته باشه ردیاب با همین فرکانس های موجود اون خواهد گرفت در ضمن از دوستی شنیدم که فردی برای حذف آلودگی و ذرات در فاصله 15متری هدف یه میله برنجی 50سانتی 30 سانت در خاک فرو میکنه و دوباره روی هدف آنتن میزنه اگه آنتنها از هم باز بشن اونجا خطاست استدال اون فرد بر اینه که میله برنجی امواج ذرات به سمت خودش میکشه و به ردیاب کمک میکنه که ذرات حذف کنه
حالا نظر اساتید چی باشه!

درودبر شما
ردیاب انتن برنجی 50 سانتی را هم به عنوان یه هدف جدید می گبره و هدف دومی که واقعی هست از این هدف قویتر میگیره مگر اینکه وزن این هدف واقعی خیلی کم باشه که ردیاب فقط این انتن فرو رفته در خاک را بگیره چون ردیاب وزن بیشتر را میزنه هر چند که دور باشه باز هدف بزرگتر را میزنه.در واقع این روشه تست خوراک روی زمین هست که قبلا در سایت مطرح شده

وقتی مد ردیاب روی طلا باشه که دیگه برنج نمیگیره ما این در واقع میله برنجی تو زمین قرار میدیم که امواج خطا بسمت میله بکشونیم و یک نوع حذف خطا باهاش انجام بدیم که البته من هنوز این روش تست نکردم

یکشنبه 7 اردیبهشت1393 - 5:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: فلزجو
خیلی ممنون کانی جان بابت مطالب مفیدی که فرمودین!

بله بنده ام کاملا تایید میکنم قضیه ولوم هارو چون بارها این قضیه بهم خوردن فرکانسی که بدستگاه داده بودم رو تجربه کردم مثلا یجا بنده فرکانس 1331.5 روی مد ازاد تنظیم میکردم که بعد از دقایقی که دوباره نگاه میکردم متوجه میشدم فرکانس تغییر کرده مثلا از 1331.5 شده 1235.5 یه همچین چیزی تا جایی که فکر کردم کار اجنه ست :D و یکی رو مامور کردم فقط به دستگاه نگاه کنه که یهو فرکانس عوض نشه :)) خلاصه داستانی داشتیم واسه این قضیه و بعد از اون یه مدتی کلا برای هیچی سنس نداشتم حقیقتش بعد از اونم فعلا باهاش کار نکردم یه خورده دلخورشم :D حالا اگر فکری به حال این ولوم ها والخصوص دسته ها بشه عالی میشه!!!! وبه قول شایان عزیز ردیاب که جای خود دارد ما با دستگاه های مثه لورنز و ام دی ال که نقطه زن های عالی و مطرحی هستن باهاشون کج دار و مریض تا میکنیم خلاصه اینکه تو عالم فلزیابی هنوز یه 100 سال عقب هستیم و حالا فاصله داریم تا روزی که طرف با فراخ بال با وسیله اش بره کاوش و با خیال راحت و بدور از دولدلی و خون جگر خوردن برگردنه به اسایشگاهش :|

حاصلضرب توان در ادعا مقداری ثابت است هرچه توان انسان بیشتر باشد ادعایش کمتر است و هرچه توانش کمتر باشد ادعایش بیشتر است.

دکتر حسابی.

یکشنبه 7 اردیبهشت1393 - 5:38pm
مدیر سایت
مدیر سایت
آواتار کاربر

والله من همون اوایل پرش فرکانس داشتم به فکر تعویض ولومها هم افتاده بودم ولی بعد از استفاده کردن ممتد از دستگاه الان جاه افتاده ولومها و مشکلی ندارم فعلنه حداقل برای من اینطور بوده :ymhug:

درکوی نیک نامان...ماراگذر ندادند

یکشنبه 7 اردیبهشت1393 - 7:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

باسلام . دوستانی که در ثبت فرکانس مشکل دارن یا میبنن فرکانس پرش داره مربوط به این میشه که ولوم فاینشون در آخرین درجه هست و برای همین یه لحظه فرکانسها بالا و پایین میشن که با افزایش ولوم فرکانس اصلی و سپس ولوم فاین دیگه مشکلی در پرش فرکانس روی صفحه نمایش نخواهند داشت و دیگه اینکه دقت فرکانس خروجی کاری به ولوم ها نداره چون از طریق میکرو کنترل میشن..

یکشنبه 7 اردیبهشت1393 - 7:54pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 361 , 362 , 363 , 364 , 365 , 366 , 367 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 27 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure