انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 21 اردیبهشت1403 - 8:07am

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 360 , 361 , 362 , 363 , 364 , 365 , 366 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
آواتار کاربر

ali7777 نوشته است:
حفره 60 زده چه خبره؟؟؟جنگه مگه...حفره یه 60 یعنی اتاق ق ق ه بزرگ.....

راستشو بخوای خودمم تعجب کردم رو 60 قیچی میشد نمیدونم اما تو چند روز بعد اگه مطمئن شم گروه حفاری رو میفرستم اونجا برای کندن فقط اگه دوستان در این زمینه راهنمایی بیشتر کنه ممنون میشم. با احتساب من سه متر قبل از قیچی زدن قیچی باز میشد پس عمقش میشه 2.70 . باز با نقطه زن تو روزای آینده از روش رد میشم ببینم چه خبره.

شنبه 6 اردیبهشت1393 - 10:43pm
آواتار کاربر

همیشه به داشته هاتون قناعت کنید و ازشون به بهترین نحو سود ببرین. سعی کنید یاد بگیرید و تو عمل پیاده کنین. یکی از دوستان رفته هزینه کرده و یه ردیاب RD pro گرفته اما چه فایده که نمیتونه ازش به بهترین نحو استفاده کنه باور کنین آپشن خیلی خاصی نداره و یه اپراتور قوی تو 35 میتونه خیلی سرتر باشه فقط باید ردیاب جزیی از بدنتون بشه من خودم به شخصه دارم فقط سب و روز کار میکنم روشو دوست دارم از زحماتم نتیجه بگیرم.
با تشکر از دوستان

شنبه 6 اردیبهشت1393 - 11:00pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

سلام
دوستان فردا یه سری از نتایج رو در اختیارتون میزارم
@};-

یکشنبه 6 اردیبهشت1393 - 12:28am
استاد
استاد
آواتار کاربر

سلام به همه.
علت اینکه دوستان جدید موفقیت بیشتری دارن رابطه مستقیم به تاثیر ذهنیت داره.بنده چند بار سعی کردم اهمیت این موضوع رو به دوستان انعکاس بدم ولی متاسفانه زیاد نتونستم دوستان رو به این موضوع علاقمند کنم.قبلا هم گفتم بهترین اوپراتور ردیاب کودکان و تا حتی هم نوجوانان هستن چون اصلا براشون مهم نیست خطا بزنن یا بار رو بزنن.در واقع وقتی حرف از وجود فرکانس اونم در حد چند دهم هرتز هستش کوچک ترین فرکانسی تو کار می تونی خطا رو بالا ببره.حالا دوستان جدید هم با تفکر اینکه ردیابی رو بلد نیستن و با تفکر تمرین و یادگیری این ردیاب بیرون میرن در واقع تاثیر فرکانس های اضافی رو از بین می برن و این یه نکته کوچیک ولی خیلی مهم هستش.کسی که بعنوان تفریح و بدون کوچک ترین فشار و استرسی انتن بزنه در واقع نویز ردیاب رو بالا نمی بره و بقول ما ردیاب زن ها ردیاب رو با بدنش بهتر مچ میکنه.بهتره دوستان این نوع تفکر رو با ردیاب تست کنن تا ببینن یه اوپراتور چقدر می تونی تو ردیابی تاثیر گذار باشه...

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

یکشنبه 6 اردیبهشت1393 - 12:38am

خدمت دوستان عرض کنم فعلا برای عمق زیاد بهترین گزینه ردیابه! درسته خطای زیادی دارند اما چاره ای نیست در حال حاضر اکثر بارها سر دستی و کم عمق تخلیه شده اند! بار های تپه ای هم دارای عمق زیاد هستند که از عهده نقطه زنهای پالسی خارج هستند من معتقدم اگه بار حقیقی وجود داشته باشه ردیاب با همین فرکانس های موجود اون خواهد گرفت در ضمن از دوستی شنیدم که فردی برای حذف آلودگی و ذرات در فاصله 15متری هدف یه میله برنجی 50سانتی 30 سانت در خاک فرو میکنه و دوباره روی هدف آنتن میزنه اگه آنتنها از هم باز بشن اونجا خطاست استدال اون فرد بر اینه که میله برنجی امواج ذرات به سمت خودش میکشه و به ردیاب کمک میکنه که ذرات حذف کنه
حالا نظر اساتید چی باشه!

یکشنبه 6 اردیبهشت1393 - 2:19am
استاد
استاد

mehran15451545 نوشته است:
خدمت دوستان عرض کنم فعلا برای عمق زیاد بهترین گزینه ردیابه! درسته خطای زیادی دارند اما چاره ای نیست در حال حاضر اکثر بارها سر دستی و کم عمق تخلیه شده اند! بار های تپه ای هم دارای عمق زیاد هستند که از عهده نقطه زنهای پالسی خارج هستند من معتقدم اگه بار حقیقی وجود داشته باشه ردیاب با همین فرکانس های موجود اون خواهد گرفت در ضمن از دوستی شنیدم که فردی برای حذف آلودگی و ذرات در فاصله 15متری هدف یه میله برنجی 50سانتی 30 سانت در خاک فرو میکنه و دوباره روی هدف آنتن میزنه اگه آنتنها از هم باز بشن اونجا خطاست استدال اون فرد بر اینه که میله برنجی امواج ذرات به سمت خودش میکشه و به ردیاب کمک میکنه که ذرات حذف کنه
حالا نظر اساتید چی باشه!

درودبر شما
ردیاب انتن برنجی 50 سانتی را هم به عنوان یه هدف جدید می گبره و هدف دومی که واقعی هست از این هدف قویتر میگیره مگر اینکه وزن این هدف واقعی خیلی کم باشه که ردیاب فقط این انتن فرو رفته در خاک را بگیره چون ردیاب وزن بیشتر را میزنه هر چند که دور باشه باز هدف بزرگتر را میزنه.در واقع این روشه تست خوراک روی زمین هست که قبلا در سایت مطرح شده

یکشنبه 7 اردیبهشت1393 - 4:34am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

قبلا:نمیدونم کی بودازروشه موبایل زنگ زدن سره نقطه واتش روشن کردن هم میگفت:که فکرکنم جنابه کهیال بودش وازسطحه حرف زدنش معلوم بودکه توردیاب خیلی کاربلدبودولی زودپریدازاینجا... من موبایل ویه جاقبلاچک کردم ولی جواب ندادش به این صورت که سره نقطه قیچی میکردم وموبایل میذاشتم زیرش بهش میزنگیدم ولی قیچی بازنمیشدددولی بازم حریفه سفال وذ رات ش نشد ...ولی اتش روشن کردن رونقطه وقیچی گرفتن رونه....ولی تسته اقامهرانم جالبه تست بشه این میله.....

یکشنبه 7 اردیبهشت1393 - 8:53am
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

سلام
مسایلی رو مطرح میکنم امید است با اینکار خطاهای رایجی که باعث نادیده گرفتن بار و هدف قرار دادن ذرات میشد رو تا حد بسیار زیادی از بین بیریم.
در تایپک زیر با مهندس حمید و شایان تقریبا مباحث رو مطرح کردیم پیشنهاد میکنم مطالعه کنید.
viewtopic.php?f=19&t=1523
یا
http://www.felezjoo.com/viewtopic.php?f=19&t=1523

من با پیشنهاد یکی از دوستانم چندی پیش با فرکانسمتر دقیق آلمانی خروجیهارو اندازه گیری کردم که دیدم ورودی و خروجی یکی نیست. همین منو کنجکاو به بررسی بیشتر کرد.
این مبحث رو بارها مهندس حمید توضیح دادند و منکر این شدند که ورودی و خروجی متفاوت باشد. در این رابطه هم از کسانی خواستم با اسکوپ بررسی دقیق انجام بدن که تقریبا این دوستان هم حرف مهندس حمید رو تصدیق کردند و از دقت فرکانسی بسیار بالای ردیاب گفتند.
یعنی اینکه با مولتی متر نمیشه دقیق خروجی رو اندازه گرفت.

اما نکته مهمی که با همین فرکانس متر متوجه شدیم اینکه در یه سری ردیاب ها اختلاف ورودی و خروجی عدد X بود و در سری دیگر عدد Y.
مثال میزنم. تست ورودی و خروجی فرکانس 37.32:

در ردیابهای گروه اول خروجی میشد 37.31 و 37.16
در ردیابهای گروه دوم خروجی میشد تقریبا 34.31

ما قبلا با حمزه فرکانسهایی رو مطرح کردیم که در تستها عالی بودند ولی در عمل میدیدم که بچه ها باز با اون فرکانس ریشه درخت میزدند و بقیه مسایل. همین مسئله فرکانس هارو زیر سوال برد.
دلیل این موضوع رو تا حد بسیار زیادی به این مسئله که مطرح کردم ربط میدم.

حل مشکل:
من به نظرم اومد که شاید موجهای ترکیبی باعث این مشکله اما با توضیحات مهندس حمید و همچنین دوستانی که اسکوپ دارن و تایید دقیق بودن امواج فرکانسی تا حد زیادی این نظر منتفی شد.
در حال حاضر تنها نکته مهمی که موجب این معضل شده و بهش پی بردیم با اثبات اون ؛ استفاده از قطعات نامرغوب و یا از دست دادن کارایی مطلوب قطعات است.
مهمترین قطعه فعلا ولومها هستند. بنده با ردیاب 35 که برام فرستادن اوایل خوب میتونستم سنس کنم ولی بعد از مدتی دیدم که هیچ سنسی ندارم.
با مهندس مجتبی در میان گذاشتم که ایشون زحمت کشیدن درستش کردند. ولومها تعویض شده و سنس بسیار عالی داشتم.

با این توضیحاتی که دادم بچه هایی که همیشه از سنس نکردن بعضی مودها مثل آریانا که از مس شکایت داشتند و علی 777 که مدام با ذرات برخورد میکردن باید متوجه این قضیه بشن که چه اتفاقی افتاده است.

من الان مثالهایی میزنم تا کاملا قضیه روشن شود.
آقای شایان مدام مطرح میکردن که چرا نمیتونه مس رو سنس کنه تها جوابی که اون موقع براشون داشتم این بود که فرکانسها رو بالا پایین کنه ولی خوب این روش معقولی نیست و چقد باید بالا پایین بشه.
استاد جاوید عزیز چندین فرکانس خوب طلارو بهشون دادم که هر بار میگفتن با این فرکانسهای من هیچ سنسی ندارند. تقریبا هر فرکانسی که به ایشون دادم رد کردن و سنس نداشتن.
آقای کمال از سنس نکردن فرکانس 119.5 برای مس گفتن که خود ایشون با بالا پایین کردنش به فرکانس 119.6 رسیدن و گفتن که خوب سنس میکنه.
از مهندس کرمی هم خواستم که در روشن شدن این موضوع کمک کنند که ازشون ممنونم و با توضیحات ایشون بود که توضیحات مهندس حمید هم تصدیق شد.

من از همه این عزیزانی که اسم بردم میخوام که بیان و توضیح دهند تا به امید خدا مشکلات زیادی رو رفع کنیم البته نمیگم صد در صد.!!
عرض کنم که همه دوستانی که چنین مشکلاتی دارن و حتی اونایی که مشکل ندارن ولومهاشونو تعویض کنند و از ولومهای نظامی استفاده کنند.
شایدم مقصر مهندس مجتبی هم نیست چون واقعا بازار قطعه در ایران افتضاحه تا جایی که عزیزان فعال در قسمت طراحی فلزیاب بارها به این نکته اشاره کردن که وقتی قطعه ای خریداری میشه حتما مشخصه ش که اهم یا ظرفیت یا هر مشخصه دیگری که داره را دقیقا تست کنند.
نتیجه گیری اینکه :
از همه کسانی که ردیاب 35 رو دارن در جهت تهیه ولوم های نظامی تلاش کنند و نتیجه را ببینند. هم مشکل سنس حل میشه هم بسیاری خطاهای رایج و هم اینکه همه با هم یکدست میشن در استفاده از فرکانسها.

مسئله مهم دیگه اینه که تا یه مدت دیگه که خیلی طول نمیکشه یکی دو فرکانس در اختیار میزاریم که از این به بعد فقط با این فرکانسها کار خواهد شد. این فرکانسها که نمیگم دقیقترین ولی از همه فرکانسهای حاضر دقیقتر هستند.
به جای نا امید شدن و نا امید کردن ؛ امیدوار بشید و امیدوار کنید.
موفق باشید. @};-

یکشنبه 7 اردیبهشت1393 - 10:59am
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
استاد Kani عزیز ممنون از موشکافی خوبتون و جا داره از همه اساتید تشکر کنیم.
راستی حالا این ولومهای نظامی رو با چه مشخصه ای و از کجا باید تهیه کرد؟
آیا این موضوع در مورد 22 هم صدق میکنه ؟
لطفا عکسی از ولومها رو هم قرار بدین تا دوستان و خود بنده حداقل ظاهرش رو ببینیم.
منتظر فرکانسهای نهایی شما هستیم
یاحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

یکشنبه 7 اردیبهشت1393 - 11:37am
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

bina نوشته است:
سلام دوستان
استاد Kani عزیز ممنون از موشکافی خوبتون و جا داره از همه اساتید تشکر کنیم.
راستی حالا این ولومهای نظامی رو با چه مشخصه ای و از کجا باید تهیه کرد؟
آیا این موضوع در مورد 22 هم صدق میکنه ؟
لطفا عکسی از ولومها رو هم قرار بدین تا دوستان و خود بنده حداقل ظاهرش رو ببینیم.
منتظر فرکانسهای نهایی شما هستیم
یاحق

سلام بینا جان
مطمئنا هر جا قطعه معیوب باشه کارایی خوبی بدست نمیاد.
ولوم نظامی رو بنده نمیتونم تو شهر خود پیدا کنم انشالله یکی از بچه ها که پیگیر هستن پیدا میکنن میان و توضیح میدن.
@};-

یکشنبه 7 اردیبهشت1393 - 11:45am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 360 , 361 , 362 , 363 , 364 , 365 , 366 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: sajadkouhi و 36 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure