انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 2:30pm

پاسخ به موضوع  [ 365 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 ... 37  بعدی
 بخش فرکانس آزاد - ردیاب فوق حرفه ای FPL 35 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اوكي ممنون.فركانسه دفينه ش بامن وقتي رديابوگرفتم چون دارم 1دونه 100درصدي ايشالاعمري باشه و35وبگيرم ميذارم واستون .

چهارشنبه 8 آبان1392 - 5:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین مادری
واقعا بچه ها دمتون گرم من هنوز نشده بخرم ولی احتمالا توی این چند روز بخرمش...اون وقت مطمئن باشین بهترین تلاشم رو میگنم برای کمک به دیگران و انجمن فلز جو

بکوش تا عظمت در نگاهت باشد،
نه در آنچه مینگری

چهارشنبه 8 آبان1392 - 7:33pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام خدمت مدیران محترم ودوستان عزیز .اقا جاوید 1 ایا فرکانس فلزات خیلی قدیمی که پیدا شده در موقع فرکانس گیری با 35 فرکانس ان با فرکانس فلزات جدید فرق می کند 2 ایا این فرکانس فلزات قدیمی میشه برای دفینه بکار برد . 3 ایا فرکانس در سطح ودر عمق کم ودرعمق زیاد اگر تست کردی با هم فرق دارند با تشکر فراوان

پنج شنبه 9 آبان1392 - 12:38pm
استاد
استاد

درود بر شما
جواب قاطی نمیشه برای این سوالات پیدا کرد چون توی هیچ ازمایشگاهی تست نشده .فرکانس طلا ثابت هست و خودش هیچ تغییری نمیکنه ولی فشار خاک جنس خاک عمق خاک قرار گرفتن با فلزات دیگه زیر خاک و مواد معدنی و یون های حاصل شده از قدمت اونها باعث تشابه فرکانسی میشه که این موضوع همه ردیابها را زمین گیر کرده هر چه ردیابها بتونن بر تشابه فرکانسی غلبه کنند موفقیت اونها در شناسایی ودقت در جنس هدف مورد نظر بیشتر هست.35 تفکیک روی زمین را بصورت صد درصدی میتونه انجام بده ولی باید اپراتور کار کشته با اون ردیابی کنه ولی در تست زیر خاک چون هدف واقعی که ما از اون اطلاعات داشته باشیم وجود نداره برای همین هم در تست زیر خاک و گرفتن نتیجه خیلی سخت هست. در کل باید روی 35 کار کرد و تجربه اندوخت و از نتایج مثبت یک نظر کلی ارائه داد که قدرت تشخیص این ردیاب برای نوع و جنس هدف در چه اندازه میباشد

پنج شنبه 9 آبان1392 - 1:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

باسلام خدمت دوستان من یک سری فرکانسها رو تست زدم و نتیجه رو اعلام میکنم و این تست ها نشان از 100 درصد درست بودن گفته های من و تست های من نمیتونه باشه شاید خطای داشته باشم پس دوستان هم تست بزنن و نتایج رو بگن..من یک دستگاه پالسی هم دارم و جاهای که ردیاب میزد این پالسی جواب نمیداد و در کل حفاریهای که انجام دادیم جهت آشنایی بیشتر با ردیاب بودش...من بعد از اینکه در آخرین حفاری چند تکه سفال در آوردیم این تکه های سفال رو در باغچه دفن کردم در عمق 30 سانتی آب هم بشون دادم تا بزرگتر بشن :D و از نتایجی که بدست آوردم حیرت زده شدم و تمام شرایط یک طلای واقعی دارن... این تکه های سفال توی زمین همون وزن 500 کیلو و مس هم 30 کیلو را میدان درست شرایط بیرون کاوش را میداد و برای همین یک سری تست زدم و از راهنمایی که دوستان rahmana و استاد جاوید داشتن تشکر میکنم.
1. من اول مکان رو با ردیاب سرچ میکنم بعد که نقطه رو مشخص کردم ردیاب رو خاموش میکنم و اگر آنتنها به سمتش رفتن احتمال داره خطا باشه...چون آنتنها هر چی تشابهات رو بود میزد..آهن اکسید شده...مغناطیس و تکه های سفال ..و این حالت تشابه داره با فرکانس 79.35 که این فرکانس همو رو جواب میده جز سفال.
2. 5 مد ردیاب رو میرم اگر زیر 30 کیلو جواب داد و فاینها هم بیشتر از +-3 شدن اونجا فقط ذرات هستش... که یکبار حفاری کردیم و وقتی خاک آخر روی زمین اومد دیگه ردیاب قیچی نشد که با پخش شدن خاک دیگه چیزی نمیزد...بیشتر ردیابهای گران قیمت بیرون همین رو میزنن..
3. با مد وزن ردیاب به راحتی گازها حذف میشن خیلی راحت...بیشتر ردیابهای گران باز به این گازها حساس هستند...
4. وزن نزیک 300 تا 500 کیلو به احتمال زیاد سفال هستش لعنتی حتی مس رو جواب میده..
5. فرکانس 55.80 فقط بدرد نقطه دقیق میخوره...چند جا هم باهاش سرچ کردم به ذرات خیلی حساس بود...
ولی شاهکار همین مد خاموشی که دوستمون rahmana گفتن هستش اگر ردیاب رو خاموش کنید این آنتنها به سمت هر چی تشابه هست میره جز طلای واقعی.
شاهکار بعدی مد فرکانس آزاد ردیاب هستش یک سری تست زدم دیدم مثلا این فرکانس 45 فقط طلا میزنه و سفال هم میزنه ولی اگر کمی فرکانس رو افزایش بدهیم دیگه سفال رو نمیزنه فقط طلا رو میزنه مثلا: 45.05 دیگه سفال نمیزنه فقط طلا رو میزد روی تمام فرکانسهای آزادهای جواب داد و کمی فرکانس رو که بالا و پایین میکردم دیگه سفال رو نمیزد فقط طلا رو میزد جز این فرکانس 55.80 که تا 55.85 هم رفتم جواب نداد به من.
اما 2 فرکانس شاهکار توی این فرکانسهای جدید که استاد جاوید دادن دیدم واقعا عالی بودن:
فرکانس 610 فقط طلا رو میزنه نه دیگه آهن اکسید شده رو میزنه و نه میدان مغناطیسی و نه سفال ...سفال رو نزد هر کاری کردم به سفال جواب نداد.
فرکانس مس 995 این فرکانس فقط مس طلا رو میزنه نه مس سفال..
خیلی عالی بودن این دو فرکانس...
به هر حال این تست های من بود و دوستان هم تست بزنن که درسته یا نه...
و یک پیشنهاد به مدیران محترم انجمن در صورتیکه مایل باشن تاپیکهای که مربوط به دستگاه جدید هستش رو محرمانه کنن و عمومی نباشن ...

آخرین بار توسط fabienmartin در پنج شنبه 9 آبان1392 - 5:44pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

پنج شنبه 9 آبان1392 - 5:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: فلزجو
سلام جنابfabienmartin

اگه انتهاب خالی فقط ذرات رو میزنه پس تکلیف یون خارج شده از طلا که انتهای خالی اون رو سرچ میکنن چی میشه؟

حاصلضرب توان در ادعا مقداری ثابت است هرچه توان انسان بیشتر باشد ادعایش کمتر است و هرچه توانش کمتر باشد ادعایش بیشتر است.

دکتر حسابی.

پنج شنبه 9 آبان1392 - 5:28pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

fabienmartinعزيز من دقيقا 5 جا رو كه ردياب هاي ديگه گرفته بود ولي حفاري نشده بودن رو ردياب زدم كه همه اون ها با چند گرم رد شدن.فكر نمي كنم وزن هاي بالا ذرات و يا سفال باشه.يا جا كه فكر كنم از محيطش 20تا كوزه خارج شده با فركانس 55.80زدم هيچ واكنشي نداشت.حتي گلد يك هم واكنشي نداشت.براي تشخيص سفال و استخوان من خودم از فركانس 4 استفاده مي كنم.تا حالا هم با 35 يه جا رو استخوان تشخيص دادم كه بعد از حفاري هم درست بود.دقيقا جاي كه زدم و 10كيلو طلا زد نه خبري از سفال بود و نه ذرات.الان هم كه حفاري كرديم و به سنگ رگه كه صاف هستش رسيديم باز هم ردياب ميزنه. نميدونم اين مورد چقدر درست هستش.يك شب قبل از ردياب زدن به جاي كه فرداش قرار بود بزنم تو ذهنم هي يه جا رو كه احتمال ميدادم بار باشه رو تو ذهنم تجسم مي كردم در حالي كه بعدا مشخص شد كه اونجا چيزي نبوده.خلاصه فرداش رفتم اونجا انتن زدم و دقيقا انتن من رو برد همون جاي كه تو ذهنم تجسم كرده بودم.فهميدم كه يه جاي كار مي لنگه.ردياب رو خاموش كردم و افكارمو كامل متمركز كردم و دوباره با يه حس خاص ردياب زدم كه در عين تعجب ردياب و انتن ها هيچ واكنشي نداشتن.دوباره انتن زدم باز هم خبري نبود.دادم دوستم كه هيچي نمي فهمه از رديابي انتن زد كه باز انتن ها هيچ واكنشي نداشتن.تازه فهميدن فركانس ذهن انسان تاثير مستقيم بر انتن ها داره.

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

پنج شنبه 9 آبان1392 - 6:23pm
استاد
استاد

fabienmartin نوشته است:
باسلام خدمت دوستان من یک سری فرکانسها رو تست زدم و نتیجه رو اعلام میکنم و این تست ها نشان از 100 درصد درست بودن گفته های من و تست های من نمیتونه باشه شاید خطای داشته باشم پس دوستان هم تست بزنن و نتایج رو بگن..من یک دستگاه پالسی هم دارم و جاهای که ردیاب میزد این پالسی جواب نمیداد و در کل حفاریهای که انجام دادیم جهت آشنایی بیشتر با ردیاب بودش...من بعد از اینکه در آخرین حفاری چند تکه سفال در آوردیم این تکه های سفال رو در باغچه دفن کردم در عمق 30 سانتی آب هم بشون دادم تا بزرگتر بشن :D و از نتایجی که بدست آوردم حیرت زده شدم و تمام شرایط یک طلای واقعی دارن... این تکه های سفال توی زمین همون وزن 500 کیلو و مس هم 30 کیلو را میدان درست شرایط بیرون کاوش را میداد و برای همین یک سری تست زدم و از راهنمایی که دوستان rahmana و استاد جاوید داشتن تشکر میکنم.
1. من اول مکان رو با ردیاب سرچ میکنم بعد که نقطه رو مشخص کردم ردیاب رو خاموش میکنم و اگر آنتنها به سمتش رفتن احتمال داره خطا باشه...چون آنتنها هر چی تشابهات رو بود میزد..آهن اکسید شده...مغناطیس و تکه های سفال ..و این حالت تشابه داره با فرکانس 79.35 که این فرکانس همو رو جواب میده جز سفال.
2. 5 مد ردیاب رو میرم اگر زیر 30 کیلو جواب داد و فاینها هم بیشتر از +-3 شدن اونجا فقط ذرات هستش... که یکبار حفاری کردیم و وقتی خاک آخر روی زمین اومد دیگه ردیاب قیچی نشد که با پخش شدن خاک دیگه چیزی نمیزد...بیشتر ردیابهای گران قیمت بیرون همین رو میزنن..
3. با مد وزن ردیاب به راحتی گازها حذف میشن خیلی راحت...بیشتر ردیابهای گران باز به این گازها حساس هستند...
4. وزن نزیک 300 تا 500 کیلو به احتمال زیاد سفال هستش لعنتی حتی مس رو جواب میده..
5. فرکانس 55.80 فقط بدرد نقطه دقیق میخوره...چند جا هم باهاش سرچ کردم به ذرات خیلی حساس بود...
ولی شاهکار همین مد خاموشی که دوستمون rahmana گفتن هستش اگر ردیاب رو خاموش کنید این آنتنها به سمت هر چی تشابه هست میره جز طلای واقعی.
شاهکار بعدی مد فرکانس آزاد ردیاب هستش یک سری تست زدم دیدم مثلا این فرکانس 45 فقط طلا میزنه و سفال هم میزنه ولی اگر کمی فرکانس رو افزایش بدهیم دیگه سفال رو نمیزنه فقط طلا رو میزنه مثلا: 45.05 دیگه سفال نمیزنه فقط طلا رو میزد روی تمام فرکانسهای آزادهای جواب داد و کمی فرکانس رو که بالا و پایین میکردم دیگه سفال رو نمیزد فقط طلا رو میزد جز این فرکانس 55.80 که تا 55.85 هم رفتم جواب نداد به من.
اما 2 فرکانس شاهکار توی این فرکانسهای جدید که استاد جاوید دادن دیدم واقعا عالی بودن:
فرکانس 610 فقط طلا رو میزنه نه دیگه آهن اکسید شده رو میزنه و نه میدان مغناطیسی و نه سفال ...سفال رو نزد هر کاری کردم به سفال جواب نداد.
فرکانس مس 995 این فرکانس فقط مس طلا رو میزنه نه مس سفال..
خیلی عالی بودن این دو فرکانس...
به هر حال این تست های من بود و دوستان هم تست بزنن که درسته یا نه...
و یک پیشنهاد به مدیران محترم انجمن در صورتیکه مایل باشن تاپیکهای که مربوط به دستگاه جدید هستش رو محرمانه کنن و عمومی نباشن ...

درود بر شما
فرکانس 45.05و 27.55 خوب جواب میده
اما فرکانس 1006 بهتر از همه فرکانسها جواب میده و تشابه فر کانس نداره حالا اگه این سفال را با 1006.0 تست کن و اعلام نتیجه کن
فرکانس 610 تشابه فرکانسی داره وقتی روی 608 یا 612 میزاری ولی این فرکانس 1006.0دیگه با بالا و پایین کردن هرتز باز هم مغناطیس را نمیگیره

پنج شنبه 9 آبان1392 - 6:39pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
راستي جاويد جان يه سوال در مورد بعضي فركانسها كه ارائه فرمودين دارم.
مثلا فركانس 1006 رو توي دستگاه 35 چطوري بايد توي فركانس آزاد وارد كنيم؟ يا مثلا فركانس 610 و ...
چون وارد كردن عددي مثل 55.80 مشخصه ولي ممنون ميشم بقيه رو توضيح بدين.
باتوجه به اينه گزينه F: 00.00 به اينصورت هستش.
ياحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

پنج شنبه 9 آبان1392 - 11:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین مادری
سلام دوستان.یه سوال ولی نخندین...از جیوه نمیشه در انتن های ردیاب 35 استفاده کرد؟

بکوش تا عظمت در نگاهت باشد،
نه در آنچه مینگری

جمعه 9 آبان1392 - 12:57am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 365 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 ... 37  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 29 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure