انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 7 اردیبهشت1403 - 11:56am

پاسخ به موضوع  [ 365 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 37  بعدی
 بخش فرکانس آزاد - ردیاب فوق حرفه ای FPL 35 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: همه ايران سراي من است
حمید نوشته است:
امیر جان ممنون از شما.
ولی فکر نمیکنم با روش ثابت کردن انتن ها شما حتی قادر به ردیابی عادی هدفی هم باشین چون حتی اگر فرکانس رو درست هم بدین و ساعت ها هم منتظر بشین آنتنها حرکتی نمیکنن! آیا شما در این زمینه تجربه خاصی داشتین؟
بهرحال اتفاقا فرکانس ثابت مفرغ یا برنز در این ردیاب از جمله بهترین و کم خطاترین فرکانسهاست که تا حالا هم نتایج خوبی داده و باهاش چیزهایی پیدا شده.
در هر صورت فرکانس گیری کار وقت گیری هست و همون کاری که شما گفتین باید انجام بشه و ذره ذره فرکانس عوض بشه و بعد تست بشه ببینین فرکانس اون هدف رو داره سنس میکنه یا نه.

با سلا مخدمت دوستان و استاد حمید.
نه من تجربه نداشتم ولی میخوام تجربه کنم بینم چی میشه چون به هر حال انتن های برنجی که اتصال به بدن ندارن که بگیم گرفتن در دست تاثیر میزاره و قرار هم هست که انتن ها بسمت فرکانسی برن که از جنس میاد با توجه به فرکانس ارسالی از ردیاب خصوصا موقعی که با سیم باشه.(البته برداشت خودمه ها شما که استادین میتونین تفسیر تایید یا رد کنید)
راستش این منو به شک انداخت که یه ایینه و شمعدان دارم که جدیده و از جنس برنز که حد اقل3 کیلو برنز توش بککار رفته ولی ردیاب روش عکس العمل خوبی نداره. همین کاسه هم که میزارم دیر بهش واکنش نشون میده در حالی که راحت 200 گرم هست. این در حالیه که من راحت یه انگشتر طلای 5 گرمی و نقره 3 گرمی رو پیدا میکنم. به همین خاطر گفتم شاید نیاز باشه فرکانس ها رو باز چک کرد.
نمونش شما 5 فرکانس فیکس برا طلا گذاشتین ولی دوستان 5 یا 6 تای دیگه هم معرفی کردن که خوب هم جواب دادن یعنی به نوعی تا الان 10 فرکانس طلا گرفتن که هم خوبه هم بد.
خوبیش اینه که دقتو میبره بالا و بدیش اینه که بجز 5 تای فیکس باید چند تای دیگه رو هم تست کرد . کاشکی شما هم همون فرکانسهای جاوید و حمزه رو چک میکردی واگه همونیه که فیکس هست میگفتی تا بیشر روشون کار کنیم.
قربان شما عزیزان

هيچ چيز نميتونه جلو اراده وپشتكار رو بگيره حتي كوه هم جلوی ارداه و پشتکار سر خم ميكنه

دوشنبه 29 مهر1392 - 7:57pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام
چرا هيچكس از عزيزان نمياد چيزي بگه از اين دستگاه 35 و اون 22 حداقل يكي بياد يه چيزي از 35 بگه بچه ها كجايين همه شدين خواننده

چهارشنبه 1 آبان1392 - 8:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست عزیز اون 22 که تکلیفش مشخص بود...ولی این 35 اگر در قسمت فاین که +-تا9 داره روش خوب دقت کنی کلی کمکت میکنه و از همش مهمتر مد وزنی که داره از شر گازهای توی زمین خلاص میشی و مد آزادش با اون فرکانهسای که استاد جاوید داده واقعا عالیه و مد مگنتش هم خوب کار میکنه دیگه خیلی جاهای که قبلا تشابه بودن به راحت حذف میشن و مهمش این هست که با آرامش و با فاصله زمانی مشخص تست ها رو انجام بدی نه پشت سر هم و بدون وقفه....چند جا روتست زدم و اگر مواردی درش دیدم بهتون میگم فعلا دارم باهاش تست میزنم و این آخر هفته حتما سعی میکنم یه حفاری انجام بدم چون همگوریهام خسته شدن از بس نکندن... :D :D :D

چهارشنبه 1 آبان1392 - 8:59pm
کاربر فعال
کاربر فعال

عزيزان براي حفره آيا فركانس مشابه وجود دارد؟
روش هاي حذف خطا حفره رو ميگين.
يه حفره جايي پيدا كردم تونل زير زمينيه زير يه جاده راسته اون يه قلعه خاكيه كه زير نظره ميراثه با 22 ادامه حفره تا 3-4 مت بسته بعد تا خود قلعه بازه حالا اين مقدارو كنديم ولي هيچ خبري نيست ادامه اش مشكل چيه كسي ميدونه آيا ميشه دستگاه نسبت به سنگ هاي معدني و حفره تشابه فركانسي داشته باشه لطفا اساتيد با تجربه راهنمايي كنند.

چهارشنبه 1 آبان1392 - 9:04pm
کاربر فعال
کاربر فعال

جواب مارو كه كسي نداد________در مورد كارايي هاي ولوم وزن بيشتر بگين آيا ميشه باهاش حذف كرد ذرات رو ؟؟؟؟؟
ايا وزن قابل تخمين زدن هست؟؟؟؟؟؟؟

پنج شنبه 2 آبان1392 - 10:15am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

saeed630 نوشته است:
جواب مارو كه كسي نداد________در مورد كارايي هاي ولوم وزن بيشتر بگين آيا ميشه باهاش حذف كرد ذرات رو ؟؟؟؟؟
ايا وزن قابل تخمين زدن هست؟؟؟؟؟؟؟

سلام سعید جان در مورد ولوم وزن طبق ازمایشات رو سطح زمین وزن فلزو با 20 درصد اختلاف میزنه ولی زیر زمین رو من هنوز حفاری نکردم تا بدرستی
بگم بله ذرات و اینطور چیزها که باعث خطای اگثر ردیابها میشه با وزن 1 تا 100 گرم حذف میشن به طور مثال اگه رو وزن 500 کرم بزارید وزنهای بالای 500 گرم قابل شناسایی و زیر 500 رو دیگه ردیاب نمی گیره در مورد حفره هم هر عدد وی حفره با ابعاد خاصی رو میگیره مثال اعداد 30 تا 50 فقط اطافکهای بزرگ رو می کیرند . با ارزوی موفقیت :YMPEACE:

https://t.me/joinchat/Aq56qD3yFrsliCQ9iyFDug
نقد و بررسی ردیابها وفلزیابها با حضور اساتید مجرب فلزجو

پنج شنبه 2 آبان1392 - 10:42am
آواتار کاربر

با سلام خدمت همه دوستان
آقا سعید با استفاده از ولوم وزن می توان وزن هدف را بدست آورده جنس را می خواند و تا چه وزنی دستگا که با توجه به حجمی که بدست می آری می توانی بدست بیاری که ذرات هستش
یا نه مثلا وزن های تا 20 - 30 کیلو با توجه به سایر بررسیهای دیگر که باید انجام بشه می تواند نشان دهنده ذرات باشه.چون فلزات وقتی بمدت زیادی مثلا 1000 سال به بالا در زیر زمین قرار
میگیرند بصورت اکسید شدن هاله های از همان فلز اطرافشان بوجود بیاد که حتی ممکن است که وزن جنس را تا 50 برابر بیشتر نشان دهد( که بسته به مدت زمان و نوع فلزدر زیر خاک). به همین خاطر است که در قسمت بدست آوردن وزن دقت شود تا به توجه به سایر روشهای دیگر بتوانی ذرات را از خود فلز تشخیص دهی

انسان کار می کند ، کار انسان را می سازد.

پنج شنبه 2 آبان1392 - 10:55am
مدیر سایت
مدیر سایت

دوستان اين بخش به جهت گذاشتن فركانسهاي آزاد كه دوستان تست كردن و خوب جواب داده تشكيل شده ! لطفاً سوالهاي رديابي را در بخش ديگه بيان بفرمائيد ...متشكريم L-)

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

پنج شنبه 2 آبان1392 - 8:19pm
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: tabriz
اساتيد لطف كنيد ليستي از فركانسا رو بذاريد تا استفاده بشه. خيلي ممنون

پنج شنبه 2 آبان1392 - 11:23pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

جاوید جان این فرکانس 55.80 یکم باید اصلاح بشه.چند جا که خطا زد این فرکانس هم با قدرت قیچی شد.

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

پنج شنبه 2 آبان1392 - 11:28pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 365 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 37  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 32 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure