انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 27 خرداد1403 - 3:32pm

پاسخ به موضوع  [ 225 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 ... 23  بعدی
 مژده - مکمل ردیاب 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: El.Dorado
سلام و درود بر دوستان عزیز یکی از دوستان صحبی از ردیابی میکرد که مثل استوانه بود بالاش یه عقربه داشت که وقتی میزاشتن زمین عقربه به طرف هدف میرفت ما با دستگاههای دیجیتال هیچی نتونستیم دربیاریم موندم قدیمیا با یه شاقول چطور کار میکردن من فکر میکنم بریم سراغ دستگاههای قدیمی بهتر باشه چون تو این جور چیزا قدیمیا علمشون از حالا بالاتر بوده

یا علی گفتیم و عشق آغاز شد

شنبه 31 خرداد1393 - 12:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست عزيز لطفا عكسش رو بزار تا اساس كارش رو بررسي كنيم

شنبه 31 خرداد1393 - 1:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستای گلم دقت کنید که:
مبحث فرکانس گیری خیلی مبحث پیچیده ای هستش
تا الان دوستانی موفق بودند که بیشترین تلاش رو هم از نظر فرکانس گیری و هم از نظر تجربی داشتند.
قطعا میشه گفت فرکانسی که اساتیدی مثل آقا حمزه و کانی و جاوید بدست میارند حتی اگر اگر روی هوا هم باشه فقط برای اون منطقه دقیق هستش چون پارامترهای محیطی زیادی هم در روند انتشار امواج دخیل هستند که مهمترینشون فشار اتمسفر هستش که توی هر ارتفاع یا بهتر بگم شهر با شهر دیگه فرق داره.دومین عامل مهم هم دمای هوا هستش که بازم تاثیر زیادی در انتشار داره که محیط نرمال باید دارای دمای 20 درجه سلسیوس باشه...
خوب حالا با توجه به توضیحات بالا فکر میکنید به همین راحتی بشه فرکانس مربوط به محیط جنوب رو با مناطق کوهستانی کردستان استفاده کرد؟
قطعا نه...
بهترین راهکار پیدا کردن فرکانس مناسب در محیط بصورت هدف آشکار و انتقال اون به زمین بوسیله قطعه یاد شده هستش.
زیاد هم از بحث منحرف نشید از همه دوستانی که دارای امکان ساخت هستند خواهش میکنم مدلی رو بسازند تا همه با هم ایشالا به موفقیت برسیم
بنده هم سعی میکنم هرچه زودتر تکمیلش کنم

موفق و پیروز باشید

این مملکت بیشتر از دشمن،خائن وطن فروش داره

شنبه 31 خرداد1393 - 2:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

bardia نوشته است:
حالا اگر کمی به این موضوع که چرا فرکانسهای بسیار خوبی که داریم در سطح از چند 100 متری هدف رو میزنند ولی در عمق یک متری حتی از فاصله چند متری هم هدف رو ردیابی نمیکنند به منطق این قضیه پی می بریم.
بنظر من خطای ردیابی فقط یک دلیل داره اون هم شکست امواج هنگام تغییر فضا از هوا به خاک و از خاک به هوا(2 بار منحرف میشه)

با درود
با تشکر از جناب بردیا بخاطر خلاقیت و ارائه طرحی نو برای ردیابی
با توجه به نظریه شما مبنی بر شکست امواج و نفوز در حداقل عمق توسط فرکانسها
در مورد موفقیت عده ای از دوستان با همین ردیاب در عمق 4 تا 5 متری چه نظری دارید اگر نظریه شما قطعی بود هیچ کس نباید موفق می شد

اگر یه شماتیکی از طرحتون ارائه می دادین بهتر می شد برای ساخت اقدام کرد یه چیزی هم که برام جای تعجب هست چطور بدون دست روی زمین
انتنهای برنجی طرحتون حرکت می کنه در صورتی که انتنها برای چرخش از انرزی بدن کمک می گیرند
با ارزوی موفقیت

https://t.me/joinchat/Aq56qD3yFrsliCQ9iyFDug
نقد و بررسی ردیابها وفلزیابها با حضور اساتید مجرب فلزجو

شنبه 31 خرداد1393 - 3:24pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بنيامين1 نوشته است:
bardia نوشته است:
حالا اگر کمی به این موضوع که چرا فرکانسهای بسیار خوبی که داریم در سطح از چند 100 متری هدف رو میزنند ولی در عمق یک متری حتی از فاصله چند متری هم هدف رو ردیابی نمیکنند به منطق این قضیه پی می بریم.
بنظر من خطای ردیابی فقط یک دلیل داره اون هم شکست امواج هنگام تغییر فضا از هوا به خاک و از خاک به هوا(2 بار منحرف میشه)

با درود
با تشکر از جناب بردیا بخاطر خلاقیت و ارائه طرحی نو برای ردیابی
با توجه به نظریه شما مبنی بر شکست امواج و نفوز در حداقل عمق توسط فرکانسها
در مورد موفقیت عده ای از دوستان با همین ردیاب در عمق 4 تا 5 متری چه نظری دارید اگر نظریه شما قطعی بود هیچ کس نباید موفق می شد

اگر یه شماتیکی از طرحتون ارائه می دادین بهتر می شد برای ساخت اقدام کرد یه چیزی هم که برام جای تعجب هست چطور بدون دست روی زمین
انتنهای برنجی طرحتون حرکت می کنه در صورتی که انتنها برای چرخش از انرزی بدن کمک می گیرند
با ارزوی موفقیت

برای آنتنها بله چون سنگینه باید در دست باشه....شما تابحال به این موضوع دقت کردین که چرا قطبنما رو انقدر کوچیک میسازند؟چرا هیچ قطبنمای مثلا با وزن ئ50 کیلو نداریم؟
خوب پر واضحه که نیروی مغناطیسی قطبین زمین خیلی ضعیف و محدود هستش....البته ازنظر تاثیر گذاری (البته فقط یک مثال بود....کلیات یکی هستش ولی جزئیات متفاوت)
این روش در مدل اولیه جواب داده ولی دقیق نبوده و باید مهندسی بشه.
درمورد موفقیت دوستانی مثل جناب کانی و حمزه هم باید خدمتتون عرض کنم این 2 بزرگوار بیشترین زحمات رو برای فرکانسگیری کردم و حتی با جناب کانی هم که تلفنی صحبت کردیم و کلیاتی خدمتشون عرض کردم که البته ایشون 100 خودشون به نتیجه رسیدند و من واقعا از همین جا اعلام شرمندگی کنم که بخاطر مشغله زیاد نتونستم باهاش همکاری کنم.
در پست آخرشون هم ایشون فرمودند که فرکانسی رو پیدا کردند که فقط هدف رو زیر خاک میگیره و این یعنی اینکه ایشون اقدام به فرکانسگیری متناسب با خاک مورد نظر خودشون کردن و موفق شدند.
یعنی بصورت تجربی مشکل رو برای خودشون حل کردند.
حالا شما به سوال من جواب بدید که چرا فقط استاد کانی و حمزه و کرمی موفق شدند و بقیه دوستان همه ده ها حفاری بیمورد داشتند؟
من نظریه رو قطعی میدونم از این جهت که منطق علمی و عملی داره...ولی موفقیت این بزرگواران حاصل تجربیاتشون بوده...چون ردیابها یکی هستش و اپراتوری هم یک اصولی داره که خیلی از دوستان ناکام هم درست رعایت کردند.
فعلا منطق میگه چرا همه دوستان هدف رو در سطح میگیرند ولی در عمق فقط 2 نفر
مهمترین نکته اینه که محیط با محیط فرق داره

شنبه 31 خرداد1393 - 3:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

فعلا ردیاب با انرژی بدن کار میکنه انرژی بدن ما هم در همه حال یکسان نیست
واز این بابت هم خطا بوجود میاد اگه بتونیم کاری کنیم که ردیاب بدون انرژی بدن کار کنه
گام بزرگی برداشتیم

شنبه 31 خرداد1393 - 6:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

merlin نوشته است:
فعلا ردیاب با انرژی بدن کار میکنه انرژی بدن ما هم در همه حال یکسان نیست
واز این بابت هم خطا بوجود میاد اگه بتونیم کاری کنیم که ردیاب بدون انرژی بدن کار کنه
گام بزرگی برداشتیم

میشه بیشتر توضیح بدید؟
انرژی بدن دقیقا چیکار میکنه؟

شنبه 31 خرداد1393 - 6:25pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

انرژی بدن حالت گیرندگی آنتن های برنجی رو قویتر میکنه

شنبه 31 خرداد1393 - 6:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بردیای عزیز در مورد شرایط مناطق و افراد مختلف در ردیابی تا حدودی حق با شماست ولی در مورد فرکانسها شاید قضیه طور دیگری باشه...
مثلا بنده با استفاده از همین فرکانسهائی که دوستان در نقاط مختلف ایران زحمت گرد آوریش روکشیدن تونستم تو عمق نزدیک به 4 متر هدفو بزنم و حتی نقطه روبا همین 35 و استفاده از فرکانسهای آزاد،دقیقتر از دستگاههای معروفه دیگه نشون بدم ... در هر حال در مورد فرکانس شاید در افراد ومناطق مختلف تا حدودی متفاوت باشه ولی تغییر آنچنانی هم نداره...
در مورد حرکت آنتنها بدون در دست گرفتن آنتنها هم دوستان خودشون میتونن با همین 35 تست کنن و ببینن که آنتن بدون دست گرفتن هم حرکت میکنه یا نه ...
بازم از زحماتی که میکشید سپاسگزارم...
در پناه حق.

شنبه 31 خرداد1393 - 6:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بردیا جان توجه داشته باشید که این نظریه شما باید اولا با قوانین علمی مطابق باشه یا به عبارت دیگه از نظر تئوری قابل اثبات باشه ثانیا باید در عمل هم بشه قبولش کرد
از لحاظ تئوری در خصوص شکست امواج زمانی که از محیطی به محیط دیگه میرن فرمول n1 sin(x1)= n2 sin(x2) 0 مورد استفاده قرار میگیره
اگر ژنراتور ثابت باشه و آنتنها متحرک حق باشما است ولی یکی از مزیتهای بزرگ 35 متحرک بودن ژنراتوره که خطا رو خیلی کم میکنه
توی فرمول بالا هر چقدر به بار نزدیک بشیم زاویه به 90 درجه نزدیک میشه در نتیجه مقدار سینوس زاویه به 1 نزدیک میشه یعنی ما هر چی به بار نزدیک بشیم شکست داره کمتر میشه تا اینکه به صفر میرسه
نقل قول از آقای بردیا : من نظریه رو قطعی میدونم از این جهت که منطق علمی و عملی داره...ولی موفقیت این بزرگواران حاصل تجربیاتشون بوده...چون ردیابها یکی هستش و اپراتوری هم یک اصولی داره که خیلی از دوستان ناکام هم درست رعایت کردند.
فعلا منطق میگه چرا همه دوستان هدف رو در سطح میگیرند ولی در عمق فقط 2 نفر
مهمترین نکته اینه که محیط با محیط فرق داره
در مورد جمله آخر که فرمودید محیط با محیط فرق میکنه باید عرض کنم فرکانسی که از محیطی به محیط دیگه میره تغییر نمیکنه و دلیل شکستش تغییر سرعتشه نه تغییر فرکانس
شما یه مسلسل رو در نظر بگیر که 50 تیر در دقیقه پرتاب میکنه (فرکانسش 50 هرتزه)
اگر این تیر ها از هوا به سمت آب شلیک بشن همون 50 تیر وارد آب میشه و تعدادش کم نمیشه فقط سرعت حرکت تیرها کاهش پیدا می کنه چون مقاومت مولوکولی آب بیشتر از هواست
شما زمانی که با زاویه قایم روی بار هستی دیگه شکستی نداری به فرض هم که شکستی باشه انقدر کمه که نهایتا چند سانتی متر میشه نه چندین متر
در مورد اینکه چرا قطب نما 50 کیلویی نداریم خب چه دلیلی داره وقتی که یه وسیله چند گرمی همون کارو انجام میده چند کیلوییشو بسازیم
یکی از دوستان چند سال پیش میگفت ژاپن تلویزیون میسازه اندازه قوطی کبریت ، ایران کبریت میسازه اندازه تلویزیون !!!
اینکه فرمودی چرا توسطح خیلیها موفقند و در عمق فقط دو نفر باید عرض کنم فقط دو نفر نیستند که میتونن از 35 جواب بگیرن ولی به فرض هم که اینطور باشه همون 2 نفر هم تئوری شمارو منتفی میکنه و ثابت میکنه که ردیاب درست کار میکنه و عملکردش بستگی به اپراتور داره مثل قلم و دوات که بنده نوعی قادر به نوشتن خط باهاش نیستم ولی یه خطاط میتونه ازشون استفاده کنه
در مورد پیدا کردن اجسام در سطح هم عرض کنم وقتی بنده چیزی رو در سطح بذارم و بخوام میله های ردیاب به سمتش بره خب مسلما میره
این قدرت ذهن منه که میله ها رو هدایت میکنه
اگر دستگاه خاموش هم باشه جواب میده
تنها راه حل استفاده بهینه از ردیاب و هر وسیله دیگه سه چیزه : تمرین تمرین تمرین
کار نیکو کردن از پر کردن است
practice make perfect
no pain no gain

به روز نیک کسان، گفت: تا تو غم نخوری
بسا کسا! که به روز تو آرزومندست
-----------------------------------------
زمانه گفت مرا: خشم خویش دار نگاه
کرا زبان نه به بندست پای دربندست

یکشنبه 1 تیر1393 - 8:40am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 225 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 ... 23  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 28 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure