انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 12 خرداد1403 - 12:49pm

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 529 , 530 , 531 , 532 , 533 , 534 , 535 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: تهران
hamze2000 نوشته است:
خوب دوستان امروز از صبح رفتم براي انتن زدن.
انتن هاي جديد براي رهگيري واقعا نياز به صبر و حوصله زيادي دارن و من نتونستم باهاش رهگيري كنم ولي در عوض براي نقطه زني و حجم گيري خيلي خوب جواب دادن.كلا از 5 محلي كه رفتيم فقط يه محل رو تونستم باهاش نقطه زني كنم و جالب اين بود كه اين محل يه تپه كاملا دست ساز بود كه نصف اونو حفاري كرده بودن و ردياب نيم متر اين ور محل حفاري رو مي گرفت.بعد از بررسي محل روبروي اين محل يه علامت ماه بطرف تپه و يه ستاره 5 سر هم روبروي اين ماه وجود داشت كه تا حدي درست بودن محل رو نشون ميداد.حالا قرار شد دوباره انتن بزنم و اين بار با انتن هاي قديمي كه مهارت بيشتري بهش دارم انتن بزنم و دستور حفاري رو هم ميدم.
با تشكر

استاد حمزه انشا ا... که موفق باشی

آموزش مشاوره طراحی و انجام پروژه
پیج اینستا گرام
https://www.instagram.com/persianproject2020
کانال تلگرام
https://t.me/persianproject2020

جمعه 21 شهریور1393 - 7:03pm

hamze2000 نوشته است:
انتن هاي جديد براي رهگيري واقعا نياز به صبر و حوصله زيادي دارن و من نتونستم باهاش رهگيري كنم ولي در عوض براي نقطه زني و حجم گيري خيلي خوب جواب دادن.كلا از 5 محلي كه رفتيم فقط يه محل رو تونستم باهاش نقطه زني كنم و جالب اين بود كه اين محل يه تپه كاملا دست ساز بود كه نصف اونو حفاري كرده بودن و ردياب نيم متر اين ور محل حفاري رو مي گرفت.بعد از بررسي محل روبروي اين محل يه علامت ماه بطرف تپه و يه ستاره 5 سر هم روبروي اين ماه وجود داشت كه تا حدي درست بودن محل رو نشون ميداد.حالا قرار شد دوباره انتن بزنم و اين بار با انتن هاي قديمي كه مهارت بيشتري بهش دارم انتن بزنم و دستور حفاري رو هم ميدم.
با تشكر

از مدار موج سینوسی هم در این کاوش استفاده کردید یا خیر ؟

جمعه 21 شهریور1393 - 9:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: خراسان شمالی
سلام حمزه جان خسته نباشی برادر , با آنتنهای جدید اگه با زاویه نسبت به هدف قرار بگیری تقریبا حرکت آنتنها نزدیک به صفر میشه , من این آنتنهای جدید را ندارم اما مشابه شو دارم , چندتا جا رو که با زاویه نسبت به هدف وامیستادم هدف را نمیگرفت من فکر میکردم یا هدف در کار نیست یا آنتنها خرابه که بعد حفاری مشخص شد محل درست هست اما ... با توضیحآتی که حمید آقا دادن متوجه شدم نباید با هدف زاویه داشت.

خداوندا ارامشی ده تا بپذیرم انچه را نمیتوانم تغییر دهم

جمعه 21 شهریور1393 - 10:14pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

عجب
خوب یعنی چی
ما از کجا میدونیم هدف کجاست تا بعد بیاییم زاویه مونو باهاش وفق بدیم؟
اگه جای هدفو بدونم که معطلش نمیکنم دستگاه میخوام چکار.

متاسفانه باید بگم این آنتن نتونست زیاد منو راضی کنه.اینم به این خاطر میگم که به فکر اصلاحش باشیم.
حرکت بسیار کنده و سنگینیش غیرمتعارفه.
مشکلی که برای من داشت هر وقت هم طرفی رو میگرفت دیگه تا انتها به حرکتش ادامه میداد تا به بدنم برخورد کنه و از هدف رد میشه و برهم نمیگرده.
اگر تعادل در این آنتن برقرار بشه اونوقت میشه بهش امیدوار بود.

جمعه 21 شهریور1393 - 10:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان قبلا جايی توی خصوصی برای يکى از دوستان تشريح کردم که وجود وزنه تعادل واجب اجباريه فقط و فقط برای حذف خطاى ذهن و اينجوری محاسبه ميشه که اگه مثلا وزن طول ميله برنجی مثلا 20گرم باشه وزن وزنه تعادل بايد يک الی دو سوم وزن ميله باشه اونم به خاطر حذف خطاى ذهن هستش و اين سخت کارکردن آنتن به خاطر وزن وزنه تعادله هرچند قشنگ و عالی طراحی شده اگه اين نکته رو هم بهش اضافه کنندعاليتر ميشه ا،البته دوستانی اعلام کردند که برای اهداف نزديک عالی جواب پس داده اما برای اهداف دور برای فلز تست توام با صبر و حوصله بوده
ياحق

جمعه 21 شهریور1393 - 11:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: خراسان شمالی
Kani نوشته است:
عجب
خوب یعنی چی
ما از کجا میدونیم هدف کجاست تا بعد بیاییم زاویه مونو باهاش وفق بدیم؟
اگه جای هدفو بدونم که معطلش نمیکنم دستگاه میخوام چکار.

متاسفانه باید بگم این آنتن نتونست زیاد منو راضی کنه.اینم به این خاطر میگم که به فکر اصلاحش باشیم.
حرکت بسیار کنده و سنگینیش غیرمتعارفه.
مشکلی که برای من داشت هر وقت هم طرفی رو میگرفت دیگه تا انتها به حرکتش ادامه میداد تا به بدنم برخورد کنه و از هدف رد میشه و برهم نمیگرده.
اگر تعادل در این آنتن برقرار بشه اونوقت میشه بهش امیدوار بود.

سلام کانی جان حالت چطوره عزیز , ابتدا یه جا وامیستم دورتادور خودم را رهگیری میکنم , به این صورت که رو به جهتهای شمال جنوب شرق غرب قرار میگیرم اگه مسیر داد دنبالش میرم, اگه مثلا رو به طرف شمال باشه هدف سمت چپ باشه واکنش ضعیف هست , برای همین به چهار طرف انتن میزنم. ....من تست که کردم اگه تعادل بین دوطرف برقرار باشه انتن تقریبا بدون حرکت میشه و رهگیری عملا اتفاق نمیفته. ..

خداوندا ارامشی ده تا بپذیرم انچه را نمیتوانم تغییر دهم

شنبه 22 شهریور1393 - 8:15am
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

جعفر جان شاید اینطوری بتونیم رهگیری کنیم
اما اینو در نظر داشته باشیم که ما دنبال کار حرفه ایی هستیم و از نظر من این بحث آماتوره و شایسته مایی که اینهمه دویدیم و زحمت کشیدیم تا به جایگاه بهتر برسیم نیست.
من تقریبا زمستان بود که از مهندس حمید در چندین نوبت خواستم به فکر شرایط بهتر باشن هم ارتقا ردیاب و هم آنتن. اما ایشون جواب قانع کننده ای به من ندادند و بر نهایی بودن طرح 35 اصرار داشتند
که البته از نظر من اصلا اینطور نیست و هر زمان میشه به پیشرفت و نوآوری و ارائه طرح بهتر فکر کرد.
حتی نظر من اینه که در صورت ارائه طرح بهتر از 35 باز هم جا برای طرح بعدی هست و ما باید با نیازهای روز جلو بریم.

ما با 22 و 35 بسیار کوشیدیم و الان تقریبا تمام نقطه ضعف ها و قوتهاش برای ما ثابت شده ست که اینو مرهون تلاش تحسین برانگیز تمام بچه هایی که پا به پای ما جلو اومدن و تست کردن و حفاری کردن هستیم و از همین جا دست تمام این عزیزان رو میبوسم و بهشون خسته نباشید میگم.

من نمیدونم چه مانعی جلوی ارائه طرح جدید هست که باید تایپک و سایت در این زمان اینطور بدون حرکت بماند. به هر حال میخوام اینو بگم که من خیلی زودتر از اینها خواهش کردم که به فکر پیشرفت و طرح جدید باشیم که با پاسخ منفی روبه رو شدم.

اما من و امثال من قطعا خواهان ادامه راه هستن بطوریکه پیشرفتی صورت بگیرد. حال این پیشرفت در زمینه اپراتوری باشه یا اینکه پیشرفت در طرح خود ردیاب باشد.

حال کیست که از طرح پیشرفته تر و حرفه ای تر بدش بیاد؟

شنبه 22 شهریور1393 - 11:31am
استاد
استاد
آواتار کاربر

reza نوشته است:
hamze2000 نوشته است:
با تشكر

از مدار موج سینوسی هم در این کاوش استفاده کردید یا خیر ؟

نه رضاي عزيز ولي حتما دفعه بعد كه ميرم ازش استفاده مي كنم.دوستاني كه انتن جديد رو دارن حواسشون باشه كه اين انتن ها خيلي راحت مي تونن بار رو رد بدن و فقط براي نقطه زني و حجم گيري ازش استفاده كنن.

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

شنبه 22 شهریور1393 - 12:40pm
مدیر کل
مدیر کل

خب جناب Kani فکر میکنم قبل از عید بود که شما اصرار داشتین ردیاب پیشرفته تری طراحی بشه! حالا اینکه جواب قانع کننده ای نگرفتین من علتش رو متوجه نمیشم! چون اگر قرار باشه بنده طراحی دستگاهی رو به عهده داشته باشم ؛ ابتدا خودم باید بر اساس ایده ها و استانداردهای فنی شخصی که برام مطرح هست قانع بشم. همینطور الکی و بی هدف نمیشه رفت سراغ یک طرح جدید! اما چندین ماه گذشته و خیلی چیزها عوض شده! من حداقل در مورد افزایش قدرت و در عین حال افزایش دقت امواج ردیاب توام با هم به نتیجه رسیدم! این چیزی نیست که تا چند ماه قبل میتونستم بگم امکانپذیره. ولی در کنار این چندین مساله منفی هم بوجود اومده! ببینید بنده بعنوان کسی که باید روی هر طرحی حداقل چند ماه وقت بذارم تا به نتیجه مطلوب برسه ؛ بیش از هر چیز دوست دارم نتیجه مطلوب کار خودم رو در دل موفقیتهای دوستان ببینم. چون این واقعیته که سود ریالی این کار برای من به نسبت میزان تلاشی که باید صورت بگیره ارزش زیادی نداره. تازه اگر سودی در کار باشه! خودم هم که کاوشگر حرفه ای نیستم که این دستگاهها الزاما بدردم بخوره. پس عملا یکی از شرایط من این هست که طرح قبلی و کلا کارهایی که تا به الان انجام شده مقبول واقع بشه. کار به این ندارم که بسیاری از دوستان ایراد از روش عملکرد خودشون هست. ولی بهرحال خروجی نهایی زحمتی که ما میکشیم از نظر من مطلوب نیست! بنده نمیتونم بیام باز چند ماه یا بیشتر وقت بذارم و آخرش دوباره داستانهای متعدد رو شاهد باشیم. در عین حال من برای حذف خطاهایی که دوستان باهاش برخورد میکنن در حالت کلی نمیتونم کاری صورت بدم. چون هر سیستم ردیاب جدیدی هم که ساخته بشه قاعدتا باید بر اساس سیستم ردیاب 35 باشه. حالا قدرت و دقت رو میشه حتی تا حد قابل ملاحظه ای بیشتر کرد! ولی خیلی از خطاها ربطی به این چیزها نداره. خوشبختانه دوستان خودشون هم طرحی در کنار ردیاب 35 اضافه کردن که میتونه به حذف برخی خطاهای کاذب کمک کنه. ترجیح من این هست که از چنین روشهایی استفاده بشه نه اینکه الزاما دستگاه جدیدی درست بشه. در این مورد هم منتظر هستیم تا ببینیم چی میشه. چون تجربه نشون داده که فقط زمان نتیجه رو مشخص میکنه. وگرنه که دوستان ماشالا تا طرح جدید یا دستگاه جدیدی میبینن شروع میکنن به تعریف و تمجید و با اولین مورد خطا داستان کاملا عوض میشه!!!
مشکل فقط به اینجا هم ختم نمیشه. حالا درسته دشمن و رقیب از خیلی مسائل سوء استفاده میکنه و سعی میکنه ضربه بزنه و نا امید بکنه! ولی دیگه از دوست چنین انتظاری نیست! بنده اینجا از خیلی دوستان واقعا گله مندم. بهتر هم هست در موردش زیاد توضیح ندم! حساب و کتاب منم در این انجمن با آقا مجتبی به مشکلات مختلفی خورده که باز هم توضیح ندم بهتره! شخصا هم بر اساس اطلاعاتی که هر از گاهی از دوستان دریافت میکنم ؛ از کیفیت ساخت و ساز دستگاهها بصورت صد در صدی راضی نیستم! چون اگر به من باشه آدمی هستم که توی هر کاری به شدت وسواس دارم و مو رو از ماست بیرون میکشم! برای من قابل قبول نیست که برای طرحی چند ماه زحمت بکشم و بعد بابت یک سهل انگاری کوچک دستگاهها دچار ایراد بشه و یا بهرحال دوستانی که دریافت میکنن رضایت کامل نداشته باشن. بهرحال من منتظر هستم ببینم طی چند ماه آینده روال کار به چه صورتی در میاد و در زمینه چند مساله ای که عرض کردم آیا تغییر مثبتی اتفاق میفته یا نه. مطمئن باشین درصد مسائل منفی و فشاری که روی من هست بقدری زیاده که اگر هر کسی جای من بود انجمن رو ترک میکرد!!!
دوستان هم بنظر من دیگه بیش از حد معقول تمرکز خودشون رو روی بحث دستگاه گذاشتن. بارها گفتم جایی چیزی نباشه با هزار جور دستگاه هم چیزی در نمیاد! حالا بنظر شما مثلا اگر ردیاب خطاهای هدف کاذب رو نداشت و در واقع چیزی نشون نمیداد شما به موفقیت میرسیدین؟ خب مسلما نه فقط علافی حفاری بیمورد کمتر میشد. ولی اصل بر این هست که مکان مورد نظر رو بدرستی پیدا کنین. خیلی هم در این زمینه نباید خوش بین بود. الان سالهاست با دستگاههای پیشرفته اکثر جاها رو مورد کاوش قرار دادن. اگر بخواین به موفقیت بزرگی برسین باید مکانهای بکر رو بیشتر در نظر داشته باشین. بحث آثار شناسی هم درسته که خیلی مهم هست ولی طبیعیه جایی که شما براحتی آثار تشخیص میدین تا حالا صد ها بار توسط دیگران تشخیص داده شده و کاوش هم شده!!! کما اینکه دفعات زیادی دوستان حفاریهایی انجام دادن که مشخص شده بار چندمی بوده که حفاری میشده و چیزی هم اگر بوده قبلا خارج شده! همینطور در زمینه تکنیکهای حفاری هم من نمیبینم دوستان زیاد صحبتی بکنن. در صورتی که روشهای حفاری بهتر و سریعتر و راحت تر میتونه خودش خیلی کمک کننده باشه تا یک حفاری بیمورد کمتر مایه زحمت و دردسر بشه. حتی در زمینه دستگاه هم واقعا نمیدونم چه اصراریه که فقط از ردیاب استفاده بشه؟ کمک گرفتن از سایر دستگاهها لااقل در برخی موارد میتونه خطاهای ردیابی رو پوشش بده. اینا دیگه بنظر من مسائل واضحی هستن. حرفه ای ها بنده رو ببخشن اگر دخالتی کردم!

شنبه 22 شهریور1393 - 12:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
خب جناب Kani فکر میکنم .....!

کاملا با حرف مهندس حمید عزیز موافقم دوستان مطمن باشید و شک نکنید که اگه تویک منطقه دفینه ای یا چیز با ارزشی باشه 35 به راحتی کشفش می کنه اینکه شما موفق نمی شید مال اینه که میرید تو مناطقی ردیابی می کنید که شناخته شده است و قبلا آدمای زرنگتر از شما خاکشو شخم زدن رفتن تازه پدربزرگ خدا بیامرز من تعریف می کرد می گفت زمان رضاشاه بود و من چپون بودم داشتم تو یک منطقه ای گوسفندامو می چروندم چند تا مرد انگلیسی دیدم که داشتن با یک عصایی مخصوص که سرش یه دایره بزرگ بو د وچند تا دستگاه عجیب غریب دیگه (احتمالا شاقول یا ردیاب بودن) تو بیابون جستجو می کردن که فارسی ام دستو پا شکسته بلد بودن و و همراهشون چند کیلومتری رفتم که یکی ازشون گفت مس مس بعد با کلنگ کندن رسیدن به یک بار بزرگ که شامل چند تا دیگ بزرگ مسی میشد و چند تا کوزه کوچک در دار که داخلشون پر از سکه طلا بود و کلی طلا جواهر و زیور آلات بعد من سری رفتم که مردم روستا رو خبر کنم بیان برا خودشون گنج ببرن وقتی با احالی ده بعد 4-5 ساعت دیگه اومدیم دیدیم جا تره و بچه نیست و اون منطقه ایم که اینا گنج پیدا کردن قبلا مال خوانین و پولدارهای 200 سال پیش روستای ما بود که این انگلیسی های نامرد گنج هاشو جارو کردن بردن خلاصه مطلب اینکه زیاد خوشبین برای گنج یابی نباشید انگلیسی ها و آمریکایها از صد سال پیش به این ور تا زمان انقلاب شکوهمند اسلامی همشو کشیدن بالا یه آب خنکم روش :D ولی مطمن باشید اگه تو منطقه ای هم چیزی مونده باشه با 35 راحت پیدا میشه و اینکه بعضی مواقع ردیاب 35 خطا میزنه مال اینه که اگه تو اون منطقه دفینه ای نباشه ردیاب به دنبال اهداف بی ارزش دیگه می گرده که این موضوع هم در کل ردیاب های دنیا مشترکه و کاریش نمیشه کرد @};-

شنبه 22 شهریور1393 - 1:54pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 529 , 530 , 531 , 532 , 533 , 534 , 535 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 48 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure