انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 29 خرداد1403 - 7:57pm

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 341 , 342 , 343 , 344 , 345 , 346 , 347 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
مدیر سایت
مدیر سایت
آواتار کاربر

به نظر من وجود اثار و علائم دست نخورده مهمتره این روزا تا یه نسخه.نسخه ها دست کاری میشن یا تقلبیش دست من و شما میمونه ممکنه هدف رو خیلی وقت پیش تخلیه کرده باشن یا کسای دیگه بعدها نشانه هارو درست گذاشتن ولی هدف رو جابه جا کردن زیاد به نسخه نمیشه دل بست نه این که نشه ولی خیلی کم پیش میاد دست نخورده باشه اصل ماجرا اثار و علائم و کمی هم شانس یا قسمت طرف باشه.جایی هم که هدفی نباشه انتنها جای دیگه ای رو میگیرن که اپراتور باید تشخیص بده خطاست یا نه.

درکوی نیک نامان...ماراگذر ندادند

پنج شنبه 21 فروردین1393 - 10:58am
مدیر سایت
مدیر سایت
آواتار کاربر

در ضمن اگه میشه اقا مجتبی مدار چنس رو بصورت حرفه ای بسازن و در فروشگاه بزارن تا کسایی که مثل خودم وقت درست کردن نقطه زن رو ندارن بصورت اماده از فروشگاه این نقطه زن رو بخریم که یه جورایی بشه مکمل ردیابمون بکنیم به نظر من تعدادم زیاده خیلیها هستن که میخوان یه نقطه زن رو در کنار ردیابشون داشته باشن درخواست کننده هم کم نیست.ظاهرا که داره خوب جواب میده حالا دیگه مونده به همت اقا مجتبی که بصورت حرفه ای درستش کنه مطمعنم دانش اقا حمیدم به کمک این فلز یاب میاد.با تشکر @};-

درکوی نیک نامان...ماراگذر ندادند

پنج شنبه 21 فروردین1393 - 6:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ramin نوشته است:
در ضمن اگه میشه اقا مجتبی مدار چنس رو بصورت حرفه ای بسازن و در فروشگاه بزارن تا کسایی که مثل خودم وقت درست کردن نقطه زن رو ندارن بصورت اماده از فروشگاه این نقطه زن رو بخریم که یه جورایی بشه مکمل ردیابمون بکنیم به نظر من تعدادم زیاده خیلیها هستن که میخوان یه نقطه زن رو در کنار ردیابشون داشته باشن درخواست کننده هم کم نیست.ظاهرا که داره خوب جواب میده حالا دیگه مونده به همت اقا مجتبی که بصورت حرفه ای درستش کنه مطمعنم دانش اقا حمیدم به کمک این فلز یاب میاد.با تشکر @};-

سلام رامین جان اگه چنس می خوای و وقت نداری یا علمش که بسازی! به آقا کوروش پیام بده حمید جان تاییدشان کردن برات میسازه!
موفق باشی

جمعه 22 فروردین1393 - 5:11am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حالا ما در یه محل بار داریم و در نزدیکی محل بار هم مثلا زیر خاک یه تیکه سفال قدیمی با میدان مغناطیسی ضعیف تر هم داریم.حالا مغناطیس قوی تر بار میره بطرف این تیکه سفال کوچک تر و این سفال میشه شمال مغناطیسی ما!!!!البته این نکات نیاز به بررسی ها علمی بیشتری داره که باید روشون کار بشه.علت اینه یه تیکه سفال چند گرمی وزن بالای 40 کیلو به ما میده اینکه تمام مغناطیس ذرات و عوامل خطاهای اطراف خودش رو بطرف خودش میکشه چون مگنت سفال در مقابل مگنت ذرات و خطاهای دیگه کمتر هستش و این موضوع برای استخوان هم صدق می کنه
حمزه جان این بحثتون خیلی مهمه:بایدرواین موضوع کاربشه...من چندوقت پیش این موضوعوعنوان کردم ولی دوستان توجه نکردند 8-| ....این عوامل خطاانتن خالی ام به سمته شمال میکشونه هم ازاون بدتره داستان گفته یه حمزه ست که اگه باری تومحدوده باشه ویه عوامله خطاشامل:زغال.کوزه استخون وذراته به رنگه طلا ردیاب این ذراتومیگیره ...حالاچطوری میشه ردکردبایدکاربشه...... :-?

جمعه 22 فروردین1393 - 9:04am
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

ali7777 نوشته است:
[color=#FF0000]
حالا ما در یه محل بار داریم و در نزدیکی محل بار هم مثلا زیر خاک یه تیکه سفال قدیمی با میدان مغناطیسی ضعیف تر هم داریم.حالا مغناطیس قوی تر بار میره بطرف این تیکه سفال کوچک تر و این سفال میشه شمال مغناطیسی ما!!!!البته این نکات نیاز به بررسی ها علمی بیشتری داره که باید روشون کار بشه.علت اینه یه تیکه سفال چند گرمی وزن بالای 40 کیلو به ما میده اینکه تمام مغناطیس ذرات و عوامل خطاهای اطراف خودش رو بطرف خودش میکشه چون مگنت سفال در مقابل مگنت ذرات و خطاهای دیگه کمتر هستش و این موضوع برای استخوان هم صدق می کنه
[/color] حمزه جان این بحثتون خیلی مهمه:بایدرواین موضوع کاربشه...من چندوقت پیش این موضوعوعنوان کردم ولی دوستان توجه نکردند 8-| ....این عوامل خطاانتن خالی ام به سمته شمال میکشونه هم ازاون بدتره داستان گفته یه حمزه ست که اگه باری تومحدوده باشه ویه عوامله خطاشامل:زغال.کوزه استخون وذراته به رنگه طلا ردیاب این ذراتومیگیره ...حالاچطوری میشه ردکردبایدکاربشه...... :-?

بله علی جان
مهمترین مسئله همینه که حمزه بسیار عالی بهش رسیدن و امیدوارم که حلش کنند. بنده هم هر کاری در توانم باشه همکاری میکنم تا زودتر این موضوع حل شود.
ناگفته نماند تلاش شما هم کمک کرد که بیشتر به این موضوع فکر کنیم.
@};-

جمعه 22 فروردین1393 - 11:35am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ازدوستانه عزیزه خودم که 35 دارندتقاضادارم تستاشونوبیشترکنندوحفاری هاشونو...این همه 35دارن اندولی خداییش اندازه انگشته دستم کمترن که دارن فعالیت میکنند...

جمعه 22 فروردین1393 - 11:53am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام
اساتید محترم من حدود سه ماه پیش جایی یه قابلمه مسی توی عمق 2.20 برا تست گذاشتم دیروز با دوستم کخ با انتن کار میکنه نقطه دقیقو نگفتم ولی حدود مشخص بود با مد مس و فرکانس 21.04با 40سانت خطا زد متراژ درست دراومد ولی متاسفانه بارون گرفت نتونستیم کار کنیم.مگنت جنوب شرقی میزد @};-

جمعه 22 فروردین1393 - 3:49pm
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

سلام دوستان.
چند جا دستگاه سنس کرد البته با علائم قبر . دوستان حفاری کردند .فقط سفال وخاکستر بیرون آمد توی عمق 1.20 تا280 .مدهای ردیاب طلا 1-2-3-4-5 خیلی قوی میگرفتند .مد های نقره ومس وبرنز وبرنج وحتی سرب نیز سنس میکردند .مگنت تا 60 -65 .تست فاصله هم جواب مثبت داد .فرکانس های دستی 3891-3951 -1331.5 هم سنس میکردند .مد های رد یاب تا وزن 650 ودستی تا 230 این حدودا .تمام قیچی ها دقیقا روی سفال ها انجام می گرفت .نکته مهم اینه که روی هیچ کدام از مکان هاحرکت انتن سنگین وبا ثبات نبود .یعنی از حرکت ذرات کمی تند تر حرکت میکرد اما مثل حرکت سنس فلز نبود.
توی فاصله ی 10-15 متری که انتن خالی سنس میکرد:هر فرکانسی به دستگاه میدادم،میرفت سمت هدف .حتی چشم بسته .از دخالت نکردن ذهن مطمئنم .چون زمانی سنس ضعیفی داشته باشیم ،ذهنیت خیلی دخیله .
مد حفره هم تا 25 میزد که حفره ی بیرون امده در حدود 45*210 سانت تا همین حدودا بودند .به قدری سنس وقیچی حفره خوب بود که حتی بیست سانت هم خطا نداشتم .دقیقا در نقطه ی شروع حفره آنتن ها قیچی میکردند .حجم هم همان اندازه ی حفره در میامد ویا مقداری بیشتر .
تجربه ای بدست آوردم اینه که زیاد به کاسه های 15 -20 سانتی افقی بدون دیگر علامات ،برای بار دل نبندید .البته در مکان ما اینطوریه .
بعد از بیرون آوردن سفال وخاکستر از مکان وبردن از آنجا،سنس خیلی ضعیف یا اصلا نداشتم .
خواهشم از دوستان اینه که اگه فرکانسی برای رد دادن سفال وخاکستر پیدا بشه،حفاری کمتری خواهیم داشت .
با این وصف نکاتی که من بهش رسیدم:شناخت حرکت آنتن برای هر جنسیه . یعنی اپراتورتمام حرکات را باید لمس کنه تا بفهمه که چی اون زیره .

***به اندازه ی شناختمان ازدنیا ،بهره مندیم***

جمعه 22 فروردین1393 - 6:57pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دوستان سلام
برای حجم گیری آیا وقتی واردحجم از هر جهت اصلی مشویم باید قیچی کامل داشته باشیم یا نه منظور اینه که اگه مثلا ازجهت شرق وارد حجم میشیم به محض ضربدر شدن نوک آنتنها میشه اول حجم ما یا اینکه باید جلوتر بریم تا قیچی کامل بشه
ممنون

جمعه 22 فروردین1393 - 7:07pm
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

سلام
شروع قیچی از هر طرف یعنی حجم .زمانی که نوک انتن ها مانند ^ این شکل میشوند.

***به اندازه ی شناختمان ازدنیا ،بهره مندیم***

جمعه 22 فروردین1393 - 7:17pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 341 , 342 , 343 , 344 , 345 , 346 , 347 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 35 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure