انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 3 خرداد1403 - 7:19am

پاسخ به موضوع  [ 254 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 ... 26  بعدی
 فرکانسهای دقیق برای ردیاب 35 توسط حمزه-جاوید-کرمی-کانی و.. 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

بنظر بنده مطلب مهمی که آزمایش جناب حمزه نشون داده ؛ البته اگر ایشون اشتباه نکرده باشن ؛ این هست که آلیاژ ها علاوه بر اینکه به فرکانس فلزات موجود درش واکنش نشون میدن بلکه دارای فرکانس کلی و مخصوص به خودشون هم هستن! این مساله گرچه راهگشای برخی مسائل دیگه میتونه باشه ولی بشرطی بدرد میخوره که درصد ترکیب شدن فلزات تاثیری در عدد فرکانس نداشته باشه! چون مثلا همین کتیبه معلوم نیست اگر جور دیگه و با کمی تفاوت ساخته میشد باز هم به همین فرکانس جواب میداد. امیدوارم جناب حمزه در تستهای خودشون بتونن این مساله رو روشن کنن.

پنج شنبه 1 اسفند1392 - 2:51pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
بنظر بنده مطلب مهمی که آزمایش جناب حمزه نشون داده ؛ البته اگر ایشون اشتباه نکرده باشن ؛ این هست که آلیاژ ها علاوه بر اینکه به فرکانس فلزات موجود درش واکنش نشون میدن بلکه دارای فرکانس کلی و مخصوص به خودشون هم هستن! این مساله گرچه راهگشای برخی مسائل دیگه میتونه باشه ولی بشرطی بدرد میخوره که درصد ترکیب شدن فلزات تاثیری در عدد فرکانس نداشته باشه! چون مثلا همین کتیبه معلوم نیست اگر جور دیگه و با کمی تفاوت ساخته میشد باز هم به همین فرکانس جواب میداد. امیدوارم جناب حمزه در تستهای خودشون بتونن این مساله رو روشن کنن.

چشم استاد جاويد با فركانس ها شما هم تست مي كنم
حميد عزيز چيزي كه مشخص هستش اينكه بهترين روش پيدا كردن فلزاتي چون هفت جوش استفاده از فركانس تك تك فلزاتي مثل سرب طلا و مس و فلزات ديگه هستش.تركيب اين سه فلز در اين تابلو نشان داد علاوه بر اينكه فركانس هاي طلا و مس و سرب دقيقا با وزن خودشون جواب دادن يه فركانس كلي هم دارن كه اگه در يه فلز ما اين سه فلز رو داشته باشيم ردياب با اين فركانس بهش جواب ميده و مقدار اونا مهم نيست.دليل اينكه يك فلز فركانس هاي مختلفي داره و به بيشتر فركانس ها جواب ميده همينه چون ما فركانس يه فلز بصورت خالص رو در اختيار نداريم.مقدار وزني فلزات تاثيري در فركانس دقيق نداره چون اگه داشته بود فركانس يك گرم طلا با دو گرم طلا متفاوت بود.بحث بعدي هم نحوه سنس اين تابلو بود كه در نوع خودش خيلي از معادلات رو پيچيده كرد.دوستان اگه يادشون باشه گفتم كه اين تابلو رو با 70 كيلو گرفتم ولي بحث به اين شكل نبود.در محل ردياب بنده رو از 200 متري و از رو يه كوه بطرف پايين و يه نقطه هدايت كرد و در يه محل با وزن يك كيلو قيچي شد ولي ردياب همچنان تمايل به يه جاي ديگه داشت.4 متر در راستاي همين محل يه جا زده شد كه وزن اون 70 كيلو زده شد.براي رسيدن به محل هقتاد كيلو همين محل يك كيلو حفاري شد تا بر اساس محيط حفاري بطرف محل 70 كيلو بره.در واقع وزني كه ردياب براي اين تابلو گرفته بود 1 كيلو بود نه هفتاد كيلو و بنده دوباره رفتم محل رو زدم كه در محل خارج شدن تابلو ديگه قيچي نشد ولي در محل 70 كيلو همچنان پر قدرت ردياب قيچي ميشه.دوستاني كه اعتقاد به وزن هاي نجومي دارن توجه كنن كه وزن هاي پايين هم درست هستن ولي تشخيص اونا نياز به مهارت داره.دوستاني كه هفت جوش دارن اين فركانس رو تست كنن و نتايج رو قرار بدن چون من اعتقاد دارم فركانسي كه از تركيب سه فلز بدست اومده مي تونه رو شي ديگه كه تركيبي از سه فلز تابلو و الياژ هاي ديگه هم باشه قيچي بشه.

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

پنج شنبه 1 اسفند1392 - 4:27pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

استاد جاويد از شما و جناب كرمي در خواست دارم اين فركانس رو بصورت حرفه اي تست كنن مخصوصا با اون سنگي كه همه فركانس ها رو بخودش جذب مي كرد.اگه جواب منفي باشه شايد بشه به فركانس هاي بهتري هم دست پيدا كرد.با تشكر

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

پنج شنبه 1 اسفند1392 - 4:39pm
مدیر کل
مدیر کل

حمزه جان خیلی ممنون. قسمتی از فرمایش شما رو قبول دارم. اما قسمتیش بنظر من جای بحث داره. در خصوص وزن 1 گرم با 2 گرم که مشخصه نباید فرکانس عوض بشه چون ترکیب همون هست و دیگه به وزنش کاری نداره. در مورد خالص بودن هم ما فرکانسهای طلا رو روی طلای 24 عیار که 99.99 طلاست و میشه گفت تقریبا خالص هست تست کردیم و همشون درست جواب میدن. در عین حال همین فرکانسها روی طلای 18 هم بخوبی جواب میده چون فرکانسها مخصوص خود طلا هستن و اون بخش طلا رو که وجود داره سنس میکنن. خب این مثالها نشون میده که ما هم میتونیم فرکانس مخصوص خود فلز خالص رو داشته باشیم که حتی در یک ترکیب هم به اون قسمت واکنش نشون میده و هم فرکانس جداگانه برای یک ترکیب کلی خاص.
در مورد کتیبه شما که خب مورد طلا و مس غیر عادی نبوده چون همه طلاها معمولا مقداری مس بصورت مخلوط دارن! چیزی که ظاهرا تغییر ایجاد کرده سرب هست. حالا منظور شما اینه اگر مثلا در کل این چند صد گرم آلیاژ فقط 1 گرم سرب مخلوط شده بود یا برعکس بیشترش سرب بود و کمترش طلا و مس ؛ باز هم دقیقا این فرکانس بهش جواب میداد؟! :-? اگر اینجور باشه و اون ناخالصی اضافی مقدارش اصلا مهم نباشه که خب بصورت ذرات خیلی چیزها ممکنه با انواع فلزات و آلیاژ ها مخلوط شده باشه و کلا فکر نمیکنم این فرکانس ترکیبی کارایی پیدا کنه!
در مجموع فکر میکنم تکیه روی فرکانس خود فلزات مطمئن تر هست چون لااقل میدونیم که اگر مثلا طلا با هر عیار یا ترکیبی وجود داشته باشه به نسبت وزنش به فرکانسهای اصلی طلا واکنش نشون میده.

پنج شنبه 1 اسفند1392 - 4:41pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام خدمت دوستان عزیز .اقا حمزه خسته نباشی در قدیم مفرغ بصورت سه جوش وهفت جوش استفاده می کردند فلز هفت جوش کم استفاده می کردند بخاطر اینکه خیلی محکم بود نمی توانستند قلم زنی روی ان انجام بدهند پس فلز سه جوش جای ان گرفت چون نرمتر بود وفرکانسی که زحمت کشیدی احتمالا همان فلز سه جوش است . با تشکر فراوان

پنج شنبه 1 اسفند1392 - 5:07pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

مهندس حميد حرف شما هم كاملا منطقي هستش.علي جان از توضيح شما هم تشكر مي كنم.

پنج شنبه 1 اسفند1392 - 5:37pm
استاد
استاد

hamze2000 نوشته است:
سلام به همه
دوستان او کتیبه شیر رو امروز بهم دادن تا تست هامو انجام بدم.
فرکانس های طلا مخصوصا 21.04 زدن 200 گرم،فرکانس مس(خود ردیاب)100 گرم و فرکانس سرب اونو 130 گرم زدن و فلزات دیگه واکنشی نداشتن.وزن اونو که یک کیلو اعلام کردم وزن گیری کردم که دقیقا 440 گرم بود و نمیدونم 10 گرم دیگه چی بود.عمل فرکانس گیری با این تابلو انجام شد که شاید بشه اونو هفت جوش هم نامید.تنها فرکانس دقیق بدست اومده فرکانس
65.92 بود که دقیق با 400 گرم قیچی شد و با 500 گرم دیگه قیچی نشد.حالا دوستان این فرکانس رو هم داشته باشن و اگه امکانش باشه تست کنن.با تشکر

درود بر شما
نمونه یک هدف واقعی که حفاری شده را برام اوردند که با فرکانسه 21.04 و 21.69 اونجا ردیابی و نقطه زنی و ردیابی شده بود.در تست مجدد نمونه این فلز با 3 کیلو مس و 100 گرم طلا و 3 کیلو از جنس روی و 500 گرم اهن ربا و دو کیلو فلز سیاه رنگ نا شناخته که از یه گور بدست اومده و 10 کیلو سلیس و 10 کیلو ساروج و کوزه و اجر تشخیص داده شد که این فرکانس گرایش به مس داره و در خقیقت فرکانس مس هست که در طلای 18 عیار به کار رفته و هدفی که بیرون اومده مفرغ می باشد که روی مس موحود اون قیچی کرده. البته باید توجه داشته باشید که فرکانس حتما و باید با مگنت بدن شخص که از عناصر زیادی ساخته شده گرفته بشه و فرکانس دیگری به درد کسی دیگر نمیخوره .و این فرکانسهای که توی ازمایشگاه کشف کردند مناسب ردیابی دقیق نمی باشد چون مگنت بدن شخص حرف اول و اخر را در ردیابی میزنه

پنج شنبه 1 اسفند1392 - 7:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

به نظره من اگه بخایم ریزبشیم فرکانسه جزبه جزء مثلایه شای رودربیاریم فکرنمیکنم بشه چون جنس زیره خاک این همه سالم بهش بخوره وعمق وقدمت هایه متفاوت ومحل قرارگیریه جنس اهم ازمماس باخاک وداخل اتاق و... ماهیته خودشوازدست میده وفک نکنم فرکانسه واحدی بده وهرفرکانسی ممکنه ساطرکنه.همون به نظرم اگه روکلیته خالص تره فرکانس های مس وطلابه طوره کلی کاربشه بهترجواب بده البته نظره شخصیمه .ممنون ازحمزه جان بازم که باهوش ه ه ه ه ه وطرح هایه نوروشکارمیکنه

پنج شنبه 1 اسفند1392 - 7:09pm
استادیار
استادیار

محل اقامت: ایران
حمید نوشته است:
حمزه جان خیلی ممنون. قسمتی از فرمایش شما رو قبول دارم. اما قسمتیش بنظر من جای بحث داره. در خصوص وزن 1 گرم با 2 گرم که مشخصه نباید فرکانس عوض بشه چون ترکیب همون هست و دیگه به وزنش کاری نداره. در مورد خالص بودن هم ما فرکانسهای طلا رو روی طلای 24 عیار که 99.99 طلاست و میشه گفت تقریبا خالص هست تست کردیم و همشون درست جواب میدن. در عین حال همین فرکانسها روی طلای 18 هم بخوبی جواب میده چون فرکانسها مخصوص خود طلا هستن و اون بخش طلا رو که وجود داره سنس میکنن. خب این مثالها نشون میده که ما هم میتونیم فرکانس مخصوص خود فلز خالص رو داشته باشیم که حتی در یک ترکیب هم به اون قسمت واکنش نشون میده و هم فرکانس جداگانه برای یک ترکیب کلی خاص.
در مورد کتیبه شما که خب مورد طلا و مس غیر عادی نبوده چون همه طلاها معمولا مقداری مس بصورت مخلوط دارن! چیزی که ظاهرا تغییر ایجاد کرده سرب هست. حالا منظور شما اینه اگر مثلا در کل این چند صد گرم آلیاژ فقط 1 گرم سرب مخلوط شده بود یا برعکس بیشترش سرب بود و کمترش طلا و مس ؛ باز هم دقیقا این فرکانس بهش جواب میداد؟! :-? اگر اینجور باشه و اون ناخالصی اضافی مقدارش اصلا مهم نباشه که خب بصورت ذرات خیلی چیزها ممکنه با انواع فلزات و آلیاژ ها مخلوط شده باشه و کلا فکر نمیکنم این فرکانس ترکیبی کارایی پیدا کنه!
در مجموع فکر میکنم تکیه روی فرکانس خود فلزات مطمئن تر هست چون لااقل میدونیم که اگر مثلا طلا با هر عیار یا ترکیبی وجود داشته باشه به نسبت وزنش به فرکانسهای اصلی طلا واکنش نشون میده.

مهندس من یه گوشواره پیدا کردم تقریبا 4 گرم وزن داره.نسبت به طلا با عیار24 خیلی زردتر و مایل به قرمز هستش.میگفتن عیارش 26 هستش X_X تمام فرکانسهای طلا بهش واکنش داره و فرکانسهای مس خیلی ضعیف...فرکانس219.9 خیلی بهتر بهش واکنش نشون میده .اگه در مورد فلزات مخلوط با طلا توضیحی بدین خیلی ممنون میشم...واینکه من هم هفت جوش دارم و هم سه جوش.یه نمونه دیگه هم هست که جرمش آبی رنگه.دوتای دیگه جرمشون سیاه و سبز هستش.حالا چه فرکانسی مد نظرتونه که تست کنیم؟

پنج شنبه 1 اسفند1392 - 8:07pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

جناب كرمي در صورت امكان فركانس 65.92 رو بر روي هر دو نوع هفت جوش همراه با وزن گيري تست كنيد.با تشكر

پنج شنبه 1 اسفند1392 - 8:14pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 254 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 ... 26  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 30 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure