انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 31 اردیبهشت1403 - 10:02pm

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 ... 40  بعدی
 حقایق ردیابی و fpl35 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

.
.
سلام

جناب tesla@

من از ردیاب اسپکترا، اطلاعات فنی ندارم.

در موارد دیگری هم اگر اطلاعی نداشته باشم، پاسخی درج نمی کنم. و دلیل بر بی احترامی نیست.

=========================================================

ردیاب آقای مهدی ، نقطه شروع خوبی برای تکمیل و توسعه بوده

و ردیاب 35 ، پیشرفت بسیار زیادی نسبت به ردیاب آقای مهدی محسوب می شود.

درود

شنبه 7 آذر1393 - 12:04am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

گریوانت نوشته است:
.
.
سلام

جناب tesla@

در موارد دیگری هم اگر اطلاعی نداشته باشم، پاسخی درج نمی کنم. و دلیل بر بی احترامی نیست.

درود

آقاي گريوانت
ممنونم بزرگوار هستين داداش
كاري ندارم كه ردياب 35 و ردياب مهدي چطور هستند
سوال من اين بود كه مثلا از چه طريقي ميتوانيم پي ببريم كه زمين منطقه اسكن داراي آهن يا قلع يا آلومينيم يا سيليس هست و با توجه به مشخصات منطقه موج مناسب اون رو با ردياب ارسال كنيم
سوال علمي :
آيا روشي هست كه با استفاده از اون ميزان تشعشع پذيري كانال ارتباطي(كه اينجا زمين منطقه هست ) و يك فرستنده رو از روي سيگنالهاي ارسالي فهميد

شنبه 7 آذر1393 - 12:13am
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام خدمت مهندس حمید و سایر عزیزان:
دوستان اینکه گفته میشه دقت فرکانسی در قسمت مثبت یعنی نیم سیکل مثبت شکل موج هستش کاملا درسته و نیم سیکل منفی میتونه در نوسان باشه و این تفاوت اعداد در فرکانس متر میتونه از اون باشه که این امر رو من فردا در دانشگاه با اسکوپ بسیار دقیق مورد بررسی قرار داده و نتایج رو به حضورتان اعلان میکنم.پس دوستان قبل از جنایت نباید قصاص کرد.باید این موضوع کاملا ثابت بشه بعد تصمیم گیری کرد.
نکته دوم از برای مهندس حمید عزیز: مهندس در اینکه شما برنامه ای نوشتید و سیستم خوبی طراحی کردید هیچ شکی نیست و من و امسال من که بسیار هستند سپاسگذار شما هستیم چرا که یک کار تحقیاتی انجام دادین و این خود بسیار ارزشمند هست.اما نکته قابل توجه در این هستش که همه این مشکلات و تفاوتها در فرکانس گیری میتونه از مونتاژ و قطعات به کار رفته باشه.مهندس حمید من علاوه بر اینکه خودم 35 رو خریدم در اویل تبلیغات 35-3 تا هم برای دوستان خودم خریدم که به والله قسم از من بد جور آزرده خاطر شدند.از بس 35 خطا زده که دیگه خودم خجالت دارم با اونها روبرو بشم.البته ناگفته نماند در این بین تنها یکی از دوستان از 35 خودش راضی بوده و بقیه ناراضی کامل.من حتی یکبار هم شد که 35 کاملا ناقص دستم رسید که تو 10 بار روشن کردن 2 بار بالا می اومد و نوشته ها دایما به می ریخت و در این مورد زنگ زدم به آقای مجتبی و ایشون گفتن که بفرست تا تعویض کنم و این یعنی عدم دقت در مونتاژ کار.مرسوله تعویض شد ولی باز ناقص مونتاژ شده بود که خودم حلش کردم (در حد سهلنگاری در اتصالات بود).این رو میگم تا بدونیند که این مشکل ها میتونه از جانب شما که طراح هستید نباشه ولی از جانب مونتاژ کار باشه..در ضمن [size=150]مهندس جان شما نباید بگید که من از بحث ردیاب خودم رو کشیدم بیرون چرا که این ردیاب باز داره به فروش میرسه و امسال من و دوستان در این مورد متضرر شدیم پس نباید در این مورد شونه خالی کنین و کنار برین.ما به امید قول و حرفهای شما که در تبلیغات 35 بوداون روخریدیم و خودمون رو به خطر می اندازیم.حالا شما میگید که من از ردیاب کشیدم کنار!!!!!!!!!!!انشالله من فردا تست رو انجام میدم و امید که درست در بیاد.از شما انتظار میره اگر این خطا بر اثر عدم دقت فرکانسی باشه باید آقای مجتبی که به عنوان فروشنده ظاهر شدندجوابگو بوده و در حد تعویض 35 ها اقدام کنین.یا حق.از دوستان خواهشا از گفته های من ماهیگیری نکنن و بحث رو در پیش برد اهداف شخصی خودشون عوض نکنن.

شنبه 7 آذر1393 - 12:17am
کاربر فعال
کاربر فعال

@tesla نوشته است:
گریوانت نوشته است:
.
.
سلام

جناب tesla@

درود

آقاي گريوانت
ممنونم بزرگوار هستين داداش
كاري ندارم كه ردياب 35 و ردياب مهدي چطور هستند
سوال من اين بود كه مثلا از چه طريقي ميتوانيم پي ببريم كه زمين منطقه اسكن داراي آهن يا قلع يا آلومينيم يا سيليس هست و با توجه به مشخصات منطقه موج مناسب اون رو با ردياب ارسال كنيم
سوال علمي :
آيا روشي هست كه با استفاده از اون ميزان تشعشع پذيري كانال ارتباطي(كه اينجا زمين منطقه هست ) و يك فرستنده رو از روي سيگنالهاي ارسالي فهميد

.
یک روش مخابراتی در حال تحقیق و توسعه هست که عنوانی مشابه ذیل دارد:

" under earth(soil) GigaHertz communication network" که برای ایجاد شبکه ارتباطی زیر خاک استفاده خواهد شد.

در مسیر این تحقیقات، خواص انواع خاک آنالیز می شود و بخشی از پاسخ شما بدست می آید.

مقالات 2012و 2013 و 2014 را در شبکه می یابید...

درود

شنبه 7 آذر1393 - 12:31am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

مهندس گريوانت عزيز لطفا لينكش رو بزارين تا بتونم استفاده كنم
البته اگه يك مدار ياشماتيكي بود كه اين كار رو ميكرد برام خيلي مفيد بود

آخرین بار توسط @tesla در شنبه 7 آذر1393 - 1:02am ویرایش شده است، در کل 2 بار ویرایش شده است.

شنبه 7 آذر1393 - 12:38am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اقای فابین مدار شما فقط موج مربعی تولید میکنه؟؟

به تعظیم مردم این زمانه اعتماد نکن , تعظیم آنان همانند خم شدن دو سرکمان است که هرچه به هم نزدیکتر شوند تیرش کشنده تر است.
خشایار شاه

شنبه 7 آذر1393 - 12:42am
مدیر کل
مدیر کل

Taaak عزیز خیلی ممنون از شما.
اینکه قصد دارین با روش علمی و واقعا آزمایشگاهی مطلب رو بررسی کنین خیلی خوبه و مشتاقانه منتظر نتیجه هستم.
در مورد کیفیت مونتاژ بعید میدونم مشکلی باشه. چون هر اشکالی هم در مونتاژ باشه باز هم به تغییر فرکانس منجر نمیشه! ولی مسائل زیادی در خصوص انتن وجود داره که نمیشه ازش غافل شد. چون آنتن به تنهایی نیمی از عملکرد ردیاب فرکانسی هست!
در خصوص کیفیت ارسال یا گاها خرابی های جزئی من کاملا با شما موافق هستم و اگر دقت کرده باشین بارها در محیط عمومی هم اشاره کردم و از اقا مجتبی هم درخواست کردم کیفیت ساخت و ارسال دستگاهها رو بالاتر ببرن. حالا بصورت خصوصی چقدر گفتم دیگه بماند! بنابراین اگر موردی در این زمینه باشه مسئولیتش متوجه ایشون هست.
من نگفتم از ردیاب خودم رو کشیدم کنار! فکر نمیکنم چنین عبارتی نوشته باشم. چون بهرحال در اون صورت که به این شکل وسیع در این تاپیک پاسخگو نبودم! ولی بحث اینه که ردیاب 35 عملا یک محصول تجاری بوده. خود ردیاب از نظر من واقعا ایرادی نداره. اینکه میتونه بهتر باشه دلیل بر این نیست که این طرح ایراد داره! بهتر کردنش هم منجر به پیچیدگی های خاصی در مدار میشه که مطمئنا مشکلات احتمالی ساخت رو چند برابر میکنه! حالا شما که از کیفیت مونتاژ ناراحتید حساب من رو نمیکنین که باید دوباره چند ماه وقتم رو میذاشتم و چیزی بهتر در میاوردم و در نهایت تاوان ایراد مونتاژی دیگران رو هم پرداخت میکردم؟! خیر! یک بار کردم و بنظرم درست هم نبود و حالا هم داریم جواب پس میدیم. آدم عاقل هم وقتی میبینه کاری کرده که فیدبک مثبت مورد نظرش رو نگرفته خب دیگه نمیکنه! اگر بحث پول بود که مثل خیلیا میشد با یک ادعای پر زرق و برق پیش زمینه رو آماده کرد. مثل کاری که این دوستمون و امثال ایشون میکنن. ولی هدف من در درجه اول ارائه یک کار فنی درست و رضایتمندی مخاطب هست. ایشالا در اینده هم خواهید دید. مشکل اساسی هم همینه که خود دستگاه ردیاب هر چقدر هم بهتر باشه فقط گوشه ای از این شکایات کمتر میشه! چون ردیابی اصولا بیشتر بر اساس خطاهاست. وقتی دستگاه سنس الکترونیکی نداره و هر کسی هم به نوعی آنتن زنی میکنه و حتی شرایط فیزیولوزی مختلف افراد و ذهنیتشون منجر به نتیجه گیری های متفاوتی میشه ؛ این دیگه میدان کاری نیست که من زیاد قدرت مانور داشته باشم. چون مسائلی که ذکر کردم در هر صورت در کنترل من نخواهد بود و تقریبا فرد به فرد متفاوت هست. پس با اینکه ردیابی رو لازمه شروع به کاوش در مناطق ناشناس میدونم ولی بعنوان ارائه دهنده یک طرح ؛ ردیاب رو صرفا باعث دردسر خودم میدونم! بحث امروز و دیروز هم نیست که بخواد در این تاپیک شده باشه. مطالب رو با دقت دنبال میکنم و دوستان هم کم و بیش با من در ارتباط هستن. از نظر مشکلات ردیابی فعلا در این سطح بی پایان هست و تنها شانس کار قوی توسط بنده در مورد ردیاب ؛ حذف آنتنها و سنس الکترونیکی هست که هنوز در موردش به نتیجه نرسیدم. هرچند که چنین کاری اصلا تا بحال انجام نشده و به نوعی باید یک اختراع جدید صورت بگیره!

شنبه 7 آذر1393 - 12:52am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حذف آنتنها و سنس الکترونیکی هست که هنوز در موردش به نتیجه نرسیدم. هرچند که چنین کاری اصلا تا بحال انجام نشده و به نوعی باید یک اختراع جدید صورت بگیره!

اين ديگه از اون حرفها بود :D :-o :-o :-o :YMBRINGITON: X_X @-)

شنبه 7 آذر1393 - 1:09am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

میشه اقا تسلا
کار نشد نداره بنده قبلا مشابهش رو دیدم که روی خود دستگاه تصویری سوار بود
اون موقع چون تو باغ نبودم زیاد بهش دقت نکردم ,نمیدونستم سرنوشت بلاخره ما رو میشینه سر همون سفره

به تعظیم مردم این زمانه اعتماد نکن , تعظیم آنان همانند خم شدن دو سرکمان است که هرچه به هم نزدیکتر شوند تیرش کشنده تر است.
خشایار شاه

شنبه 7 آذر1393 - 1:15am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

delta force نوشته است:
میشه اقا تسلا
کار نشد نداره بنده قبلا مشابهش رو دیدم که روی خود دستگاه تصویری سوار بود
اون موقع چون تو باغ نبودم زیاد بهش دقت نکردم ,نمیدونستم سرنوشت بلاخره ما رو میشینه سر همون سفره

:^o :)) =)) =)) آقا نخندونين جماعت رو :ymdevil: باز هم اين خارجيها كلي ميخندند :ymapplause: :ymapplause:

شنبه 7 آذر1393 - 1:24am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 ... 40  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 46 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure