انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 19 خرداد1403 - 2:46pm

پاسخ به موضوع  [ 365 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 ... 37  بعدی
 بخش فرکانس آزاد - ردیاب فوق حرفه ای FPL 35 
نویسنده پیغام
استاد
استاد
آواتار کاربر

مرسي از لطف دوستان و مخصوصا جناب مهدي عزيز.
من قصد ندارم يه فركانس بدون خطا رو پيدا كنم.هدف پيدا كردن يه فركانس طلا با خطاي كم هستش.حداقل يه فركانس باشه كه بعد حفاري سفال و استخوان خارج نشه.
اگه يكم منطقي به موضوع نگاه كنيم مي بينيم بيشتر دوستان تو قبرها دارن انتن ميزنن و داشتن يه فركانس طلا بدون خطا هاي سفال و استخوان خيلي مي تونه كمك كننده باشه.من تو قبرها به خطا هاي سيليس و مواد معدني نرسيدم و بيشتر خطا ها مربوط به سفال و استخوان بوده و متاسفانه بيشترين فركانس هاي ازاد طلا هم در بازه فركانس استخوان قرار دارن.همين فركانس پايين طلا كه قرار دادم داره خطا ميزنه اونم با حجم زياد.

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

یکشنبه 26 آبان1392 - 2:54pm
مدیر سایت
مدیر سایت

برادران عزیزم تشابهات فرکانسی رو نمیشه کاریش کرد ، سعی کنید در بخش حذف ذرات بیشتر تمرکز کنید تا بشه ذرات رو با ردیاب بهتر حذف کرد این خیلی مهمه دوستان !

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 26 آبان1392 - 3:19pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

محل اقامت: ایران
سلام بر دوستان و اساتید
حمزه خان برادر عزیزم کانی جان جاوید خان و........
بنده شرمنده همه تون هستم به دلایل شخصی نتونستم یاری کنم این مدت چه در زمینه باستانشناسی و چه اپراتوری
ولی انشالله به زودی تست های رو در مورد فرکانس گیری انجام میدم و شاید بتونم ذره ای سهیم بشم تو زحماتی که دوستان میکشن

به امید موفقیت تک تک بچه های انجمن

خوشبخت کسی است که خوشبختی دیگران را فراهم سازد .زرتشت

یکشنبه 26 آبان1392 - 3:21pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

جناب مهدي عزيز ذرات؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟اونم با وجود ولوم وزن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بنظر من مشكل اول و مهم ما با اين ردياب تشابه هستش.
دقيقا اين مطلب رو بعد از حفاري هاي بي شمار دارم مطرح مي كنم

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

یکشنبه 26 آبان1392 - 3:28pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

جاويد عزيز ما اين جسد رو دوباره دفنش كرديم و از اينكه باهاش تست گرفتيم يه فاتحه هم براش خونديم.هدف ما خارج كردن بار بود كه ردياب اين رو زده بود و فكر كنم از نوع قبرش گبري بود.در مورد تست با ولوم نيم و بيسيم و فركانس 610.0 هم فكر نكنم به اين زودي ها بتونم برم اونجا و تست كنم.تشابه فركانسي هم اگه نشه چيزيش كرد بنظر من تا حدي ميشه كمش كرد و من اين رو بر اساس تست هاي عملي ميگم.
علت قيچي شدن ردياب من روي جسد بر روي مگنت و برنز و طلا و مس الان برام مشخص شده و اين موضوع بهم در رديابي ارامش بيشتري ميده كه حداقل ميدونم كه ردياب چرا اينا رو زده و وقتي اين رو فهميدم خوب مي تونم علتش رو هم برطرف و يا خطاشو كمتر كنم.موفق باشيد

یکشنبه 26 آبان1392 - 4:10pm
مدیر کل
مدیر کل

خب من بنظرم میرسه دوستان کم و بیش از مسیر اپراتوری دارن منحرف میشن! پس بنظرم چند نکته لازم هست عرض کنم.
عزیزان ببینین 5 فرکانس طلا که بصورت ثابت در این ردیاب قرار داده شده هر یک تک به تک از 5 دستگاه ردیاب معتبر بدست اومدن که دقیقا تجربه یافت دفینه با هر 5 دستگاه به من ثابت شده بود! و جالب اینکه دوستان پس از این همه مدت فرکانس گیری با مود ازاد به هیچ یک از این 5 فرکانس هنوز نرسیدن! این خودش نشون میده کار فرکانس گیری نه کار ساده ای هست و نه هر فرکانسی برای هر کسی و هر جایی و شرایطی مناسب هست. کسانی که این فرکانسها رو در دستگاههای خودشون قرار دادن افرادی هستن که کلا ما بر اساس یافته های گاها چند ده ساله اونها داریم راه ردیابی رو ادامه میدیم! پس در این موقعیت حداقل جستجو برای فرکانسهای جدید طلا بنظر من وقت ما رو تلف میکنه درحالیکه نکات بسیار زیاد دیگه ای دارن مغفول واقع میشن. در مورد فرکانسهای نقره هم همین مساله وجود داره و فرکانس برنز هم که ثابت شده خطای کمتری داره و شاید بهترین فرکانس برنز یا مفرغی باشه که بشه استفاده کرد.
در عوض ما تنظیم فاین رو قرار دادیم که باید در رنج مناسبی جواب بده. من تعجب میکنم مگه میشه رنج تطبیق فاین برای هر 5 فرکانس طلا عینا با استخوان و سفال یا سیلیس یکسان باشه؟! اصلا میدونین از نظر احتمال ریاضی چنین تطبیق عینی 5 گانه ای احتمالش حتی در حد 1 در میلیون هم نیست؟!! فکر میکنم دوستان از فاین درست استفاده نمیکنن و حتی بعضا تحت تاثیر ذهنیت قرار میگیرن. شما وقتی در تست فاین به مهارت میرسین که بدون اینکه به صفحه و عدد فاین نگاه کنین طلا رو تست کنین و ببینین واقعا سنس میکنه یا نه. بعد ببینین آیا درجه فاین درست هست؟ بنظرم اینجوری در تطبیق دادن فاین میشه به مهارت رسید و سر کاوش خطای کمتری کرد.
به اعتقاد من از مود آزاد میشه بیشتر برای فرکانس گیری سایر اهداف استفاده کرد. مثلا خیلی خوبه فرکانسی برای سفال و استخوان پیدا بشه که اون فرکانسها روی طلا واکنش نداشته باشن. از این طریق هم میشه به حذف خطاهای فرکانسی کمک کرد.
متاسفانه دوستان اغلب چون خیلی علاقه دارن چیزی پیدا کنن خطای خیلی بیشتری نصیبشون میشه. پیدا نکردن چیزی بعد از بارها کاوش هم خودش منجر به فشار روانی میشه و این دیگه لحظه مرگ ردیاب برای شما خواهد بود!

یکشنبه 26 آبان1392 - 4:14pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

:-\ :-\ :-\
:-o :-o :-o
:-? :-? :-?

یکشنبه 26 آبان1392 - 4:21pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

فكر كنم بغير از من هيچ كدوم از دوستان با ردياب روي يه مرده چند هزار ساله تست نكردن و اين موضوع كار رو پيچيده كرده چون تنها شاهد اين قيچي شدن ردياب من بودم اونم پر قدرت.در مورد خوب بودن فركانس هاي ردياب حرفي نيست ولي چرا به استخون اين بدبخت داره جواب ميده و چرا ردياب از بازه فركانسي 360.5تا 710.0 روي اين مرده قيچي ميشه.چرا فركانس هاي طلا بالاي 710.0 روي اون قيچي نميشه

یکشنبه 26 آبان1392 - 4:34pm
مدیر کل
مدیر کل

نکته دیگه ای که بنظر من وجود داره و متاسفانه بیانگر این هست که اکثر فرکانس گیری ها تا این لحظه اشتباه بوده ؛ مساله حداقل و حداکثر فرکانس مربوطه هست. دوستانی که فرکانس گیری میکنن باید با دقت و حوصله دقیقا بازه فرکانسی درست رو در مورد فرکانس یافت شده اعلام کنن و همیشه هم رنج فرکانس بررسی بشه نه یک عدد! مثلا اگر شما میگین فرکانس 500 هرتز بوده باید فرکانس شروع و پایان سنس رو با دقت در بیارین و یادداشت کنین. اصلا هم از حافظه استفاده نکنین! این اعداد و ارقام بقدری زیاد هستن که حتما نیاز به یک دفتر یادداشت مخصوص وجود داره. باز هم تکرار میکنم فرکانسهایی که در سیستم این دستگاه خوب جواب دادن همگی دارای تولرانس یا فاین حداکثر 0.1 درصد کمتر یا بیشتر از عدد مرکزی هستن. مثلا اگر روی 500 هرتز این رنج اگر حدود 499.5 تا 500.5 باشه و کمتر و بیشترش هم دیگه جواب نده ؛ نشانه پیدا شدن یک فرکانس جدید و خوب برای ردیابیه. طبیعتا همونطور که در مودهای ثابت فاین رو تطبیق میدین برای فرکانس های آزاد هم باید حداقل و حداکثر عدد فرکانسی رو تطبیق بدین تا مطمئن بشین.

یکشنبه 26 آبان1392 - 4:35pm
مدیر کل
مدیر کل

حمزه جان از شما دیگه بعید بود! :D اولا این نبش قبر چه کاری بود شما کردین؟! :-ss :-s :D
بر اساس پست قبلی بنده کاملا مشخص هست ؛ رنج وسیع جوابدهی فرکانسی بمعنی خطای صد در صد هست! لااقل میشه گفت در این شرایط فرکانسهای ردیاب برای شما هیچ کاری انجام نمیدن و تغییر عدد فرکانسی هیچ تاثیر درستی نمیتونه در عملکرد آنتنها داشته باشن. قبلا در مساله احتمال خطا عرض کردم این نوع خطا که بواسطه نقاط مغناطیسی خاص میتونه بوجود بیاد باعث میشه آنتنها دیگه تحت تاثیر فرکانس دقیق واکنش نداشته باشن. راه اصلی تشخیص این خطا بنظر من یکی فاصله زیاد گرفتن از اون نقطه و تشخیص نقطه از طریق جهت یابی هست و دیگری هم همینه که شما محدوده وسیع فرکانس رو میبینین متوجه میشین اوضاع از چه قراره! اگر مساله تشخیص خطا باشه که خب این مورد شما واضح بوده بنظر من. استفاده از روش باسیم هم البته گاهی کمک میکنه که آنتنها دقیق تر عمل کنن.
مساله دیگه هم این هست روی مساله قیچی روی هدف خیلی هم حساب نکنین! تجربه نشون داده وقتی آنتن ردیاب روی نقطه هدف میره ممکنه خطاهای بیشتری اتفاق بیفته. چون بهرحال میدونین آنتن خالی اگر چیزی هم ردیابی کنه بردش زیاد نیست. ما میتونیم با فاصله گرفتن به مقداری که دیگه آنتن خالی چیزی رو نمیگیره ولی ردیاب فرکانسی قطعا عمل میکنه این مساله رو بررسی کنیم. این فاصله هم حداکثر 50 متره.

یکشنبه 26 آبان1392 - 4:45pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 365 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 ... 37  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 135 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure