انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 9 فروردین1403 - 2:13am

پاسخ به موضوع  [ 1922 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 146 , 147 , 148 , 149 , 150 , 151 , 152 ... 193  بعدی
 مکمل ردیاب fpl-35 , fpl-22 حذف بیشتر خطاها 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

متاسفانه حتی با مکمل هم خطا زیاد هست .حالا قبلا 10 جا رو میگرفت الان 4 تا خطا میگیره.به نظرم کلا این تیپ ردیابی کردن مشکل هست .یعنی کل سیستم ایراد داره.اول اینکه قدرت ردیاب و مکمل رو نمیشه دقیق با هم برابر کرد.
بعد اینکه فرکانس از دو منبع مختلف و با تلرانس نسبت به هم ارسال میشه.سوم اینکه اصلا این انتنها بدرد ردیابی نمیخورند.(سیم برنجی حدودا 20 درصد سلیس برای بهتر شدن جوشکاری در ترکیبات خود داره) چهارم اینکه اصلا این فرکانس پایین به علت قدرت نفوذ و انرژی بالاتر تمام عناصر رو حتی در عمق بالا تحریک میکنه و اپراتور رو تو صحنه کار با انواع و اقسام خطاهای ناشناخته روبرو میکنه .

خسر الدنیا و الاخره :-w

یکشنبه 29 آذر1393 - 12:28am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مکمل شما یک ترانسه یا دو ترانس؟ رو چه فلزی بیشتر خطا دارید؟

یکشنبه 29 آذر1393 - 12:36am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ﻟﯿﺎﮊ ﻫﺎﯼ ﻣﻬﻢ ﻣﺲ :
ﺑﺮﻧﺞ : ﺑﺮﻧﺞ ﺍﺯ ﺁﻟﯿﺎﮊﻫﺎﯼ ﻣﺲ ﻭ ﺭﻭﯼ ﺍﺳﺖ ﻭ ﺑﯿﺸﺘﺮﯾﻦ
ﮐﺎﺭﺑﺮﺩ ﺭﺍ ﺩﺭ ﻣﯿﺎﻥ ﺁﻟﯿﺎﮊﻫﺎﯼ ﻓﻠﺰﺍﺕ ﺳﻨﮕﯿﻦ ﺩﺍﺭﺩ .
ﺍﻧﻮﺍﻉ ﺍﯾﻦ ﺁﻟﯿﺎﮊ ﺣﺪﺍﻗﻞ %50 ﺩﺭﺻﺪ ﻣﺲ ﺩﺍﺭﺩ ﻭ ﺭﻧﮓ
ﺍﻧﻮﺍﻉ ﺁﻥ ﺍﺯ ﺯﺭﺩ ﻭ ﺭﻭﺷﻦ ﺗﺎ ﺯﺭﺩ ﻣﺎﯾﻞ ﺑﻪ ﻗﺮﻣﺰ
‏(ﺻﻮﺭﺗﯽ ‏) ﻣﺘﻐﯿﯿﺮ ﺍﺳﺖ ﻭ ﺣﺘﯽ ﺍﺯ ﺭﻭﯼ ﺭﻧﮓ ﺁﻥ ﻣﯽ
ﺗﻮﺍﻥ ﺩﺭﺻﺪ ﻣﺲ ﺁﻥ ﺭﺍ ﺗﺨﻤﯿﻦ ﺯﺩ . ﺩﺭ ﺻﻮﺭﺗﯽ ﮐﻪ ﺑﻪ
ﻣﻘﺪﺍﺭ ﻣﺲ ﺑﺘﺪﺭﯾﺞ ﺑﻪ ﺭﻧﮓ ﻣﺲ ﻧﺰﺩﯾﮑﺘﺮ ﻣﯽ ﮔﺮﺩﺩ .
ﻫﺮ ﭼﻪ ﻣﻘﺪﺍﺭ ﻣﺲ ﻣﻮﺟﻮﺩ ﺩﺭ ﺁﻟﯿﺎﮊ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﺑﺎﺷﺪ، ﺑﻪ
ﻫﻤﺎﻥ ﻧﺴﺒﺖ ﻗﺎﺑﻠﯿﺖ ﺗﻐﯿﯿﺮ ﻓﺮﻡ ﺑﺪﻭﻥ ﺑﺮﺍﺩﻩ ﺑﺮﺩﺍﺭﯼ ﺁﻥ
ﺍﻓﺰﺍﯾﺶ ﻣﯽ ﯾﺎﺑﺪ

یکشنبه 30 آذر1393 - 8:31am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام.
در مورد خلوت شدن تاپیک باید بگم دیگه تقریبا همه موارد گفته شده.
و اما خطاهایی که دوستان میگیرن. به نظر من چند تا علت میتونه داشته باشه. اولین علت خود حذف کننده که باید درست مونتاژ بشه و هر چی ولتاژ خروجی بیشتر باشه بهتره. یعنی ترانس سه ولت و یا پایینتر بهترین گزینه هست. البته بدون تغییر شکل موج.
مورد دوم بر میگرده به بدن شخص. به نظر من هر کی باید خودش ولتاژ مناسب حذف خطاها رو پیدا کنه. همونطوری که شما خطا های متوالی رو تجربه میکنید ،دوستانی هم هستند که تا حالا با این حذف کننده خطایی نزدند. حالا یا از بدن شخص هست و یا از مدارشون. من هم تا حالا خطایی نزدم.
دو ستانی که 22دارن هم واسه تایید این فرکانس رو که اقا جاوید زحمتش رو کشیدن رو محل با موبایل تست کنن. ولی قبلش تو خونه تست کنن که رو چه فرکانسی واسشون واکنش داره.

یکشنبه 30 آذر1393 - 9:16am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

آیا گذاشتن دو ترانس در قدرت حذف کنندگی تاثیری داره؟! آیا ممکنه خود هدف هم حذف کنه؟

یکشنبه 30 آذر1393 - 1:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mehran1545a نوشته است:
آیا گذاشتن دو ترانس در قدرت حذف کنندگی تاثیری داره؟! آیا ممکنه خود هدف هم حذف کنه؟

اقا مهران اینارو قبلا هم گفتیم. بله تاثیر داره. حذف رو هم خودتون یه گرم طلا بزارید و تست کنید.

یکشنبه 30 آذر1393 - 4:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

من از یک ترانس استفاده میکنم ولی تا 400 هم ولتاژ دارم.شاید از این باشه.یعنی واقعا اگر از دو ترانس استفاده کنم دیگه خطا ندارم؟!!

استاد جاوید هم از یک کوئل قوی تر که فکر کنم برای موتور هست استفاده میکنند. من مطمئن شدم که علاوه بر ولتاژ باید توان ترانس هم بالاتر باشه تا بتونه بر مقاومت خاک غلبه کنه.

یکشنبه 30 آذر1393 - 11:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

پوریا نوشته است:
من از یک ترانس استفاده میکنم ولی تا 400 هم ولتاژ دارم.شاید از این باشه.یعنی واقعا اگر از دو ترانس استفاده کنم دیگه خطا ندارم؟!!

استاد جاوید هم از یک کوئل قوی تر که فکر کنم برای موتور هست استفاده میکنند. من مطمئن شدم که علاوه بر ولتاژ باید توان ترانس هم بالاتر باشه تا بتونه بر مقاومت خاک غلبه کنه.

شما از چه مدار و ترانسی استفاده میکنید که 400ولت دارید. ؟مهم اینه که ولتاژ بالا بدو ن تغییر شکل موج داشته باشیم. اول اینو بدونیم که چه ترانس و مداریه بعد مساله دو ترانس رو حل میکنیم.

یکشنبه 30 آذر1393 - 11:18pm
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

سلام سعید جان
ممنون از لطفا شما که بی وقفه به ما کمک میکنی .
1- نقطه ای که ردیاب سنس کرده وقیچی هم داشتیم با وزن معقول.برای استفاده از حذ ف کننده آیاباید حذف کننده ،روی نقطه وداخل حجم باشد؟ یا اینکه در فاصله ی ده متری یا 5 متری نقطه .هم کار خودشو انجام میده.
2-وزن معقولی که معمولا از وزن ردیاب بدون حذف کننده کم میکنه چقدره؟چون جایی داشتم که 1.600 کیلو وزن میداد با مکمل 1 تن وزن داد .جایی هم 501 کیلو وزن داشتم که با مکمل کاملا حذفش کرد .

***به اندازه ی شناختمان ازدنیا ،بهره مندیم***

دوشنبه 30 آذر1393 - 12:02am
مدیر سایت
مدیر سایت

آقاي تهراني عزيز با سلام
شما مكاني رو كه 1 تن وزن داده ، حتماً با فركانس 50.36 و 50.38 دوباره تست كنيد و وزن نهايي با هركدام از اين فركانسهارو ياد داشت كنيد ، اگر وزن نهايي و حجم شما با فركانس 50.36 كمتر باشه خيلي بهتره و قابل اعتماد تر خواهد بود ، با فركانس 50.36 ديگه هيچ حجمي نبايد داشته باشيد و فقط سر نقطه قيچي بايد بگيريد ، و در اين صورت براي اطمينان بيشتر مكمل رو در 3 متري نقطه به زمين بزنيد و بعد از اينكه پرابهارو در زمين فرو كرديد سپس مكمل رو روشن كنيد و بعد از 2 الي 3 دقيقه دوباره با فركانس 50.36 تست كنيد اينبار اگر دوباره بخوبي همان نقطه رو قيچي داشتيد ، بسيار عاليه و انشاا.. بايد اين مورد توسط يكي از دوستان حرفه اي حفاري بشه تا نتيجه مشخص بشه

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

دوشنبه 30 آذر1393 - 12:56am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1922 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 146 , 147 , 148 , 149 , 150 , 151 , 152 ... 193  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 28 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure