انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 31 فروردین1403 - 9:25am

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 560 , 561 , 562 , 563 , 564 , 565 , 566 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: بهشت ایران
majid_famali نوشته است:
AREAN نوشته است:
باسلام
داداش مجید موافق عقربه نشانگر عمق حفره است که به همان نحو که عمقه جنس محاسبه میشه.اینم حساب میکنیم.یعنی اگر 8دور موافق عقربه بچرخه میگیم 8منهای3که میشه 5دوریا250سانت.عمق حفره دوونیم متره

AREAN نوشته است:
باعرض پوزش قضیه روبه شمال وروبه شرق رو توضیح ندادم.داداش نباید به یه بار ودوبار اکتفا کنیم.چه روبه شمال چه شرق چند بار میگیریم.مثلا اگه از5بار 3تا یکسان بود ودوتا متفرقه.ا
تعداد دوری که 3بار تکرار شده عمق صحیحه.بعضی مواقع میبینی که انتن موقع چرخیدن چق چق ریزی صدامیده که با گوش نمیشنویم امابا دست حسش میکنی.این گیر ماله بلبرینگه که یاخشکه یاخاک گرفته.وباعث اشتباه میشه.باید یا با اون دسته کار کنیم یا بلبرینگ رفع عیب بشه.

احسن استاد آرین عزیز !
با کسب اجازه از محضر اساتید گرانقدر...
در تکمیل فرمایشات آقا آرین :
حتما موقع عمق گیری از دستگاه خاموش استفاده کنید تا راحتتر آنتن ها تحت تاثیر یونهای آزاد بار و مکان قرار بگیرند چون در حالت دستگاه روشن فرکانس ارسالی دستگاه حکم عامل مزاحم را دارد و در تعیین عمق غیر از آن فرکانس ایجاد اختلال مینماید...

بهتر است موقع تعیین عمق با این روش اگر با یک دست که موازی با زمین و عمود به سینه است آنتن را نگه داشته و عمل عمق گیری را انجام میدهید ،دست دیگر که آنتن دیگر در آن هست موازی با بدن و چسبیده به آن و عمود به زمین نگه داشته شود...البته این روش برای آنتنهای بدون عایق دسته توصیه میشود.

وقتی از چهار طرف با این روش عمق گیری کنید فقط در جهت شرق یک دور اظافه گردش آنتن خواهید داشتو از سه طرف دیگر یکسان خواهد بود ...

جهت عقربه های ساعت در دور اول نشانگر عمق حفره و در دورهای بعد نشانگر تعداد لایه ها خواهد بود...به این صورت که اگر این عمل یکبار مثلا 8 دور باشد(که نشان از عمق حفره ی 2.5 متری دارد) و بعد 7 دورحرکت بسمت خلاف عقربه ها باشد ( که نشانگر عمق 2متری بار است ) و باز حرکت بعدی آنتن در جهت عقربه ها باشد اینبار تعداد چرخش تعداد لایه ها را مشخص میکند مثلا 4 بار چرخش نشانگر تعداد 4 لایه ی مختلف خواهد بود ...

در پناه حق...

سلام
من امروز یه جایی رو که سند هم داره تست کردم با این روش که فقط نیم دور جهت عقربه ساعت و 10دور بر خلاف عقربه ساعت چرخید. این تفسیرش چه جوریه؟!

دوشنبه 17 آذر1393 - 9:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

عجب!آخه من شنیده بودم ای کهره هاش اکثرا زمستون میرن سرزمین بخاطر امنیت منطقه پس کو چرا انجمن تحرکش کم شده.بگذریم
دوستان یه مساله هست برا تاییده هدف درست از کاذب که با هم فکری دوستان و استادان عزیزم کاوشگر و سعید به این نتیجه رسیدم گفتم خوبه که باشماهم در میان بگذارم.
بعده شناسایی هدف و وزن گیری که من پیشنهاد میکنم حتما با مکمل انجام شود قبل از حجم گیری فبز مربوطه اول حجم حفره رو باید دربیاریم بعد حجم فلز رو که اصولا حجم فلز باید داخل حجم حفره و حتی حجم فلز کوچکتر از حجم حفره باشه که میشه نتیجه خوبی گرفت.
اینم تجربه کاوشگر عزیزمه که می فرماید بعد از انجام همه تست گیریها درآخر یبارم رو نقطه آهن رو سنس میکنم اگه جواب بده اونجارو بیخیال میشم.چون فرکانسها تحت تاثیر فرکانس آهن شده.

جمعه 28 آذر1393 - 7:00pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنون از راهنماییتون اما این روشی که فرمودید چیز جدیدی نبود! ;;)

جمعه 28 آذر1393 - 9:14pm

خدمت دوستان عرض كنم بنده بعد از نزديك دو ماه تجربه كار كردن با 35 به اين نتيجه رسيدم كه نتيجه مطلوب نكرفتن از ردياب بخاطر اينهست كه واقعا ردياب تو دست خيلي آدما كاربري متفاوتي داره من ردياب رو هشت نفر تست كردمو فقط روي دو نفر جواب داد بقيه اصلا جواب جالبي نداد ميخوام بكم رديابي واقعا كار هركسي نيست جسارت نسبت به دوستان نباشه اما يه استعداد ذاتي خيلي درصد موفقيت و بالاترميبره به عقيده من اين مهمترين فاكتور براي شروع به امر رديابي هست

ز نامردان علاج درد خود جستن،بدان ماند که خار از پا برون آرد کسی با نیش عقرب ها

جمعه 28 آذر1393 - 10:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

karibo نوشته است:
خدمت دوستان عرض كنم بنده بعد از نزديك دو ماه تجربه كار كردن با 35 به اين نتيجه رسيدم كه نتيجه مطلوب نكرفتن از ردياب بخاطر اينهست كه واقعا ردياب تو دست خيلي آدما كاربري متفاوتي داره من ردياب رو هشت نفر تست كردمو فقط روي دو نفر جواب داد بقيه اصلا جواب جالبي نداد ميخوام بكم رديابي واقعا كار هركسي نيست جسارت نسبت به دوستان نباشه اما يه استعداد ذاتي خيلي درصد موفقيت و بالاترميبره به عقيده من اين مهمترين فاكتور براي شروع به امر رديابي هست

درسته من این ایده رو قبول دارم واقعا کار هر کسی نیست چون باید با اپراتور سازگار باشه

جمعه 28 آذر1393 - 10:39pm

باور كنين واقعا اكه ست بشه آدم با دستكاه راحت ميشه هدف و زد حالا يكي ذاتا استعداد داره سريع راحت ست ميشه يكينداره بعد كلي تلاش ست ميشه
اما خداوكيلي تا لمش دستت نياد نتيجه مطلوب نميشه كرفت

جمعه 28 آذر1393 - 10:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

غیر از قلق و یادگیری مشکل عمده حذف و تشخیص خطاهاست که حالا با مکمل تازه داریم کار میکنیم ببینیم چی جواب میده البته یه سیستم فیلترینگ بنام MES-X1 شرکت دیپ فایندر زده که ادعا بر حذف خطا داره که شاید مثل مکمل سعید آقا کار کنه یا بهتر در کل اگه این مشکل کاملا حل بشه بهتر از ردیاب دستگاهی نخواهد بود!

جمعه 28 آذر1393 - 11:20pm
مدیر سایت
مدیر سایت

دوستان اول پرابها رو داخل خاک گذاشته با فاصله 50 الی 1 متر و بعد حذف کننده را روشن کنید

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

شنبه 29 آذر1393 - 10:15am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

این خطای ذهن چه میکنه با ما که مکمل هم توان مقابله باهاشو نداره.بهترین راهش حبس نفس موقع آنتن زدن و یا به قول یکی از بچه ها نگا نکردن به آنتنها موقع آنتن زدن هست.

دوشنبه 1 دی1393 - 12:35pm
YIM

اتفاقا بايد آنتنارو نكاه كرد تا صحت هدف و تعداد اهداف و فهميد من كه اينجوري ميزنم اصلا زور يا فشار بخودم نميارم كه حتما فرم خاصي كه فلاني آنتن ميزنه منم اونطوري بزنم هركي هرطور تسلط بهتري داره اونطوري بزنه مثلا فاصله آنتناي من از هم هميشه حدود 20 الي 22 هست بنظر من زماني آدم بعد از تاييد هدف دستور حفاري و ميده كه دوست شما در كنارت شمارو به جالش بكشه با اين روش كه شما بدون نكاه كردن به دستكاه،تنظيمات دستكاه به دوستتون بسباريد انجام بده يكم زمان بر هست اما خداييش بعد يه مدت معني كوجكترين حركت آنتن توي دستتون رو ميفهميد اكه از اين مرحله هم شما و هدفي كه تعيين كرديد سر بلند بيرون اومديد اون زمان ميشه جواز حفاري و داد به ياري خدا

دوشنبه 1 دی1393 - 1:34pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 560 , 561 , 562 , 563 , 564 , 565 , 566 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 30 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure