انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 31 فروردین1403 - 2:28pm

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 496 , 497 , 498 , 499 , 500 , 501 , 502 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: خراسان شمالی
bardia نوشته است:
jafar نوشته است:
حمزه جان یه سوالی ذهن منو مشغول کرده , من با ردیاب قبلیم یه بار با پسر عموم یه جا را زدیم هر کداممان یه نقطه را گرفتیم کل ده متر با هم فاصله داشت بعد حفاری از محلی که من زده بودم یک کمچه بنایی زنگ زده در آمد و جایی که پسر عموم زده بود یک ملاقه روحی در آمد , ردیاب یکی بود که فرکانسی ژنراتورس بود . دلیل این که دوتا فلز متفاوت را زده بودیم چی میتونه باشه, اگه دوست دیگه ای هم جواب بده ممنون میشم.

با اجازه اساتید
جعفر جان بنظر من ردیابتون به نقاطی که مغناطیس بالا دارند واکنش بیشترب داشتند.یعنی مغناطیس بیشتر باعث رد دادن هر چیز دیگه ای زیر خاک میشه.
البته اگر در یک شب به این دو هدف رسیدید دلیل میتونه چیز دیگه ای باشه ولی اگر اوقات ردیابیتون فرق داشته بنظر من حتما این دلیل اصلی بوده

بردیا جان با پسر عموم با هم رفتیم و یه شب با هم زدیم و همونجا حفاری کردیم. اول جایی که من زدم کندیم که کمچه بنایی در آمد بعد جایی که پسر عموم زد را کندیم که ملاقه روحی در آمد. هر دوتا را هم بعد این که ردیاب زدیم با نقطه زن چک کردیم که دوتا جا هم بوق طلا زد.!!

خداوندا ارامشی ده تا بپذیرم انچه را نمیتوانم تغییر دهم

پنج شنبه 30 مرداد1393 - 11:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ببینید برای من اکثر جاهایی که ردیاب زده وسط جاهایی هستش که از چند جهت بلندیهایی در اطرافش هستند.مثلا 4 تا تپه رو درنظر بگیرید که نقطه قیچی شدن من به شکل عجیبی بصورت تقریبا دقیقی در وسط این 4 بلندی هستش.و بعد از حفاری هیچی پیدا نشده و همینطوری روی همون محل قیی دارم.
چند روز پیش داشتم یک مستندی درمورد انرژی عجیبی که ساختارهای محروطی و هرمی ایجاد میکنند میدیدم.یادم نیست کدوم کانال بودش و همین موضوع باعث شد که درمورد محل های کاوش یکمی فکر کنم تا به این نتیجه برسم.
البته هنوز قطعی برام ثابت نشده ولی دیگه همه میدونیم که ردیابها اول میدان مغناطیسی رو میگیرند تا جنس رو.این نکته یکمی رفته رو اعصاب من
ما آمارهای دقیقی از موفقیت دوستان نداریم ولی اگر در زمینهای صاف و خارج از تپه و ماهور باشه اکثر موفقیت ها دیگه میشه ثابت کرد که ردیابی بدرد جاهای پر کوه و کمر نمیخوره
ممنون میشم اساتید این نکته رو بررسی کنند و نتایج رو اعلام کنند.

این مملکت بیشتر از دشمن،خائن وطن فروش داره

پنج شنبه 30 مرداد1393 - 11:52pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

سلام

نکاتی رو عرض میکنم سپس جواب بعضی شبهات رو میدم.
این نکات میتونه هم جواب آقای بردیا باشه هم جواب آقای جعفر

1.اگر در وسط دو هدف قرار بگیریم و آن دو هدف روبروی ما باشند با فاصله یکسان؛ هرچند که وزن یکسانی نداشته باشند هر آنتن بطرف یکی از اهداف نشانه میرود.

2.اگر در وسط دو هدف قرار بگیریم و آن دو هدف دقیق در طرفین ما باشند یعنی ما و دو هدف در یک راستا با فاصله یکسان؛ هرچند که وزن یکسانی نداشته باشند؛ آنتن وسط دو هدف قیچی میشود.

3.این دو هدف رو با فاصله یکسان در نظر بگیرید. وزن یکسان ندارند. اگر ما به هدف با وزن کمتر نزدیکتر باشیم جفت آنتن بطرف همین هدف سبک وزن تر نشانه میروند. این یعنی اینکه ملاک برای نشانه روی اهداف فاصله کمتر می باشد.

البته مورد 3 در محیط واقعی ممکن است با رفتارهای دیگری مواجه شود که ناشی از مجهولاتیست که باهاش آشنا نیستیم. اما روال کل بهمین صورته.
----------------------------------------------------
این نکات در صورتی که فرکانس بسیار دقیق در اختیار باشه کاملا صدق خواهد کرد.
----------------------------------------------------
جواب آقای جعفر:
با توجه به این نکات که بیان کردم باید به این جواب برسیم که هم فرکانس مورد استفاده تون دقیق نیست و هم فاصله تون با اهداف به شکلی که بیان کردم بوده و مسئله دیگه هم در این مورد شما دخیله و اونم تاثیر متفاوت ذهنیت شما دو نفر است.

جواب آقای بردیا:
به شما هم اطمینان میدم پرونده ردیاب مختومه نخواهد شد بلکه میخوام بهتون این نکته رو عرض کنم که هیچ مجهولی نیست که حل نشود و برای هر اتفاقی و هر مجهولی ما جواب داریم و باید آن جوابهارو بدست بیاریم.
و حتما در صورت تلاش و پشتکار مسئله را حل خواهیم کرد. مسئله هرم و کوه و تپه رو هم مطمئن باشید فقط جزئی از مسایل ردیابی خواهد بود و اینکه اگر این مسئله پیچیده شد براتون به منزله حکم قطعی برای تمام حالات ردیابی نخواهد بود و به هیچ وجه پرونده ردیابی با برخورد با چنین مسئله ای مختومه نخواهد شد.

جمعه 31 مرداد1393 - 12:16pm
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: سرزمین آریایی
دوستان،دارم تلاش میکنم و قطعا سعی میکنم تا چن وقت دیگه جواب اکثر شبهاتو بدم.چق نگهدارتون. :-Q

دیر و زود داره ، سوخت و سوز نداره.

جمعه 31 مرداد1393 - 2:46pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

با اراده نوشته است:
دوستان،دارم تلاش میکنم و قطعا سعی میکنم تا چن وقت دیگه جواب اکثر شبهاتو بدم.چق نگهدارتون. :-Q

فکر نکنم بتونید ولی امیدوارم و بسیار خوشحال هم خواهیم شد.

جمعه 31 مرداد1393 - 4:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

باعرض سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان عزیز:
دوستان من راجع به قدرت ردیاب fpl35هیچ شکی ندارمو واقعا خوب جواب میده دیروز رفتیم یکجارو ردیاب زدم از فاصله 150 متری منو برد به سینه یک tape که تاوزن 700کیلوطلا میزد/مفرغ نزد/مس زد/مگنت هم زد/حفره هم زد/المینیوم نزد/ اما دوستان من موندم از کجا بدونم مکان مورد نظرو خطا زدم یا درست؟حتما باید حفاری میشد تا میفهمیدم؟یا نه بعد اینکه مگنت/حفره/طلا/مس/رو نقطه زد از چه طریقی مثلا وزن خاص بدونم که خطازدم؟لطفا تو این یک مورد راهنماییم کنید.
.وابنکه از چه روشی برا نقطه زنی استفاده کنم که کمترین خطارو بده؟دوستان من تمام متون و اموزشاتو خوندم فقط لطفا یک نتیجه نهایی و با کمترین خطارو بهم بگید استفاده کنم @};- فقط برای من تاثبر ذهنیت و نحوه درست گرفتن انتنا اصلا جایی ندارنو عمرا به اون روش خطایی بهم نمیاد فقط تو این موارد بهم کمک کنیدو بگید که این wهم که رو صفحه هست نشان دهنده چه وزنیه؟اخه میبینید میزنیم مثلا2کیلو اونجام مینویسه 40 یا عدد دیگه اون چیه؟چیرو نشون میده؟
اگراز هرجهت که به سمت نقطه قیچی شده میریم و یک مربع مثلا به ابعاد1در1 بوجود میاد وسط اون نقطه رو حفاری کنیم بهتره؟یا چه روشی جز par abزنی و اون 25مترو 15متر درعرض هست که جواب خوبی بده؟چون واقعا بعضی وقتا اون روشها اصلا نمیشه انجام گرفت مخصوصا رو کوهها...
دوستان ممنون میشم یک جواب مفصل بهم بدین تمام فایلهای اموزشیرم خوندم اما واقعا جوابمو نگرفتم...هرکی از دوستان قشنگ به صورت عملی کارایی کرده که قشنگ جواب گرفته ممنون میشم روششو بگه منم ازش تبعیت کنم @};-

باران باش و ببار نپرس کاسه های خالی از آن کیست!؟

جمعه 31 مرداد1393 - 8:44pm
مدیر سایت
مدیر سایت
آواتار کاربر

اقایrohollahmohamady مقدار وزن مقدار مگنت مقدار وی یاحفره همه در تحلیل این که خطاست یا درسته میتونه گره گشا باشه تا یه حدودی.وقتی جایی قیچی داری و لی حجم نمیده یا زودی از حالت قیچی در میاد تا جایی که نتونی حجم گیری کنی خطاست بازو بسته شدن انتنی که مثلا نقطه ای رو گرفتی بعد از باز شدن بلافاصله دوباره قیچی داشته باشی که باعث میشه شما نتونی نقطه رو مشخص کنی خطاست یعنی قیچی میشه بعد 60 یا 1متر دیگه باز میشه ول سریع قیچی داری باز همون حالت اینا نشون میده خطاست خوبه به غیر از اون نقطه ای گه گرفتی یه سرچی هم اطراف اون مکان یا زمین داشته باشین ببینین فقط همونجا قیچی دارین یا نه کل زمین همینه این مسائل کمک میکنه به این بهتر بفهمی خطاست یا هدف اصلیه

درکوی نیک نامان...ماراگذر ندادند

شنبه 1 شهریور1393 - 12:28pm
مدیر سایت
مدیر سایت
آواتار کاربر

گاهی یه نقطه رو مشخص میکنی حجم میده فرکانسها جواب میدن و قیچیه دیگری رو نداری به غیر از این نقطه بعد از این که اطمینان پیدا کردی همون فلز مورد نظره و قیچی شما نصفه نیمه میگیره قیچیه کامل نیست و بعد از ادامه دادن مسیر از رو ی هدف انتنها باز میشن شما شک پیدا میکنی که اگه هدف باشه چرا قیچیش کامل نیست اون زمان شما فلز کوچکی رو داری در عمق بالا که انتنها نمیتونن قیچی کامل رو روی هدف داشته باشن

درکوی نیک نامان...ماراگذر ندادند

شنبه 1 شهریور1393 - 12:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ramin نوشته است:
اقا صفحه 500 مبار ک باشه.با ارده جان همه با هم باید تلاش کنیم

رامین جان این قصه سر دراز دارد.

https://t.me/joinchat/Aq56qD3yFrsliCQ9iyFDug
نقد و بررسی ردیابها وفلزیابها با حضور اساتید مجرب فلزجو

شنبه 1 شهریور1393 - 4:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

عرض ادب و احترام خدمت تمام زحمتکشان انجمن ...
خسته نباشید

شنبه 1 شهریور1393 - 10:55pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 496 , 497 , 498 , 499 , 500 , 501 , 502 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 32 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure