انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 7:03pm

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 354 , 355 , 356 , 357 , 358 , 359 , 360 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

سلام
تجربه ای دیگر خدمت همه دوستان
آذر ماه بود به اصرار برادرم رفتم کاوش یه قبرستان قدیمی که مکان مال دوست برادرم بود.
قبرستانی واقعا تاریخی و بی نظیر با قدمت بسیار بالا
اصرار برادرم و دوستش این بود که یکی دوسال پیش دو قبر رو حفاری کردن و حدود 300 تکه سفال و مفرغ بیرون کشیده بودند.بریم مهم هاشو پیدا کنیم.
من با تلاش و آنتن زنی زیاد گفتم که در این قبرستان طلا و نقره وجود ندارد. اما سفال و مفرغ بسیاره. با بررسی سفال و استخوان ها هم فهمیدم که قذمتش زیاده و ممکنه دوره مفرغ و یا آهن هم باشه.
قبرها و چیدمان قبرها رو هم دقیق مشخص کردم که اگه یه وقت خواستن؛ حفاری کنند و نتیجه کار رو ببینند.
برف اومد و کار موند تا این چند روز پیش. تماس گرفتن که یه بار دیگه بریم. به اصرار برادرم قبول کردم ولی این بار ردیاب خودم رو نبردم.
یه نفر که خیلی وقته دستگاه دار خوبی به شمار میرفت رو رفتم سراغش. بابت دستگاه زدن هزینه یا کرایه خواست منم به خاطر اثبات کارم هزینه رو پرداخت کردم و یه سیگنال ژنراتور بعنوان ردیاب با پراب و آنتن و یه نقطه زن دست ساز عالی که در تستها خوب جواب داده بود و باهاش هم نتیجه گرفته بودند رو آورد و رفتیم قبرستان مورد نظر.

بعد از مدتی کار با ردیاب چند جارو مشخص کرد و سپس با نقطه زن چک کرد. قبرهایی بودن که من مشخص کرده بودم.
بعد از یک ساعت و نیم نتیجه این شد که طلا و نقره وجود ندارد و فقط غیر طلا میزنن هم ردیاب و هم نقطه زن. من گفتم که اون غیر طلا مفرغ است.

بعد از کلی بحث کردن دیدن که مفرغ چندان راضیشون نمیکنه حفاری نکردن و برگشتیم. #-o

شنبه 30 فروردین1393 - 8:39am
مدیر سایت
مدیر سایت
آواتار کاربر

هه هه تجربه های خوبی رو دوستان عنوان میکنن حداقل خوبیش اینه که حفاری میکنند

درکوی نیک نامان...ماراگذر ندادند

شنبه 30 فروردین1393 - 4:05pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

سلام به همه دوستان.
خيلي از بچه ها در مورد رابطه عمق با حجم ازم سوال مي كنن كه من هيچ وقت جواب نميدم علتش هم اينكه اين عوامل بستگي به بار داره.
وقتي فلزي در تماس با خاك هستش و يا داخل يه سفال هستش هاله توليد شده از اين فلز باعث الودگي بخش زيادي از خاك ميشه و عمق كمتري رو نشون ميده.پس ما حجم زيادي خواهيم داشت با يه عمق كم؟براي حل اين مشكل هم براي حجم گيري بايد از وزن نهايي بدست اومده براي حجم گيري و عمق گيري استفاده بشه كه در اين حالت بايد موضوع برعكس بشه و عمق بيشتر از حجم بشه؟
حالا اگه بار داخل يه اتاق و يا محل پلمپ باشه بايد حجم مگنت با حجم بار و حجم حفره دقيقا يكي و در يك جا باشه و تشخيص اون هم خيلي راحت هستش.در اين حالت هم بايد براي حجم گيري از وزن نهايي و براي حفره هم از اخرين وزن بدست اومده حفره براي گرفتن حجم حفره و براي گرفتن حجم مگنت هم از اخرين وزن مگنت بدست اومده براي حجم گيري مگنت استفاده بشه و اگه در اين حالت همه حجم ها نزديك هم يا برابر هم باشن بايد به شما تبريك گفت چون بار رو دقيق زديد.موفق باشيد

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

شنبه 30 فروردین1393 - 6:23pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمزه جان طریقه حجم گیری تم عنوان کن بازم یه یاداوری هم بشه ....

شنبه 30 فروردین1393 - 8:30pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنون از توضیحت حمید جان....رشته من الکترونیک نیست و نظر ایشونو گفتم... صحبتهای شمارو هم منتقل میکنم

شنبه 30 فروردین1393 - 11:57pm

درمورد مساوی بودن حجم مگنت و بار و حفره با استاد حمزه موافقم چون چندی پیش به یه چاه خروجی سنگی تو کمر کوه برخورد کردم که ورودیش 15متر پایین تر بود بین ورودی و خروجی اتاقی گرفتم که حجم هر سه تقریبا با هم برابر بود عمق 15متر و حجم 6در4متر نشون میداد اما اگه ردیاب با وجود بودن بار در یک منطقه بازم سراغ ذرات بره دیگه نمیدونم چی بگم چون توجیهی براش ندارم ما میگیم اگه باری نباشه و سراغ ذرات بره بخاطر قدرت گیرندگیشه اما بار باشه و باز سراغ ذرات بره این یه خطای فاحشه که توجیهی نداره و باید روی مهندسی مدار تجدید نظر بشه!

یکشنبه 30 فروردین1393 - 2:15am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام اساتید لطفا ی راهنمایی کنید
من اینجارو زدم جای فوق العادهی هس
با gold 4 شروع کردم این قسمت انتن زیاد قیچی میکنه از هر جهت 4 تا
متراژ دو ونیم جای خوبیه مستنده و نمیخوام حفاری بی مورد بشه @};- @};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 31 فروردین1393 - 12:41am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جاهایی که :حفره میگیره وحفره داره حفاری کنید....مگنته بالاهم کاربشه ووزنه کم وحرکته انتن هم کنده کنده کنده باشه.....

دوشنبه 1 اردیبهشت1393 - 9:18am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

روی نقره و حفره زیاد کار کنید درصد موفقیتتون را بالا میبره

دوشنبه 1 اردیبهشت1393 - 10:54am
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

merlin نوشته است:
روی نقره و حفره زیاد کار کنید درصد موفقیتتون را بالا میبره

موافقم دوست عزیز
ردیاب نقره رو عالی پیدا میکنه ولی با طلا فعلا مشکل داریم.
@};-

دوشنبه 1 اردیبهشت1393 - 11:14am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 354 , 355 , 356 , 357 , 358 , 359 , 360 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Hooman69 و 71 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure