انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 7 اردیبهشت1403 - 9:23pm

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 602 , 603 , 604 , 605 , 606 , 607 , 608 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

mehran1545a نوشته است:
اگه نسبت حجم به عمق کمتر یا مساوی باشه خطا گرفتید! و در مقبره به هر حال شما باید حفره بگیرید معمولا مقبره ها و دفینه ها دارای دخمه و اتاق کوچکی هستند که باید حفره بگیره! درضمن به نشانه ها خوب دقت فرمایید

عرض کردم عمق رو هم نتونستم بگیرم . روی مد حفره چک نکردم ولی اونجا که نقطه زن میگیره آنتنها بصورت موازی کنار هم وایمستند !!! یه جایی تو سایت خونده بودم نشونه فضای خالیه و به دوستام که گفتم معلوم شد دومتر اونور تر رو تا عمق چهار و نیم رفتن پایین و نشونه های خوبی هم دیدن ولی حدس زدن از کنارش رد شدن . چون با ردیاب بهشون حفره رو گفتم اعتماد بیشتری به ردیاب دارن و الان شک دارن محل نقطه زن رو بکنن یا محلی که ردیاب داره نشون میده. :-?

دوشنبه 9 شهریور1394 - 12:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

kia0000 نوشته است:
mehran1545a نوشته است:
اگه نسبت حجم به عمق کمتر یا مساوی باشه خطا گرفتید! و در مقبره به هر حال شما باید حفره بگیرید معمولا مقبره ها و دفینه ها دارای دخمه و اتاق کوچکی هستند که باید حفره بگیره! درضمن به نشانه ها خوب دقت فرمایید

عرض کردم عمق رو هم نتونستم بگیرم . روی مد حفره چک نکردم ولی اونجا که نقطه زن میگیره آنتنها بصورت موازی کنار هم وایمستند !!! یه جایی تو سایت خونده بودم نشونه فضای خالیه و به دوستام که گفتم معلوم شد دومتر اونور تر رو تا عمق چهار و نیم رفتن پایین و نشونه های خوبی هم دیدن ولی حدس زدن از کنارش رد شدن . چون با ردیاب بهشون حفره رو گفتم اعتماد بیشتری به ردیاب دارن و الان شک دارن محل نقطه زن رو بکنن یا محلی که ردیاب داره نشون میده. :-?

درود بر شما دوست گرامی
معمولا ردیابها نمیتوانند دقیقا روی هدف را به صورت ردیابی نقطه زنی کنند پس بهتره پس از ردیابی از نقطه زن برای پیدا کردن نقطه دقیق استفاده بشود و بعد دوباره با ردیاب روی همان نقطه تست گرفته شود، چنانچه ردیاب نیز روی همان نقطه قیچی شد و حتی حجم (چه فلز و چه حفره)داد به آن نقطه بیشتر میشود امیدوار بود، وچنانچه ردیاب 35 در اختیار دارید سعی کنید در روی آن نقطه با انواع مدها و فرکانسهای طلا و سایر فلزات با اوزان مختلف تست کنید تا حدودا تحلیل مناسبی از تفکیک هدف گرفته شده بدست آورید.
پیروز باشید @};-

دوشنبه 9 شهریور1394 - 3:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

kia0000 نوشته است:
mehran1545a نوشته است:

دوست عزیز اگر ۲متر بغل نقطه ای که گرفتی رو ردیاب زده به احتمال زیاد شما یون حفره بغل رو گرفتید
واینکه با حذف کننده وزن داده ششصد کیلو مشخصه حذف کننده شما درست کار نمیکنه
شما جایی رو که نقطه زن گرفته رو بیشتر تست کن
موفق باشید

https://t.me/joinchat/Aq56qD3yFrsliCQ9iyFDug
نقد و بررسی ردیابها وفلزیابها با حضور اساتید مجرب فلزجو

دوشنبه 9 شهریور1394 - 3:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اعتماد به نقطه زن بیشتر از نقطه یابی با ردیابه بشرطیکه نقطه زن شما خوب و کم خطا باشه درضمن دوستان باید توجه داشته باشند حفره یابی ردیاب دقیق تر از مد های فلزی عمل میکنه و در اکتشاف یکی از موارد مهم که باید حتما بهش توجه ویژه بشه حفره یابی هست دوم نوع قیچی در تفکیک کمک زیادی بهتون میکنه مثلا موازی شدن آنتن ها بیشتر روی حفره رخ میده ..../ حالت قیچی در نوک آنتن بیشتر برای مس و مفرغ رخ میده و قیچی وسط آنتن برای نقره و طلا....! البته این نوع رفتار برای هرکسی ممکنه متفاوت باشه که هر اپراتور باید خودش رو فلزات گوناگون زیر خاک تست کنه ببینه چه حالتی نشون میده درکل به این نکات دقت بشه نتیجه بهتری حاصل خواهد شد درضمن حجم کوچک بیشتر نشونه خطا وذرات هست

دوشنبه 9 شهریور1394 - 8:19pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دوستان ممنون از راهنمايي ها . ايشالا تستاي بيشتر نتيجه رو اعلام ميكنم . چون جا سندداره فكر كنم نتيجه تستا ميتونه كمك كننده باشه

دوشنبه 9 شهریور1394 - 9:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اگه مورد شما واقعا سند داره (معمولا باید روی چرم /خشت یا سنگ حک شده باشه)باید حفره داشته باشه که حتی با خوراک آلمینیوم هم میتونید صحت حفره تایید کنید و خیلی کمکتون خواهد کرد

دوشنبه 9 شهریور1394 - 9:25pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mehran1545a نوشته است:
اگه مورد شما واقعا سند داره (معمولا باید روی چرم /خشت یا سنگ حک شده باشه)باید حفره داشته باشه که حتی با خوراک آلمینیوم هم میتونید صحت حفره تایید کنید و خیلی کمکتون خواهد کرد

این قضیه آلمینیوم چی هست؟ ممنون میشم آقای مهران

دوشنبه 9 شهریور1394 - 9:32pm

با سلام خدمت اساتید.خواهشا جواب ما تازه کار رو بدید.اگر سوالی پرسیدیم در این تایپیک پیدا نکردم.با35 قبری پیدا کردم که حفره هم داد.همه تستها مثبت .عمق با کم کردن 1.30 یک متر داد.بعد حفاری در 90 سانتی به استخوان جسد رسیدیم که خبری نبود.دوباره دستگاه زدیم دوباره همه تستها همان شد بجز مگنت که از30به 45 رسید .عمق و حفره همان قبلی.چه کار کنم لطفا راهنمایی دوستان

دوشنبه 9 شهریور1394 - 10:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با یه تیکه آلمینیوم بعنوان خوراک میتونید حفره یابی دقیقی انجام بدید قضیه همین بود!
در مورد قبری که جناب "خودم" گرفتید اگه طلا و فلزات گرفتید به احتمال زیاد استخوان و سفال به جای طلا گرفتید که خطا بوده درضمن مد نقره در تست ها فراموش نشه چون نقره جز فرکانس هایی هست که اگه بگیره نسبت به دیگر مدها احتمال فلز بودن هدف زیاده بشرطیکه حجمش زیاد باشه

دوشنبه 9 شهریور1394 - 11:04pm
کاربر فعال
کاربر فعال

mehran1545a نوشته است:

داداش ممنون از كمكت . البته پيدا كردن حفره با توجه به ميله 4.5 متري مجاورش فكر ميكنم سخت باشه ولي حتما چك ميكنم

سه شنبه 10 شهریور1394 - 7:27am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 602 , 603 , 604 , 605 , 606 , 607 , 608 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 36 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure