انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 31 فروردین1403 - 9:13pm

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 598 , 599 , 600 , 601 , 602 , 603 , 604 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهدی جان متوجه هستم که چی میگی.اما مشکل فلز روی زمین نیست مگنت یک اهن کوچیک زیر زمین 20برابر یک فلز 50کیلویی هست چطور میخوای اونو رد کنی خواسته یا ناخواسته انتن جذب اون میشه.من فرکانس شما ر. حتما تست میکنم اما نه در خونه در بیابون هر وقت توی بیابون انتن بیخودی گیج نشد و هر 10قدم یک بار قیچی نشد میشه امیدوار بود تازه نه کاملا10درصد :)
اما در مورد شکار فرکانس اون کار هم درست نیست وشما نباید فلزات رو دور هم جمع کنی وفرکانسگیری کنی اگه توخونه اینکارو انجام میدی باید همه چیز سرجای خودشون باشه وشما فرکانسگیری میکنی تا ببینی انتن سمت کدوم فلز میره البته باید تا حدودی ندونی فلز کجاست.من با همین روش یک فرکانس مس رو کشف کردم وبا همین فرکانس توی بیابون یک سکه پیدا کردم ودیگه هیچچچچچچچچچچچچچچچچچ :) اینم شانس ما ~X(

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

شنبه 10 مرداد1394 - 9:49am

دوستان سلام وتشکر از شما بابت زحماتی که میکشید
عزیزان ولوم وزن دستگاه ۳۵ من وزنها رو مرتب کم یا زیاد نمیکنه مثلا از ۶ گرم به۸ ،۱۰ ،۱۲ ،۱۶ ،۲۰ ،۲۵ ،۳۱، ۴۰ ،۵۰ ،۶۳ ، ۸۰، ۱۰۰ ،گرم والی اخر و اوزان بین دو عدد به هیچ وجه قابل تنظیم نیست ..ایا ایراد دستگاه است یا طبیعیه واگر ایراد منهای تنظیم نکردن دقیق وزن مشکل دیگه ایهم داره وچطور باید درستش بکنم ممنون میشم راهنمایی کنید.
با تشکر وارزوی موفقیت برای همه با مراماش.

شنبه 10 مرداد1394 - 11:22am
کاربر فعال
کاربر فعال

هم طبیعیه هم دست سازه

مشکل خاصی نیست،برا منم یه همین شکله

یا الله

شنبه 10 مرداد1394 - 11:43am
مدیر سایت
مدیر سایت

rohollahmohamady نوشته است:
mehran1545a نوشته است:
دوستانی که پس از ردیابی حفاری کردند و به فلز ولو بی ارزش برخورد کردند بیان تجربیاتشون از قبیل عمق گیری و مخصوصا حجم هدف و نوع حرک آنتن ها به اشتراک بذارن! بنظر من این یکی دیگه از بهترین تجربیات در ردیابی خواهد بود
با سپاس

سلام والا من تابه حال هرجا که با مد طلا زدم_90درصد) بیشتر با سفال مواجه شدم نه فلز چه طلاباشه چه هرچیز دیگری.
اما بهترین فرکانس برای اینکه بعد کاوش با فلز روبه رو بشیم نه سفال برای من مد نقره بوده اونم فرکانس ازاد86.15 برای نقطه زنی و رهگیری با163.3
حجمی که برای تجمع سفال درعمق 4الی5متری داده 2در2 بوده وبرای فلز توی عمق تقریبا 3الی4متری که:یک تیکه مسی کوچیک40 گرمی بوده با یکی دوتا سکه پاتین زده ویک تیکه فلز دیگر که مشخص نبود باز جنسش چیه اما هرچی بودن اهن نبودن و اینارو با فرکانس نقره زده بودم.تقریبا همون حجم رو داده بود.

حرکت انتنها برای من اگر نزدیک هدف باشم سریع حرکت میکنند و اگر دور باشم یک مقداری با کندی حرکت میکنند و به اینم یکجورایی معتقد نیستم اگر هدف واقعی باشه انتنها بریده بریده یا ارومو سنگین حرکت میکنند و اگر خطا باشه زودو سریع.
بلکه بنظرم هرچقدر قدرت کشش و انرژی و مگنتی که ادمها باهم دارند هرچقدر قوی باشه انتنهاهم به نسبت تقریبا قویتر میزنند و هرچقدر ضعیف باشه ضعیفتر.
برای من که چه در مورد سفالها و چه درموردفلزات داخل خاک حرکت انتنها تقریبا یکسان بوده.
امیدوارم که مفید بوده باشه.

:ymapplause: آفرین دوستان تجارب مفید دیگه داره کم کم به لحظات ناب خودش میرسه .. متشکریم عالی بود آقای روح ا..

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

شنبه 10 مرداد1394 - 1:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نقل قول:
خدا قوت
اگه همینطور تجربیات همو به اشتراک بذاریم میتونیم به نتایج خوبی برسیم شما به نکته خوبی برای رسیدن به فلز اشاره کردید و اونم فرکانس نقره است منم به همین نتیجه رسیدم که فرکانسهای نقره میل بیشتری به فلزات دارند تا شبهه فلز...! حالا بفرمایید اون تیکه مس 40 گرمی و دوتا سکه پاتین زده بعد از حفاری و خروج از خاک بازم با همون فرکانس نقره ردیابی میشدند؟ قبل از حفاری با فرکانس مس هم امتحان کردید؟ آنتن ها حرکتی به سمت هدف داشتند؟! نقاطی که با فرکانس طلا به سفال برخورد میکردید روی فرکانس سفال هم حرکتی داشتید؟!

سلام اقا مهران.خواهش میکنم دوستان انجام وظیفست @};-
راسیتش اقامهران هیچ کدوم از موارد بالاییرو متاسفانه تست نکردم اما مورد اولرو حتما تست میکنمو نتیجشو اعلام میکنم.
از فرکانس مس و سفال استفاده نکردم فقط نقره زدم اونم رهگیری و بعدهم نقطه زنی با 86.15.
مورد اخررو هم امتحان نکردم اما مورد مشابهشو یکجارو زدم حتما اونجا فرکانس سفال 995.0 هست رو هم میزنم قبل حفاری تا ببینم میزنه یانه نتیجشو اعلام میکنم.
فقط تنهای چیز جالب این هست من 5جا با مد طلا زدم همشون تجمع سفال بوده که رومدمس هم قیچی میشد امانقره قیچی نمیشد.
اما یکجارو بانقره زدم اونجا فلز بود که بالا اشاره کردم.

باران باش و ببار نپرس کاسه های خالی از آن کیست!؟

شنبه 10 مرداد1394 - 9:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

خوبه! جمع بندی اینگونه تست ها نتیجه خوبی در بر خواهد داشت! ما در بحث ردیابی یه مشکل اساسی در رابطه مستقیم فرکانس با آلیاژ فلزی داریم برای مثال آلیاژهای مفرغ فرکانس های متفاوت دارند! با بررسی 3قطعه مفرغ کشف شده باستانی در مزارع کشاورزی به این نتیجه رسیدم که فرکانس مفرغ ها یکی نیستند حتی اگه سکه های مفرغی یا نقره درون یه ظرف فلزی دیگه مثل مس قرار داشته باشند بازم فرکانس تفاوت خواهد داشت اما در مورد طلا بعلت پاک بودن فلز قضیه متفاوته...! درکل برای موفقیت در امر اکتشاف باید نمونه فلز منطقه در دست باشه تا قبل از ردیابی از فلز فرکانس گیری بعمل بیاد! پیشنهاد میدم چندتا سکه نقره یه بار در ظرف مسی و یه بار داخل ظرف سفال قدیمی تست و فرکانس گیری کنید و نتیجه اعلام کنید...!

شنبه 10 مرداد1394 - 9:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

آقا مجتبی یه بار دیگه مردونگیتو ثابت کردی...
این خیلی مهمه که با این همه مشغله کاری برای گارانتی دستگاه اینهمه فداکاری کنی...
ایشالا بتونم لطفتو جبران کنم.
در پناه حق...
ضمنا این مژده رو به دوستان عزیز بدم که یکسری تجربه ی جدید درراهه...

یکشنبه 18 مرداد1394 - 11:34am
مدیر سایت
مدیر سایت

منتظریم استاد مجید .....

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 18 مرداد1394 - 11:41am

سلام
من یه مشکل دارم اونم اینه که حرکت انتنها خیلی کنده و به هیچ عنوان قیچی نمیشن، ممنون میشم راهنمایی کنید

دوشنبه 19 مرداد1394 - 7:19am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حرکت و قیچی کردن آنتن ها روی فلزات گوناگون فرق میکنه و قوی ترین حالت قیچی روی حفره است که بصورت موازی روی هم قرار میگیرند! درضمن مگنت هر بدنی نیز روی حرکت آنتن ها موثر خواهد بود

دوشنبه 19 مرداد1394 - 7:06pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 598 , 599 , 600 , 601 , 602 , 603 , 604 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 36 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure