انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 7 اردیبهشت1403 - 3:46am

پاسخ به موضوع  [ 1922 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 173 , 174 , 175 , 176 , 177 , 178 , 179 ... 193  بعدی
 مکمل ردیاب fpl-35 , fpl-22 حذف بیشتر خطاها 
نویسنده پیغام
مدیر سایت
مدیر سایت

با تشکر از آقا حمزه 2000 عزیز که دیگه با تجاربی که در علم ردیاب بدست آرودن باید 2015 بشن :x
به جرأت به شما بگم اگر جای مشکوکی رو پیدا کردید و سریعاً و پی در پی روی فرکانسهای آزاد و داخلی ردیاب تست کردید و باز هم قیچی شد نگید که حتماً چیزی هست ممکنه ذرات باردار شده قوی باشه ! که مطمئناً همینطوره ؛ و باید حتماً در اینگونه مواقع برای تعویض هر فرکانس حدود 5 دقیقه سیستم رو خاموش کنید تا بشه با فرکانسهای آزاد دقت بهتری داشت ! درضمن در مکانهایی که در وزن گیری مثلاً روی 100 کیلو قیچی داشتید و حجم هم حدود 5 در5 به شما داد دوباره اگر وزن روی 110 کیلو هیچ گرایشی رو از آنتنها مشاهده نکردید به سمت فوق ، اینجا خیلی مشکوک خواهد بود به صحیح بودن هدف @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

دوشنبه 31 فروردین1394 - 7:57am
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: وطنم ایران
با سلام و عرض ادب.

دوستان و اساتید، اگه دوتا میل برنجی مثلا 14 میل تهیه کنیم (به عنوان پراپ که داخل زمین فرو برن 30سانت) و خروجی خوده ردیاب رو به این میله ها بدیم، وضعیت بهتر نیست برای باردار کردن بهتر زمین؟
تقریبا همون 20 دقیقه بزاریم ردیاب توسط این پراپ ها زمین رو باردار کنه بعد خاموشی 3دقیقه ای و بعد خروجی رو به دسته و آنتنهای سرچر بدیم برای پیدا کردن اهداف. بنظرم اینجوری بهتر باشه دوستان. قضیه مکمل هم بعد از پیدا کردن هدف...

سلامتی پرندگانی که از خشکسالی مردند، ولی از گندمزار نامردان نخوردند..

دوشنبه 31 فروردین1394 - 3:03pm
کاربر فعال
کاربر فعال

رامزین نوشته است:
با سلام و عرض ادب.
دوستان و اساتید، اگه دوتا میل برنجی مثلا 14 میل تهیه کنیم (به عنوان پراپ که داخل زمین فرو برن 30سانت) و خروجی خوده ردیاب رو به این میله ها بدیم، وضعیت بهتر نیست برای باردار کردن بهتر زمین؟
تقریبا همون 20 دقیقه بزاریم ردیاب توسط این پراپ ها زمین رو باردار کنه بعد خاموشی 3دقیقه ای و بعد خروجی رو به دسته و آنتنهای سرچر بدیم برای پیدا کردن اهداف. بنظرم اینجوری بهتر باشه دوستان. قضیه مکمل هم بعد از پیدا کردن هدف...

دوست عزیز این کار و هم میشه انجام داد و نتیجه بیشتری هم میتونی بگیری اگه طول کابل خروجیت بیشتر بشه میتونی تو فواصل بیست متر غرب و شرق شعاع کاریت پراب بزنی جریان فرکانسی رو هم میتونی امکانش اگه برات میسر هست تا نیم ساعت هم صبر کنی ،و بعد از خاموشی سه دقیقه ای با فرکانسی که همون اول به پرابها دادی این دفعه از شمال به جنوب ردیابی کنی

دوشنبه 31 فروردین1394 - 3:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

پوریا نوشته است:
دوستان من امروز باز هم یه حفاری داشتم که متاسفانه فنر ماشین بود تو عمق نیم متری .البته یک جا رو هم گرفت عمق شد 20 متر و طرف میگفت که درست هست و اینجا در سند انبار ادوات جنگی هست .با این حال من فکر میکنم اینقدر که اهن تو زمین هست طلا جایی پیدا نمیشه و فعلا دستگاه من اهن یاب معرکه ای شده البته با فرکانس 612.حالا اگر دوستان راهی یا مدار خاصی دارند که اهن رو رد بدیم خیلی خوب میشه .

من هم قبلا این تجربه رو با ردیاب داشتم و رد خور نداشت با مکمل همه جا آهن میزد.تو صفحه 132 نوشتم.همین که فلز در میاد جای شکر باقیه.اما تا قبل از مکمل صد تا حفاری داشتم یدونش فلز نبود .تا الان تلاشهای زیادی شده و امید هست انشاالله این مساله تفکیک حل بشه.

دوشنبه 31 فروردین1394 - 11:59pm
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: وطنم ایران
salamat tala نوشته است:
رامزین نوشته است:
با سلام و عرض ادب.

دوست عزیز این کار و هم میشه انجام داد و نتیجه بیشتری هم میتونی بگیری اگه طول کابل خروجیت بیشتر بشه میتونی تو فواصل بیست متر غرب و شرق شعاع کاریت پراب بزنی جریان فرکانسی رو هم میتونی امکانش اگه برات میسر هست تا نیم ساعت هم صبر کنی ،و بعد از خاموشی سه دقیقه ای با فرکانسی که همون اول به پرابها دادی این دفعه از شمال به جنوب ردیابی کنی

داداش مسیر شمال به جنوب چرا؟؟ و اینکه چرا میله هارو غرب به شرق بکاریم؟! مثل سیستمهای ژئوفیزیک که نیست بخوایم اسکن سه بعدی بگیریم :-? همون فاصله یک متر از هم بایستی اکتفا کنه. نظر شما چیه؟ و اینکه ردیاب فرکانسی دیگه این مسائل رو نداره. یک جارو بگیره، از چهار طرف میای سمت هدف و وسط حجمت میشه نقطه هدف.
یک تجربه دیگم که من کسب کردم اینه که اولین نقطه ای که ردیاب برای هدف واقعی قیچی میکنه 90% میتونیم روش حساب کنیم!
تجربه دیگم که قبلا بچه ها بهش اشاره کرده بودن، مسأله قیچی شدن آنتنهاست، اگه 10تا 15 ثانیه روی هدف حالت قیچی وایسیم و آنتنها باز نشد امیدواری بیشتره اما اگه باز شد ذرات.

سلامتی پرندگانی که از خشکسالی مردند، ولی از گندمزار نامردان نخوردند..

سه شنبه 1 اردیبهشت1394 - 11:00am
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام

دوستان همان طور که در شکل زیر می بینید یه مکمل ساده با ترانس ۳ ولت و امپلی مونو۱۵وات tda2006ساختم با ال ای دی نشانگر خروجی با باطری ۱۲ولت ۷ امپر

بعد ۵ دقیقه کارکرد که چراغ ال ای دی خروجی روشن بود

ال ای دی شروع به چشمک زدن کرد و بعد کاملا خاموش شد خروجی هم ندارم

از اساتید خواهشمندم راهنمایی کنند تا علت قطع شدن خروجی را بفهمم

تمام اتصالات درست هست نمی دونم چرا خروجی قطع شده ایا ای سی سوخته و چرا؟
با سپاس

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 3 اردیبهشت1394 - 11:59am
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام .در اولین قدم ترانس رو تست بزن .بعد مقاومتی که به iedوصله و بعد ied .
خود ای سی هم میتونه سوخته باشه .ولی ب احتمال زیاد ترانست سوخته .
اگه خروجی امپلی با ورودی ترانس مچ نباشه یا از خروجی ترانس جریان زیادی کشیده بشه میسوزه .موفق باشید

پنج شنبه 3 اردیبهشت1394 - 4:09pm
کاربر فعال
کاربر فعال

درود .این تست رد خور نداره بهتون قول میدم .اگع جایی رو گرفتین مثلا گلد 5 و برای تایید مکمل رو بهتر شمال به جنوب بکارید با فرکانس 39.51 اگه دوباره رفت همونجا قیچی کرد صبر کنید بدون لرزش دست با حوصله و کمی بیخیال اگه بعد 40 تا 60 ثانیه باز کرد بدونید خطاست اگه باز نکرد حتما تو همون محدوه چیزی با ارزش بنام طلا وجود داره اما مشکل اینجاست که با این رد یاب نمیشه درست بری روش درش بیاری .من که مشکلم همینجاست اگه کسی میدونه بگه .و اگه راهی نباشه میخوام یه اسکنر ایگزا ماینر بخرم بنام مگنو اسمارت شاید جواب داد.

دوشنبه 7 اردیبهشت1394 - 4:23am
کاربر فعال
کاربر فعال

i-160 نوشته است:
با سلام .در اولین قدم ترانس رو تست بزن .بعد مقاومتی که به iedوصله و بعد ied .
خود ای سی هم میتونه سوخته باشه .ولی ب احتمال زیاد ترانست سوخته .
اگه خروجی امپلی با ورودی ترانس مچ نباشه یا از خروجی ترانس جریان زیادی کشیده بشه میسوزه .موفق باشید

مهندس ترانس و مقاومت سالمه ال ای دی سوخته بو داحتمالا ای سی هم سوخته چون بدونه ترانس هم خروجی ندارم
حالا خروجی امپلی با ورودی ترانس به گفته شما شاید مچ نبوده
خوب امپلی من ۱۵ وات مونو ترانسم ۳ولت ۳۰۰میلی امپر ایا این ترکیب اشتباهه
باطری استفاده شده ۱۲ولت ۷امپر ایا ممکنه باعث سوزاندن امپلی باشه؟
با سپاس

دوشنبه 7 اردیبهشت1394 - 8:18am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان
من هم به کمک مهندس حمید بزرگوار و جناب i-160 عزیز یه مکمل ساختم .که از همینجا ازشون تشکر میکنم
از این "ماژول آمپلی فایر 100W با تراشه TDA7293" استفاده کردم به ترانس 6 به 2000 ولت با اطلاعات ترانسی که جناب i-160 زحمتش رو کشیدن و دادن. که خروجی ولتاژ های بالای میده البته رو مولتی مترم نمیتونم ببینمشون چون تا 750 ولت رنج مولتی مترم هست اما تو فرکانس های پایین میشه اندازهگرفت مثلا تو 24.40 بالا هست و تقریبا 150 ولت دارم تو خروجی اما با تاصال به اسکوپ کارت صوتی فقط 90 تاش سیسنوسی خوب میده و هرچی بالا تر ولتاژ میبرم اعوجاج بالا میره.
البته یه هفته ای میشه ممل آماده شده اما ماسفانه زیاد نمیرسم تستش کنم فقط تو یه مورد تو باغ یکی از دوستان که قبلا جایی که ردیاب قفل میکرد و با وزن بالا بدون مکملتو عمق 2.5 با تمام فرکانسها میزد دیروز با این مکمل رفتم و فقط 200 گرم تونست بزنه حالا این 200 گرم هم میشه تشخیص داد که خطاست و احتمالا 200 گرم سفال باید باشه. البته دیروز چون هدسینگ مناسب رو آی سیوصل نبود و بنده هم یه 45 دقیقه ای فقط دااشتم رو فرکانسهای مختلف تست میکردم یه ضرب آخرش آی سی سوخت امرز رفتم tda7294 خریدم و به جاش انداختم دیگه نمیدونم همون طور خوب کار میکنه یا نه فقط مقاومهای بین ترانس و حذف کننده رو با این آی سی حذف کردم.
اینم نمونه ماژولی که بنده استفاده کردم.
پیوست:
untitled.png

البته فکر کنم کسی بخواد خودش بسازه زیر 20 تومن میتونه بسازه مدارهاشم تو اینترنت سرچ کنید هست
با هم از زحماتی که جناب مهندس حمید عزیز و جناب i_160 برای ساخت این مبدل برام کشیدن تشکر میکنم @};- @};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 7 اردیبهشت1394 - 11:35am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1922 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 173 , 174 , 175 , 176 , 177 , 178 , 179 ... 193  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 19 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure