انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 7:41pm

پاسخ به موضوع  [ 1922 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 161 , 162 , 163 , 164 , 165 , 166 , 167 ... 193  بعدی
 مکمل ردیاب fpl-35 , fpl-22 حذف بیشتر خطاها 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

مهدی نوشته است:

:-BD فکر خیلی خوبیه ، این فکر همیشه در ذهن بنده بوده ، لوپ میتونه پهنا و گسترش فرکانس خروجی رو در اطراف بیشتر کنه که در نتیجه فرکانسهای بازگشتی فلزات یا ذرات مدفون که به آنتنهای ردیاب میرسن رو میتونه تحت تأثیر قرار بده و عمل حذف کنندگی بهتر و قوی تر صورت بگیره
آقای i 160
شما حتما روش اتصال پایه های ردیاب روسی که به لوپ متصل میشده رو بصورت تصویری نشون بدید و دوستان بیشتر روی این موضوع مهم تمرکز و تست کنن ، موردی خوبی هست @};-

با سلام .مهدی جان این مداری بوده که از روی سیستم روسی کپی کردم .متاسفانه اون موقع دست رسی به سلف سنج نداشتم .تا بتونم هانری بوبین رو بگیرم .ابعادش 15*30سانت بود .روی قاب چوبی پیچیده شده بود و روش چسب زده بودن شبیه چسب سنگ .احتمالا بخاطر اینکه سیمپیچها لرزش نداشته باشن .مداری که میبینید از یه 555 به عنوان اسیلاتور برای راه اندازی ترانس و از 555 دومی بعنوان مدار فانکشن استفاده کرده و خروجی ترانس رو با تریستور و فرمانی که از فانکشن میاد میداده به بوبین .رسیورش هم یه چیز بی خود هست .یه باطری نه ولتی رو میفرستاد روی انتنها .ترانسی که استفاده شده 6 به 120 ولت هست .یعنی با 120 که مینداخته روی بوبین کارشو انجام میداده .دوستانی که اینو داشتن تونسته بودن هدفی رو تو عمق سه متری پیدا کنن .البته نه با این سیستم به تنهایی .حدودشو پیدا کرده بودن .بعد با نقطه زدن به هدف رسیدن .یه هدف داخل یه باکس فلزی که حدود دویست سال قبل خاک شده بود تو یه باغی .ولی عملا کار کردن با 555 و این همه بی دقتی در فرکانس رو نمیتونم قبول کنم.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 4 اسفند1393 - 2:19pm
مدیر سایت
مدیر سایت

دوستان بجای استفاده از دو پراب در زمین برای مکمل از 4 عدد یا 6 عدد پراب استفاده کنید ، باید جواب بهتری به نسبت دو پراب بده ! دوستان تست کنید لطفا

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 5 اسفند1393 - 9:30am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

من با دو ترانس 220 ولت و 4 پراب استفاده کردم خطاهای تا 1.5 متر بهتر رد میده اما بنظر برای حذف خطا تو عمق بیشتر قطعا ولتاژ بالاتر نیازه چون اکثر ژنراتورها ردیاب که عمق های بالا تا 15متر نفوذ دارند از ترانس ها 1000 ولتی به بالا استفاده میکننده

سه شنبه 5 اسفند1393 - 1:07pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام خدمت همه دوستان گلم .خدمت دوستان قبلا عرض کرده بودم که از حذف کننده با ولتاژ 900 ولتی استفاده کردم و بیشتر از ده دقیقه باطری دوام نیاورد و خوب در جواب سوال بنده دوستان نظراتی دادن .من یک تست دیگه زدم در همون شرایط خاک که رسی بود با نمک .ولی این دفعه مشکلی نداشتم و براحتی سیستم حذف کننده تونست نیم ساعت کار کنه و بعدشم مشکلی نبود .یعنی مقدار باطری فقط نیم ولت افت کرده بود در حالی که در مورد قبلی ولتاز 12 به 5 کاهش پیدا کرده بود .دلیلشو بررسی کردم دیدم توی خاک قبلی خاکه زغال و پودر زغال بوده و به احتمال زیاد دلیل اصلی رسانا بودن کربن بوده و باعث شده کل جریان باطری کشیده بشه ..
دیروز یک محیط صد متر در پنجاه متری رو با 35 اسکن کردم که روی دونقطه قیچی شد .یکی که بهتر نتیجه میداد رو بدون 35 و با 35 و با حذف کننده اسکن کردم .نتایج بدست امده اینها بود ند.
1.بدون 35 دو نقطه قیچی کرد
2.با 35 و با سیم رابط و فرکانس 50.48 باز همون نقاط قیچی شد .توان ماکزیمم و وزن از 400 کیلو تا سه تن رو قیجی میکرد . ولی خیلی وسیع بود محل قیچی و نتونستم دقیقا روی یک نقطه قیچی فیکس شده داشته باشم .
3.با حذف کننده باز دقیقا همون نقاط رو گرفت ولی وزن بین 6/3 تا 8 کیلو قیچی میکرد .از چهار جهت به سمت هدف حرکت کردم .از سه مسیر برای تعیین عمق 3/50 رو زد ولی پشت به قبله 5متری انتنها باز شدن .منهای 1/50 بلندی از سطح زمین هدف باید بین 2 تا 3/50 میبود .با اسکنر gems محیط اسکن شد .هدف مشخص شد .دوستان مشغول حفاری شدند و دقیقا در 2/50 به یک تیکه لوله اهنی زنگ زده خوردند .بعد از وزن گیری واقعی روی ترازو دقیقا شش و نیم کیلو بود .
نتایج مثبت بدست امده اینکه .
الف :مدار حذف کننده تونسته تابا 900 ولت تا سه متر رو حذف کنه و در نهایت وزن گیری 35 تونسته وزن دقیق رو بزنه .
و نتایج منفی اینکه فرکانس 50.48 نتونسته دقیقا طلا رو سنس کنه .
از همه مهمتر اینکه اگر فلزی بخصوص اهن زنگ زده شدید باشه 35 با فرکانس 50.48 و گلد 1و 2 و سیلور 1و 2و و مس اون رو بعنوان طلا میگیره ..
البته من از هر پنج گلد سیستم هم استفاده کردم روی اولی و دومی قیچی کرد و روی نقره یک و دو هم قیچی کرد و روی مس هم قیچی کرد .ولی اهن زنگ زده در اومد .قصد ندارم 35 رو زیر سوال ببرم .از اساتید فن بخصوص مهندس حمید میخام نتایج بدست اومده رو بررسی کنند و نتیجه کلی رو اعلام نمایند ..
مطلب دیگر اینکه دلیل پراکندگی عمل قیچی شده میتونه خاک مرده توی میحط باشه که بعد از حفاری مشاهده شد و در ضمن اکسیداسیون خاک اطراف بوسیله اهن زنگ زده .موفق باشید

جمعه 7 اسفند1393 - 2:07am
استاد
استاد

i-160 نوشته است:
با سلام خدمت همه دوستان گلم .خدمت دوستان قبلا عرض کرده بودم که از حذف کننده با ولتاژ 900 ولتی استفاده کردم و بیشتر از ده دقیقه باطری دوام نیاورد و خوب در جواب سوال بنده دوستان نظراتی دادن .من یک تست دیگه زدم در همون شرایط خاک که رسی بود با نمک .ولی این دفعه مشکلی نداشتم و براحتی سیستم حذف کننده تونست نیم ساعت کار کنه و بعدشم مشکلی نبود .یعنی مقدار باطری فقط نیم ولت افت کرده بود در حالی که در مورد قبلی ولتاز 12 به 5 کاهش پیدا کرده بود .دلیلشو بررسی کردم دیدم توی خاک قبلی خاکه زغال و پودر زغال بوده و به احتمال زیاد دلیل اصلی رسانا بودن کربن بوده و باعث شده کل جریان باطری کشیده بشه ..
دیروز یک محیط صد متر در پنجاه متری رو با 35 اسکن کردم که روی دونقطه قیچی شد .یکی که بهتر نتیجه میداد رو بدون 35 و با 35 و با حذف کننده اسکن کردم .نتایج بدست امده اینها بود ند.
2.با 35 و با سیم رابط و فرکانس 50.48 باز همون نقاط قیچی شد .توان ماکزیمم و وزن از 400 کیلو تا سه تن رو قیجی میکرد . ولی خیلی وسیع بود محل قیچی و نتونستم دقیقا روی یک نقطه قیچی فیکس شده داشته باشم .
3.با حذف کننده باز دقیقا همون نقاط رو گرفت ولی وزن بین 6/3 تا 8 کیلو قیچی میکرد .از چهار جهت به سمت هدف حرکت کردم .از سه مسیر برای تعیین عمق 3/50 رو زد ولی پشت به قبله 5متری انتنها باز شدن .منهای 1/50 بلندی از سطح زمین هدف باید بین 2 تا 3/50 میبود .با اسکنر gems محیط اسکن شد .هدف مشخص شد .دوستان مشغول حفاری شدند و دقیقا در 2/50 به یک تیکه لوله اهنی زنگ زده خوردند .بعد از وزن گیری واقعی روی ترازو دقیقا شش و نیم کیلو بود .
الف :مدار حذف کننده تونسته تابا 900 ولت تا سه متر رو حذف کنه و در نهایت وزن گیری 35 تونسته وزن دقیق رو بزنه .
از همه مهمتر اینکه اگر فلزی بخصوص اهن زنگ زده شدید باشه 35 با فرکانس 50.48 و گلد 1و 2 و سیلور 1و 2و و مس اون رو بعنوان طلا میگیره ..
البته من از هر پنج گلد سیستم هم استفاده کردم روی اولی و دومی قیچی کرد و روی نقره یک و دو هم قیچی کرد و روی مس هم قیچی کرد .ولی اهن زنگ زده در اومد .قصد ندارم 35 رو زیر سوال ببرم .از اساتید فن بخصوص مهندس حمید میخام نتایج بدست اومده رو بررسی کنند و نتیجه کلی رو اعلام نمایند ..
مطلب دیگر اینکه دلیل پراکندگی عمل قیچی شده میتونه خاک مرده توی میحط باشه که بعد از حفاری مشاهده شد و در ضمن اکسیداسیون خاک اطراف بوسیله اهن زنگ زده .موفق باشید

درود بر شما
با تشکر از زجمتی که کشیدید و تستی که با حذف کننده انجام دادید
اهن زنگ زده حتی جی پی مینلب را هم به گفته دوستان به اشتباه می اندازه حالا دیگه با ردیاب بشه این را رد داد دیگه یک شاهکار میشه. هدف ما از ولتاز بالای سینوسی صرفا رد دادن اهداف غیر فلزی هست که تقریبا با این طرح داریم به اون نزدیک میشویم امکان این هست که با ولتازهای بالاتر بشه اهن را هم حذف کرد ولی چه ولتازی. باید ازمایش و خطا بشه تا به توان نهایی این طرح سینوسی با ولتاز بالا برسیم.شما کافی هست یکی دو مورد دیگه با این روش انجام دهید که جواب مثبت باشه یعنی اینکه هدف فلز باشه.البته چونکه وزن اهن به این مقدار فدرت خیلی بالایی از هاله داره شاید ردیاب نتونسته اون را به کلی رد بده .بجث عمق و قدرت نفوذ و همینطور رطوبت و نوع خاک هم باید مد نظر داشت .ناگفته نمونه که انتنهای تلسکوپی هم در حذف ذرات و نمایش وزن کمتر با ردیاب 35 خوب عمل میکنند ولی استفاده اونها برای ردیابی یک منطقه ضعیف هست وفقط بدرد نقطه زنی و حذف ذرات میخوره

جمعه 8 اسفند1393 - 5:50am
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام خدمت دوستان بخصوص اقا جاوید گل .ممنون بخاطر پاسخ شما.قصد دارم های ولتاژ و کویل تسلا رو مجدد راه اندازی کنم .البته با فرکانس پنجاه هرتز .های ولتاژ حدود سی هزار ولت رو تولید میکنه و کویل تسلا حدود یک میلیون ولت .البته در سطح ازمایشگاهی .بعد از نتایج نهایی اطلاع رسانی میکنم .شاد باشید

جمعه 8 اسفند1393 - 8:50am
مدیر سایت
مدیر سایت

بسيار عالي جناب i 160 همينكه بخوبي تونستيد آهن رو در 2/5 متر كشف كنيد خيلي خيلي خوب بوده و شما كارتون رو درست انجام داديد ، آفرين به شما ، حالا اپراتوري ردياب شما كامل شده و بايد روي موضوع حذف كننده و نظرات و روشهاي بهتري تمركز كرد .. موفق باشيد

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

جمعه 8 اسفند1393 - 5:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

i-160 نوشته است:

درود بر شما دوست گرامی
دوست عزیز شما اگر همون اول که نقطه با تمام مدها و فرکانسهای آزاد طلا مشخص شده بود بلافاصله با مد آهن 35 و فقط با وزن 10 گرم تست میکردید بلافاصله روی هدفتان قیچی میشد که بدین وسیله ظرف مدت کوتاهی متوجه هدف بی ارزش یا آهنی میشدید و چنانچه روی آن هدف با مد آهن قیچی نداشتید آنوقت حذف کننده روش موثری برای دریافت خطا از غیر خطاست. با اینهال اگر چنانچه صرفا هدف شما تست مکمل بوده که بسیار تست جالب و مثبتی بوده البته فقط در مورد تشخیص وزن نه جنس هدف @};-
پیروز باشید @};-

جمعه 8 اسفند1393 - 6:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

من یک ترانس مچینگ گرفتم که به یک طرفش دوتا سیم داره ( خروجی ترانس که به بلندگو وصل میشه )که به آمپلی وصلش کردم طرف دیگش در دو توان 3 وات و 5 وات خروجی دارم با سیگنال ژنراتور رو میزی به آمپلی فایر سیگنال داردم که شوک شدیدی در خروجی ایجاد نمود . ولی ترانس مثل بلندگو صدا ویز ویز میده . چاره چیه چطور زوزه ی ترانسو خفه کنم ؟
همچنین در ابتدای روشن کردن آمپلی جریان شدیدی حدود 800 میلی آمپر از باطری کشیده میشه و بعد از چند ثانیه جریان کشی به 200 میلی آمپر میرسه . نظر اساتید چیه ؟ ممنون از راهنمایی شما

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

جمعه 8 اسفند1393 - 11:40pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام
دوستان این ولتاژ بالا به نظر خطرناک نیست؟
فکر کنم با این ولتاژ تمامه حشرات رو تبدیل به خاک کنیم :-ss
اگه مکان درست باشه با همون 100 ولت هم میشه کار کرد و من دارم کار میکنم .البته به نظر من ، که شاگردی بیش نیستم ، نیاز به این همه ولتاژ نیست. بازم اساتید بهتر میدونن

شنبه 8 اسفند1393 - 2:12am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1922 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 161 , 162 , 163 , 164 , 165 , 166 , 167 ... 193  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 38 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure