انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 1 اردیبهشت1403 - 4:40pm

پاسخ به موضوع  [ 8 پست ] 
 Vanquish 540 Pro مینلب با حالت جاست گلد که فقط طلا میزند 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام و درود خدمت اعضای محترم انجمن فلزجو
بنده یه فیلم هم اکنون در یک پیج اینستاگرام دیدم فلزیاب مینلب استرالیا مدل Vanquish 540 Pro رو حالت جاست گولد گذاشت فقط با گذاشتن طلا رو به روی آن بوق میزد و به هیچ عنوان به مس آلومینیوم استیل آهن و حتی برنز بوق نزد فقط به طلا بوق میزد که لینک فیلم تست این دستگاه پرقدرت می تونید در زیر مشاهده کنید

https://uupload.ir/view/felezyab_vareda ... _ojtb.mp4/

آخرین بار توسط mnbvcxzaqwsx در چهارشنبه 14 تیر1402 - 10:26pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

چهارشنبه 14 تیر1402 - 10:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

فیلم تست

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 14 تیر1402 - 10:23pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

تصاویر دستگاه

چهارشنبه 14 تیر1402 - 10:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اینطوری که فیلم تست نشون میده که تو حالت جاست گلد فقط طلا میزنه عالی هست کاشکی میشد چنین دستگاه بی نظیری هم سخت افزار و هم نرم‌افزارش مهندسی معکوس بشه و با هزینه خیلی کمی ساخت اونو

چهارشنبه 14 تیر1402 - 10:37pm
مدیر کل
مدیر کل

بارها عرض کردم اگر میلیاردها هم هزینه کنین هیچ دستگاه از هیچ نوعی در دنیا وجود نداره که بتونه تفکیک طلا از سایر فلزات غیر آهنی رو در زیر خاک انجام بده! مفهوم این مطلب این هست که حداقل هنوز چیزی در علم فیزیک کشف نشده که به این موضوع مربوط باشه تا بر اساس اون بشه دستگاهی با این قابلیت ساخت.
مشکل اینجاست گاها حتی کاربران قدیمی نظیر شما که سالهاست مطالب انجمن رو دنبال میکنین کماکان بر اساس آرزو ها و تخیلات ؛ تبلیغات مطلقا کذب فروشندگانی که 99 درصد کاری جز سودجویی ندارن رو باور میکنین! حالا این بار موضوع چنین تبلیغ کذبی یکی از دستگاههای شرکت معتبر مینلب هست که البته جالبه که این دستگاه جزو رده بالاهای این شرکت هم محسوب نمیشه. در گذشته مطلب مشابهی در مورد سری GPX هم شایع شده بود که میگفتن بر اساس صدا میشه بین فلزات غیر آهنی تفکیک انجام داد که البته این هم کذب محض بود.
متاسفانه دوستان توجه نمیکنن که اگر قرار باشه قابلیتی در یک دستگاه معتبر وجود داشته باشه در درجه اول باید در دفترچه راهنمای اون دستگاه قید شده باشه. این دفترچه راهنمای این دستگاه هست:
پیوست:
4901-0305-3 Inst. Manual, VANQUISH 440 540 EN_WEB.pdf

میتونین کلمه Gold رو در این راهنما جستجو کنین و میبینین چیزی بعنوان Just Gold درش وجود نداره و فقط به مساله تفاوت ID بین فلزات آهنی و غیر آهنی اشاره شده که مساله ای رایج در فلزیاب های وی ال اف هست و ما حتی مشابه این رو در فلزیاب پالسی خودمون پیاده کردیم! تفکیک بر اساس ID که نشانه رسانایی هدف هست بهیچ وجه امکان تشخیص بین فلزات غیر آهنی رو فراهم نمیکنه. لذا ترفندی که در فیلم ملاحظه میکنین بر اساس قابلیت ساده Accept/Reject ID هست که بر اساس اون اپراتور میتونه برای دستگاه تعیین کنه که دقیقا اهداف با چه ID سنس بشن! این قابلیت ساده و نرم افزاری هست که مثلا در فلزجو هم پیشنهاد شد که پیاده بشه ولی بدلیل غیر کاربردی بودن و احتمال اشتباه اپراتور و از دست دادن اهداف با ارزش من از چنین چیزی صرف نظر کردم. اما ملاحظه میکنین که متاسفانه چنین امکانی تا چه حد میتونه زمینه سوء استفاده فروشندگان رو فراهم کنه. به این صورت که شخص از قبل چند فلز رو تست کرده و ID هر کدوم رو میدونه و دستگاه رو جوری تنظیم کرده که فقط اون طلای مد نظر خودش با اون ID خاص سنس بشه!
اما در مورد تفکیک طلا از سایر فلزات غیر آهنی چند بار در انجمن توضیح دادم تست چنین قابلیت افسانه ای باید به چه صورت انجام بشه! حداقل 3 قطعه طلای متفاوت مثل سکه تمام بهار ؛ انگشتر و النگو که هر سه رایج هم هستن در نظر میگیرین. دستگاه باید هر کدوم اینها رو بصورت جداگانه و بدون دست زدن به تنظیمات بعنوان طلا شناسایی کنه و سپس سایر فلزات غیر آهنی دیگه هم تست بشه و اعلام بشه که فلزاتی غیر طلا هستن. انجام چنین تستی شاید فقط یک دقیقه زمان میبره ولی مطمئن باشین میلیاردها هزینه کنین هیچ دستگاهی از پس اون بر نمیاد! اگر کسی با حرف من مخالفتی داره گوی و میدان در اختیارش هست میتونه عین این تست یک دقیقه ای که عرض کردم رو انجام بده و فیلم بگیره.

چهارشنبه 14 تیر1402 - 11:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
بارها عرض کردم اگر میلیاردها هم هزینه کنین هیچ دستگاه از هیچ نوعی در دنیا وجود نداره که بتونه تفکیک طلا از سایر فلزات غیر آهنی رو در زیر خاک انجام بده! مفهوم این مطلب این هست که حداقل هنوز چیزی در علم فیزیک کشف نشده که به این موضوع مربوط باشه تا بر اساس اون بشه دستگاهی با این قابلیت ساخت.
مشکل اینجاست گاها حتی کاربران قدیمی نظیر شما که سالهاست مطالب انجمن رو دنبال میکنین کماکان بر اساس آرزو ها و تخیلات ؛ تبلیغات مطلقا کذب فروشندگانی که 99 درصد کاری جز سودجویی ندارن رو باور میکنین! حالا این بار موضوع چنین تبلیغ کذبی یکی از دستگاههای شرکت معتبر مینلب هست که البته جالبه که این دستگاه جزو رده بالاهای این شرکت هم محسوب نمیشه. در گذشته مطلب مشابهی در مورد سری GPX هم شایع شده بود که میگفتن بر اساس صدا میشه بین فلزات غیر آهنی تفکیک انجام داد که البته این هم کذب محض بود.
متاسفانه دوستان توجه نمیکنن که اگر قرار باشه قابلیتی در یک دستگاه معتبر وجود داشته باشه در درجه اول باید در دفترچه راهنمای اون دستگاه قید شده باشه. این دفترچه راهنمای این دستگاه هست:
پیوست:
4901-0305-3 Inst. Manual, VANQUISH 440 540 EN_WEB.pdf

میتونین کلمه Gold رو در این راهنما جستجو کنین و میبینین چیزی بعنوان Just Gold درش وجود نداره و فقط به مساله تفاوت ID بین فلزات آهنی و غیر آهنی اشاره شده که مساله ای رایج در فلزیاب های وی ال اف هست و ما حتی مشابه این رو در فلزیاب پالسی خودمون پیاده کردیم! تفکیک بر اساس ID که نشانه رسانایی هدف هست بهیچ وجه امکان تشخیص بین فلزات غیر آهنی رو فراهم نمیکنه. لذا ترفندی که در فیلم ملاحظه میکنین بر اساس قابلیت ساده Accept/Reject ID هست که بر اساس اون اپراتور میتونه برای دستگاه تعیین کنه که دقیقا اهداف با چه ID سنس بشن! این قابلیت ساده و نرم افزاری هست که مثلا در فلزجو هم پیشنهاد شد که پیاده بشه ولی بدلیل غیر کاربردی بودن و احتمال اشتباه اپراتور و از دست دادن اهداف با ارزش من از چنین چیزی صرف نظر کردم. اما ملاحظه میکنین که متاسفانه چنین امکانی تا چه حد میتونه زمینه سوء استفاده فروشندگان رو فراهم کنه. به این صورت که شخص از قبل چند فلز رو تست کرده و ID هر کدوم رو میدونه و دستگاه رو جوری تنظیم کرده که فقط اون طلای مد نظر خودش با اون ID خاص سنس بشه!
اما در مورد تفکیک طلا از سایر فلزات غیر آهنی چند بار در انجمن توضیح دادم تست چنین قابلیت افسانه ای باید به چه صورت انجام بشه! حداقل 3 قطعه طلای متفاوت مثل سکه تمام بهار ؛ انگشتر و النگو که هر سه رایج هم هستن در نظر میگیرین. دستگاه باید هر کدوم اینها رو بصورت جداگانه و بدون دست زدن به تنظیمات بعنوان طلا شناسایی کنه و سپس سایر فلزات غیر آهنی دیگه هم تست بشه و اعلام بشه که فلزاتی غیر طلا هستن. انجام چنین تستی شاید فقط یک دقیقه زمان میبره ولی مطمئن باشین میلیاردها هزینه کنین هیچ دستگاهی از پس اون بر نمیاد! اگر کسی با حرف من مخالفتی داره گوی و میدان در اختیارش هست میتونه عین این تست یک دقیقه ای که عرض کردم رو انجام بده و فیلم بگیره.

@};- درود فراوان بر دانشمند حمید عزیز مخترع بزرگ فلزیاب جهانی فلزجو کاملا موافقم من حدس میزدم کلکی تو کارشون باشه و اگر چنین فلزیابی وجود داشت قطعا قیمتش بالای چند میلیارد میشد نه چهل میلیون احسنت که خوب دستشون رو کردی

پنج شنبه 14 تیر1402 - 1:01am
آواتار کاربر

سلام به همه در مورد جاست گلد كه يه حرف بي معنيه ولي در كل اينو بدون دوست من اگه يه تيكه اهن رو هم تا حدودي زير خاك يا عميق تر از حد تشخيص دستگاه زير خاك بذاري خيالت راحت همونم ميزنه طلا اين تفكيك و كاركرد فقط مختص روي زمينه اما بحث زير خاك خيلي متفاوته

ali/izeh

شنبه 28 مرداد1402 - 2:20pm
مدیر کل
مدیر کل

هیچ فلزیابی حتی روی زمین و یا در هوا هم قادر به تفکیک طلا نیست! تستی که توضیح دادم رو انجام بدین خودتون متوجه میشین.

شنبه 28 مرداد1402 - 5:30pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 8 پست ] 

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 16 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure