انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 7 اردیبهشت1403 - 9:54pm

پاسخ به موضوع  [ 33 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4  بعدی
 بهترین و مطمئن ترین تفکیک طلا متعلق به چه دستگاهی هست؟ 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

درود فراوان
دوستانی که با دستگاههای vlf یا غیره کار کردن لطفا نظرشون رو بیان کنن.
بنظرتون بهترین و قویترین تفکیک دستگاه در زمینه طلا متعلق به چه دستگاهی هست؟
بنظرتون تفکیک desert gold حرف اول رو میزنه؟
البته دستگاهی مثل gpx5000 یا gpz7000 خیلی خوب طلا رو سنس میکنند ولی ظاهرا دستگاهی مثل اکسترا 705 یا desert بهتر تفکیک میکنند.
لطفا دوستان و اساتید عزیز نظرشون رو بیان کنند
سپاس @};- @};-

سه شنبه 21 اردیبهشت1395 - 11:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ali.f نوشته است:
درود فراوان
دوستانی که با دستگاههای vlf یا غیره کار کردن لطفا نظرشون رو بیان کنن.
بنظرتون بهترین و قویترین تفکیک دستگاه در زمینه طلا متعلق به چه دستگاهی هست؟
بنظرتون تفکیک desert gold حرف اول رو میزنه؟
البته دستگاهی مثل gpx5000 یا gpz7000 خیلی خوب طلا رو سنس میکنند ولی ظاهرا دستگاهی مثل اکسترا 705 یا desert بهتر تفکیک میکنند.
لطفا دوستان و اساتید عزیز نظرشون رو بیان کنند
سپاس @};- @};-

به نظرم جی پی ها بهتر هستند به شرط اپراتوری درست

اگر علم در ثریا باشد مردانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد. پیامبر (ص)

چهارشنبه 22 اردیبهشت1395 - 11:20am
کاربر فعال
کاربر فعال

امیر جان بنظرم با اکسترا بهتر میشه به طلا بودن هدف اعتماد کرد
چون اکسترا تفکیک مطمئنتری داره رو طلا

چهارشنبه 22 اردیبهشت1395 - 11:48am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
دوست من شما می خواهی طلا رو در عمق بیشتری سنس کنی باید جی پی بگیری و اگر می خواهی تفکیک خوبی داشته باشی یه وی ال اف بگیری این دو تا رو باهم تو یه دستگا ه پیدا نمی کنی. متاسفانه

چهارشنبه 22 اردیبهشت1395 - 12:26pm
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال

محمد ایرج داداش حرفت کاملا درسته ولی در کل منظور من از این تاپیک اینه که کدوم دستگاه میتونه بهترین تفکیک رو داشته باشه تفکیکی که با خیال راحت جنس طلا رو مشخص کنه حالا فرقی نداره جی پی یا وی ال اف.
هر چند میدونم وی ال افها بهتر تفکیک میکنن ولی بین وی ال افها نظر خودم روی اکسترا هست حالا تا نظر دوستان چی باشه.

چهارشنبه 22 اردیبهشت1395 - 12:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درود ctx 3030 نسبت به سایر vlf ها طلا رو بهتر تفکیک میکنه

چهارشنبه 22 اردیبهشت1395 - 1:13pm
کاربر فعال
کاربر فعال

کمانگیر داداش 3030 بر چه اساسی میتونه مشخص کنه که هدف طلاست؟
من خودم ایتراک دارم و از اونجایی که زیاد با 3030 تفاوتی نداره فکر نمیکنم چه بر اساس پترن و چه بر اساس فرکانس بتونه بطور قطعی طلا رو مشخص کنه.
البته با 3030 کار نکردم اگه اون آپشن خاصی داره راهنمایی کنید.

چهارشنبه 22 اردیبهشت1395 - 1:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ali.f نوشته است:
امیر جان بنظرم با اکسترا بهتر میشه به طلا بودن هدف اعتماد کرد
چون اکسترا تفکیک مطمئنتری داره رو طلا

سلام باهاش کار نکردم و کارکرد اکسترا رو هم ندیدم ممنون از نظرتون عمق نهایی اکسترا

اگر علم در ثریا باشد مردانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد. پیامبر (ص)

چهارشنبه 22 اردیبهشت1395 - 3:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

kamangir نوشته است:
درود ctx 3030 نسبت به سایر vlf ها طلا رو بهتر تفکیک میکنه

سلام درسته طلا رو بهتر سنس میکنه ولی عمق زیادی نمیزنه

چهارشنبه 22 اردیبهشت1395 - 3:50pm
مدیر کل
مدیر کل

با توجه به اهمیت موضوع و تصورات بعضا اشتباهی که خیلی از کاوشگران در خصوص تفکیک دارن ؛ لازم میدونم در این زمینه حاصل مطالعات و یافته های خودم رو بیان کنم.
ببینید ما مطلقا هیچ دستگاهی از هیچ نوعی در تمام دنیا نداریم که بتونه در کاوش بصورت قطعی یا حتی نزدیک به قطعی عمل تفکیک رو بین فلزات غیر آهنی انجام بده. چه برسه به اینکه بگیم طلا رو کاملا تفکیک کنه! این چیزی هست که یک کاوشگر بشدت بهش علاقه داره ولی در واقعیت قضیه کاملا متفاوت هست. تفکیک با دقت حداکثر 90 درصد فقط در مورد مشخص کردن گروه فلزات آهنی از سایر فلزات غیر آهنی هست. تفکیکی به غیر از این کلا برای دستگاههای مربوط به کاوشگری وجود نداره.
اینکه گفته میشه دستگاههای VLF تفکیک بهتری دارن اولا بیشتر مربوط به همون بحث آهن و غیر آهن هست! اصولا لفظ رایج تفکیک در فلزیابی بیشتر مربوط به همین تشخیص آهن میشه تا سایر فلزات. در ثانی وی ال اف ها عموما دارای نمودار یا جدول عددی تحت عنوان VDI هستن که با مشخص کردن یک عدد تفکیک میتونین در خصوص جنس هدف گمانه زنی کنین. یعنی جدا از اینکه آهن و غیر آهنی بودن هدف با احتمال بالا مشخص میشه ؛ برای سایر فلزات هم اگر شرایط مساعد باشه میشه گمانه زنی کرد. اما این شرایط مساعد چی هست؟! ابعاد مناسب برای تفکیک و شکل هندسی متعارف و عمق کم و شرایط مناسب خاک همگی تاثیرگذار هستن. به همین لحاظ تفکیک انواع فلزیاب های وی ال اف صرفا برای فلزاتی در حد سکه بخوبی قابل استفادست. اصولا هم این مدل فلزیاب برای همین مصارف ساخته میشه. وگرنه اگر سایز فلز خیلی بزرگتر بشه یا شکل هندسی اون حالت خاصی داشته باشه ؛ اصلا روی همون گمانه زنی بر اساس جدول VDI هم نمیشه حسابی باز کرد! متاسفانه در وی ال اف ها اگر فلز بزرگ باشه حتی امکان خطای تفکیک آهن از غیر اهن هم بیشتر میشه! لذا در شرایط واقعی دفینه یابی ؛ فلزیاب های پالسی که دارای سیستم تشخیص آهن خوبی هستن میتونن بیشتر از وی ال اف ها قابل اعتماد باشن. بهر صورت شما در هیچ دستگاه معتبر فلزیابی در دنیا نمیبینید که مثلا اسم فلز بطور مشخص برای تفکیک ذکر بشه! نهایتا همون عدد VDI هست که میتونه جهت گمانه زنی مورد استفاده قرار بگیره.
در خصوص سری جی پی یا GPX باید دوستان توجه داشته باشن این سری از دستگاههای مینلب حالت پالسی دارن. به همین لحاظ امکان استفاده از لوپ مونو براشون فراهم هست. این دستگاهها با اینکه به طلایاب معروف هستن ولی مطلقا امکان تفکیک طلا رو ندارن! بحث طلایابی مینلب در "تمامی" مدلهاش مربوط به سنس طلای ریز در حد کوچکتر از یک سکه در بالاترین عمق ممکن هست! چیزی که اصلا در بحثهای دفینه یابی مطرح نیست. لذا برای طلا در حد یک سکه یا بزرگتر ؛ تفاوت عمده ای بین یک دستگاه معمولی دستساز با این دستگاههای پیشرفته نیست ؛ چه برسه بین مدلهای مختلف از دستگاههای موجود در بازار. تنها تفکیک مشخص دستگاههای سری GPX برای آهن هست که اون هم فقط با لوپهای دابل کار میکنه و دیگه هیچ نشانه و عدد تفکیکی هم در کار نیست. با لوپ مونو کلا هیچ تفکیکی ندارن. هر چند برد بالاتر با لوپ مونو بدست میاد و در اون صورت باید قید تفکیک آهن رو هم زد!
در خصوص دستگاه جدید GPZ7000 مینلب همین داستان سنس طلای کوچک در عمق زیاد با شدت بیشتری مورد توجه قرار گرفته. اما اشکال اساسی این مدل این هست که حتی تفکیک آهن هم نداره. یعنی کلا هیچ تفکیکی نداره! لذا برای دفینه یابی که سر و کار با فلزات نسبتا بزرگ و قطعا بزرگتر از یک سکه هست ؛ مدل GPZ7000 با توجه به قیمت بالاش بنظر من بدترین و کم ارزش ترین دستگاه هست! این دستگاهها در مناطقی مورد مصرف و طرفدار دارن که اشخاص بدنبال ذرات و خورده ریز های طلا میگردن. نه به دنبال دفینه! امیدوارم دوستان متوجه تفاوت کاربردی دستگاهها باشن تا خدای نکرده پولشون به هدر نره.
بین وی ال افهای موجود که احتمالا تفکیک بهتری در اختیار شما قرار میدن ؛ در مجموع دستگاه XP Deus که قیمت مناسبی هم داره بیش از هر دستگاه وی ال اف دیگری مورد تایید کاوشگران هست. اما باز هم امکان تفکیک قطعی طلا اصلا وجود نداره. در مورد دستگاه وی ال اف آنالوگ Desert Gold هم بنده مطالب مثبت و فیلمهای خوبی دیدم ولی باز هم به توضیحی که در بالا ذکر کردم کاملا مطمئن هستم! یعنی در دفینه یابی و برای طلای بزرگ که احتمالا در عمق بالاتر هم قرار داره ؛ بهیچ وجه این تفکیکها کارساز و قابل اتکا نیست.
در انتها خدمت شما صادقانه عرض کنم بنده شخصا سالهاست به دنبال دستگاه یا طرحی هستم که با قطعیت خوبی بتونه فقط طلا بزنه یا تفکیکش کنه. اما هیچ چیزی پیدا نکردم! این واقعیت هست. تنها دستگاه رایجی که میشه باهاش جنس فلز رو با دقت فوق العاده بالا تشخیص داد ؛ دستگاههای XRF هستن که از طریق آنالیز و طیف سنجی اشعه ایکس این کار رو انجام میدن. ولی کاربردشون صرفا برای سطح فلزات و سنگها و اشیاء هست. امواجشون حتی در حد میلیمتر هم نفوذ نداره که بتونه برای زیر زمین قابل استفاده باشه.

چهارشنبه 22 اردیبهشت1395 - 7:08pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 33 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 27 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure