انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 3:39pm

پاسخ به موضوع  [ 229 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 ... 23  بعدی
 Quasar avr 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سپاسگزارم از راهنمایی اساتید محترم خوشبختانه مشکل صداهم حل شد و دستگاه بخوبی کارمیکنه فقط باید دیگه روی لوپ کارکنم در ضمن مشکل صدا از ترانزیستور 733 بود باتعویضش ردیف شد :D

شنبه 5 خرداد1396 - 2:59am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

kurosh نوشته است:
سپاسگزارم از راهنمایی اساتید محترم خوشبختانه مشکل صداهم حل شد و دستگاه بخوبی کارمیکنه فقط باید دیگه روی لوپ کارکنم در ضمن مشکل صدا از ترانزیستور 733 بود باتعویضش ردیف شد :D

پایه ها رو اشتباه نزده بودید؟ :D
مگر اینکه اتصالی دادید سوخته باشه

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

شنبه 6 خرداد1396 - 10:52am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

asadof نوشته است:
kurosh نوشته است:

پایه ها رو اشتباه نزده بودید؟ :D
مگر اینکه اتصالی دادید سوخته باشه

احتمالا همینطوره :D :D :D

دوشنبه 7 خرداد1396 - 12:50am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

کوروش جان منتظر نتایج تستهای شما هستیم.

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

سه شنبه 9 خرداد1396 - 3:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

hoshyar191 نوشته است:

هوشیار گرامی من لوپ رو هم ساختم ولی چون تو محیط شهری هستم برای نال کردن دقیق چون تا 2 متری نباید فلزی باشه مشکل داشتم ولی با این حال تونستم تا 7 میلی آمپر گیرنده رو برسونم وبالانس کنم ولی اون جوابی که میخواستم نگرفتم چون من بیشتر دنبال VLF ای بودم که به طلای خالص حساس باشه ولی متاسفانه اینطور نبود و کنارش گذاشتم و چون فرکانس کاری این دستسازها پایین هستند همچین چیزی غیر ممکن هست :-w :(

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 9 خرداد1396 - 4:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

kurosh نوشته است:
hoshyar191 نوشته است:

هوشیار گرامی من لوپ رو هم ساختم ولی چون تو محیط شهری هستم برای نال کردن دقیق چون تا 2 متری نباید فلزی باشه مشکل داشتم ولی با این حال تونستم تا 7 میلی آمپر گیرنده رو برسونم وبالانس کنم ولی اون جوابی که میخواستم نگرفتم چون من بیشتر دنبال VLF ای بودم که به طلای خالص حساس باشه ولی متاسفانه اینطور نبود و کنارش گذاشتم و چون فرکانس کاری این دستسازها پایین هستند همچین چیزی غیر ممکن هست :-w :(

دوست عزیز احتمالا شما دقیق تنظیم نکردید.اینطور هم نیست که طلا نزنه اتفاقا سیستم vlf بهتر طلا رو سنس میکنه نمی دونم طلای انتخابی شما چی بوده دررهر حال تنظیم و ساخت لوپ خصوصا تنظیم این نوع مدارات کار راحتی نیست.

سه شنبه 23 خرداد1396 - 1:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

asadof نوشته است:
kurosh نوشته است:
hoshyar191 نوشته است:

دوست عزیز احتمالا شما دقیق تنظیم نکردید.اینطور هم نیست که طلا نزنه اتفاقا سیستم vlf بهتر طلا رو سنس میکنه نمی دونم طلای انتخابی شما چی بوده دررهر حال تنظیم و ساخت لوپ خصوصا تنظیم این نوع مدارات کار راحتی نیست.

درود بر شما
یعنی شما الان با فورچون m2 که ساختید طلای خالص و نرم 24 عیارو در حد 1 گرم سنس میکنید ؟

سه شنبه 23 خرداد1396 - 2:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

در حال حاضر خیر تست نکردم ببینم میزنه یا نه چون فعلا همچین طلایی با این عیار ندارم !!! مگر اینکه شما پست کنید.تا تست کنم :D ولی یه گوشواره خیلی کوچک که از قبر در اومده بود.هیچ دستگاه پالسی نزد!!!البته خیلی نرم بود.
در کل نمیشه نظر قطعی داد که VLF طلای 24 عیار رو نمیزنه باید دستگاه دقیق تنظیم شده باشه.

سه شنبه 23 خرداد1396 - 6:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

asadof نوشته است:
در حال حاضر خیر تست نکردم ببینم میزنه یا نه چون فعلا همچین طلایی با این عیار ندارم !!! مگر اینکه شما پست کنید.تا تست کنم :D ولی یه گوشواره خیلی کوچک که از قبر در اومده بود.هیچ دستگاه پالسی نزد!!!البته خیلی نرم بود.
در کل نمیشه نظر قطعی داد که VLF طلای 24 عیار رو نمیزنه باید دستگاه دقیق تنظیم شده باشه.

دوست گرامی جناب اسدف
من تونستم لوپ و دستگاهو تنظیم کنم و تست کنم ، دستگاه خیلی خوب و ساکت کار میکرد و به تمام فلزات آهنی و غیر آهنی و حتی طلای دست ساز امروزی که 18 عیار بود واکنش نشون داد و سنس کرد البته برد زیادی نداره تقریبا مثل همون کلیپی که بهنام گرامی ابتدای تاپیک قرار دادند ولی متاسفانه به طلای خالص 24 که اکثر طلاهای قدیمی اینچنین هستند هیچ گونه واکنشی نداشت حتی با چسبوندن به لوپ :-w
در کل من فکر میکنم سنس طلای خالص همونطور که در چارت شرکت مینلب میبینید با فرکانسهای کاری پایین حتی در vlf ها امکان پذیر نیست ، البته خودتون هم میتونین تست بفرمایید و همین جا نتیجه رو اعلام بفرمایید چون فکر نمیکنم 1 گرم طلای خالص نرم 24 بیشتر از 150 هزار تومن قیمتش باشه که نتونین تهیه بفرمایید :D
منتظر نتیجه تستهای شما هستیم چون من هم خیلی خوشحال میشم اگر فرچون m2 یا حتی کوازار با این فرکانس کاری بتونن چنین سنسی داشته باشن :D :ymhug:
سپاسگزارم

چهارشنبه 24 خرداد1396 - 2:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

کورش جان خسته نباشید، لطفا مشخصات لوپ را بفرمائید و عکس هم آپ کنید.
من فکر میکنم هرچقدر در کویل گیرنده سیم نازک تر باشه خلوص مس بیشتره و برای سنس طلا بهتر ، استفاده از سیم چند رشته که با نام لیتز شناخته میشه در سنس طلا کمک شایانی میکند،
فی الحال بفرمائید بیشترین برد چقدر هست برای مس یا نقره ؟
و این نکته مهمه که کاوشگر ایرانی دنبال شکار قطعات بزرگتر طلا مثل چندین سکه هستند نه قطعات ریز طلای آزاد یا آبرفتی، اگر مدار فعلی بتونی حداقل دو عدد سکه ساسانی در کنار هم را سنس کنه خوبه ، دوستان اینکه شما میبینید دستگاههای شرکت مینلب قطعات ریز طلا و که به طلای پلاسری یا آزاد در کشورهایی نظیر آفریقا وجود داره را شکار میکند ، این مقوله برمیگردد به اینکه بعضی از این مدل ها صرفا جهت این کار ساخته شده اند چند فرکانس هم هستند ، و اما طلای تغییر شکل یافته باستانی به شکل سکه و امثالهم جهت جلوگیری از نرم بودن (عیار بالا) با فلزات دیگری مخلوط شده اند و این نیست که اکثرا 24 باشند.

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

چهارشنبه 24 خرداد1396 - 2:23pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 229 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 ... 23  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 22 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure