انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 12 اردیبهشت1403 - 6:33am

پاسخ به موضوع  [ 230 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 ... 23  بعدی
 Quasar avr 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام.دوست من وقتی یک ردیف مربع رو ال سی دی میاد یعنی پروگرامت اشکال داره در ضمن نور بک لایت تا مدار بالا نیاد ظاهر نمیشه چون نورش بوسیله میکرو تنظیم میشه البته مقاومت 47اهم هم مربوط به همین موضوع هست .شما با چه برنامه ای میکروت را پروگرام میکنی؟در بعضی از برنامه ها قضیه تیک ها برعکس هستش یعنی مثلا تو یه برنامه ای تیک زدن یک قسمت بمعنی فعال کردن و برعکس تو یه برنامه دیگه تیک زدن بمعنی غیر فعال کردن هستش.شما یه بار تیک ها را برعکس کنید و نتیجه را اعلام کنید.

پنج شنبه 28 اردیبهشت1396 - 8:51pm
کاربر فعال
کاربر فعال

در ضمن برا تنظیم کنتراست متاسفانه پتانسیومتر در نظر گرفته نشده که شما باید خودتون یه پتانسیومتر 10کیلو با پایه سه ال سی دی سری کنید.

پنج شنبه 28 اردیبهشت1396 - 8:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

behnam karami نوشته است:
سلام.دوست من وقتی یک ردیف مربع رو ال سی دی میاد یعنی پروگرامت اشکال داره در ضمن نور بک لایت تا مدار بالا نیاد ظاهر نمیشه چون نورش بوسیله میکرو تنظیم میشه البته مقاومت 47اهم هم مربوط به همین موضوع هست .شما با چه برنامه ای میکروت را پروگرام میکنی؟در بعضی از برنامه ها قضیه تیک ها برعکس هستش یعنی مثلا تو یه برنامه ای تیک زدن یک قسمت بمعنی فعال کردن و برعکس تو یه برنامه دیگه تیک زدن بمعنی غیر فعال کردن هستش.شما یه بار تیک ها را برعکس کنید و نتیجه را اعلام کنید.

سلام
میگه سیم پابه های ال سی دی رو اشتباهی زدم احتمال داره ولتاژ 5 ولت رو به پایه دیتا lcd وصل شده و سوخته باشه.چونکه به مدار دسترسی نداریم نمیشه دقیق نظر قطعی داد.این دوست عزیز از نظر الکترونیک هم که خیلی ضعیفه

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

جمعه 28 اردیبهشت1396 - 1:27am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بله جناب اسدف ، بهتر اینه که کلا ال سی دی را تعویض کنند ، و از یک میکروی جدید ، با پروگرام نمودن جدید ، استفاده نمایند ، و اون کانکتورهایی هم که برای ارتباط ال سی دی استفاده شده ، چک و یا تعویض بشه ،

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

جمعه 29 اردیبهشت1396 - 9:35am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با درود به دوستان hoshyar191 و asadof و همچنین behnam karami گرامی @};-
از اینکه من را در راه اندازی این مدار راهنمایی میفرمایید بسیار بسیار سپاسگزارم :x :ymhug:
من قبلا فلز جو رو هم ساختم اصلا دردسری نداشت با فایل راهنمای مهندس حمید گرامی و فایلهای کامل ساخت به راحتی پس از مونتاژ کاری در اولین استارت روشن و آماده بکار شد ولی متاسفانه این مدار بصورت کاملا ناقص و دست و پا شکسته فایل گذاری و راهنمایی(از قبیل عدم تطبیق فایل بلوک دیاگرام با این مدار و عدم ذکر نحوه اتصال پین شماره 3 ال سی دی جهت داشتن کنتراست و همچنین عدم توضیح دقیق درباره نحوه پروگرام و فیوز بیتهای مربوطه) شده که متاسفانه من رو مجبور کرده بارها مزاحم شما سروران گرام بشم #:-s که از این بابت از شما عزیزان پوزش میطلبم ^:)^
به هر حال با تست ال سی دی روی فلز جویی که قبلا ساختم از لحاظ سلامت اون کاملا آگاه شدم و هیچ مشکلی نداره، همچنین نحوه فیوز بیت کردن با eXtreme Burner - AVR هیچ مشکلی نداره و عکسهایی رو از نحوه پروگرام ضمیمه خواهم کرد.
ولی بنظر من این فیوز بیت 3fC9 یا بفرمایش جناب اسدف 3fD9 فیوز بیت اصلی این مدار نیست و باید چیز دیگری باشد :-?
ویک سوال دیگه ای که از دوستان متخصص داشتم اینکه ایا ممکنه چون سلف ها رو اشتباها پتانسیو متر زدم میکرو راه نیوفته و اشکال راه اندازی نشدن از اینجا باشه ؟
بازهم از راهنماییهای شما عزیزان سپاسگزارم @};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 29 اردیبهشت1396 - 3:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اول فیوز بیت رو دیفالت پروگرم کن بعد مجدد فیوز بیت 3fd9 بده ببین چی میشه

جمعه 29 اردیبهشت1396 - 4:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

asadof نوشته است:
اول فیوز بیت رو دیفالت پروگرم کن بعد مجدد فیوز بیت 3fd9 بده ببین چی میشه

هیچ فرقی نکرد استاد گرامی فقط مربع دارم :-?

جمعه 29 اردیبهشت1396 - 5:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اون پتانسیومتر رو به پایه 3 lcd وصل کن و سر دیگه به منفی مدار بعد تنظیم کن حواست باشه سر وسط ولوم به پایه 3 lcd و پایه دیگه هم به منفی مدار یا باطری وصل کن بعد تنظیم کن. اشتباهی پایه گوشه ولوم یا پتانسیومتر رو وصل نکنید و پایه وسط خالی بمونه

جمعه 29 اردیبهشت1396 - 5:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

asadof نوشته است:
اون پتانسیومتر رو به پایه 3 lcd وصل کن و سر دیگه به منفی مدار بعد تنظیم کن حواست باشه سر وسط ولوم به پایه 3 lcd و پایه دیگه هم به منفی مدار یا باطری وصل کن بعد تنظیم کن. اشتباهی پایه گوشه ولوم یا پتانسیومتر رو وصل نکنید و پایه وسط خالی بمونه

جناب اسدف گرامی عرض کردم مسئله پایه 3 ال سی دی حل شده و کنتراست دارم فقط سوالم این بود که ایا چون بجای سلف پتانسیومتر روی مدار هست ممکنه میکرو راه اندازی نشه؟ یا ربطی نداره باید میکرو با پروگرم راه اندازی بشه؟

جمعه 29 اردیبهشت1396 - 5:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

kurosh نوشته است:
asadof نوشته است:

جناب اسدف گرامی عرض کردم مسئله پایه 3 ال سی دی حل شده و کنتراست دارم فقط سوالم این بود که ایا چون بجای سلف پتانسیومتر روی مدار هست ممکنه میکرو راه اندازی نشه؟ یا ربطی نداره باید میکرو با پروگرم راه اندازی بشه؟

به هر حال تا فردا باید صبر کنم تا برم سلف تهیه کنم و جابجا کنم

جمعه 29 اردیبهشت1396 - 5:58pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 230 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 ... 23  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 51 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure