انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 1 اردیبهشت1403 - 2:19pm

پاسخ به موضوع  [ 229 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 ... 23  بعدی
 Quasar avr 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

hoshyar191 نوشته است:
کورش جان خسته نباشید، لطفا مشخصات لوپ را بفرمائید و عکس هم آپ کنید.
من فکر میکنم هرچقدر در کویل گیرنده سیم نازک تر باشه خلوص مس بیشتره و برای سنس طلا بهتر ، استفاده از سیم چند رشته که با نام لیتز شناخته میشه در سنس طلا کمک شایانی میکند،
فی الحال بفرمائید بیشترین برد چقدر هست برای مس یا نقره ؟
و این نکته مهمه که کاوشگر ایرانی دنبال شکار قطعات بزرگتر طلا مثل چندین سکه هستند نه قطعات ریز طلای آزاد یا آبرفتی، اگر مدار فعلی بتونی حداقل دو عدد سکه ساسانی در کنار هم را سنس کنه خوبه ، دوستان اینکه شما میبینید دستگاههای شرکت مینلب قطعات ریز طلا و که به طلای پلاسری یا آزاد در کشورهایی نظیر آفریقا وجود داره را شکار میکند ، این مقوله برمیگردد به اینکه بعضی از این مدل ها صرفا جهت این کار ساخته شده اند چند فرکانس هم هستند ، و اما طلای تغییر شکل یافته باستانی به شکل سکه و امثالهم جهت جلوگیری از نرم بودن (عیار بالا) با فلزات دیگری مخلوط شده اند و این نیست که اکثرا 24 باشند.

سلام
دوست عزیز قسمت rx دیگه نمیشه کمتر از سیم 0.25 گذاشت. حالا چرا فرموردید.نازکتر باشه چه ارتباطی به سنس بیشتر طلا دارهع متوجه نشدم!!!
در مورد tx یا همون گیرنده هم که از سیم لیتز استفاده شده علتش کم بودن ظرفیت خانی لوپ هستش. در کل vlf ها نهایت بیشتر از 1.70 نمی تونند. سنس کنند.هر کسی گفت تا 2.5 متر سنس میکنه بدونید شوخی میکنه یا دچار توهم شده(البته دستگاه دقیق تنظیم نباشه تا 2.5 متر هم میزنه ولی دیگه با لوپ نمیشه روی زمین کار کرد.) :D ;)
بنده هم سفارش قطعات کوثر arm رو دادم دستم رسید اماده میکنم ببینم جریان چیه!!!

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

چهارشنبه 24 خرداد1396 - 5:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جناب اسد بله vlf ها برد حتی خیلی کمتر از 170 دارند ، مزیت این سیستم‌ها حساسیت بیشتر به طلا و نقره و قطعات ریز فلزات مذکور ، و تفکیک قابل اعتماد، میباشد.
اینکه بتوانیم با لوپ بزرگتر در وی ال اف ها به برد بیشتر برسیم صحیحه، ولی مقوله بسیار سخت هست در لوپهای بزرگتر ، نال کردن سخت تر میشه ، کویل گیرنده بسیار حساس خواهد شد و مثل یک آنتن سیگنال های محیطی را دریافت میکند و نیاز به فیلترهای شدیدتر در مدار گیرنده خواهد بود. اینکه سیم نازک تر و لیتز در این مورد ( موارد اشاره شده در پست قبلی بنده ) بهتر عمل خواهد نمود شک نکنید ، البته سیم نازک تر با رعایت پارامترهای طراح و در محدوده مجاز،.
الان من هم در نظر دارم مدار را بسازم ، بعد از ساخت نتایج کار خود را با لوپ های مختلف به اشتراک خواهیم گذاشت.

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

چهارشنبه 24 خرداد1396 - 8:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

hoshyar191 نوشته است:
جناب اسد بله vlf ها برد حتی خیلی کمتر از 170 دارند ، مزیت این سیستم‌ها حساسیت بیشتر به طلا و نقره و قطعات ریز فلزات مذکور ، و تفکیک قابل اعتماد، میباشد.
اینکه بتوانیم با لوپ بزرگتر در وی ال اف ها به برد بیشتر برسیم صحیحه، ولی مقوله بسیار سخت هست در لوپهای بزرگتر ، نال کردن سخت تر میشه ، کویل گیرنده بسیار حساس خواهد شد و مثل یک آنتن سیگنال های محیطی را دریافت میکند و نیاز به فیلترهای شدیدتر در مدار گیرنده خواهد بود. اینکه سیم نازک تر و لیتز در این مورد ( موارد اشاره شده در پست قبلی بنده ) بهتر عمل خواهد نمود شک نکنید ، البته سیم نازک تر با رعایت پارامترهای طراح و در محدوده مجاز،.
الان من هم در نظر دارم مدار را بسازم ، بعد از ساخت نتایج کار خود را با لوپ های مختلف به اشتراک خواهیم گذاشت.

خیر شما هرگز نمی تونید به برد بیشتر برسونید!!! مگر اینکه لوپ 60 سانتی بسازید و یه نوع ماده خاص پیدا کنید ان رو داخل سیم پیچ بریزید. تا حالت ارتجاعی در حد نیم میلی متر هم نداشته باشه.
در مورد اینکه مزیت vlf ها تفکیک درست و سنس اشیا ریز خلاف عرض نکردیم.بله درسته پست قبلی هم مطالعه کنید بنده همین رو گفتم
در ضمن شما یه زحمت بکش اول یه لوپ 40 سانتی بساز و هنگامی که دارید کاوش میکنید(منظور لوپ متحرک باشه و فلز ثابت) کلیپ بذار. بعدش اول من احول شما رو میپرسم و بعدش اگه تمایل داشتید.و اگر نظر شما عوض نشد.انوقت در مورد مسایل ساخت لوپ بزرگتر و افزایش برد بحث میکنیم. :D :-H

جمعه 26 خرداد1396 - 5:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مرسی اسد جان ، من هم انشاءالله بعد از عید فطر استارتشو میزنم ، برنامه ام ساخت یک لوپ "14*"13 هست ، امیدوارم با راهنمایی شما موفق به بهترین نتایج بشیم.

جمعه 26 خرداد1396 - 6:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

hoshyar191 نوشته است:
مرسی اسد جان ، من هم انشاءالله بعد از عید فطر استارتشو میزنم ، برنامه ام ساخت یک لوپ "14*"13 هست ، امیدوارم با راهنمایی شما موفق به بهترین نتایج بشیم.

خواهش میکنم برای لوپ هم فعلا 30 سانتی بساز بعدا برو سراغ نوع بزرگتر در مورد لوپ 60 سانتی هم خیالت راحت باشه اصلا نمیشه چون هر کاری کنید باز حالت ارتجاعی داره در حد نیم میل سیستم رو بهم میریزه :-H

جمعه 26 خرداد1396 - 11:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اسد جان من فکر میکنم در لوپهای کمی بزرگتر از 30 اگر کویلهای گیرنده و فرستنده روی قرقره های D شکل که از پلاکسی کلاس بریده شده باشند ،پیچیده شودند ، بالانس دوکویل راحت خواهد بود و حالت ارتجاعی سیمها کم میشود.

شنبه 26 خرداد1396 - 1:23am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

hoshyar191 نوشته است:
اسد جان من فکر میکنم در لوپهای کمی بزرگتر از 30 اگر کویلهای گیرنده و فرستنده روی قرقره های D شکل که از پلاکسی کلاس بریده شده باشند ،پیچیده شودند ، بالانس دوکویل راحت خواهد بود و حالت ارتجاعی سیمها کم میشود.

منظور من در مورد تنظیم نیست. منظورم اینه که وقتی لوپ اماده شد .خواستید برید کاوش مشکل ایجاد میشه. البته نه برای لوپ 40 سانتی منظورم لوپهای بزرگ 60 سانت و 1 متر هستش :D

شنبه 26 خرداد1396 - 3:15am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام به همگی,من واقعا احتیاج به یک vlf دارم
ایا این دسگاه رو میشه باقطعات smd درست کرد کسی فیبرشو زده,ممنون میشم راهنمایی کنید,منو,اگه پی سی smd موجود هست خواهشا بزارید منم یکی درست کنم,ممنون میشم,وایا کوثر بهتر یا فورتونا,
با تشکر از لطف دوستان

دوشنبه 28 خرداد1396 - 12:08am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

asad135959 نوشته است:
سلام به همگی,من واقعا احتیاج به یک vlf دارم
ایا این دسگاه رو میشه باقطعات smd درست کرد کسی فیبرشو زده,ممنون میشم راهنمایی کنید,منو,اگه پی سی smd موجود هست خواهشا بزارید منم یکی درست کنم,ممنون میشم,وایا کوثر بهتر یا فورتونا,
با تشکر از لطف دوستان

اسدجان ، مدار اصلی را آقای اندی بر پایه arm طراحی نمودند.مهندس کاوشگر مدار را به دوستان معرفی نمودند .در اینجا
viewtopic.php?f=12&t=2205
اینم سایت اصلی
http://fandy.ucoz.org/publ/metalloiskat

این مدار فعلی هم با میکرویavr کار میکنه.
قطعا آرم کمی بهتر است.

دوشنبه 28 خرداد1396 - 12:54am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان
کسی از دوستان میدونه پایه های ال سی دی دقیقا به کجا مدار وصل میشن؟
طبق برد الکس چند تا از پایه های ال سی دی باید اضافه باشن!!!!!!!!!!

شنبه 10 تیر1396 - 11:51am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 229 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 ... 23  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: arash kmangir و 15 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure