انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 30 فروردین1403 - 5:26am

پاسخ به موضوع  [ 229 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 ... 23  بعدی
 Quasar avr 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

behnam karami نوشته است:
ببخشیددر مورد خازن اشتباه از من بود منظورم خازن 1میکرو فاراد بود که باید بدون پلاریته باشه خازن2.2نانو درسته.یه خازن ردر قسمت تغذیعه علامت زدم را هم باید عوض کنی و بجاش 100نانو بذاری.من خودم اون مقاومت 4.2کیلو را نداشتم یه مقاومت 3.8کیلو گذاشتم فقط مقدار ولتاژم نیم ولت بیبشتر نشون میده که زیاد مهم نیست.
پیوست:
Сборочный чертёж.jpg

خازن 1 میکرو فکر نمیکنم پلاریته باشه ولی چک میکنم. اون خازن 0.47 میکرو که فرمودین باید 100 نانو بزارم ، آیا میتونم عدسی استفاده کنم چون ام کا تی ندارم ؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 31 اردیبهشت1396 - 8:16pm
کاربر فعال
کاربر فعال

نه اون خازن 10نانو فاراد که در قسمت تغذیه هست را بجاش 100نانو بذار عدسی باشه اشکال نداره خازن 47/همون خازن470نانو خودمونه که باید پلی استر یا ام کا تی باشه.اون مقاومتی بود که گفتم 4.2کیلو باید باشه را فعلا هر مقاومت حول هوش از سه کیلو تا 4.7کیلو داری را بذار تا فعلا مدارت بالا بیاد.وات بالا هم نباشه اشکال نداره.

یکشنبه 31 اردیبهشت1396 - 8:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

behnam karami نوشته است:
نه اون خازن 10نانو فاراد که در قسمت تغذیه هست را بجاش 100نانو بذار عدسی باشه اشکال نداره خازن 47/همون خازن470نانو خودمونه که باید پلی استر یا ام کا تی باشه.اون مقاومتی بود که گفتم 4.2کیلو باید باشه را فعلا هر مقاومت حول هوش از سه کیلو تا 4.7کیلو داری را بذار تا فعلا مدارت بالا بیاد.وات بالا هم نباشه اشکال نداره.

بهنام جان خازنهارو عوض کردم جای 10نانو 100نانو عدسی و 0.47 میکرو هم ام کا تی کردم و مقاومت هم یک 4.7 کیلو گذاشتم ولی همچنان ERROR Report Pin7 دارم :-\
میشه لطف کنی بگی پایه 7 میکروی مدار شما که به مقاومت 330 اهم وصله ولتاژش چنده؟

دوشنبه 1 خرداد1396 - 10:21am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درود بر شما جناب اسدف
روی ال سی دی ERROR port B Pin7 دارم که مربوط به پین 8 clock میکرو هست. ممکنه راهنمایی بفرمایید ایراد احتمالا از کدام قسمت مدار هست؟
با سپاس

پنج شنبه 4 خرداد1396 - 3:24pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مدار درست شد، کار میکنه :D :D :D

پنج شنبه 4 خرداد1396 - 6:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

الحمدالله
حالا گیر کار کجا بود ؟
لوپ رو ساختی ؟

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

پنج شنبه 4 خرداد1396 - 8:24pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

hoshyar191 نوشته است:
الحمدالله
حالا گیر کار کجا بود ؟
لوپ رو ساختی ؟

ممنونم
اصلا مشخص نبود ، یه اتصالی مویی درحدی که به چشم حتی با ذره بین دیده نمیشد در مسیر ارتباطی پین 8 وجود داشت :ymtongue: :ymtongue: :ymtongue:
البته با راهنمایی یکی از کاربران سایت DesAlex که گفت این ERROR port B PIN7 مربوط به اشکالی در کانکشن یا خط ارتباطی پورت میباشد، تونستم بفهمم ایراد از کجاست :D
فقط الان صدا ندارم باید اینم بررسی کنم :-w شما نظری در اینباره ندارید؟

پنج شنبه 4 خرداد1396 - 8:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

لاین و قطعات رو بررسی کن

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

پنج شنبه 4 خرداد1396 - 9:33pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

kurosh نوشته است:
hoshyar191 نوشته است:
الحمدالله
حالا گیر کار کجا بود ؟
لوپ رو ساختی ؟

ممنونم
اصلا مشخص نبود ، یه اتصالی مویی درحدی که به چشم حتی با ذره بین دیده نمیشد در مسیر ارتباطی پین 8 وجود داشت :ymtongue: :ymtongue: :ymtongue:
البته با راهنمایی یکی از کاربران سایت DesAlex که گفت این ERROR port B PIN7 مربوط به اشکالی در کانکشن یا خط ارتباطی پورت میباشد، تونستم بفهمم ایراد از کجاست :D
فقط الان صدا ندارم باید اینم بررسی کنم :-w شما نظری در اینباره ندارید؟

در اوایل کار یک مقاومت 100 اهمی پشت خروجی اس پی داشتید که گرم شده بود ، این گرما ممکنه دیو 4148 پشتش را سوزانده باشه ، دیود را چک یا تعویض کن ، سه تا ترانزیستور داری اون اطراف بلندگو ، اگه یدک داشتی ، اونا رو هم چک کن ، یا تعویض کن . تاکید بر روی a733 است

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

پنج شنبه 4 خرداد1396 - 9:51pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام.شرمنده کوروش جان چند وقتی انلاین نبودم .اتفاقا عصر ولتاژ پایه ای خواسته بودی را گرفتم برات بذارم که دیدم خودت رفع اشکال کردی.در مورد صدا هم دوستان و اساتیدراهنمایی لازم را کردن امیدوارم موفق باشی.

جمعه 5 خرداد1396 - 7:30pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 229 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 ... 23  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 14 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure