انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 4 اردیبهشت1403 - 9:59am

پاسخ به موضوع  [ 33 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4  بعدی
 بهترین و مطمئن ترین تفکیک طلا متعلق به چه دستگاهی هست؟ 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ali.f نوشته است:
کمانگیر داداش 3030 بر چه اساسی میتونه مشخص کنه که هدف طلاست؟
من خودم ایتراک دارم و از اونجایی که زیاد با 3030 تفاوتی نداره فکر نمیکنم چه بر اساس پترن و چه بر اساس فرکانس بتونه بطور قطعی طلا رو مشخص کنه.
البته با 3030 کار نکردم اگه اون آپشن خاصی داره راهنمایی کنید.

درود ....3030 تقریبا مثل ایتراکه ولی یکم کدهای تفکیک دقیقتره و یه نکته مهمی که تفکیکش رو برا طلا بهتر میکنه که بوق سنس طلا بم ماننده و بوق طلا با همه فلزات فرق داره........

چهارشنبه 22 اردیبهشت1395 - 9:58pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنون جناب کمانگیر اطلاعات خوبی بود
البته بوق ایتراک هم واسه طلا بم هستش تا اونجایی که من تجربه کمی دارم
البته شاید بخاطر ریز بودن طلایی که سنس کردم بوده

پنج شنبه 22 اردیبهشت1395 - 1:31am
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس حمید مثل همیشه بهره بردم سپاس فراوان
راستش منم منظورم فقط همون سنس سکه بود واسه عمق مرتبط با خودش و اینکه اون ارقام و اطلاعات و آلارمی که دستگاههای وی ال اف یا احیانا غیر وی ال اف در سنس طلا در اختیار ما میزارن مال کدوم دستگاه قابل اعتماد تراست و بیشتر میشه به طلا بودن هدف در این مواقع اعتماد کرد. که البته میتونه به تجربه هم توجه کرد که شما توضیحات خوبی دادید.
در کل منم فکر میکنم روی desert gold به صورت نسبی بین این دستگاهها اعتماد بیشتری در تایید هدف میشه کرد. البته روی تفکیک حداکثری
اگه اشتباه میکنم راهنمایی کنید لطفا.
سپاس

پنج شنبه 22 اردیبهشت1395 - 1:39am
کاربر فعال
کاربر فعال

و البته مهندس جان من فکر میکنم اکسترا 705 هم تفکیک به نسبه قابل اعتمادی داشته باشه.

پنج شنبه 22 اردیبهشت1395 - 1:42am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درود فراوان خدمت دوستان بویژه مهندس حمید عزیز!
با توضیحات دقیقی که مهندس فرمودن دیگه هیچ حرفی باقی نموند . انصافا صحبت های این بزرگوار مثل فصل الخطاب می مونه. بنده چند ساله که تو این انجمن هستم و از محضر مهندس بهره می برم.به جرات میتونم بگم که صحبت های ایشون رو تک به تک توی کار لمس کردم و کسانی هم که تازه به این وادی قدم گذاشتن ،حتما این نکات طلایی رو مد نظر داشته باشن . در مورد تفکیک دستگاه های وی ال اف نکته ای رو باید عرض کنم و اون اینه که تجربه اوپراتور در یادگیری زبان یه سیستم خیلی خیلی بیشتر میتونه از تکنولوژِی به کار رفته تو اون دستگاه موثر باشه. من خودم دستگاه ایتراک ماینلب دارم.مدتیه باهاش کار میکنم.با وجودی که بسیار دستگاه خوب و مناسبیه، اصلی ترین کار این سیستم که همون تفکیک آهن و غیر آهنه بسیاری وقتا با چالش روبرو میشه. به این صورت که سنس آهن باید با قطع صدای زمینه همراه باشه اما در عمل اینطور نیست.به دلیل زنگ زدگی آهن های زیر خاک و گاها آلوده شدن خاک اطرافش با زنگ آهن، محاسبات تفکیک سیستم دچار مشکل میشه و با وجود قطع صدای زمینه، تک بوق هایی هم شنیده میشه که میتونه اوپراتور رو به خطا بندازه . با انتقال تجربه ای که استاد مسلم محصولات ماینلب آقای مهرداد مینلب به بنده انجام دادن، از حفاری این صداها منع شدم و طبق گفته ایشون تمام این ها آهن های زنگ زده هستن.با این حساب مساله تفکیک کاملا به تجربه اوپراتور و حفاری های زیادی که انجام داده گره خورده و به نظر بنده صفحه نمایش دستگاه ها اطلاعات ارزنده ای در اختیار نمیذارن. فقط صدای تو هدفونه که با شما حرف میزنه و با پشتوانه تجربه اوپراتور میتونه تصویری از زیر خاک ارائه بده . به امید موفقیت همه دوستان @};-

سه شنبه 28 اردیبهشت1395 - 7:41am
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنون دوست عزیز بخاطر راهنماییت...

سه شنبه 28 اردیبهشت1395 - 9:20am
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام خدمت دوستان و اساتيد محترم
بنده اندك اتطلاعاتى در اين مورد دارم شايد به درد بخوره
به نظر من اگر دستگاه هاي vlf با جدول vid رو ميخواييم مقايسه كنيم دستگاههاي مولتي فركانسي مث محصولات ماينلب (ctx_e-trac-_safari)تفكيك بسيار بهتري رو نسبت به سينگل فركانسي ها مث f75,t2و ....رو دارن و درصد خطاشون بسيار كمتره
اگه تفكيك يه صورت vco باشه كه فقط آهن رو از غير آهن تشخيص ميدن
يه مشكلي كه همه ي vlf ها دارن اينه كه vid طلا بسيار نزديك به vid آلومينيوم ريز يا درب نوشابه ها هست كه اكثر اوقات بجاي حلقه انگشتر يا سكه اشتباه گرفته ميشه
از نظر عمق هم سينگل فركانسي ها طلا رو عميق تر از مولتي فركانسي هايي مث ايتراك سنس ميكنن و مولتي فركانسي ها براي نقره خوب هستن

دوشنبه 3 خرداد1395 - 10:31pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سپاس
البته فکر میکنم extra705 چون از vlfx بهره میبره یه تفاوتهایی با بقیه داشته باشه.

دوشنبه 3 خرداد1395 - 10:50pm
کاربر فعال
کاربر فعال

يه نكته رو خدمت دوستان در مورد discrimination يا همون تفكيك عرض كنم كه اگه discrimination تا حد زيادي بالا بره كه آلومنيوم رو حذف كنه امكان داره كه طلا رو هم حذف كنه،چون همونطور كه گفتم از نظر conductivity خيلي شبيه به همديگه هستند
بيشتر تفكيك بستگي به تجربه ي اپراتور داره
بعضي وقتا يه تيكه كوچك آهن كنار يه سكه vdi رو تغيير ميده و اپراتور ره به اشتباه ميندازه
حالا اگه كسي يه دستگاه رو بيشتر ميپسنده اون ديگه تجربه ي شخصيه

سه شنبه 4 خرداد1395 - 2:52pm
کاربر فعال
کاربر فعال

چيزاي ديگه كه خيلي تو تفكيك تاثير داره
شكل و حجم فلز مورد نظر
عمق كاوش
و حتي نوع خاك
ميتونه رو تفكيك دستگاه ها تاثير بذاره
Vdi و صداي بوق دستگاه رو كم و زياد ميكنه
تو اكثر vlf ها شما كزينه tone id رو داريد كه ميتونيد از 2tone,3tone-4.tone يا از full tone استفاده كنيد بسته به علايقتون
مثلاً در 2tone شما فقط ميتونيد بفهميد كه نوع فلز آهني هست يا نه

سه شنبه 4 خرداد1395 - 3:03pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 33 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 28 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure