انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 6:14am

پاسخ به موضوع  [ 95 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10  بعدی
 محرمانه:گیرنده امواج vlf و همکاری برای ساخت دستگاهی جدید 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان اصلا قصد ناامیدکردنتون رو ندارم
اتفاقا برعکس آدم وقتی از کارش نتیجه نمیگیره ناامیدمیشه
اما وقتی کارت به نتیجه برسه.... اونوقته که انگار دنیارو بهت دادن؛
برای همین عرض میکنم راه رو ازاول درست برید که بتونین نتیجه بگیرین؛
بنظرمن با فرکانس بالا شروع کنین خیلی بهتره:یه اسیلاتور فرکانس بالا+چندطبقه فیلتر کریستالی و تقویت کننده+فیلتر و تقویت کننده گیرنده---->آشکارسازی!
فکرکنم این طرح کار بیشتر جواب بده
..............................................................................................................................................................................
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
خب این کاملا طبیعی هست اما هر شکستی دلیل بر عقب کشیدن نیست اتفاقا زمانی که ناامید میشی به موفقیت راهی نمونده :) ...خب مشخصه یک چیزایی هم از مدارات مخابراتی میدونی :x اما فرکانسهای بالا منظورم 500مگی هست که در زیر اشاره کردی به هیچ وجه نمیتونه به در ردیابی بخوره مگه اینکه یک موج حامل داشته باشه این فرکانسها شکست بالایی دارن نسبت به موجهای کوتاهتر اگه ما بخوایم از امواج vhfوuhf استفاده کنیم فقط میتونیم یک سطح زن خوب بسازیم که تا 10 یا 20 سانت تو زمین نفوذ کنه این بحث کلا سر فرستندگی هست.اما قضیه گیرندگی فرق میکنه اگه ما مطمئن بشیم که امواج الکترومغناطیس یک فلز با فرکانس بالا وارد سطح میشن میتونیم از گیرنده های فرکانس بالا بهر ه بگیریم تازه این هم شرایطی داره گیرنده تنها نمیتونه فلز رو شکار کنه مگر اینکه گیرنده رو در حالت مابین قرار بدیم که بتونه سنس کنه کاری که من با مدار فرانکو کردم و فلزات جدید رو هم میزنه....در زیر انواع ترانزیستورهای فرکانس بالایی هستن که تا گیگ رو هم ساپورت میکنن
نمونش 3355 یا 2319یا 494 اما همون بحثی که گفتم پیش میاد...در مورد وی ال اف هم باز قضیه فرق میکنه اگه فرستنده باشه مکملی از هر دو میتونه باشه انتن ولوپ وگیرنده هم همینطور :) و این هم به مدار بستگی داره که شما بر چه اساسی طراحی کردی.حالا برای شروع پیشنهاد شما چی هست میتونین یک بلوک دیاگرام برای مدارتون رسم کنید اینجا بزارین تا برسی کنیم شاید بشه با همین ایده شما هم جلو رفت @};- :-*
..................................................................................................................................................................................
................................................................................................................................................................................

راستش خودم مدتی رو این طرح کارکردم اما بدلایلی ادامه کار غیرممکن شد و ناچارا ولش کردم
برای اسیلاتورها فرکانس 500مگاهرتز به بالا مناسبه،ترانزیستور bf199 رو چندتا شرکت زدن که مال موتورولا یا فیلیپس یادم نیست کدومشون فرکانسش تا 850مگاهرتزم میره و مناسبه
اینجا باید از دوآنتن بغل هم برای ارسال و دریافت سیگنال استفاده کنین،دوآنتن باید نسبت به هم شیلد بشن
بنظرمن ازاین راه وارد طراحی بشین بسیار مناسبتره و قطعا به نتیجه میرسین تااینکه از فرکانس چند کیلوهرتز استفاده کنین!!
دقت کنید تمام دستگاههای vlf لوپ دارن نه آنتن حتی لوپشونم شیلد فارادی میزنن که هیچ سیگنالی رو نگیره!
سیستم vlf تنها باایجاد میدان مغناطیسی قادر به کاره نه با امواج الکترومغناطیسی[/quote]

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

آخرین بار توسط بهرام در پنج شنبه 29 مرداد1394 - 12:57pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

پنج شنبه 29 مرداد1394 - 12:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

orginal نوشته است:
سلام به همه
یک فیلم در یوتیوب دیدم که با یک تراشه به راحتی امواج مزاحم را می تواند حذف کند \M/

این فیلمی که من دیدم ربطی به مختل کردن موجی که گفتین نداشت..این سیستم میتونه امواج الکترومغناطیس بدن رو بسنجه که در چه قسمتی از بدن بیشترین میزان سیگنال رو داریم اما چیز جالبی بود مرسی

پنج شنبه 29 مرداد1394 - 12:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

به لطف ایزدی این تایپیک هم خوابید.اقا چرا هی استارت میزنین تایپیک راه میفته بعد بیخیال میشین :-? .جنابgoldseeker چی شد پس.من یک فکر جدی واسه یک طرح دارم که 100درصد جواب میده اما فعلا باید برم بیابون توتم تست کنم.اگه کسی هست که اعلام امادگی کنه (نه دعا) بریم تو کارش طرح مدارو اماده میکنم بریم واسه تبادل نظر.چطوره

جمعه 30 مرداد1394 - 10:12pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

بهرام نوشته است:
به لطف ایزدی این تایپیک هم خوابید.اقا چرا هی استارت میزنین تایپیک راه میفته بعد بیخیال میشین :-? .جنابgoldseeker چی شد پس.من یک فکر جدی واسه یک طرح دارم که 100درصد جواب میده اما فعلا باید برم بیابون توتم تست کنم.اگه کسی هست که اعلام امادگی کنه (نه دعا) بریم تو کارش طرح مدارو اماده میکنم بریم واسه تبادل نظر.چطوره

سلام بهرام جان
ببخش این روزا یکم سرم شلوغه؛این چیزی بود که مدنظر من بود:

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

اگر لحظه به لحظه با خود صادق باشيد، ديگر به اثبات اعمال خود نيازی نداريد و اگر در زندگی حادثه ای پيش آيد، می دانيد كه مصلحت اوست و ماهيت وجود شما ثابت و سازگار باقی خواهد ماند."مهاتما گاندی"

جمعه 30 مرداد1394 - 10:24pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

اینم از آنتنها
ببخشید نقاشیم تعریفی نداره :ymblushing:

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

اگر لحظه به لحظه با خود صادق باشيد، ديگر به اثبات اعمال خود نيازی نداريد و اگر در زندگی حادثه ای پيش آيد، می دانيد كه مصلحت اوست و ماهيت وجود شما ثابت و سازگار باقی خواهد ماند."مهاتما گاندی"

جمعه 30 مرداد1394 - 10:43pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

آنتنها با بدنه رسانای پراب(فویل شده)و شیلد بینشون،هیچ اتصال الکتریکی ندارن
یکی از آنتنها سیگنالی رو میفرسته،درصورت برخورد به فلز،خود فلز که سیگنال بهش برخوردمیکنه به مثابه یک آنتن فرستنده از دل خاک عمل میکنه و بسمت بالا سیگنال رو بازپس میفرسته و آنتن گیرنده سیگنال رفلکت شده از فلز رو میگیره
بااندازه گیری توان سیگنال برگشتی و مقدار اعوجاج در شکل موج اصلی میشه عمق و اندازه فلز رو مشخص کرد
از طرفی چون پراب،سیگنال رو به بینهایت فرستاده(موازی کانون) پس پراب دقیقا اندازه زیر خودش رو اسکن کرده!
این یعنی میشه با نوشتن یه برنامه ساده ویژوال، و اتصال دستگاه به لپ تاپ یا قراردادن یه ال سی دی براش،عملا تصویر فلز رو داشت،دقیقا مثل دستگاههای اسکن!!!

جمعه 30 مرداد1394 - 10:53pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

ایده بسیار وسوسه برانگیزیه مگه نه؟؟!! :D
هرجور نگاه میکنم بنظر شدنیه
فقط کسی رو میخواد فول تایم براش وقت بذاره
متاسفانه خودم اصلا شرایطش رو ندارم وگرنه همچین طرحی به شکست منتهی شدنشم لذت بخشه :D :D :D حداقل آدم واسه هدف بزرگی تلاش کرده

جمعه 30 مرداد1394 - 10:56pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

درضمن فرکانس رو مقداری کاهش بدیم(زیر 500مگا) چون امواج بصورت موازی داخل خاک متمرکز میشن(مثل امواج نور در لیزر) فکرمیکنم عمق نفوذهم بیشتر میشه و ممکنه بتونه تاثیر فرکانس بالارو در نفوذ به خاک جبران کنه

جمعه 30 مرداد1394 - 11:00pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

goldseeker نوشته است:
آنتنها با بدنه رسانای پراب(فویل شده)و شیلد بینشون،هیچ اتصال الکتریکی ندارن
یکی از آنتنها سیگنالی رو میفرسته،درصورت برخورد به فلز،خود فلز که سیگنال بهش برخوردمیکنه به مثابه یک آنتن فرستنده از دل خاک عمل میکنه و بسمت بالا سیگنال رو بازپس میفرسته و آنتن گیرنده سیگنال رفلکت شده از فلز رو میگیره
بااندازه گیری توان سیگنال برگشتی و مقدار اعوجاج در شکل موج اصلی میشه عمق و اندازه فلز رو مشخص کرد
از طرفی چون پراب،سیگنال رو به بینهایت فرستاده(موازی کانون) پس پراب دقیقا اندازه زیر خودش رو اسکن کرده!
این یعنی میشه با نوشتن یه برنامه ساده ویژوال، و اتصال دستگاه به لپ تاپ یا قراردادن یه ال سی دی براش،عملا تصویر فلز رو داشت،دقیقا مثل دستگاههای اسکن!!!

البته این تیکه رو منظورم دستگاههای اسکنی بود که کارمیکنن که تاجاییکه اطلاع دارم اغلبشون دستگاههای زمین شناسی هستن نه آشغالهای kxs و امثالهم!
الان دفترچه روورسی دولوکس رو نگاه کردم فرکانس پروسسورش 32 مگاهرتزه یعنی دربهترین حالت(و اگه دستگاه واقعا کارکنه)فلز مدفون شده باید2.5متر طول داشته باشه تا پیدابشه!!! =)) (مناسب برای پیدا کردن دروازه فوتبال نیاکانمان)

جمعه 30 مرداد1394 - 11:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بهرام نوشته است:

بهرام جان من آمادم واسه کار.اگر طرحی دارید 3سوت عملیاتیش میکنم.
جنابgoldseekerمنظور شما رو از آنتن متوجه نشدم چه جور آنتنی؟

شنبه 30 مرداد1394 - 1:58am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 95 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 3 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure