انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 8 اردیبهشت1403 - 4:12am

پاسخ به موضوع  [ 167 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 ... 17  بعدی
 Deus Metal Detector 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
http://md-hunter.com/amazing-xp-deus-crash-test-video/
فکر نمی کردم دست اش اینقدر محکم باشه

یکشنبه 13 تیر1395 - 1:44pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مدیا جان یه سوال داشتم
چطور فرق بین حلبی رو با :: یه فلز غیر آهن مثلا سکه که با یک تیکه یا دو تیکه آهن:: احاطه شده رو بدونیم ؟ چون با اون روش که شما گفتی با شنیدن صدای آهن متوجه حلبی میشم . ایم بین چه تفاوتی بین این دو هست ؟

سه شنبه 15 تیر1395 - 12:46pm
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال

mohammadiraj نوشته است:
مدیا جان یه سوال داشتم
چطور فرق بین حلبی رو با :: یه فلز غیر آهن مثلا سکه که با یک تیکه یا دو تیکه آهن:: احاطه شده رو بدونیم ؟ چون با اون روش که شما گفتی با شنیدن صدای آهن متوجه حلبی میشم . ایم بین چه تفاوتی بین این دو هست ؟

درود خدمت محمد ايرج عزيز و همچنين دوستان
خدمت شما عرض كنم كه اگه فلز آهني و غير آهني كنار هم باشه شما با چرخش لوپ ٢تا صدا ميشنويد يكي مربوط با آهن و ديگري غير آهن (ولي در حلبي فقط زماني كه لوپ ازش دور ميشه متوجه ميشيدولي زماني كه لوپ رو در مركز هدف حركت ميديد فقط يك صدا شنيده ميشه) و اين بستگي به موقعيت اون تيكه آهن و سكه داره شما همونطور كه لوپ رو حركت ميديد از زاويه هاي مختلف(با چرخش دور اون فلز سنس شده)چك كنيد و اكثر اوقت جايي پيدا ميشه كه فقط صداي سكه رو ميشنويد و صداي آهن كمرتر يا اصلاً شنيده نميشه
راه حل ديگه اي هم كه هست اينه كه id حلبي رو ميشه مشخص كرد (فك كنم بين ٨٠تا٨٦)ولي اينم بستگي به شرايط خاك منطقه و نوع بالانس داره ،،به هر حال id فقط يكي هست ولي اگه آهن با سكه باشه در صورتي كه زياد به هم نچسبيده باشند شما ٢ نوع صدا و دو نوع vdi داريد
ولي كلاً اگه به چيزي مشكوك بوديد پيشنهاد ميكنم حفاري كنيد
يه نكته ديگه اينكه جاهايي كه آهن و فلزات به درد نخور زياد نيست و منطقه باستانيه بعضي هدفهاي عميق (كه از صداي deus هم مشخص ميشه كه عميقه) صداي آهن ميده در صورتي كه غير آهنيه و عمقش زياده
١-با فركانسي ٤ كيلوهرتز و discrimination صفر چك كنيد
٢-با يه كم حفاري سطحي باز ميشه مشخص كرد
٣-به وسيله برنامه non-motion audio discrimination كه دو تا صدا براي آهن و غير آهن داره
كه باز مطمعن بشيد كه آهن يا غير آهنيه

سه شنبه 15 تیر1395 - 1:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

یه نکته رو من بگم که حلبی یه مفدار بزرگ باشه چندتا ایدی می ده مثلا اینکه دستگاه می مونه چیه. ولی با نوک لوپ فقط اهن می ده . حال یه سوال دارم شما میگید عمق که زیاد بشه دستگاهه اون رو به عنوان اهن میشناسه !من که سعی می کنم از شعاع سنس بفهمم عمیق هست یا نه . بنظرتون درسته؟بعد صدای عمق تو deusچطوره؟

سه شنبه 15 تیر1395 - 5:47pm
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال

mohammadiraj نوشته است:
یه نکته رو من بگم که حلبی یه مفدار بزرگ باشه چندتا ایدی می ده مثلا اینکه دستگاه می مونه چیه. ولی با نوک لوپ فقط اهن می ده . حال یه سوال دارم شما میگید عمق که زیاد بشه دستگاهه اون رو به عنوان اهن میشناسه !من که سعی می کنم از شعاع سنس بفهمم عمیق هست یا نه . بنظرتون درسته؟بعد صدای عمق تو deusچطوره؟

شايد رو حلبي بزرك كه نزديك لوپ باشه آيدي عوض بشه ولي صدا فقط يكي هست
براي شعاع سنس مطمعن نيستم و بهتره يه تست تو عمق ازش بگيريد(اين هم يه كم به نوع خاك بستگي داره كه اگه خاك زياد مواد معدني نداشته باشه مشكلي نيست)
در مورد صداي عمق از گزينه audio response استفاده ميشه يه چيزي مث تقويت كننده صدا هستش كه اگه اين گزينه زياد بالا باشه شما صداهاي عميق و ضعيف رو بهتر متوجه ميشيد (ولي شايد صداي ضعيف ذرات رو جاي هدف عميق اشتباه گرفته بشه)ولي اگه در حد متوسط باشه اهداف عميق با صداي ضعيفتر و هدفهاي معمولي رو عادي ميشنويد

سه شنبه 15 تیر1395 - 6:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

Meidi669 نوشته است:
mohammadiraj نوشته است:

شايد رو حلبي بزرك كه نزديك لوپ باشه آيدي عوض بشه ولي صدا فقط يكي هست
براي شعاع سنس مطمعن نيستم و بهتره يه تست تو عمق ازش بگيريد(اين هم يه كم به نوع خاك بستگي داره كه اگه خاك زياد مواد معدني نداشته باشه مشكلي نيست)
در مورد صداي عمق از گزينه audio response استفاده ميشه يه چيزي مث تقويت كننده صدا هستش كه اگه اين گزينه زياد بالا باشه شما صداهاي عميق و ضعيف رو بهتر متوجه ميشيد (ولي شايد صداي ضعيف ذرات رو جاي هدف عميق اشتباه گرفته بشه)ولي اگه در حد متوسط باشه اهداف عميق با صداي ضعيفتر و هدفهاي معمولي رو عادي ميشنويد

میدیا جان شما دستگاه رو بالانس می کنید ؟ در صورت بالانس نحوه بالانس شما مثل دفتر چه هست؟ کدوم بالانس رو پیشنهاد می کنید؟ منکه اصلا بالا نس نمی کنم :D

سه شنبه 15 تیر1395 - 7:32pm
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال

اين هم بستگي به منطقه و نوع خاك داره معمولاً من بالانس پامپينگ ميكنم ولي جاهايي كه احساس كنم خاك مشكلي نداره همون بدون بالانس كار ميكنم

سه شنبه 15 تیر1395 - 8:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

میدیا جان من لوپ بزرگ رو سفارش دادم .و قصد دارم یه چاله برای تست و تمرین حفره کنم حالا بنظرت چی دفن کنم. در چه عمقی و چه ابعادی البته با اسید می خواهم دفن کنم.
نظر خودم فلز مس15 در 20 در عمق 1.2 هست .

یکشنبه 20 تیر1395 - 9:01am
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال

mohammadiraj نوشته است:
میدیا جان من لوپ بزرگ رو سفارش دادم .و قصد دارم یه چاله برای تست و تمرین حفره کنم حالا بنظرت چی دفن کنم. در چه عمقی و چه ابعادی البته با اسید می خواهم دفن کنم.
نظر خودم فلز مس15 در 20 در عمق 1.2 هست .

درود داداش
به نظر من يه تست هوا ازش بگير و اگه تونستي دو تا چاله حفر كن يكي در حد تست هوا و ديگري ١٥٪‏ كمتر فلز مورد نظر رو چال كنيد
من هم با فلز مس موافقم
بهترين بازدهي رو ٤و ٨ كيلوهرتز داره ولي با non-motion هم تست كنيد چون عمق كاوشتون بالا ميره موقع تست به reactivity و silencer هم توجه كنيد كه بالا نباشه
ما و دوستان رو هم از تست در جريان بذاريد

یکشنبه 20 تیر1395 - 11:18am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

میدیا جن میگم شما درابره کارکرد توباکس ها اطلاعاتی دارید؟ ممنون میشم دراین رابط اطلاعاتی در اختیار هم بزارید. خبری از تو باکس دیوس نشده؟

دوشنبه 21 تیر1395 - 8:25pm
YIM
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 167 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 ... 17  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 7 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure