انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 1:11pm

پاسخ به موضوع  [ 167 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 13 , 14 , 15 , 16 , 17  بعدی
 Deus Metal Detector 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
metallist نوشته است:
خب مثل اینکه این دستگاه خیلی پیچیده هست و باید زبونشو خوب فهمید(خودم که هنوز زبونشو درست نفهمیدم :| )
در اینجا تجربیات خودمو نسبت به deus میگم تا کمکی به کسانی که این وسیله کوچک رو دارن بشه(از دوستان هم اگه تجربه ای دارن دریغ نفرمایند،جای دوری نمیره).
در مجموع, deus به غیر از فلزات، به دو چیز غیر فلزی نیز واکنش نشون میده:

1- hot rock که چنتا پست قبل راجع بهش صحبت کردم
2- coke

و اما دومی، هنوز تعریف مشخصی براش در هیچ کجا ندیدم ولی در صنایع به "تقطیر آهسته زغالسنگ" تشکیل کُک میده که اگه توی اینترنت سرچ کنین ماده ای هست با عیار کربن بین 80 تا 90. و همونطور که گفتم هنوز مشخص نیست که آیا یک نوع فلز هست یا نه و اینکه چه خصوصیات ظاهری داره!!!

بهر حال، برای حل ایندوتا مشکل نیز راه حل وجود داره خوشبختانه،

1- برای حذف hot rock: باید عدد GB یا همون ground balance یا همون بالانس زمینو روی 90 تنظیم کنین. زیر 90 احتمال اینکه این جسمو بزنید زیاده
2- برای حذف coke: میتونید از گزینه NOTCH استفاده کنین. این گزینه به شما این امکان رو میده که بعضی از عددهای مزاحمی که در قسمت VDI (نشانگر عددی) هست رو براتون نادیده بگیره، بعنوان مثال دعوس، coke رو عددی بین 20 تا 30 در قسمت نشانگر اعداد (vdi) براتون نشون میده، پس با قرار دادن اعداد بین 20 الی 30 در قسمت NOTCH، میتونید با سنس و سیگنال کُک خداحافظی کنین ولی خب ممکن هست که اشیاء با ارزش دیگری رو هم با اینکار از دست بدین.(ولی اینکه آیا این روش در عمق نیز جواب بده یا نه هنوز نمیدونم، چون در عمق بیشتر، نشانگر عددی دیگه کارایی نداره و چیزی بهتون نشون نمیده که بخواد اونو براتون حذف کنه،این خودش میتونه یک نوع سوال باشه که باید جوابی براش پیدا بشه)

یک مشکل دیگه ای هم که این دستگاه داره اینه که آهنهای تقریبا بزرگ فرسوده و قدیمی در عمق رو بصورت غیر آهنی بهتون نشون میده که اینم یه مشکل دیگست. معمولا پیشنهاد میشه برای تشخیص اینکه بفهمیم آهنی هست یا غیر آهنی، وقتی سیگنالی(غیرآهنی) رو دریافت کردیم، کویل رو از مرکز جایی که سنس شده، آروم به سمت لبه میاریم، یعنی با لبه کویل باهاش بازی میکنیم اگه از صدای غیر آهنی به صدای آهنی تغییر داد، خب اون جسم آهنیه، در غیر اینصورت اون جسم غیر آهنی خواهد بود. البته گفتنش راحته. و همه اینا با تمرین و حوصله زیاد بدست میاد.

در آخر اگه جایی رو کندین، لطفا چاله چوله هاشم پر کنین تا کسی شب و نصف شب نیوفته توش، اینطوری زمینهامونم شکل و شمایل طبیعی خودشونو از دست نمیدن و از طبیعت هم محافظت میکنیم. با تشکر

سلام
دوست من تجربه خودم رو بگم . در رابطه با دیوس . من هیچ وقت صدا اهن رو نمی بستم چون در حالت پیش فرض صدا اهن در دستگاه قطع هست. و هر جا در هنگام صفحه کشی صدا اهن رو حتی اگه یکبار هم میشنیدم . چند بار دیگه صدا اهن نمی داد مطمن میشدم که اهن زنگ زده هست . با همین روش هم اهن زنگ زده حلبی رو راحت تشخیص می دادم .نوک لوپ دیوس تفیک خوبی داره. البته متاسفانه دستگاه رو به یکی ا ز دوستان دادم :(( . که بعد فروش به ایشون . پشیمون شدم و قرار شده ازش پس بگیرم.به امید خدا . از نظر من تنها دستگاه هی هست که میشه با هاش حلبی زنگ زده رو تشخیص داد.
البته ما ایرانی ها در یک توهم دفینه یابی گیر کردیم . در صورتی سکه یابی بهترین و لذت بخش ترین کار در زمینه فلزیابی هست. و همین تو همات باعث میشه که کلاه برداری های وحشتناکی صورت بگیره. دیوس عشق منه. بازم می خرم . :D

دوشنبه 11 بهمن1395 - 10:46pm
YIM
آواتار کاربر

mohammadiraj نوشته است:
metallist نوشته است:
خب مثل اینکه این دستگاه خیلی پیچیده هست و باید زبونشو خوب فهمید(خودم که هنوز زبونشو درست نفهمیدم :| )
در اینجا تجربیات خودمو نسبت به deus میگم تا کمکی به کسانی که این وسیله کوچک رو دارن بشه(از دوستان هم اگه تجربه ای دارن دریغ نفرمایند،جای دوری نمیره).
در مجموع, deus به غیر از فلزات، به دو چیز غیر فلزی نیز واکنش نشون میده:

1- hot rock که چنتا پست قبل راجع بهش صحبت کردم
2- coke

و اما دومی، هنوز تعریف مشخصی براش در هیچ کجا ندیدم ولی در صنایع به "تقطیر آهسته زغالسنگ" تشکیل کُک میده که اگه توی اینترنت سرچ کنین ماده ای هست با عیار کربن بین 80 تا 90. و همونطور که گفتم هنوز مشخص نیست که آیا یک نوع فلز هست یا نه و اینکه چه خصوصیات ظاهری داره!!!

بهر حال، برای حل ایندوتا مشکل نیز راه حل وجود داره خوشبختانه،

1- برای حذف hot rock: باید عدد GB یا همون ground balance یا همون بالانس زمینو روی 90 تنظیم کنین. زیر 90 احتمال اینکه این جسمو بزنید زیاده
2- برای حذف coke: میتونید از گزینه NOTCH استفاده کنین. این گزینه به شما این امکان رو میده که بعضی از عددهای مزاحمی که در قسمت VDI (نشانگر عددی) هست رو براتون نادیده بگیره، بعنوان مثال دعوس، coke رو عددی بین 20 تا 30 در قسمت نشانگر اعداد (vdi) براتون نشون میده، پس با قرار دادن اعداد بین 20 الی 30 در قسمت NOTCH، میتونید با سنس و سیگنال کُک خداحافظی کنین ولی خب ممکن هست که اشیاء با ارزش دیگری رو هم با اینکار از دست بدین.(ولی اینکه آیا این روش در عمق نیز جواب بده یا نه هنوز نمیدونم، چون در عمق بیشتر، نشانگر عددی دیگه کارایی نداره و چیزی بهتون نشون نمیده که بخواد اونو براتون حذف کنه،این خودش میتونه یک نوع سوال باشه که باید جوابی براش پیدا بشه)

یک مشکل دیگه ای هم که این دستگاه داره اینه که آهنهای تقریبا بزرگ فرسوده و قدیمی در عمق رو بصورت غیر آهنی بهتون نشون میده که اینم یه مشکل دیگست. معمولا پیشنهاد میشه برای تشخیص اینکه بفهمیم آهنی هست یا غیر آهنی، وقتی سیگنالی(غیرآهنی) رو دریافت کردیم، کویل رو از مرکز جایی که سنس شده، آروم به سمت لبه میاریم، یعنی با لبه کویل باهاش بازی میکنیم اگه از صدای غیر آهنی به صدای آهنی تغییر داد، خب اون جسم آهنیه، در غیر اینصورت اون جسم غیر آهنی خواهد بود. البته گفتنش راحته. و همه اینا با تمرین و حوصله زیاد بدست میاد.

در آخر اگه جایی رو کندین، لطفا چاله چوله هاشم پر کنین تا کسی شب و نصف شب نیوفته توش، اینطوری زمینهامونم شکل و شمایل طبیعی خودشونو از دست نمیدن و از طبیعت هم محافظت میکنیم. با تشکر

سلام
دوست من تجربه خودم رو بگم . در رابطه با دیوس . من هیچ وقت صدا اهن رو نمی بستم چون در حالت پیش فرض صدا اهن در دستگاه قطع هست. و هر جا در هنگام صفحه کشی صدا اهن رو حتی اگه یکبار هم میشنیدم . چند بار دیگه صدا اهن نمی داد مطمن میشدم که اهن زنگ زده هست . با همین روش هم اهن زنگ زده حلبی رو راحت تشخیص می دادم .نوک لوپ دیوس تفیک خوبی داره. البته متاسفانه دستگاه رو به یکی ا ز دوستان دادم :(( . که بعد فروش به ایشون . پشیمون شدم و قرار شده ازش پس بگیرم.به امید خدا . از نظر من تنها دستگاه هی هست که میشه با هاش حلبی زنگ زده رو تشخیص داد.
البته ما ایرانی ها در یک توهم دفینه یابی گیر کردیم . در صورتی سکه یابی بهترین و لذت بخش ترین کار در زمینه فلزیابی هست. و همین تو همات باعث میشه که کلاه برداری های وحشتناکی صورت بگیره. دیوس عشق منه. بازم می خرم . :D

امیدوارم دوباره بهش برسی محمد جان :x ~O)
قطعی صدای آهن بصورت پیشفرض در برنامه های مختلفش تفاوت داره(ده تا برنامه پیشفرض و کارخانه ای داره بعلاوه 8 تا برنامه که خودت میتونی بسازیش)، یکی قطعه یکی هم صدای آهن میاد، اینو میتونی با گزینه iron volume خودت هم تنظیم کنی مثلا اگه روی صفر بزاری دیگه صدای آهن نمیاد و اگه روی یک یا بالاتر بزاری خب صدای آهن رو هم خواهی داشت.
آره این دستگاه بیشتر برای سکه یابی هست ولی با فرکانس 4 میتونی برای جنس تقریبا بزرگ در عمق کم هم نتیجه بگیری
خودت از چه تنظیماتی حین کار استفاده میکردی؟ از تجربیات دیگت هم بگو @};-

جمعه 14 بهمن1395 - 1:15am
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
metallist نوشته است:
از دوستان، اگه کسی کتاب XP handbook نوشته آقای Andy Sabisch رو داره ممنون میشم اینجا قرار بده @};- @};- @};-

این یه کتاب جامع و حاوی صفر تا صد دستگاه Deus هست.

با تشکر فراوان

ظاهرا کتاب با ارزشی در مورد عملکرد این دستگاه هست که فکر نمیکنم نسخه مجانی اون در نت پیدا بشه. بهرحال این لینک دانلود ترجمه "روسی" این کتاب هست! شاید بدرد دوستان بخوره:
http://www.pontedefi.ru/image/data/docs/deus_sprav.pdf
در ضمن در این سایت هم اطلاعات خوبی از این دستگاه و نحوه کارکرد و تنظیمات اون ذکر شده:
http://www.metaldetectingworld.com/xp_d ... ined.shtml

ممنونم آقا حمید عزیز بابت قرار دادن لینک ها @};- @};-
از دوستانی هم که این کتابو به زبان انگلیسی(یا فارسی) دارن ممنون میشم اینجا قرار بدن ~O)

جمعه 14 بهمن1395 - 1:18am
آواتار کاربر

محل اقامت: امریکا
Meidi669 نوشته است:
mohammadiraj نوشته است:
من به این نتیجه رسیدم که ایدی وقتی بالا پایین کرد و به اصطلاح تغییر کرد . یا فلز بزرگ در سطح هست یا حلبی و اهن زنگ زده است

بستگي به چنتا حالت داره دوست عزيز،اول بالانس دستگاه،دوم املاح خاك سوم مقدار discrimination و مدت زمان فلز مانده در خاك
بارها براي من اتفاق افتاده كه آيدي از ٤٨ تا ٨٢ تغيير داشته و پس از حفاري سكه زنگ زده پيدا كردم (نقره و فكر كنم برنز)البته خاك خيس و املاح خاك هم زياد بود
و ديگر زماني كه يه تكه (بزرگ يا كوچك)آهن كنار غير آهن قرار ميگيره ،،در صورتي كه دستگاه غير آهن رو تشخيص بده آيدي يا بالا و پايين ميره يا آيدي بسيار بالا مينويسه
يه نكته ديگه اين كه بيشتر از آيدي به تون صدا توجه كنيد كه اگر صدي غير آهن واضح بود بعد به آيدي نگاه و...ادامه كار

یکی از اشتباهات رایج وابستگی به شماره هاست سرجستجوگر میتونه سکه را در میان جستچوگرش بزنه و لبه جستجوگر میتونه درب نوشابه یا میخ هم در بر بگیر بدین تریب وی دی ای موجود بالا پایین میپره ضمن اینک بشدت ای دی فلز تحت تاثیر اون قرار میگیره یعنی یه سکه نقره بستگی به سایزش میتونه از 84 تا 98 بزنه ولی وقتی کنار الومینیوم هست میشه 78 کنار درب نوشایه میاد میاد پایین حتی اگر درب نوشاب در وسط میدان جستجوگر باشه و سکه در زاویه عدذ بالاتر هم میتونه بره و عدد 99 رو نشون بده اینجا یه مثل هست که میگه یا میکنی یا میمیری هاهاها
یا میگن 1000 تا پولتب (یا اون ضامن الومینیومی قوطی نوشابه یا نوشیدنی) پیدا کنی یعنی شانس پیدا کردن انگشت طلا هم داری خلاصه کلام بعضی ها بالای 40 میکنند بعضی ها 50 تا 55 به بالا رو میکنند بعضی ها هم متخص عدد میشند هی میگنند این الومینیوم یا اون اهن اون یکی درب نوشابه ست این پنی هست خلاصه شانس رو از دست میدهند فان این قضیه اینه تو میکنی تا ببینی چی حدس زدی و همیشه زمین تو رو سورپرایز میکنه
موفق باشید و لذت ببرید

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 22 اسفند1395 - 10:31am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

Providence نوشته است:
Meidi669 نوشته است:
mohammadiraj نوشته است:
من به این نتیجه رسیدم که ایدی وقتی بالا پایین کرد و به اصطلاح تغییر کرد . یا فلز بزرگ در سطح هست یا حلبی و اهن زنگ زده است

بستگي به چنتا حالت داره دوست عزيز،اول بالانس دستگاه،دوم املاح خاك سوم مقدار discrimination و مدت زمان فلز مانده در خاك
بارها براي من اتفاق افتاده كه آيدي از ٤٨ تا ٨٢ تغيير داشته و پس از حفاري سكه زنگ زده پيدا كردم (نقره و فكر كنم برنز)البته خاك خيس و املاح خاك هم زياد بود
و ديگر زماني كه يه تكه (بزرگ يا كوچك)آهن كنار غير آهن قرار ميگيره ،،در صورتي كه دستگاه غير آهن رو تشخيص بده آيدي يا بالا و پايين ميره يا آيدي بسيار بالا مينويسه
يه نكته ديگه اين كه بيشتر از آيدي به تون صدا توجه كنيد كه اگر صدي غير آهن واضح بود بعد به آيدي نگاه و...ادامه كار

یکی از اشتباهات رایج وابستگی به شماره هاست سرجستجوگر میتونه سکه را در میان جستچوگرش بزنه و لبه جستجوگر میتونه درب نوشابه یا میخ هم در بر بگیر بدین تریب وی دی ای موجود بالا پایین میپره ضمن اینک بشدت ای دی فلز تحت تاثیر اون قرار میگیره یعنی یه سکه نقره بستگی به سایزش میتونه از 84 تا 98 بزنه ولی وقتی کنار الومینیوم هست میشه 78 کنار درب نوشایه میاد میاد پایین حتی اگر درب نوشاب در وسط میدان جستجوگر باشه و سکه در زاویه عدذ بالاتر هم میتونه بره و عدد 99 رو نشون بده اینجا یه مثل هست که میگه یا میکنی یا میمیری هاهاها
یا میگن 1000 تا پولتب (یا اون ضامن الومینیومی قوطی نوشابه یا نوشیدنی) پیدا کنی یعنی شانس پیدا کردن انگشت طلا هم داری خلاصه کلام بعضی ها بالای 40 میکنند بعضی ها 50 تا 55 به بالا رو میکنند بعضی ها هم متخص عدد میشند هی میگنند این الومینیوم یا اون اهن اون یکی درب نوشابه ست این پنی هست خلاصه شانس رو از دست میدهند فان این قضیه اینه تو میکنی تا ببینی چی حدس زدی و همیشه زمین تو رو سورپرایز میکنه
موفق باشید و لذت ببرید

دوست من تجربه خودتون هست این مطالب خلیی عالیه وعلمی
. واقعا ح ما ایرانی ها تقریبا شاید 50 سال دیگه به این باور برسیم که همین وی ال اف ها بهترین وسیله هستند . نه ادم رو خسته می کنند . نه باهشون دنبال عمق می ری . الافی کمتر .پول کمتری بالاشون می دی. شانس بیشتر . لذت بیشتر
برج 3 بازم میام تو کار به امید خدا این بار نه با طرز تفکر قبلی .
هر کسیم بگه این یه نسخه اس .بریم دستگاه بزنیم نسخه رو می کنم تو حلقش :D

یکشنبه 22 اسفند1395 - 4:51pm
YIM
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
سلام
چی شده دوست عزیز ؟ سطحی زن شدی :D سرباری میبری
عمقی برو تو کارش داداش
شوخی کردم ، راستش اگر دنبال دردسر نیستی و میخوای زودتر نتیجه بگیری ، اهداف سطحی خوب هستند و زیاد هم هستند . اما جاشون طوری نیست که با فلزیاب پالسی و والف بشه کاوش کرد ، و همه ی زمین خدا رو نمیشه وجب به وجب گشت . ردیاب الکترونیکی میخاد و تمام :ymhug:
جنس خوب هم همیشه عمیقتره ، بغیر از تعداد کمی که عجله ای بودن
به هر حال امیدوارم موفق باشید @};-

لا اله الا هو

یکشنبه 22 اسفند1395 - 6:24pm
آواتار کاربر

محل اقامت: امریکا
سنه دژ نوشته است:
سلام
عمقی برو تو کارش داداش
شوخی کردم ، راستش اگر دنبال دردسر نیستی و میخوای زودتر نتیجه بگیری ، اهداف سطحی خوب هستند و زیاد هم هستند . اما جاشون طوری نیست که با فلزیاب پالسی و والف بشه کاوش کرد ، و همه ی زمین خدا رو نمیشه وجب به وجب گشت . ردیاب الکترونیکی میخاد و تمام :ymhug:

حفاری عشقه دنبال مالش و بهرش نیستم بخدا همینکه بخاطرش میرم کتابخونه تاریخ جنگ های داخلی و جنگ جهانی میدان مبارزات و کمپ سربازان و یا بیمارستان هایی که در مدارس یا کلیسا بودند رو میریم تو تاریخ پیدا میکنیم و میریم با مالکان اون املاک صحبت میکنیم و اجازه میگیرم و جستجو میکنیم برام یه دنیا می ارزه تا الان 230 قطع تاریخی رو به موزه 4 تا شهر محلی اهدا کردم هدفم از درست کردن فلزیاب حمید آقا اینه که لوپ بزرگ رو دور یکی از قایق های بادی ام تابث کنم در کنارمون باشه و بریم تو دریا جاهایی که میدونم درگیری کشتی های اسپانیایی و انگلیسی بوده و ازبالا نقطه تقریبی رو بزنم و بریم برای غواصی دوستام دارند برنامه ریزی میکنند تا مجور غواصی خودشون رو بگیرند خلاصه این برنامه تابستون هست

دوست گرامی باورت شاید نشه من اصلا نمیتونم منطق ردیاب الکترونیکی و باور کنم چیجوری سیما بسوی هدف میچرخه حتی اگر موتور داشته باشه و یه تحلیلگر داده دور موتور رو محاسبه کنه تا سیم سر اون نقطه وایسه مثل جی پی اس فکر کن یا هدف یابی میکنه برام قابل هضم نیست حتی اگر خودم یه قطع رو قایم کنم و پیداش هم کنم نمی تونم بفهم چطوری شد مثل شعبده بازی میمونه برام :-? اگر هزینه ساخت دستگاهش زیاد نباشه خیلی دوست دارم یه روزی یه نمونه از اون امتحان کنم

راستی در ایران که بودم دوستم صحبت از یه چیزی میکردند مثل اکتیو کردن چندتا پین تو زمین فرو میکردند و فرکانس القایی می دادند بعد با فلزیاب می گشتند اینطوری میتونستند به عمق بیشتری دست بیابند حتی اگر فلزیابشون هم ضغیف بود چون اون القا مغناطیسی باعث میشد دور اون شی فلزی هاله مغناطیسی قوی تر بشه و فلزیاب راحتر پیداش کن میخواستم بدونم ایا اطلاعاتی در مورد حقیقت داره و مداری براش هست یا نه

سپاسگذارم

جمعه 26 اسفند1395 - 2:30am
استاد
استاد
آواتار کاربر

از اولشم میدونستم که دنبال کشتی غرق شده میگردی :-J
برای وصل کردن لوپ بزرگ و بدنبال قایق کشیدن لوپ ، فکر نمیکنم که هر فلزیاب سازگاری داشته باشه
اونطوری باید حداقل لوپ 2 متری یا 3 متری ببندی و برای اعماق زیر 10 متر ، انتظار داشته باشی
قایق هم حتما باید بادی باشه و با پارو پلاستیکی حرکت بکنه . خلاصه فلزی اونجا نباشه
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
بحث ردیابی آنتنی بصورت مکانیکی نیز خیلی قدیمیه و تو ایران اینقدر مشاهده شده که برای بیشتر علاقه مندان در صحت انجامش شکی نمونده
اما چون از نظر علمی دقیقا ثابت نشده ، زیاد از نظر عقلی قابل قبول نیست و این یک چیز طبیعیه برای مغز
از میان علاقمندان نیز هر کسی نمیتونه با آنتن کار بکنه و برای دلیلش ، نظرات متفاوتی هست
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
در مورد اون پین هایی که تو زمین فرو میره
بله بهمراه بعضی از ردیابهای مکانیکی ، بدلخواه استفاده میشه
معمولا توسط دو تا سیخ فلزی ، ولتاژی بالا با آمپر پائین به زمین تزریق میشه و فرکانس تزریقی مقداری مهم است
اگر پین ها ارتباط خوبی با زمین برقرار بکنند و هدف فلزی ، بطور تقریبی ، مابین پین ها بیفته ، مطمئنا تحریک میشه
این تحریک شاید برای فلز جدید زیاد مهم نباشه ، اما برای فلز قدیمی تاثیرش بیشتر است
و با ردیاب اون فلز را میتوان با قدرت بیشتری گرفت
معایبی هم دارد که ممکنه فلز در اون نزدیکی نباشه اونوقت تحریک کمتر میشه
و با دادن ولتاژ به زمین ، معمولا ذرات و سنگهای معدنی و انواع عوامل خطا ، میتونن تحریک بشن و قدرت بگیرن و بصورت فلز جلوه بکنن
اونوقت نتیجه به حفاری اشتباه منجر میشه
- تزریق ولتاژ به زمین برای فلزیاب زیاد جوابگو نیست و اگر فلزی قدیمی باشه ، اثر قدیمی بودن خودش برای سنس شدن کافی هست و قدرت عمقزنی رو خیلی افزایش میده

لا اله الا هو

جمعه 26 اسفند1395 - 3:26am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سنه دژ نوشته است:
سلام
عمقی برو تو کارش داداش

سلام
خدایش من دنبال پول نیستم ۰ :D
ولی حالی تو پیدا کردن تک سکه ها هست که نگو کل خستگیت در میره ۰ اگه شانسم داشت باشی ۰ بارتو تو ۲ سال می بندی :-BD

سه شنبه 8 فروردین1396 - 8:40pm
YIM
استاد
استاد
آواتار کاربر

خوب بستگی داره ، چه تصوری داشته باشی
تکاور داریم
درآور داریم
نیاور هم داریم :D

لا اله الا هو

چهارشنبه 8 فروردین1396 - 12:42am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 167 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 13 , 14 , 15 , 16 , 17  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 22 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure