انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 31 فروردین1403 - 9:11pm

پاسخ به موضوع  [ 167 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 ... 17  بعدی
 Deus Metal Detector 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
merajx5 نوشته است:
لطفا کسی اگه از کار کردش اطلاع داره راهنایی کنه.میخوام تهیه کنمش .ظاهرا بزرگترین لوپش همین ۱۳ در ۱۱ اینچه.با این لوپ یه فلز ۲۰ سانتی رو که قدیمیه حدودا چقدر باید بزنه؟دستگاه وی ال اف بوق مساوی فلز هست یا خطا هم داره؟واسه جنگل گیلان و قبرستون به درد میخوره؟در حد ایتراک عمق میزنه؟ممنون میشم اگ کسی اطلاع داره منو توی تصمیم گیری درست راهنمایی کنه.

سلام ببخشید که دیر جواب می دم مسافرت بودم
بله بزرگترین لوپ 13*11 هست
من این لوپ رو فعلا تهیه نکردم ولی با لوپ 9 اینچ این فلز(20*20) رو در 105 روی هوا میزنه
تو یوتوب مقایسه زیادی با ایتراک و 3030 کردن که از ایتراک عمق بیستری میزنه
دوست من من منتظر ترجمه دفترچه هستم تا نحوه صحصیح بالانس کردنش رو بدونم
برای جاهای مرطوب هم من فیلم زیاد از ش دیدم مشکلی نداره
در ضمن بسیار جمع وجور و راحت هست برای جابه جای که این خیلی حسن عالیه تو کشور خودمون هست ;)

دوشنبه 9 فروردین1395 - 12:30pm
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: سرم
mohammadiraj نوشته است:
merajx5 نوشته است:
لطفا کسی اگه از کار کردش اطلاع داره راهنایی کنه.میخوام تهیه کنمش .ظاهرا بزرگترین لوپش همین ۱۳ در ۱۱ اینچه.با این لوپ یه فلز ۲۰ سانتی رو که قدیمیه حدودا چقدر باید بزنه؟دستگاه وی ال اف بوق مساوی فلز هست یا خطا هم داره؟واسه جنگل گیلان و قبرستون به درد میخوره؟در حد ایتراک عمق میزنه؟ممنون میشم اگ کسی اطلاع داره منو توی تصمیم گیری درست راهنمایی کنه.

سلام ببخشید که دیر جواب می دم مسافرت بودم
بله بزرگترین لوپ 13*11 هست
من این لوپ رو فعلا تهیه نکردم ولی با لوپ 9 اینچ این فلز(20*20) رو در 105 روی هوا میزنه
تو یوتوب مقایسه زیادی با ایتراک و 3030 کردن که از ایتراک عمق بیستری میزنه
دوست من من منتظر ترجمه دفترچه هستم تا نحوه صحصیح بالانس کردنش رو بدونم
برای جاهای مرطوب هم من فیلم زیاد از ش دیدم مشکلی نداره
در ضمن بسیار جمع وجور و راحت هست برای جابه جای که این خیلی حسن عالیه تو کشور خودمون هست ;)

مبارکه دوست عزیز حتما تست های متفاوتی ازش بگیر و اینجا هم ارائه بده

دوشنبه 9 فروردین1395 - 1:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان یک از ویژگی های جالب این دستگاه اینه که سطح املاح خاک رو بهتون نشون می ده که خیلی کاربردی هستش
این فیلم نیز مقایسه بین ایتراک و دیوس هست هم در هوا هم در خاک

https://www.youtube.com/watch?v=fM9X5au7Iwk
https://www.youtube.com/watch?v=Y1Wht1CG5F8

جمعه 20 فروردین1395 - 9:14pm
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام
دستگاه چند دراومد ، از داخل ایران تهیه کردین یا خارج

اشک هایی که بعد از شکست میریزیم همان عرق هایی هستند که قبل از آن نریخته ایم

پنج شنبه 26 فروردین1395 - 2:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

تقدیم به بچه های فلزجو ترجمه کاتالوگ xp deusامیدوارم مفید باشه
http://s6.picofile.com/file/8248546842/ ... p.pdf.html

یکشنبه 5 اردیبهشت1395 - 3:11pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بعضی از دوستان سوالاتی در مورد xp deusو سیستم ها مشابه می کنند لازم دونستم یه چند چیز رو اینجا بگم:
بیشتر سوالاتی که بچه ها می پرسند اینه چقدر عمق می زنه؟یا می زنند؟
سیستم های مثل ایتراک /سافاری/3030/دیوس/aka/و.... اینا هم وی ال اف هستن و در فرکانس های بالا کار می کنند و به هیچ عنوان تست هوای در این تیپ سیستم ها قابل قبول نیست برخلاف پالسی ها .
عمق دستگاه هم به لوپ بستگی داره و تمام این سیستم ها نهایت عمق شون زیر1.5 تا 1.8 هست برای" فلز بزرگ و قدیم"
عمق /ثبات / تفکیک / را در یک سیستم به تنهای نمی تونی پیدا کنید خیالتون راحت کنم فعلا که تکنولوژی به اون حد نرسید فعلا بنظر من ثبات براتون مهم باشه البته من برای کار های سبک می گم :D
خیلی ها دارند روی 3030 مانور می دن که بله این سیستم می تونه 2.5 متر بزنه که جز مهالات هست تا خودت ندیدی باور نکن
سیستم های وی ال اف بنظر من اصلا تست توی خاکم ندارند چه برسه به هوای
این سیستم های که گفتم فوق العاده در خاک های سفت برد از دست می دند از سنگم که فکر نکنم رد بشنه منظورم همشون هست
ولی در عوضه آهن رو خوب رد می کنند
در مورد تفکیک این نوع سیستم ها خیلی ها فکر می کنند مثلا کد 40 برای طلا هست :
این سیستم ها براساس رسانا بودن جسم کار می کنند
1. نقره
2.مس
3.روی یا همون حلبی
4.طلا
5.آلومینیوم(آخه از آلومینیوم)
.
.
.
آهن
خوب دستگاه بر اساس این رسانا بودن و اختلاف فاز لوپ فلز مورد نظر رو ممشخص می کنه که در این وسط خطا هم اتفاق می افته مثلا آلومینیوم وطلا /نقره وحلبی

شنبه 11 اردیبهشت1395 - 5:45pm
YIM
مدیر کل
مدیر کل

خیلی ممنون محمدایرج عزیز بابت زحماتی که میکشین.
مطالبی که فرمودین تقریبا همگی از نظر بنده مورد تایید هست. مشکلی که بین کاوشگران ما وجود داره این هست که به هدف سازنده هر دستگاه از ساخت و همینطور کاربرد تکنولوژی استفاده شده حتی بصورت حدودی هم آگاهی ندارن! ولی فقط اگر به تبلیغات خود شرکت و فیلمهاشون توجه کنین مشخص میشه زمینه کاربری دستگاه بیشتر در چه موردی هست. اصولا وی ال اف ها برای سنس فلزات بزرگ در عمق بالا طراحی نشدن و جواب خوبی در این مورد نمیدن. فرکانس باند وی ال اف نفوذ پذیریش در برخی زمینها خوب نیست و نتایج تست هوایی رو اصلا نمیتونه در زمین هم تکرار کنه. همینطور تفکیک که بعضیها فکر میکنن در وی ال اف ها خیلی خوب هست اصلا به این شکل نیست. اولا تفکیک هیچ یک از این فلزیاب ها بصورت مشخص کردن جنس فلز نیست و بصورت جدول VDI هست که حالت گمانه زنی داره. در ثانی این تفکیک برای وی ال اف ها در خاک بیشتر دچار تغییر میشه. ثالثا نتایج گمانه زنی تفکیک در وی ال اف ها برای فلزات بزرگ اصلا قابل مقایسه با فلزات کوچک نیست! بیشترین مزیت تفکیک وی ال اف ها برای فلزات کوچک هست هر چند باز هم هیچ قطعیتی وجود نداره.
سیستم CTX3030 که فرمودین از نوع وی ال اف معمولی نیست. سیستم این فلزیاب بقول شرکت مینلب از نوع FBS هست که بر اساس فرکانسهای مختلف در باند وی ال اف عمل میکنه ولی شکل موج مربعی هست! درحالیکه در وی ال افها از موج سینوسی استفاده میشه. اون فلزیاب بنظر من اصلا ارزش قیمتش رو نداره چون نه از حیث برد و نه تفکیک کار خارق العاده ای انجام نمیده ولی بلحاظ ظاهر و امکانات حاشیه ای نظیر ال سی دی رنگی و جی پی اس طبیعتا حالت تجاری قویتری داره.
بهرحال بین وی ال افها همین سیستم XP Deus از بهترینها و شاید در حال حاضر بهترین باشه و قیمت خوبی هم داره. قابلیت ویژه این دستگاه برای دفینه یابی هم امکان کار با فرکانس 4 کیلوهرتز هست که مناسبترین رنج فرکانس وی ال اف برای دفینه یابی هست. سایر فرکانسهای بالاتر کاربردشون در خورده ریز یابی هست.

شنبه 11 اردیبهشت1395 - 6:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
مطالبی که فرمودین تقریبا همگی از نظر بنده مورد تایید هست. مشکلی که بین کاوشگران ما وجود داره این هست که به هدف سازنده هر دستگاه از ساخت و همینطور کاربرد تکنولوژی استفاده شده حتی بصورت حدودی هم آگاهی ندارن! ولی فقط اگر به تبلیغات خود شرکت و فیلمهاشون توجه کنین مشخص میشه زمینه کاربری دستگاه بیشتر در چه موردی هست. اصولا وی ال اف ها برای سنس فلزات بزرگ در عمق بالا طراحی نشدن و جواب خوبی در این مورد نمیدن. فرکانس باند وی ال اف نفوذ پذیریش در برخی زمینها خوب نیست و نتایج تست هوایی رو اصلا نمیتونه در زمین هم تکرار کنه. همینطور تفکیک که بعضیها فکر میکنن در وی ال اف ها خیلی خوب هست اصلا به این شکل نیست. اولا تفکیک هیچ یک از این فلزیاب ها بصورت مشخص کردن جنس فلز نیست و بصورت جدول VDI هست که حالت گمانه زنی داره. در ثانی این تفکیک برای وی ال اف ها در خاک بیشتر دچار تغییر میشه. ثالثا نتایج گمانه زنی تفکیک در وی ال اف ها برای فلزات بزرگ اصلا قابل مقایسه با فلزات کوچک نیست! بیشترین مزیت تفکیک وی ال اف ها برای فلزات کوچک هست هر چند باز هم هیچ قطعیتی وجود نداره.
سیستم CTX3030 که فرمودین از نوع وی ال اف معمولی نیست. سیستم این فلزیاب بقول شرکت مینلب از نوع FBS هست که بر اساس فرکانسهای مختلف در باند وی ال اف عمل میکنه ولی شکل موج مربعی هست! درحالیکه در وی ال افها از موج سینوسی استفاده میشه. اون فلزیاب بنظر من اصلا ارزش قیمتش رو نداره چون نه از حیث برد و نه تفکیک کار خارق العاده ای انجام نمیده ولی بلحاظ ظاهر و امکانات حاشیه ای نظیر ال سی دی رنگی و جی پی اس طبیعتا حالت تجاری قویتری داره.
بهرحال بین وی ال افها همین سیستم XP Deus از بهترینها و شاید در حال حاضر بهترین باشه و قیمت خوبی هم داره. قابلیت ویژه این دستگاه برای دفینه یابی هم امکان کار با فرکانس 4 کیلوهرتز هست که مناسبترین رنج فرکانس وی ال اف برای دفینه یابی هست. سایر فرکانسهای بالاتر کاربردشون در خورده ریز یابی هست.

^:)^ ^:)^ ^:)^ چوب کاری می کنید مهندس

شنبه 11 اردیبهشت1395 - 11:33pm
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:

سلام . ممنون مهندس جان @};- @};- @};-

یکشنبه 11 اردیبهشت1395 - 1:34am
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: وطنم ایران
کویل های بزرگ شرکت NEL برای xp goldmaxx power :

کویل 17*15 اینچ 18 kHz

http://www.nuggets.at/NEL-BIG-XP-GoldMa ... 95x45-cm_1

کویل 17*15 اینچ 4.6 kHz

http://www.nuggets.at/NEL-BIG-XP-GMaxx- ... 5x45-cm-_1

این سیستم یک مدل دیگری از شرکت xp هست و اگه با این کویل بتونه 2 متر رو شسته بزنه می ارزه بگیری و شاید بشه عمق بیشتری نسبت به deus ازش گرفت.

سلامتی پرندگانی که از خشکسالی مردند، ولی از گندمزار نامردان نخوردند..

شنبه 25 اردیبهشت1395 - 1:55pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 167 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 ... 17  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: GMD و 17 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure