انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 18 اردیبهشت1403 - 3:24am

پاسخ به موضوع  [ 111 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 ... 12  بعدی
 فلزیابی با برد 6 متر و تفکیک با lcd گرافیکی 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

chelashin نوشته است:
دوستان متاسفانه یکی از آیسی ها هگزشو نتونستم بدست بیارم که در عکس مشخص کردم و پیغامی داد که عکس اونم میزارم اما خوشبختانه دو تا آیسی رو تونستم هگزشو بدست بیارم که اونا رو هم میزارم باید درست باشن فردا انشاالله آیسی ها رو میخرم و میبندمشون ببینم هگز اونا درسته یا نه تنها معمای این مدار میمونه هگز آیسی آخر دوستان کمک

خسته نباشین دوست عزیز خیلی ممنون از شما.
متاسفانه هر دو فایل هگز شما فاقد کدهای درست و در واقع خالی هستن!!! یک نگاه به محتوای اسکی فایلها کنین مشخصه. اگر پروگرامر بعد از خواندن میکرو این اطلاعات رو داده ؛ میشه گفت حتما میکرو ها قفل بودن! چون موقعی که میکرو قفل باشه بعد از خواندنش اطلاعات نادرست میده و در واقع همون حالتی هست که نمیشه کپیش کرد. کلا هم خیلی بعیده که میکرو رو در چنین دستگاهی قفل گذاری نکنن. برای کپی کردن میکروهای قفل شده هم راه ساده ای وجود نداره.

سه شنبه 5 مرداد1394 - 1:58am
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
chelashin نوشته است:
دوستان متاسفانه یکی از آیسی ها هگزشو نتونستم بدست بیارم که در عکس مشخص کردم و پیغامی داد که عکس اونم میزارم اما خوشبختانه دو تا آیسی رو تونستم هگزشو بدست بیارم که اونا رو هم میزارم باید درست باشن فردا انشاالله آیسی ها رو میخرم و میبندمشون ببینم هگز اونا درسته یا نه تنها معمای این مدار میمونه هگز آیسی آخر دوستان کمک

خسته نباشین دوست عزیز خیلی ممنون از شما.
متاسفانه هر دو فایل هگز شما فاقد کدهای درست و در واقع خالی هستن!!! یک نگاه به محتوای اسکی فایلها کنین مشخصه. اگر پروگرامر بعد از خواندن میکرو این اطلاعات رو داده ؛ میشه گفت حتما میکرو ها قفل بودن! چون موقعی که میکرو قفل باشه بعد از خواندنش اطلاعات نادرست میده و در واقع همون حالتی هست که نمیشه کپیش کرد. کلا هم خیلی بعیده که میکرو رو در چنین دستگاهی قفل گذاری نکنن. برای کپی کردن میکروهای قفل شده هم راه ساده ای وجود نداره.

سلام جناب مهندس ممنونم که نظر تون به هر حال یه مورد چند وقت پیش به این طریق فایل هگز و بدست آوردم و رو میکروی مشابه ریختم و کار کرد اما در مورد این دستگاه اگه تو تصاویر دقت کرده باشید تنها روی این آیسی قفل نوشه ای با ماشیک روشه K13 که شخص پروگرام کننده روش نوشته و تقریبا مشخص میکنه که فایل برنامه اصلی باشه که قفل کردن و دو تا آیسی دیگه تقریبا مطمعنم قفل نیستند ولی نهایت 15 تومان هزینه داره که یک آیسی تهیه کنم و فایل و بریزم امتحانش کنم یکی از دوستان در صفحه قبل آدرس یوتوب رو دادن که روی آیسی رو باز میکنه من یه بار روی مگا 8 ردیاب شما رو باز کردم بدونه اینکه آیسی آسیب ببینه اما نشد که قفلشو بازکنیم یعنی بعد از اون مرحله رو نمیدونم صاحبش اجازه نداد و ترسید که خراب شه یکی از بچه های همین سایته از تبریز که میتونه تایید کنه حرفامو و البته قضیه مربوط به پارسال میشه من عکس داشتم بگردم میزارم ولی ایشون خود مدار هنوز دستشه و داره ازش استفاده میکنه با همه این احوال میخوام این کارو با این دستگاه هم انجام بدم اگه بشه قفل باز کنم دیگه میشم کلید ساز انجمن به نظر من یه تاپیک مخصوص بزارین فقط برای این کار ما الان دقیق پشت در های بسته علم و تکنولوژی دنیاییم هیچ راهی هم نداره که بدستشون بیاریم مگه با تعرض به حریم شخصیشون و باز کردن در ورودیشون :)) درسته که شما هر اطلاعاتی را که ازتون بخوان در اختیار دوستان قرار میدید و تو این انجمن کم نیستند با مرام ولی قبول کنید که هنوز خیلی چیزا برای شما هم وجود داره که ازش بیخبرین شاید بعضی اطلاعات ساده ای وجود داشته باشه که نمیبینیم ولی اونوریا به واسطه امکانات و نبود محدودیت و اقتصاد و هزاران مسایل دیگه که برای ذهن ایرانی خیالات و خوابه همه چیز رو میبینن . ببخشید زیاد روی شد

سه شنبه 6 مرداد1394 - 9:10am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام اقای chelashin خسته نباشید : شما اگر دنبال بیرون کشیدن فایل هگز و اطلاعات درون ان هستید اینو بهتون بگم خواستن توانستن است :D تنها ابزاری که این کار نیاز داره یک میکروسکوپ خوبه که به کامپیوتر هم وصل میشه و حدود 800 تا یک میلیون تومان قیمتشه . بعد از برداشتن اپوکسی روی ای سی که راحترین قسمت کاره و این کار را هر کسیکه یه ذره مهارت فنی داشته باشه میتونه انجام بده، باید انرا بگذاری زیر میکروسکوپ - قسمت فقل بعضی میکروها (همان تصویر فتوگرافی ) توی نت هست و مشخص کرده این قسمت و یا این قسمت ها مربوط به قفل این میکرو است . بعد از مشخص شدن قسمت قفل باید یک میکروی خام هم شماره میکروی قفل شده از بازار تهیه کنید و قسمت های قفل میکروی خام را با میکروی ققل شده بای پس کنید . توی یوتیوپ بگردی فیلم های اموزشی مراحل بعدی هم هست .
موفق باشی :D ما از چینی ها کمتر نیستیم که هر روزی یک دستگاهی بیاد یک هفته بعدش کپی انرا میزنه و میده به بازار.
جدیدا برای اینکه نشه میکرو را از این طریق هک کرد کارخانه های سازنده یک پوشش پلاستیکی هم بین دولایه اپوکسی قسمت بالایی و پایینی قرار میدن که اسید نتونه لایه پلاستیک را بخوره!! البته بعضی ها فکر میکنن این لایه پلاستیک برای ضد نویز کردن و نظامی و ................ است :D
در ضمن به نظر من مهندس حمید توانش را داره همین مدار فلزجو را کاریش بکنه که یک سکه را 75 سانت بزنه . میگویی نه !! :D منتظر اینده هستیم ببینیم مهندس چکار میکنه و برای ایشان نیز اروزی موفقیت میکنیم و از زحمات ایشان تشکر میکنیم. @};- همچنین باز همینجا از مهندس عزیز خواهشمندیم اگر طرحهایی در ذهن دارند و مسائل سوءاستفاده و ..... مانع کار میشوند ، تعداد دفعات را حتی میتونند به 50 بار برسونند .چرا ؟؟ چون با 50 بار احتمال موفقیت خیلی خیلی بالاتر از اینه که یک دستگاهی مادام العمر تو دستت باشه ولی چیزی هم پیدا نکنی یا اینکه احتمال موفقیت با ان پایین باشه
این مقاله هک ای سی را ببین ؛تصاویر قسمت قفل و فیوز بیت را نشان داده و مطالب اموزشی خوبی داره
http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q= ... GQ&cad=rja

سه شنبه 6 مرداد1394 - 10:37am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

پس با این حساب هیچی به هیچی شد

همه آرزوم دیدن دوباره مادرمه.. .....
ای کاش خدا قدیمها رو برگردونه ....

سه شنبه 6 مرداد1394 - 11:44am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

hafez نوشته است:

دوست عزیز کلا در مورد دستگاهایی که با میکرو برنامه ریزی شده حالا چه فلزیاب باشه چه میکروی ماشین لباسشویی و غیره :D به احتمال 99 درصد قفل هستند و بجز هک به روش بالا راهی ندارند. میکرویی که با صدها میلیارد هزینه ، برنامه ریزی شده و متخصصین زیادی روی ان کار کرده اند، اطلاعات داخل ان انحصاری در اختیار ان شرکت می باشد و مفت و مجانی در اختیار همه نمیگذارند. این موضوع در مورد هر دستگاهی که ارزشمند باشه صادقه . متاسفانه دوستان فکر میکنند اطلاعات مهم را به همین اسانی میتوانند بدست بیاورند . وقتی ما این مسئله ساده را نمیدانیم و دقت نمی کنیم قطعا از هک ان هم عاجز و ناتوان هستیم. اگر کسی توان هک میکرو را داشته باشه میره لورنز یا دستگاهای غیر فلزیابی که میلیارد تومان ارزش داره را هک میکنه و بدون ترس و لرز از این راه درامد کسب میکنه و میلیاردر میشه.به عبارتی وقتش را هم روی این چنین دستگاها هدر نمیده :D بدرود
در ضمن اینچنین تایپیک ها تیریست در تاریکی و اهداف گوناگون خاص خودش را داره بنابراین وقتتون را بیخود هدر ندین ;) حتی خواندن چنین موضوعاتی به نظر من کراهت داره :)) چون اگر به فرض من یا دیگری میکرو را هم هک کنه در اخر کل اطلاعات در اختیار عموم قرار نمیگیره =)) امیدوارم گرفته باشین
با ارزوی موفقیت برای دوستان که بتوانند اطلاعات را از طریق هک بدست بیاورند و در اختیار عموم بگذارند و از همه مهمتر ثابت بشه برداشت من اشتباهه ;)

سه شنبه 6 مرداد1394 - 12:23pm
کاربر فعال
کاربر فعال

yahooo نوشته است:
hafez نوشته است:

دوست عزیز کلا در مورد دستگاهایی که با میکرو برنامه ریزی شده حالا چه فلزیاب باشه چه میکروی ماشین لباسشویی و غیره :D به احتمال 99 درصد قفل هستند و بجز هک به روش بالا راهی ندارند. میکرویی که با صدها میلیارد هزینه ، برنامه ریزی شده و متخصصین زیادی روی ان کار کرده اند، اطلاعات داخل ان انحصاری در اختیار ان شرکت می باشد و مفت و مجانی در اختیار همه نمیگذارند. این موضوع در مورد هر دستگاهی که ارزشمند باشه صادقه . متاسفانه دوستان فکر میکنند اطلاعات مهم را به همین اسانی میتوانند بدست بیاورند . وقتی ما این مسئله ساده را نمیدانیم و دقت نمی کنیم قطعا از هک ان هم عاجز و ناتوان هستیم. اگر کسی توان هک میکرو را داشته باشه میره لورنز یا دستگاهای غیر فلزیابی که میلیارد تومان ارزش داره را هک میکنه و بدون ترس و لرز از این راه درامد کسب میکنه و میلیاردر میشه.به عبارتی وقتش را هم روی این چنین دستگاها هدر نمیده :D بدرود
در ضمن اینچنین تایپیک ها تیریست در تاریکی و اهداف گوناگون خاص خودش را داره بنابراین وقتتون را بیخود هدر ندین ;) حتی خواندن چنین موضوعاتی به نظر من کراهت داره :)) چون اگر به فرض من یا دیگری میکرو را هم هک کنه در اخر کل اطلاعات در اختیار عموم قرار نمیگیره =)) امیدوارم گرفته باشین
با ارزوی موفقیت برای دوستان که بتوانند اطلاعات را از طریق هک بدست بیاورند و در اختیار عموم بگذارند و از همه مهمتر ثابت بشه برداشت من اشتباهه ;)

کاملا حرفتون درست و بجاست البته قسمت آخرش شاید ما اینجور نشدیم ولی کار نشد نداره این دستگاه به قول شما که صد البته در مقایسه با دستگاه های غول اسباب بازیه درست چون پول زیادی بابتش نرفته میشه باهاش کارایی کرد نهایتش اینه که میکرو خراب میشه

سه شنبه 6 مرداد1394 - 3:07pm
مدیر کل
مدیر کل

chelashin عزیز اون دو فایل هگزی که شما گذاشتین مشخصه که محتوای درستی نداره! کسی یک مقدار با فایلهای هگز کار کرده باشه خیلی سریع از محتوای داخلی فایل متوجه میشه. درسته شما روش همیشگی رو برای خواندن میکرو استفاده کردین. اما در صورتی محتوای صحیح از میکرو دریافت میشه که قفل نباشه. اگر قفل باشه معمولا فایلی با اطلاعات بی معنی مثل همین فایلها به شما میده.
بنابراین پیشنهاد نمیکنم این فایلها رو حتی روی یک میکروی خام بریزین و روی مدار بذارین. چون میکرو ایسی معمولی نیست و با پروگرامهای مختلف کارکرد پایه هاش از نظر ورودی و خروجی و غیره عوض میشه. پس این احتمال وجود داره که با انجام چنین کاری به جای دیگری از مدار صدمه بزنین!!! بنده بیشتر منظورم همین بود که ریسک بیهوده نکنین. وگرنه اگر اتفاقی افتاد و جای دیگه مدار عیب کرد مقصر خودتون هستین.
در مورد کپی میکروی قفل شده با اینکه بنده تحقیق خاصی نکردم ولی فکر میکنم روالی که جناب yahooo فرمودن میتونه درست باشه و جواب بده. لذا با ایشون تبادل نظر کنین بلکه قضیه حل شد. اما بنده پیشنهاد مطمئن تری دارم و اون این هست که شما از اون شماره میکروی خاص حداقل 2 تا بگیرین! یکیش رو با یک فایل هگز آزمایشی مربوط به اون میکرو پروگرام کنین و روش قفل بذارین. با پروگرامر چک کنین تا مطمئن بشین قفلش درست هست و نمیشه هگز اصلی رو ازش خارج کرد. سپس با روشهایی که اشاره شد تلاش کنین قفل میکروی ازمایشی خودتون رو بشکنید و هگز اصلی رو بیرون بکشین. هر وقت موفق به این کار شدین و مشکلی پیش نیومد ؛ میشه گفت اون موقع میتونین روی میکروی این فلزیاب با همون روش کار کنین. این پیشنهاد از این بابت هست که معمولا احتمال زیادی داره که بار اول اشتباهی بکنین و میکروی اصلی از بین بره و اونوقت هم کپی برداری دستگاه به بن بست میخوره و هم دستگاهتون رو از دست دادین! در ضمن دقت کنین هر شماره میکروی خاص میتونه دارای روالی متفاوت از نظر قفل شکنی باشه! پس در مجموع کار مشکل و وقتگیری هست و باید حوصله بخرج بدین.

سه شنبه 6 مرداد1394 - 4:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: El.Dorado
جناب chelashin شما هم به چیزی که دنبالش بودی رسیدی :D برودستگاهتوبا خیال راحت بساز کسی نمیتونه مدارتوکپی کنه :Dدوستان همگی خسته نباشید :ymparty:

یا علی گفتیم و عشق آغاز شد

سه شنبه 6 مرداد1394 - 4:11pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستمون اگه یه اسمی از و یه عکسی هم از پنل دستگاه ارائه میکردن ممنون میشدیم شاید بشه خرید

همه آرزوم دیدن دوباره مادرمه.. .....
ای کاش خدا قدیمها رو برگردونه ....

سه شنبه 6 مرداد1394 - 4:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: El.Dorado
hafez نوشته است:
دوستمون اگه یه اسمی از و یه عکسی هم از پنل دستگاه ارائه میکردن ممنون میشدیم شاید بشه خرید

یعنی شما باور کردی دستگاهی سکه رو از 78 بزنه ..............................یاد تایپیک امر حسام افتادم مدعی شماتیک mdlبودومیگفت سکه رو از یکمتری میزنه 8-} :-ss

یا علی گفتیم و عشق آغاز شد

سه شنبه 6 مرداد1394 - 4:27pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 111 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 ... 12  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 31 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure