انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 7 اردیبهشت1403 - 1:46am

پاسخ به موضوع  [ 111 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 12  بعدی
 فلزیابی با برد 6 متر و تفکیک با lcd گرافیکی 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان با اجازه اساتید میخوام اطلاعات فلزیابی رو در این تاپیک بزارم که با کمک هم بشه ساختش که قبل خراب کردنش یک سکه 500 تومانی رو از 75 تا 77 براحتی سنس میکرد تقریبا کامل جداش کردم و تمام قطعات هم مشخص با 3 میکرو pic و هنوز نمیدونم اطلاعاتش رو میشه خوند یا نه منظورم فایل هگزشه اما از اونجا که تهدادی پایه برای پروگرام رو خود برد تعبیه شده فک کنم فیوزبیتاش پروگرام نشدن و میشه فایل هگزشم بدست آورد از اساتید و دوستان اگه همت کنند میشه کارایی کرد یکیش اینکه داخل خود لوپ هم مدار کوچکی تعبیه شده بود که 3 تا خازن ام کاتی با هم وازی بودن لوپ دستگاه 50 سانت بود که بصورت تاشو و کلا 33 در 45 اندازه خود لوپ بود با سیم 056 اما چیز خاصی که در لوپش بود این بود که انگاه هر دو سیم پیچ از هم جدا بودند و با یک سیم 3 رشه و چهارمی که شیلدش بود در نهایت به چهار نقطه مدار وصل میشد در رابطه با قدرت سنسش واقعا خودم هم امتحان کرده بودم یک سکه رو تو 77 میزد برا تعمیر آورده بود یه مشکل ساده داشت که برطرف شد و اینبار مشکل lcd پیدا کرده بود و برا تعمیر آورد و به یه قیمت پیشنهادی ازش خردیم من دنبال سود جویی و بساز بفروش تو انجمن رو ندارم ولی اگه بشه روش کار بشه به کمک شما در مورد هگز و نرم افزاری قصد دارم ازش در بیرون از انجمن پول در بیارم این وسط هم حاضرم همه اطلاعاتشو در اختیار انجمن بزارم فک کنم در این انجمن بهترین باشه شاید اینم بگم ثبات خیلی عجیبی داره11 دکمه برای خاموش رو روشن و نور و تنظیمات و این حرفا تصویری از مدارش رو در اینجا میزارم و اگه خواستین شروع میکنیم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 5 مرداد1394 - 2:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

به به ام دی ال آقا دمت گرم شروع کن

همه آرزوم دیدن دوباره مادرمه.. .....
ای کاش خدا قدیمها رو برگردونه ....

دوشنبه 5 مرداد1394 - 2:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خوب شما باید اول کاری از اینکه میشه اطلاعات مربوط به فایل هگز هر میکرو رو به دست بیاری که آیا امکان خارج کردن این هگزها هست یا نه تا بشه دقیق روش کار کرد

همه آرزوم دیدن دوباره مادرمه.. .....
ای کاش خدا قدیمها رو برگردونه ....

دوشنبه 5 مرداد1394 - 2:54pm
کاربر فعال
کاربر فعال

خوب راسیتش حق با شماست و برای این کار هم تا شب نمیتونم چون پروگرامرم و داده بودم یکی از دوستان باهاش تماس گرفتم شب میاره و سعی میکنم فایل هگزشو در بیارم کلا امروز ساعت حدود 11 صبح ازش خریدم دستگاه رو و تا الان هم طول کشید بازش کنم و لوپ زیاد وقت برد که مجبور شدم بسوزونمش تا یه جور چسپ که ریخته بودن رو سیم پیچ وبا هزار مکافات کندم کلا لوپ رو خراب کردم البته هر اطلاعاتی که داشت رو بدست آوردم مثل شماره سیم و اینکه دو سیم پیچ بود با سیم 056 و 66 دور وقتی سیم رو کامل جدا کردم اندازه طولی هر کدوم 1 متر بود بنابر این رو هم میشه گفت یه سیم پیچ 50 در 50 مربعی که البته رو هم تا شده مثل ال شکل بودن ظرفیت سیم 3.4 میلی هانری بود در ضمن زیر چسپ دقیقا وسط لوپ هم مدار کوچکی بود که چیز خاصی نداشت یعنی اصلا چیزی جز 3 تا خازن ام کاتی موازی شده با ظرفیت 39n . 4.7n . 1n بود یه شکل مداری هم داشت که چند رشته سیم سیم پیچها و در طرفی چهار رشته سیم کابلی که به دستگاه میرفت بود شب عکسا رو میزارم کاملا اما چیزی که مشخصه همه آیسی ها و قطعات رو نپوشونده بودن و همگی شمارشون معلومه

دوشنبه 5 مرداد1394 - 3:37pm
کاربر فعال
کاربر فعال

یک چیز دیگه اینکه فیبر دولایه هستش اما راحته ساختش خطوط تقریبا فاصله دارن از هم تنها ترسی که از این مدار دارم اینه که نشه فایل هگزشو ورداشت و سوالم اینه که اگه فایل هگزشو گیرم برداشتیم نمیشه تغیراتی درش داد ؟

دوشنبه 5 مرداد1394 - 3:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خیر نمیشه تغییر در برنامه داد هگز برنامه اصلی 100 درصد قفل هست و تنها ای سی که کارایی دیگری داره بازه امکان نداره باز باشه

چاره ای نیست

این روزها طرح روی جلد آدمهاست

که پرفروششان میکند نه متنشان!

دوشنبه 5 مرداد1394 - 4:42pm
کاربر فعال
کاربر فعال

اگه باز نباشه با برداشتن روی آیسی چطور فیوزبیتها باز میشن کسی اطلاعاتی داره اگه راهی باشه برش میدارم

دوشنبه 5 مرداد1394 - 5:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مرسي دوست عزيز .اما در رابطه با ظرفيت سيم پيچ فككر كنم مقدارش ديگه خيلي بالا باشه و قدرت دستگاه به خاطر همين ظرفيت زياد هستش ولي مشكلي كه داره اين نوع لوپها اينه كه حساسيت بسيار كمي به طلا دارن ولي فلزات مغناطيسي مثل اهن رو خوب سنس ميكنن.

دوشنبه 5 مرداد1394 - 5:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان
من شنیدم که توجمهوری یه نفر هست که میتونه فایل هگز رو از ایسی قفل بکشه بیرون

خداوندا چگونه زیستن را بیاموز. چگونه مردن را خواهم آموخت(شریعتی)

دوشنبه 5 مرداد1394 - 5:42pm
کاربر فعال
کاربر فعال

صاحب دستگاه یکی از فامیلامونه 3 سال پیش دستگاه رو گرفت راست و دروغ پای خودش میگفت 18 میلیون بارش کردن اما یکم در مورد طرف . فامیلمونه و 5 ساله که ازدواج کرده وقتی از خانواده پدریش جدا شد که به نسبت اونا هم فقیر بودن یک پراید با نقد و قرض و فروش طلاهای خانومش گرفت تا اونجا که ازش شناخت داریم بغیر از زیر خاکی کار دیگه ای نمیکنه تا اینکه پرایدشو فروخت و بگفته خودش این دستگاه رو خرید 3 سال پیش دیگه از این شهر رفتند پارسال یه بار آورد برای تعمیر که قطعی سیم منبع داشت چیز خاصی نبود بار دوم امروز آورد و با قیمت خیلی کمی به من داد اما یه سانتافا زیر پاش بود یه سری عکس بهم نشون داد قسم میخورد که 34 سکه طلا رو باهاش تو عمق 2.80 پیدا کرده آدم خیلی سفتیه برا پول یک ریال به بچشم الکی نمیده به قیمت 500 هزار تومن باهاش توافق کردم در کمال ناباوری 200 تاشو برگردوند قبل این دستگاه هم همیشه آویزان اینو اون بود برای دستگاه اما تستی که پارسال ازش کردم سکه رو تو 77 سانت زد یک الگوی تقریبا 3 مثقالی رو از 130 زد ضمن اینکه تو محلی که تست کردم جا داشت بیشتر بزنه اما تو محیط بخاطر وجود فلزات مزاحم نتونستم بیشتر سنس داشته باشم پارسال 10 تومان هم نمیداد

دوشنبه 5 مرداد1394 - 5:47pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 111 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 12  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 27 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure