انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 5 اردیبهشت1403 - 7:35pm

پاسخ به موضوع  [ 75 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 8  بعدی
 نظر سنجی درباره دستگاه های VLF 
نویسنده پیغام
مدیر سایت
مدیر سایت

*ايران* نوشته است:
با عرض سلام خدمت دوستان.جناب حميد استاد گرامى با تمام احترامى که براى شما قائل هستم با جمله ى آخر شما مخالفم.اين حقير gpx 4500 دارم و به تازگى ctx 3030 را نيز تهيه نمودم.با جى چى در عمق 2/20 يا کمى بيشتر 135 سکه طلا سنس کرده و آخرين موفقيتم ديروز بود که با ctx تعداد 205 سکه نقره از عمق حدودا 1/90 يا 2 متر سنس نموده ام البته به دليل نداشتن متر متراژ دقيق را نميدانم حدودا همان اندازه ها بود.
اپراتورى مسئله ى بسيار مهمى ميباشد. عواملى چون نحوه ى قرار گرفتن اجناس در زير خاک,آلودگى خاک,ميزان حساسيت به کار گرفته شده دستگاه و..... که خودتان بهتر ميدانيد تاثير گذار خواهند بود.
باز هم اعلام ميکنم که اپراتورى مسئله بسيار مهمى است.بخدا همين وى ال اف ها نياز بسيارى از کاربران را رفع خواهد کرد.اينقدر حساس نباشيد برادران عزيزم.حتما اين کار را به عنوان تفريح و سرگرمى مد نظر داشته باشيد.علم کافى و اطلاعات داشتن و همچنين مأيوس نشدن,پشتوانه مالى داشتن کليد اصلى پيروزيه شما خواهد بود.
آرزوى پيروزى,سلامتى و شادکامى را براى همگى آرزو مندم.

درود
دوست عزیز بخاطر موفقیتتون بهتون تبریک میگم :-BD
میشه یه توضیحی درباره نحوه کاوش بگید بینم نسخه داشتید یا با توجه به علائم بود یا شانس و ...
وهمچنین با توجه به اینکه دیروز موفق شدین احتمالا هنوز آب نکردین ممنون میشم یه عکس دسته جمعی از سکه ها بزارید.
البته درباره ی هردو کشفتون اگر توضیح جزییات رو بگید ممنون میشم و اگر هم از سکه ها طلا عکسی توی آرشیوتون دارید بزارید و درباره قدمت و قیمت هم توضیح بدید ممنون میشم.
خب خدارو چه دیدی شاید برخی دوستان دیگم موفق شدن حداقل یه تجربه ای از قیمت داشته باشیم.
L-)

نگذارید گوشهایتان گواه چیزی باشد که ندیده اید
نگذارید زبانتان چیزی را بگوید که قلبتان باور نکرده
صادقانه زندگی کنید

سه شنبه 30 دی1393 - 11:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

shakib نوشته است:
چقدرخوب موندن! :-?

تميز کردم شکيب جان..

چهارشنبه 30 دی1393 - 12:14am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
خب دوست من تست و نتیجه کاوش شما که ناقض صحبت من نیست! هر دو رو حدود 2 متر سنس داشتین و جای تبریک هم داره. در عین حال اگر بحث اپراتوری باشه هر کدوم این دستگاهها اپراتوری مطلوب خودشون رو میطلبن. اگر با یکی درست کار کنین و با دیگری نه ؛ طبیعتا نوع نتیجه گیری شما متفاوت خواهد بود!
بهرحال بحث برای اغلب دوستان سر همین بالاتر از 2 متر هست! وگرنه اکثرا میدونن که وی ال اف تا حد 1.5 متر خوب جواب میده. اما برای متراژ بالا در درجه اول سایز لوپ هست که اهمیت داره. فرق نمیکنه شما چه سیستمی دستتون بگیرین. گستره میدان به سایز لوپ بستگی داره. بنابراین این تیپ فلزیاب ها با سایز لوپی که دارن در همین حد 2 متر ممکنه جواب بدن. لوپ بزرگ تر از حدود 50 برای وی ال اف اگر غیر ممکن نباشه بسیار مشکل هست و خوب جواب نمیده. کما اینکه توی بازار هم پیدا نمیکنین. حتی اگرم باشه با سیستم موشن سنس کسی نمیتونه با لوپ بزرگ کار کنه. پس وقتی ما برای عمق بالا به لوپی بزرگتر از 60 نیاز پیدا میکنیم هیچ چاره ای بجز سیستم پالسی وجود نداره. این دیگه مطلبی ساده و مشخص و قابل اثبات هم از نظر علمی و هم از نظر تجربی هست.
در عین حال تفاوت عمده این دو نوع سیستم از نظر ساخت توسط خود شخص این هست که به ندرت میشه یک مدار وی ال اف خوب و با استانداردهای دستگاههای بازاری رو ساخت! هم مدار انچنان مناسبی ازشون موجود نیست و هم ساختشون بمراتب سخت تر از پالسی هست. پس ساخت وی ال اف بصورت چیزی که بشه واقعا روش حساب کرد از نظر بنده کاملا غیر معقوله و شخصا با همه تجربه ای که دارم ترجیح میدم برای داشتن یک وی ال اف خوب از بازار تهیه کنم. که البته چند میلیون هزینه بر میداره! ولی ساخت مدار پالسی بمراتب راحت تره و دست ادم در ساخت انواع لوپ به راحتی باز هست و برای عمق بالاتر از 2 متر هم بهترین گزینست و خیلی هم بصرفه تر و بهتر از نمونه های پالسی بازاری در میاد.

گفته هاى شما درست است حميد جان.من حرف هاى شما را نقض نکردم.صرفا جهت حرف شما که گفتين کسى نتيجه نگرفته است اين موضوع را بيان کردم.در مورد وى ال اف ها حرف شما درست است.نهايت 2متر.

چهارشنبه 30 دی1393 - 12:19am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

koohyar نوشته است:
*ايران* نوشته است:
با عرض سلام خدمت دوستان.جناب حميد استاد گرامى با تمام احترامى که براى شما قائل هستم با جمله ى آخر شما مخالفم.اين حقير gpx 4500 دارم و به تازگى ctx 3030 را نيز تهيه نمودم.با جى چى در عمق 2/20 يا کمى بيشتر 135 سکه طلا سنس کرده و آخرين موفقيتم ديروز بود که با ctx تعداد 205 سکه نقره از عمق حدودا 1/90 يا 2 متر سنس نموده ام البته به دليل نداشتن متر متراژ دقيق را نميدانم حدودا همان اندازه ها بود.
اپراتورى مسئله ى بسيار مهمى ميباشد. عواملى چون نحوه ى قرار گرفتن اجناس در زير خاک,آلودگى خاک,ميزان حساسيت به کار گرفته شده دستگاه و..... که خودتان بهتر ميدانيد تاثير گذار خواهند بود.
باز هم اعلام ميکنم که اپراتورى مسئله بسيار مهمى است.بخدا همين وى ال اف ها نياز بسيارى از کاربران را رفع خواهد کرد.اينقدر حساس نباشيد برادران عزيزم.حتما اين کار را به عنوان تفريح و سرگرمى مد نظر داشته باشيد.علم کافى و اطلاعات داشتن و همچنين مأيوس نشدن,پشتوانه مالى داشتن کليد اصلى پيروزيه شما خواهد بود.
آرزوى پيروزى,سلامتى و شادکامى را براى همگى آرزو مندم.

درود
دوست عزیز بخاطر موفقیتتون بهتون تبریک میگم :-BD
میشه یه توضیحی درباره نحوه کاوش بگید بینم نسخه داشتید یا با توجه به علائم بود یا شانس و ...
وهمچنین با توجه به اینکه دیروز موفق شدین احتمالا هنوز آب نکردین ممنون میشم یه عکس دسته جمعی از سکه ها بزارید.
البته درباره ی هردو کشفتون اگر توضیح جزییات رو بگید ممنون میشم و اگر هم از سکه ها طلا عکسی توی آرشیوتون دارید بزارید و درباره قدمت و قیمت هم توضیح بدید ممنون میشم.
خب خدارو چه دیدی شاید برخی دوستان دیگم موفق شدن حداقل یه تجربه ای از قیمت داشته باشیم.
L-)

دوست عزيز همين دو عکس را دارم متاسفانه.عکسى در آرشيو ندارم.هر در مورد قبر بودند بدون نسخه.فقط از رويا نشانه.شانسى هم در کار نبود منتها بايد دانست که چه قبرهايى ارزش کاوش دارند و بايد روى آنها کار کرد.سکه ها را به يکى از دوستانم داده ام براى فروش اما چشم.ميگويم از همه آنها عکس بگيرد.در مورد قيمت خبرى ندارم اما سکه هاى طلا هر کدام 7 فروش رفت.

چهارشنبه 30 دی1393 - 12:25am
مدیر سایت
مدیر سایت

درود
ممنونم دوست عزیز
فقط لطفا تصاویر رو در قسمت کشفیات اعضای انجمن آپ کنید و البته با توضیحات مربوطه چون اینجا ارتباطی با موضوع نداره متاسفانه لابلای پستها گم میشن و حداکثر استفاده رو نمیشه از تجربیات برد.
خوش باشید L-)

نگذارید گوشهایتان گواه چیزی باشد که ندیده اید
نگذارید زبانتان چیزی را بگوید که قلبتان باور نکرده
صادقانه زندگی کنید

چهارشنبه 30 دی1393 - 12:46am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

چشم.حتما

چهارشنبه 1 بهمن1393 - 4:19am

حمید نوشته است:
خب دوست من تست و نتیجه کاوش شما که ناقض صحبت من نیست! هر دو رو حدود 2 متر سنس داشتین و جای تبریک هم داره. در عین حال اگر بحث اپراتوری باشه هر کدوم این دستگاهها اپراتوری مطلوب خودشون رو میطلبن. اگر با یکی درست کار کنین و با دیگری نه ؛ طبیعتا نوع نتیجه گیری شما متفاوت خواهد بود!
بهرحال بحث برای اغلب دوستان سر همین بالاتر از 2 متر هست! وگرنه اکثرا میدونن که وی ال اف تا حد 1.5 متر خوب جواب میده. اما برای متراژ بالا در درجه اول سایز لوپ هست که اهمیت داره. فرق نمیکنه شما چه سیستمی دستتون بگیرین. گستره میدان به سایز لوپ بستگی داره. بنابراین این تیپ فلزیاب ها با سایز لوپی که دارن در همین حد 2 متر ممکنه جواب بدن. لوپ بزرگ تر از حدود 50 برای وی ال اف اگر غیر ممکن نباشه بسیار مشکل هست و خوب جواب نمیده. کما اینکه توی بازار هم پیدا نمیکنین. حتی اگرم باشه با سیستم موشن سنس کسی نمیتونه با لوپ بزرگ کار کنه. پس وقتی ما برای عمق بالا به لوپی بزرگتر از 60 نیاز پیدا میکنیم هیچ چاره ای بجز سیستم پالسی وجود نداره. این دیگه مطلبی ساده و مشخص و قابل اثبات هم از نظر علمی و هم از نظر تجربی هست.
در عین حال تفاوت عمده این دو نوع سیستم از نظر ساخت توسط خود شخص این هست که به ندرت میشه یک مدار وی ال اف خوب و با استانداردهای دستگاههای بازاری رو ساخت! هم مدار انچنان مناسبی ازشون موجود نیست و هم ساختشون بمراتب سخت تر از پالسی هست. پس ساخت وی ال اف بصورت چیزی که بشه واقعا روش حساب کرد از نظر بنده کاملا غیر معقوله و شخصا با همه تجربه ای که دارم ترجیح میدم برای داشتن یک وی ال اف خوب از بازار تهیه کنم. که البته چند میلیون هزینه بر میداره! ولی ساخت مدار پالسی بمراتب راحت تره و دست ادم در ساخت انواع لوپ به راحتی باز هست و برای عمق بالاتر از 2 متر هم بهترین گزینست و خیلی هم بصرفه تر و بهتر از نمونه های پالسی بازاری در میاد.

--حمیداقا درمورد ساخت حق باشماست پالسی ساده ترینه ولی من میگم آهن یاب چون آهن ومفرغ خوب میزنه ولی طلا یکسوم میشه نه اینکه اصلا نگیره ولی وی ال اف تا سیصد کیلوهرتزو میگن مثلن فیشرترازویی با فرکانس 75 کیلو شش متر واقعیه ولی دوستانی تا عمق ده متر هم درآوردن وهمه فلزیابای حرفه ای بالای 5 کیلو کار میکنند

جمعه 3 بهمن1393 - 11:45am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mrmr16 نوشته است:
سلام

دوستان اگه اشتباه نکنم این 5 دستگاه از نوع vlf هستن . اونایی که استادن لطفن نظر بدن کدوم یکی از نظر تفکیک ، عمق وحساسیت بهتر جواب میده

هر 5 دستگاه توی سایت ژئوتچ هستن . لینک همشون می زارم . البته TGSL توی سایت خودمون ارائه شده

1-DX-PRO-VDI
http://www.geotech1.com/forums/showthre ... DX-PRO-VDI

2- TGSL
http://www.geotech1.com/forums/showthre ... LDEN-SABRE

3- king kobra
http://www.geotech1.com/forums/showthre ... -Cobra-PCB

4-IGSL
http://www.geotech1.com/forums/showthre ... 17861-IGSL

5- TGSL-EDU
http://www.geotech1.com/forums/showthre ... t=TGSL-EDU

جناب mrmr درود
بنده فقط tgsl و king cobra را ساختم
مشکل ترین قسمت ساخت یک فلز یاب وی ال اف لوپ اون و نال کردن اونه
چون بخاطر وجود خطای قطعات و کیفیت ساخت متفاوت برای هر کسی ، نمیشه یه فرمول کلی برای ساخت بهترین لوپ پیشنهاد کرد و اون چیزی که بعنوان دستور ساخت لوپ توی سایت ها قرار میگیره نزدیک به هدف هست ولی بهترین تنظیمات باید به کمک اسکوپ زنی و محاسبه ی رزونانس tx و rx و کم وزیاد کردن دقیق اندوکتانس کویلها بدست آورد.
و صد البته جنس و قطر سیم استفاده شده که با توجه به جدول سیم های لیتز و طبق فرکانس کاری دستگاه باید سایز سیم انتخاب بشه... و در نهایت نوع و شکل پیچش...
اما در مقام مقایسه ی این فلزیابها حتی با دیدن فیلم های موجود در اینتر نت هم میتونید متوجه این موضوع بشید که تفاوت عمده ی این مدارها در روش تفکیک و حذف فلزاته که زیاد مساله مهمی نیست (مثلا کبرا 3 یا چهار نوع بوق متفاوت داره ولی تسورو فقط دونوع بوق داره و بقیه رو با حذف کردن وسکوت تفکیک میکنه.)
اما از نظر قدرت همه ی اینها بجز مورد اول که بنده نمیشناسمش ، قطعات مشابه دارند و بنابراین حرف اول و آخر رو کویل اونها میزنه که در بهترین حالت برای اشیا بزرگ زیر 1.5 متر باید روشون حساب کرد
پیروز باشید

توانا بود هرکه دانا بود
knowledge is power

جمعه 3 بهمن1393 - 12:21pm

سلام دوستان من اطلاعاتی راجع به بلیس تول بلغاری میخواستم تو گوگل هست اما نظر کارشناسی شمارو میخام،آخه مورد برای کاوش دارم میخواستم ببینم جواب میده یا خیر،و در نهایت پیشنعاد شما برای یه دستگاه پنج شش تومنیه معتبر چیه،متشکرم

چهارشنبه 8 اردیبهشت1394 - 2:53am

سلام دوستان
من اعتقاد ندارم vlf عمق کم میزنه . بستگی به نوع لوپ و کیفیت ساخت لوپ داره .فلزیابهای vlf هستند که عمق بالا رو میزنن من اسم نمی برم تا تبلیغ نباشه ولی اینکه مدار vlf عمق کم میزنه تماما به لوپ بستگی داره ونه مدار البته مدار باید تقویت بشه و شرکتهایی هستند که فلزیابهای vlf آنه بالای چهار مترم میزنه دقیقا من دیدم که یک فلز 60 در 60 رو در عمق 3متری با تفکیک عالی زد. خطای این نوع فلزیابها خیلی کمه .بالانس بسیار پایداری داره بالانسشون هم اتومات و دستی هستش

سه شنبه 20 مهر1395 - 10:32am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 75 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 8  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 13 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure