انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 3:37pm

پاسخ به موضوع  [ 32 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4  بعدی
 فلزیاب روسی anker 50 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

hamze2000 نوشته است:
كوروش عزيز من تا حدي با زبان روسي آشناي دارم و چيزي كه برام جالب هستش قطعاتش هم تو تهران من ديدم و پرسيدم.اين دستگاه هم قدرت بالاي داره و همين ورژن اون يه سكه رو از 60سانتي ميزنه.هر چي هست از خيلي از مدارات ديگه بهتر هستش.بهتره واقعيت ها گفته بشه و هر كي توانش رو داره بهتره خودش بره پرس و جو كنه بعد اونو بسازه.كلا انكر يه لغت بد تو زبان روسي هستش كه معني اون به فارسي در لغت نامه ها به لنگر گفته ميشه و در اصطلاع عاميانه هم به يه جاي خر گفته ميشه.من فيلم كاركردش رو ديدم و چيزي رو كه ديدم و خوندم رو ميگم.

همزه جان ، پس اینطور که شما میفرمایین بنده خلاف حقیقت رو گفتم =((

پس حتما بسازین و نتیجه رو اطلاع بدین :ymhug:

موفق باشین استاد همزه :x

ردیاب انجمن-Fpl35 * توباکس ساشو * چنس *کوثر

چهارشنبه 7 اسفند1392 - 8:57am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

kavoshgar نوشته است:
با سلام به همه دوستان
این مداری که براتون میزارم نسخه به روز شده آنکر هستش که اسم کاملش anker 50mm هستش
اگر در مورد این مدار اطلاعات خاصی دارید خواهشا در اختیار همه بزارید تا استفاده کنیم
ممنونم

سلام دوست عزیز بسیار ممنون از لطفتون
میشه بفرمایید فایل coil_gage برای چی هست ؟
ابعاد فیبر را میشه بفرمایید !
ببخشید سوال زیاد میپرسم !
درسته تفکیک نداره اما میشه بگید واقعا فلز رو میزنه یا نه ! یا مثل این شرکتی ها که خیلی تا حالا پول مارو به یقما برده املاح میزنه !و ثبات ندارن !

چهارشنبه 7 اسفند1392 - 4:28pm
مدیر کل
مدیر کل

دوستان اول این نکته رو عرض کنم این فلزیاب از نوع وی ال اف و IB هست که با فرکانس 7.8 کیلوهرتز کار میکنه. این مدار دارای چند قطعه کمیاب یا حتی نایاب هست که احتمالا نیاز به استفاده از قطعات مشابه رو قطعی میکنه و علیرغم داشتن میکروکنترلر ؛ حجم فایل هگزی که براش قرار داده شده نشون میده که جز چند خط نرم افزار کار خاصی درش صورت نگرفته و چون ال سی دی هم استفاده نشده عملا بیشتر مزایای یک مدار میکروکنترلری واقعی رو نداره.
فیبر مدار بصورت دو رو و با قطعات اس ام دی هست و طبیعتا مدار از سیستم لوپ فرستنده و گیرنده استفاده میکنه که ساخت لوپش بسیار مشکل هست و برای تنظیم دقیق نیاز به یک اسیلوسکوپ هم وجود داره.
برد نهایی این مدار برای یک سکه درشت حداکثر 50 سانت خواهد بود و به 60 سانت نمیتونه برسه به همون دلیلی که تمام فلزیاب ها محدود به این اعداد و ارقام هستن و تا کسی مساله رو درک نکنه باید هر روز دنبال مدارات مختلف باشه تا به حرف بنده برسه! با این وجود بنده مشتاق هستم فیلمی رو ببینم که حتی در هوا سکه در حال سنس از 60 سانتی باشه.
به لحاظ سیستم وی ال اف این تیپ فلزیابها اتفاقا برای سنس سکه مناسب هستن ؛ مثل بسیاری از فلزیاب های پر طرفداری که در کشورهای خارجی کار میشه. اما برای سنس فلزات بزرگ در عمق زیاد ؛ این نوع فلزیاب کارایی زیادی نداره. عمق نهایی این مدار رو میشه تا 2 متر تخمین زد و بلحاظ فرکانس وی ال اف حساسیتش به جنس خاک و املاح و بخصوص رطوبت بیشتر از فلزیابهای پالسیه.
در مجموع بنده بکسی توصیه نمیکنم دنبال ساخت این مدار بره چون هم احتمال ساخت موفقش برای هر کسی پایین هست و زمان و زحمت بسیار زیادی داره تا بخواد بطور کامل راه بیفته و در نهایت هم اون ارزشی که فکرشو بکنین بهیچ وجه نداره! در واقع اگر این نوع فلزیاب رو بخواین بسازین بهتره دنبال انواع جدیدتر و بسیار کاملتری نظیر کوازار برین. البته این توضیحات در مورد اون هم صدق میکنه با این تفاوت که کوازار یک فلزیاب خیلی مدرن تر و با تفکیک خوب و امکانات دیجیتالی و تصویری بالا هست.
در یک کلام اگر بخوام خیال همه رو راحت کنم سیستمهای وی ال اف بدرد دفینه یابی اون هم در خاک ایران نمیخورن! تنها نوع فلزیاب وی ال اف که ممکنه در دفینه یابی کاربرد داشته باشه نوع توباکس هست. سایر انواع بعنوان سکه یاب یا فلزیاب تفریحی و کمکی مثلا برای دیواره زنی و تفکیک میتونن بدرد بخورن اما بعنوان فلزیاب اصلی که روش حساب کنین فایده ای ندارن. این مساله در کنار ساخت بسیار مشکلتری که انواع فلزیاب وی ال اف داره ؛ ارزش ساختشون رو کمتر هم میکنه.

چهارشنبه 7 اسفند1392 - 5:22pm
استادیار
استادیار

محل اقامت: ایران
با سلام

بله منم با فرمایشات سازنده مهندس حمید کاملا موافقم.من مطلب کاربردی رو در مورد این فلزیاب بدین جهت گفتم که این فلزیاب سکه یاب خوبیه.تنها ویژگی خوبش هم میشه گفت قدرت حذف ذراتش هست که یه پوون مثبت در امر سکه یابی هست. ;)

چهارشنبه 7 اسفند1392 - 9:49pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

ضمن تشکر از توضیحات کامل مهندس حمید باید بگم جدیدترین نوع انکر m60ss اگه اشتباه نکنم هستش که با ساخت بوبین بزرگ تر اشیای بزرگ رو خیلی با عمق بیشتری میگیره و سنس سکه هم با بوبین 35 سانت انجام می گرفت.در مورد کوثر هم بقول خودشون اگه از بوبین 1 در 1 استفاده بشه می تونه بال گرد رو تو آسمون سنس کنه!!!!!البته درست بودن این مطلب رو تایید نمی کنم و چیزی که مشخص هستش قدرت خوبی دارن و با توجه به بعضی از ویژگی های مثبتی که دارن بنظر من از خیلی از مدارات موجود بهتر هستش.توباکس هم متاسفانه تو منطقه ما به یه سنگ سیاه که زیر خاک هم زیاد هستش حساسیت نشون میده.سعی می کنم فیلمی از انکر قرار بدم.از جناب حمید هم بخاطر روشن کردن بعضی نکات مخفی که من بی خبر بودم تشکر می کنم.

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

چهارشنبه 7 اسفند1392 - 10:20pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
خب قسمتی از داستان مربوط به فرکانس وی ال اف چند کیلوهرتزی این تیپ فلزیاب ها هست که این فرکانس بالا به فلزات کوچک بیشتر واکنش نشون میده و به همون نسبت برای فلزات بزرگ به اندازه پالسی ها برد اضافه نمیشه. از طرفی همین خاصیت فرکانسی سبب واکنش بیشتر دستگاه به ذرات میشه. در کنار اینها هر چقدر فرکانس بالاتر باشه نفوذ در خاک هم سخت تر میشه و نسبت به هوا برد بیشتری کم میکنه. فکر میکنم در نظر گرفتن همین 3 مساله خیلی مسائل رو در خصوص کل فلزیاب های وی ال اف روشن میکنه! حالا اگر شما هر مشکلی در خطا زدن با توباکس داشتین در سایر فلزیاب های با فرکانس وی ال اف فقط کمی این مساله میتونه بهتر بشه ولی کلیت داستان به قوت خودش باقی هست.
در مورد لوپ هم این درسته که برای فلزات بزرگتر لوپ بزرگتر کارایی داره و سبب برد بیشتر برای فلز بزرگتر میشه و در عوض مثلا سکه رو دیگه نمیتونه سنس کنه. اما واقعیت این هست که در همه فلزیاب های وی ال اف ما حتما باید 2 لوپ داشته باشیم که این دو لوپ باید نسبت به هم نال و تنظیم بشن. این کار در خیلی موارد حتی نیاز به اسیلوسکوپ داره و به همین راحتی هم انجام نمیشه. این امر در مورد لوپ های کوچکتر بمراتب راحت تر هست و جواب بهتری هم میده اما در مورد لوپ های بزرگ دیگه اصلا به این راحتی نیست و خوب هم جواب نمیده. اگر دقت کنین تمام فلزیاب های وی ال اف دنیا هم از حدی لوپ بزرگتر ندارن. خوشحال میشم بین صدها مدل فلزیاب معروف وی ال اف که قطعا از این مدارات حرفه ای تر هم هستن نگاه بکنین و ببینید بزرگترین لوپی که براش قرار دادن چه اندازه ای هست. بحث لوپ 1 متری هم کلا برای وی ال اف ها معنی نداره و فقط در مورد پالسی ها قابل استفادست. حالا شما اگر کوازار یا هر وی ال اف دیگه ای رو با لوپ 1 متری دیدین به ما نشون بدین به چه صورت ساخته شده! چون در حرف و تئوری بله میشه اما در عمل خیر!
بهرحال من بطور خاص مداری که گذاشته شده بود رو ارزیابی کردم و البته نکاتی که عرض کردم عمومیت داشت. با این حال اگر مدار کاملتری هست لطف کنین همون مدار رو بذارین و اگر فیلمی هم از کارکردش موجود باشه دقیق تر میشه نظر داد.

چهارشنبه 7 اسفند1392 - 11:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام
خیلی ممنون از توضیحات کامل و روشن استاد حمید !
استاد این کوثر را از کجا میشه مدارشو گیر اورد و چطور میشه ساخت !

پنج شنبه 8 اسفند1392 - 5:06am
استادیار
استادیار

محل اقامت: ایران
فلزیاب کوثر فلزیاب خیلی خوبیه ولی ساختش کار هر کسی نیست.قطعاتش به صورت اس ام دی هستش و یه نکته خیلی مهم رو که مهندس حمید بهش اشاره کردن و همه باید بدونن.تنظیمات لوپهای مدارات vlfمعمولا باید با اسیلوسکوپ صورت بگیره دوستانی که این وسیله رو ندارن نمیتونن نتایج ایده آل رو از دستگاه بگیرن

پنج شنبه 8 اسفند1392 - 8:07am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

یک سوال هم من داشتم .استفاده از اسکوپ برای نال کردن این مدار که روی هم دیگه سوار میشن که شما میگی واجبه واسه تو باکس خودمون که از دور تنظیم میشه چی اونم به اسکوپ نیاز داره

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

پنج شنبه 8 اسفند1392 - 11:12am
استاد
استاد
آواتار کاربر

اينم يه عكس از كوثر

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

پنج شنبه 8 اسفند1392 - 1:19pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 32 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 17 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure