انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 31 فروردین1403 - 4:56pm

پاسخ به موضوع  [ 186 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 ... 19  بعدی
 آموزش کامل Garrett GTI 2500 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

mehdi2344 نوشته است:
@};- کمکی از دستم بر بیاد هستم در خدمتتون

سلام
اگه امکان داره بالانس دستی رو با لوپ متعامد توضیح بدین ممنون

پنج شنبه 5 فروردین1395 - 1:32pm
آواتار کاربر

از دوستان عزیز، مخصوصا pejhvak, asort1, assad, mehdi2344 و ... که باعث پربار تر شدن این تاپیک شدن، کمال قدر دانی رو دارم @};-
با این حال، از دوستانی که Garrett GTI 2500 را خریداری کردن و یا دارن خواهشمندم یه ریویوی تخصصی و کامل ازش بزارن.

1-اینکه تا چه عمقی با کویلهای 9.5" و 12.5" و 16.5" اینچی میزنه؟
2-آیا به املاح خیلی حساس هست؟ اگه جواب مثبت هست آیا راهی برای حل این مشکل وجود دارد؟
3-آیا به رطوبت حساس هست(مخصوصا شمال)؟ اگه جواب مثبت هست، راهی برای حل این مشکل وجود دارد؟
4-ثباتش چطور هست؟
5-با دو کویل متعامد و توباکسِ آن، تا چه عمقی را خواهد زد(تارگت به انتخاب خودتون)؟
6-آیا عمق هدف رو هم در حالت توباکس نمایش میدهد؟ (مهم)
7-غیر از تفکیک در سه حالت آهن، طلا و نقره، فلزات دیگر را هم نماش میدهد مانند سرب، آلومینیوم و .. یا فقط همین سه حالت را نمایش میدهد؟
8-آیا به سفال و آجر پخته عکس العمل نشان میدهد یا خیر؟ اگر جواب مثبت هست آیا راهی برای حل این مشل وجود دارد؟
9-راحتی کار با این دستگاه چطوره؟

در یه تاپیک دیگه ای آقا سورنا و هالو و آریانا هم میخواستن که همین گرت جی تی آی رو بگیرن و نظرشونو راجع به این دستگاه بگن که نیومدن :-w
از دوستان گرت سوار خواهشمندیم همراهی کنند. @};-
"با تشکر"

شنبه 18 اردیبهشت1395 - 8:03pm
کاربر فعال
کاربر فعال

metallist عزیز تنها توصیه ای که میتونم بهتون بکنم اینه که تا خودتون دستگاه رو در دست نگیرین و باهاش کار نکنید و قلقش دستتون نیاد نمیتونید تئوریک چیزی یاد بگیرید . البته دوستان لطف کردن و اصول صحیح استفاده رو در صفحات گذشته توضیح دادن ، شما هم با رعایت این اصول و فقط تمرین زیاد باید دستگاهتون رو بشناسید و زبونش رو یاد بگیرید . در مورد سوالاتتون هم تا جایی که بتونم با توجه به تجربه شخصی خودم پاسختون رو میدم . و اما پاسخ : تا جایی که بنده اطلاع دارم gti 2500 لوپ اورجینال 16.5 اینچی نداره و فقط دو عدد لوپ 9.5 و 12.5 اینچی داره .1- در مورد عمق سنس با لوپ 9.5 اینچی امتحان نکردم ولی با 12.5 اینچی در شرایط تست فلز 15*20 رو در عمق 1.5 متر سنس کردم . البته چون این دو لوپ فقط در حالت vlf کاربرد دارن با توجه به ماهیت vlf بیشتر از این عمق رو هم سنس نمیکنن 2- حساسیت به املاح میشه گفت قابل قبوله . هر چه میزان حساسیت رو بالاتر ببرید حساسیتش به املاح هم بیشتر میشه و عمق زنی هم بالاتر میره و برعکس اون هم صادق هست . بنظرم بهترین تنظیماتش همون تنظیمات کارخانه هستش . 3-این سوال رو بهتره آقا مهدی که اون اطراف کار کرده پاسخ بده . فقط همین رو بگم که اگه خاک مقداری دارای رطوبت باشه دستگاه بهتر میتونه سنس کنه ، شاید بخاطر اینه که سختی خاک در این حالت کمتر میشه و امواج راحتتر میتونن نفوذ کنن .4-ثباتش در مقایسه با خیلی از دستگاه های دیگه بالاتر و بهتره 5-حتما خودتون بهتر میدونید که توباکس با توجه به حجم هدف عمق میزنه یعنی هرچی فلز بزرگتر باشه ، در عمق بیشتری سنس میکنه. من خودم در شرایط تست فلز 20*30 رو در عمق 2 متر سنس کردم ولی بیشتر از اون رو امتحان نکردم . طبق گفته های مهندس حمید کلا توباکس ها بسته به حجم فلز تا 6 متر و حتی بیشتر هم عمق میزنن . مثلا فلزی به اندازه یک ماشین رو شاید در 6 متری سنس کنن . این رو هم اضافه کنم که شرایط دفینه با شرایط مصنوعی کاملا متفاوته یعنی جنسی که سالها زیر خاک بوده خاک اطرافشو آلوده کرده و در عمق بیشتری توسط دستگاه سنس میشه .6- اگه این دستگاه رو داشته باشی حتما متوجه شدی که عمق رو به صورت اینچ و تا 12 اینچ یعنی حدود 30 سانت نمایش میده ، اونم بشدت متغیره و فقط در حالت vlf نشون میده . در کل رو این خاصیتش اصلا حساب نکن !!!! 7- نمایش جنس فلز بصورت چراغهایی (لودر) در بالای صفحه نمایش داده میشه . یعنی هر فلزی رو در این سه بازه نشون میده . مثلا شاید استیل یا آلومینیوم رو در قسمت مربوط به نقره نشون بده . اینم بگم که فقط در حالت vlf قابلیت تفکیک داره و در حالت توباکس این قابلیت رو نداره . 8-در مورد سفال هم بر روی سطح سفال نمیزنه ولی شنیدم در عمق سفال قدیمی رو میزنه . چیزی هم که من از این دستگاه فهمیدم اینه که حفره و فضای خالی رو هم میتونه سنس کنه 9- کار با این دستگاه اوایل واقعا سخته و همین مسئله باعث میشه که بعد از مدتی آدم دلزده بشه و دیگه نخواد ادامه بده . ولی همونطور که در ابتدا عرض کردم با تمرین و ممارست زیاد وقتی تونستی که مهارت لازم رو بدست بیاری دیگه کار برات لذت بخش میشه . اینا تجربیاتی بودن که من بشخصه درک کردم .امیدوارم که جواب سوالاتت رو گرفته باشی. این تاپیک رو کامل بخون و اصول رو حتما رعایت کن و اینو بدون که بهترین استاد و معلم برای آدم خودشه . شاید شما خاصیتی رو از این دستگاه کشف کنی که ما تابحال نتونستیم و درک آدمها از یک موضوع در یک سطح نیست . منظورم اینه که حتما خودت باید دستگاهو در دست بگیری و باهاش کار کنی تا متوجه عرایض بنده بشی . امیدوارم موفق باشی . @};-

یکشنبه 18 اردیبهشت1395 - 1:12am
کاربر فعال
کاربر فعال

meysam hefaz نوشته است:
mehdi2344 نوشته است:
@};- کمکی از دستم بر بیاد هستم در خدمتتون

سلام
اگه امکان داره بالانس دستی رو با لوپ متعامد توضیح بدین ممنون

سلام دوست عزیز، بالانس دستی واقعا زمانبر و خسته کننده هست ، کما اینکه در بهترین حالت شاید تا کمتر از 10 دقیقه بسته به شرایط بتونه بالانسش رو حفظ کنه . وقتی خودش دارای گزینه بالانس اتوماتیک هست دیگه فکر کنم بالانس دستی بی معنی باشه . تو اینترنت هم فیلمهایی هستن که نحوه بالانس کردن لوپ متعامد رو نشون میدن . بهتره اول اونا رو ببینید و خودتون انجامش بدین تا روال کار دستتون بیاد . وقتی جایی قاشق هست آدم با دست غذا نمیخوره . موفق باشید . @};-

یکشنبه 18 اردیبهشت1395 - 1:32am
آواتار کاربر

pejhvak نوشته است:
metallist عزیز تنها توصیه ای که میتونم بهتون بکنم اینه که تا خودتون دستگاه رو در دست نگیرین و باهاش کار نکنید و قلقش دستتون نیاد نمیتونید تئوریک چیزی یاد بگیرید . البته دوستان لطف کردن و اصول صحیح استفاده رو در صفحات گذشته توضیح دادن ، شما هم با رعایت این اصول و فقط تمرین زیاد باید دستگاهتون رو بشناسید و زبونش رو یاد بگیرید . در مورد سوالاتتون هم تا جایی که بتونم با توجه به تجربه شخصی خودم پاسختون رو میدم . و اما پاسخ : تا جایی که بنده اطلاع دارم gti 2500 لوپ اورجینال 16.5 اینچی نداره و فقط دو عدد لوپ 9.5 و 12.5 اینچی داره .1- در مورد عمق سنس با لوپ 9.5 اینچی امتحان نکردم ولی با 12.5 اینچی در شرایط تست فلز 15*20 رو در عمق 1.5 متر سنس کردم . البته چون این دو لوپ فقط در حالت vlf کاربرد دارن با توجه به ماهیت vlf بیشتر از این عمق رو هم سنس نمیکنن 2- حساسیت به املاح میشه گفت قابل قبوله . هر چه میزان حساسیت رو بالاتر ببرید حساسیتش به املاح هم بیشتر میشه و عمق زنی هم بالاتر میره و برعکس اون هم صادق هست . بنظرم بهترین تنظیماتش همون تنظیمات کارخانه هستش . 3-این سوال رو بهتره آقا مهدی که اون اطراف کار کرده پاسخ بده . فقط همین رو بگم که اگه خاک مقداری دارای رطوبت باشه دستگاه بهتر میتونه سنس کنه ، شاید بخاطر اینه که سختی خاک در این حالت کمتر میشه و امواج راحتتر میتونن نفوذ کنن .4-ثباتش در مقایسه با خیلی از دستگاه های دیگه بالاتر و بهتره 5-حتما خودتون بهتر میدونید که توباکس با توجه به حجم هدف عمق میزنه یعنی هرچی فلز بزرگتر باشه ، در عمق بیشتری سنس میکنه. من خودم در شرایط تست فلز 20*30 رو در عمق 2 متر سنس کردم ولی بیشتر از اون رو امتحان نکردم . طبق گفته های مهندس حمید کلا توباکس ها بسته به حجم فلز تا 6 متر و حتی بیشتر هم عمق میزنن . مثلا فلزی به اندازه یک ماشین رو شاید در 6 متری سنس کنن . این رو هم اضافه کنم که شرایط دفینه با شرایط مصنوعی کاملا متفاوته یعنی جنسی که سالها زیر خاک بوده خاک اطرافشو آلوده کرده و در عمق بیشتری توسط دستگاه سنس میشه .6- اگه این دستگاه رو داشته باشی حتما متوجه شدی که عمق رو به صورت اینچ و تا 12 اینچ یعنی حدود 30 سانت نمایش میده ، اونم بشدت متغیره و فقط در حالت vlf نشون میده . در کل رو این خاصیتش اصلا حساب نکن !!!! 7- نمایش جنس فلز بصورت چراغهایی (لودر) در بالای صفحه نمایش داده میشه . یعنی هر فلزی رو در این سه بازه نشون میده . مثلا شاید استیل یا آلومینیوم رو در قسمت مربوط به نقره نشون بده . اینم بگم که فقط در حالت vlf قابلیت تفکیک داره و در حالت توباکس این قابلیت رو نداره . 8-در مورد سفال هم بر روی سطح سفال نمیزنه ولی شنیدم در عمق سفال قدیمی رو میزنه . چیزی هم که من از این دستگاه فهمیدم اینه که حفره و فضای خالی رو هم میتونه سنس کنه 9- کار با این دستگاه اوایل واقعا سخته و همین مسئله باعث میشه که بعد از مدتی آدم دلزده بشه و دیگه نخواد ادامه بده . ولی همونطور که در ابتدا عرض کردم با تمرین و ممارست زیاد وقتی تونستی که مهارت لازم رو بدست بیاری دیگه کار برات لذت بخش میشه . اینا تجربیاتی بودن که من بشخصه درک کردم .امیدوارم که جواب سوالاتت رو گرفته باشی. این تاپیک رو کامل بخون و اصول رو حتما رعایت کن و اینو بدون که بهترین استاد و معلم برای آدم خودشه . شاید شما خاصیتی رو از این دستگاه کشف کنی که ما تابحال نتونستیم و درک آدمها از یک موضوع در یک سطح نیست . منظورم اینه که حتما خودت باید دستگاهو در دست بگیری و باهاش کار کنی تا متوجه عرایض بنده بشی . امیدوارم موفق باشی . @};-

ممنونم آقا pejhvak @};- @};- @};-

یکشنبه 19 اردیبهشت1395 - 7:36pm
کاربر فعال
کاربر فعال

فدات :-* @};-

دوشنبه 20 اردیبهشت1395 - 11:17pm
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: وطنم ایران
درود دوستان. گویا شرکت Detech برای گرت 2500 لوپ 18 اینچی زده.

لینک : http://www.nuggets.at/DETECH-45-cm-18-G ... uchSpule_1

قیمت 209 یورو.

سلامتی پرندگانی که از خشکسالی مردند، ولی از گندمزار نامردان نخوردند..

پنج شنبه 23 اردیبهشت1395 - 8:20pm
کاربر فعال
کاربر فعال

رامزین نوشته است:
درود دوستان. گویا شرکت Detech برای گرت 2500 لوپ 18 اینچی زده.

لینک : http://www.nuggets.at/DETECH-45-cm-18-G ... uchSpule_1

قیمت 209 یورو.

ممنون از اطلاع رسانی شما دوست عزیز ، بنده از این موضوع اطلاعی نداشتم . اما مهم اینه که این لوپ بتونه چیزی به توانایی های دستگاه اضافه کنه (مثل افزایش عمق) . ولی چون این لوپ هم با سیستم vlf کار میکنه و تا جایی که بنده تحقیق کردم و اساتید همین انجمن هم پاسخ دادن نمیشه از سیستم های vlf انتظار عمقی بیش از 1.80 متر تا نهایتا 2 متر رو داشت و ربطی هم به سایز لوپ نداره . پس هدف از ارائه این لوپ برای گرت چی هست من که نمیدونم !!! باید باهاش کار کرد تا ببینیم کاربردی داره یا نه .

جمعه 23 اردیبهشت1395 - 12:58am
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: وطنم ایران
دوستان از اونجایی که تست هوا برای VLFها ملاک نیست اما خب بنده انجام دادم + تست خاک، و نتیجه به این صورت میباشد :
_ سنس سکه 500 تومانی با لوپ 9.5 اینچی در 37 سانتیمتر در هوا.
_ سنس سیم آرماتور به طول ده سانتیمتر با لوپ 9.5 در 45 سانتیمتری در خاک.
_ سینی مسی 24 سانتی که درصد مس اون شاید 70 درصد بیشتر نباشه با لوپ ایگل، سنس در 150 سانتیمتر . با لوپ 9.5 تست نکردم.
_ همین سینی در خاک در همین عمق با لوپ ایگل سنس نشد اما حفره ایجاد شده بصورت نغم از بغل چاله که سینی در اون بود به طول 50 سانتیمتر و ارتفاع 30 سانتیمتر سنس شد ( دوستان سنس حفره با این دستگاه با قطعی صد همراه هست! حالا حفره باعث شده فلز رو نزنه دیگه نمیدونم!
_ حفره به همون ابعاد و ارتفاع 30 سانتیمتر در عمق دو متر با لوپ ایگل تشخیص داده شد .
_ سنس آهن به ابعاد یک در یک متر با لوپ ایگل در هوا در 3.5 متر.
_ سنس همین آهن با لوپ 9.5 در هوا در 180 سانتیمتر.
_ لازم به ذکر هست کوزه جدید رو با لوپ کوچک مثل حفره میشناسه و با قطعی صدا همراه هست.
_ فلزات ریز رو به سرعت تشخیص میده و اما عمق و سایز هدف تا 30 سانتیمتر تقریبا دقیق هست.
_ کار با لوپ کوچک سخت و همراه با صدای اضافیست ، اما کار با لوپ ایگل موجب حذف اهداف سطحی مزاحم مثل میخ، پاکت سیگار، سیم ، درب نوشابه و غیره میشه و صدای اضافی هم نداره.
_ لوپ 12.5 اینچی هم عملکردش مشابه 9.5 اینچی هست و فقط مقداری عمق بیشتر میزنه اما بنظر اینجانب ارزش کار کردن نداره.

جمع بندی : برای سکه یابی با لوپ 9.5 خوب و برای کشف فلزات دفینه ای استفاده فقط از لوپ ایگل و در حداکثر زیر 3 متر و با سایز بزرگ و کشف حفرات حداکثر 4 تا 5 متر ( طبق اندازه حفره ای که در دو متری زده) امکان پذیر است. تنظیمات خاصی هم نداره و کار راحت و فقط بایستی صدای سنس فلز در عمق رو خوب تمرین کنید که متوجه بشید زبان سیستم رو.
امیدوارم در انتخاب درستتون تونسته باشم کمکی کرده باشم،
بدرود.

سلامتی پرندگانی که از خشکسالی مردند، ولی از گندمزار نامردان نخوردند..

جمعه 24 اردیبهشت1395 - 1:23pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
رامزین نوشته است:
دوستان از اونجایی که تست هوا برای VLFها ملاک نیست اما خب بنده انجام دادم + تست خاک، و نتیجه به این صورت میباشد :
_ سنس سکه 500 تومانی با لوپ 9.5 اینچی در 37 سانتیمتر در هوا.
_ سنس سیم آرماتور به طول ده سانتیمتر با لوپ 9.5 در 45 سانتیمتری در خاک.
_ سینی مسی 24 سانتی که درصد مس اون شاید 70 درصد بیشتر نباشه با لوپ ایگل، سنس در 150 سانتیمتر . با لوپ 9.5 تست نکردم.
_ همین سینی در خاک در همین عمق با لوپ ایگل سنس نشد اما حفره ایجاد شده بصورت نغم از بغل چاله که سینی در اون بود به طول 50 سانتیمتر و ارتفاع 30 سانتیمتر سنس شد ( دوستان سنس حفره با این دستگاه با قطعی صد همراه هست! حالا حفره باعث شده فلز رو نزنه دیگه نمیدونم!
_ حفره به همون ابعاد و ارتفاع 30 سانتیمتر در عمق دو متر با لوپ ایگل تشخیص داده شد .
_ سنس آهن به ابعاد یک در یک متر با لوپ ایگل در هوا در 3.5 متر.
_ سنس همین آهن با لوپ 9.5 در هوا در 180 سانتیمتر.
_ لازم به ذکر هست کوزه جدید رو با لوپ کوچک مثل حفره میشناسه و با قطعی صدا همراه هست.
_ فلزات ریز رو به سرعت تشخیص میده و اما عمق و سایز هدف تا 30 سانتیمتر تقریبا دقیق هست.
_ کار با لوپ کوچک سخت و همراه با صدای اضافیست ، اما کار با لوپ ایگل موجب حذف اهداف سطحی مزاحم مثل میخ، پاکت سیگار، سیم ، درب نوشابه و غیره میشه و صدای اضافی هم نداره.
_ لوپ 12.5 اینچی هم عملکردش مشابه 9.5 اینچی هست و فقط مقداری عمق بیشتر میزنه اما بنظر اینجانب ارزش کار کردن نداره.

جمع بندی : برای سکه یابی با لوپ 9.5 خوب و برای کشف فلزات دفینه ای استفاده فقط از لوپ ایگل و در حداکثر زیر 3 متر و با سایز بزرگ و کشف حفرات حداکثر 4 تا 5 متر ( طبق اندازه حفره ای که در دو متری زده) امکان پذیر است. تنظیمات خاصی هم نداره و کار راحت و فقط بایستی صدای سنس فلز در عمق رو خوب تمرین کنید که متوجه بشید زبان سیستم رو.
امیدوارم در انتخاب درستتون تونسته باشم کمکی کرده باشم،
بدرود.

آفرین بر شما رامزین جان اطلاعات عالیه در مورد این دستگاه ارائه کردی ممنون از شما

جمعه 24 اردیبهشت1395 - 4:39pm
YIM
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 186 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 ... 19  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 15 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure