انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 10:42pm

پاسخ به موضوع  [ 186 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 ... 19  بعدی
 آموزش کامل Garrett GTI 2500 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

خیلی ممنون رامزین عزیز که حاصل تجربیات خودتون رو ارائه دادین . ولی جسارتا فکر کنم منظور شما از سیم آرماتور ، میلگرد هست . چون قطر سیم آرماتور 1 ال 2 میلیمتر هستش و سنس اون با لوپ 9.5 در عمق 45 سانتی بنظر غیر ممکن باشه . با سایر فرمایشات شما منم موافقم . ولی قطعی صدا برای من در حالتی پیش اومد که وقتی برای تست یه فلز 15*20 سانت رو در عمق 1.5 متر قرار دادم و با لوپ ایگل تست کردم . وقتی به حدود 30 سانتی هدف میرسیدم کم کم صدا و همینطور چراغ های بالای دستگاه افزایش پیدا میکرد تا وقتی که هدف تقریبا در وسط طول لوپ ایگل قرار میگرفت و در این حالت هم صدا و هم چراغا به حداکثر میرسیدن ، که یک مرتبه صدا قطع میشد . ولی حفره خالی در کار نبود . بنابراین برداشت من این بود که وقتی فلزی نسبتا بزرگ در فاصله ای نزدیک به لوپ قرار میگیره این حالت پیش میاد (البته نه اونقدر نزدیک که صدای رگباری داشته باشه ) .در مورد حفره متاسفانه تست انجام ندادم ، ولی صحت این موضوع وقتی برام اثبات شد که خیلی اتفاقی از مسیری که از اونجا لوله آب رد شده بود عبور کردم و در محل عبور لوله دستگاه واکنش نشون داد و هم صدا تغییر کرد و هم چراغای بالاش . رامزین جان مثل اینکه شما خیلی بیشتر با این دستگاه کار کردین و تجربه دارین ، میشه لطفا یکم در مورد سنس دستگاه هم توضیح بدید ، مثلا ملاک شما برای سنس یه فلز در عمق فقط صدای دستگاهه یا چراغای بالاش ؟ صدای سنس حفره با سنس فلز چه فرقی داره ؟ شما هم روش جاروب کردن دوستان رو رعایت میکنید یا نه ؟ نحوه بالانس لوپ ایگل ؟ و هر چیزی که خودتون مهم میدونید . راستش بخاطر مشکلات من نتونستم غیر از چند بار باهاش تست انجام بدم و میخام بیشتر از تجربیات دوستانی مثل شما استفاده کنم . فیلمای زیادی از اینترنت دانلود کردم ، ولی هیچ کدوم به پای یه تجربه واقعی نمیرسه.ممنون داداش . @};-

جمعه 24 اردیبهشت1395 - 5:14pm
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: وطنم ایران
pejhvak نوشته است:
خیلی ممنون رامزین عزیز که حاصل تجربیات خودتون رو ارائه دادین . ولی جسارتا فکر کنم منظور شما از سیم آرماتور ، میلگرد هست . چون قطر سیم آرماتور 1 ال 2 میلیمتر هستش و سنس اون با لوپ 9.5 در عمق 45 سانتی بنظر غیر ممکن باشه . با سایر فرمایشات شما منم موافقم . ولی قطعی صدا برای من در حالتی پیش اومد که وقتی برای تست یه فلز 15*20 سانت رو در عمق 1.5 متر قرار دادم و با لوپ ایگل تست کردم . وقتی به حدود 30 سانتی هدف میرسیدم کم کم صدا و همینطور چراغ های بالای دستگاه افزایش پیدا میکرد تا وقتی که هدف تقریبا در وسط طول لوپ ایگل قرار میگرفت و در این حالت هم صدا و هم چراغا به حداکثر میرسیدن ، که یک مرتبه صدا قطع میشد . ولی حفره خالی در کار نبود . بنابراین برداشت من این بود که وقتی فلزی نسبتا بزرگ در فاصله ای نزدیک به لوپ قرار میگیره این حالت پیش میاد (البته نه اونقدر نزدیک که صدای رگباری داشته باشه ) .در مورد حفره متاسفانه تست انجام ندادم ، ولی صحت این موضوع وقتی برام اثبات شد که خیلی اتفاقی از مسیری که از اونجا لوله آب رد شده بود عبور کردم و در محل عبور لوله دستگاه واکنش نشون داد و هم صدا تغییر کرد و هم چراغای بالاش . رامزین جان مثل اینکه شما خیلی بیشتر با این دستگاه کار کردین و تجربه دارین ، میشه لطفا یکم در مورد سنس دستگاه هم توضیح بدید ، مثلا ملاک شما برای سنس یه فلز در عمق فقط صدای دستگاهه یا چراغای بالاش ؟ صدای سنس حفره با سنس فلز چه فرقی داره ؟ شما هم روش جاروب کردن دوستان رو رعایت میکنید یا نه ؟ نحوه بالانس لوپ ایگل ؟ و هر چیزی که خودتون مهم میدونید . راستش بخاطر مشکلات من نتونستم غیر از چند بار باهاش تست انجام بدم و میخام بیشتر از تجربیات دوستانی مثل شما استفاده کنم . فیلمای زیادی از اینترنت دانلود کردم ، ولی هیچ کدوم به پای یه تجربه واقعی نمیرسه.ممنون داداش . @};-

خواهش میکنم mohamadiraj عزیز @};-

دوست گرامی pejhvak بنده منظورم همون سیم یک یا دو میلیمتری هست! شاید چونکه زمان زیادی در خاک بوده در اون عمق سنس شده. بصورت گرد و تابیده مثل دستبند بود .
عارضم به خدمت شما که
_من فقط با صدا کار میکنم در ارتباط با سنس
_ برای تشخیص حفره بایستی threshold رو بالا ببرید که صدای پس زمینه رو داشته باشید و پس از سنس حفره صدا قطع خواهد شد و با گرفتن حجم از چهار طرف حجم حفره بدست میاد سادست
_ چون بنده از ردیاب استفاده میکنم دیگه جاروب کردنی ندارم و محلی که ردیاب گرفته رو به شعاع چند متر با ایگل چک میکنم
_ برای بالانس لوپ ایگل بایستی دکمه all metal رو بگیرید و چند بار لوپ رو بالا پایین کنید که ساکت بشه و بعد و بعد دکمه رو ول کنید ، اگه ساکت نشد لوپ رو نزدیک خاک کنید چند بار همون دکمه رو بزنید ساکت میشه و بعد عادی بگیرید و جستجو کنید.

ببینید اگه یک مقدار باهاش پسرخاله شید شعبده بازی بلده :D ، مثلا من با لوپ 9.5 سینی که سطح داره و وقتی بصورت عمود قرار میگیره در میدان لوپ و لوپ رو با سرعت متوسط از روش رد میکنی دو تا پشت سر هم بوق میکشه یعنی دو تا تک بوق دارم! بعضی جاها یک چیزاییرو میزنه که فکر نمیکردی بزنه و اینکه مثل سایر فلزیابها نسبت به جنس فلز عمقی که میزنه متفاوت هست. ما داریم 1300_400 دلار پول بابت این گل پسر میدیم انتظار بیجا نباید ازش داشته باشیم در حد خودش خوبه. :)

سلامتی پرندگانی که از خشکسالی مردند، ولی از گندمزار نامردان نخوردند..

جمعه 24 اردیبهشت1395 - 7:57pm
کاربر فعال
کاربر فعال

خیلی ممنون راهنمایی خوبی بود ، فقط یه سوال ، صدای زمینه threshold رو ، رو چه درجه ای میزاری ؟ چون اگه در حالت تنظیمات کارخانه روشن کنی صداش خیلی رو اعصابه ، مغز آدم سوت میکشه ~X( مخصوصا وقتی که از هدفون و برای مدت طولانی استفاده بشه .

جمعه 24 اردیبهشت1395 - 11:41pm
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: وطنم ایران
pejhvak نوشته است:
خیلی ممنون راهنمایی خوبی بود ، فقط یه سوال ، صدای زمینه threshold رو ، رو چه درجه ای میزاری ؟ چون اگه در حالت تنظیمات کارخانه روشن کنی صداش خیلی رو اعصابه ، مغز آدم سوت میکشه ~X( مخصوصا وقتی که از هدفون و برای مدت طولانی استفاده بشه .

شما بایستی تا اندازه ای کم کنی که صدای پس زمینه اذیتت نکنه ، اگه زیاد باشه حساسیت, حین کار اگه جنسی هم بگیری ممکنه متوجه نشی. بسته به خاک منطقه کم و زیاد کن. بالا باشه بی ثبات تر هست و آشغالهای سطح رو قوی میزنه.
برای اذیت نشدن گوش میتونی در menu گزینه volume رو کم کنی و بزاری روی 4. و حتی الامکان ولوم روی هدفون رو که برای بالانس صدا بین دو خروجی هست بزاری روی تک گوش اگه بتونی اینجوری کار کنی.

سلامتی پرندگانی که از خشکسالی مردند، ولی از گندمزار نامردان نخوردند..

شنبه 25 اردیبهشت1395 - 2:08pm
کاربر فعال
کاربر فعال

رامزین نوشته است:
pejhvak نوشته است:

شما بایستی تا اندازه ای کم کنی که صدای پس زمینه اذیتت نکنه ، اگه زیاد باشه حساسیت, حین کار اگه جنسی هم بگیری ممکنه متوجه نشی. بسته به خاک منطقه کم و زیاد کن. بالا باشه بی ثبات تر هست و آشغالهای سطح رو قوی میزنه.
برای اذیت نشدن گوش میتونی در menu گزینه volume رو کم کنی و بزاری روی 4. و حتی الامکان ولوم روی هدفون رو که برای بالانس صدا بین دو خروجی هست بزاری روی تک گوش اگه بتونی اینجوری کار کنی.

ممنون رامزین جان بابت پاسخت . لطف کردی @};- @};- @};-

یکشنبه 25 اردیبهشت1395 - 12:35am

دفترچه فارسی great gti 2500. تقدیم به همه عزیزان

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 20 مهر1395 - 3:03pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: یزد
سلام.دوستان چند تا سوال داشتم.
اون خط های بالا دقیقا چیه و چطور جنس فلز رو نمایش میده؟
برای سکه کوچیک طلا کدوم لوپ بهتره؟
آیا لوپ متعامد تقلبی هم داره.چون نمیدونم از تهران بخرم یا دبی؟

دوشنبه 4 اردیبهشت1396 - 2:30pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دوستان توجه داشته باشین که طبق سایت گرت در دبی فقط شرکت دپار دتکتور نمایندگیش رو داره.در ضمن من خودم اصل بودن دستگاه رو با میل زدن به شرکت مادر که ادرس میلشون در سایت گرت هست چک کردم....شماره سریال رو فرستادم اونام چک کردن....

دوشنبه 11 اردیبهشت1396 - 10:57pm
کاربر فعال
کاربر فعال

Hello:

By the Serial#56414829 the unit is a genuine Garrett product, was created 10/2016.

Best Regards,

Hilda Bardales
Garrett Metal Detectors
G 1881 West State Street, Garland, TX 75042
t (972) 494 – 6155 X 725 (1800) 527-4011
 (972) 494 – 1881
( hilda.bardales@garrett.com

دوشنبه 11 اردیبهشت1396 - 10:59pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

سلام

مابین انسانها چیزی نیست جز دیوارهایی که خودشان ساخته اند.

چهارشنبه 24 خرداد1396 - 1:28pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 186 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 ... 19  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 10 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure